Plaatvundamendi perimeetri soojustamine

Henri88
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Apr 2022, 17:47

Plaatvundamendi perimeetri soojustamine

Lugemata postitus Postitas Henri88 »

Küsimus targematele.
Möödunud sügisel tegin maja ehitusega algust ja lasin valada plaatvundamendi. Kuna projektis ei olnud, siis ehitaja ei pannud maha ka horisontaalset peno ümber vundamendi. Olin ise ka kogemusteta ja ei osanud tähelepanu pöörata sellele. Teeks selle nüüd ise ära, AGA..
Nii palju kui olen erinevaid projekte netist vaadanud, on penoplaadi suurused erinevad, kes paneb maha 50 või 100 mm paksusega, siis veel plaadi laius ka 50-st 120-neni (ehk siis plaadi ulatus majast eemale).

Minu küsimus ongi, et mis on optimaalne? Muidugi ei tee halba, mida rohkem, seda uhkem, aga rahapuud mul aias veel ei kasva. Ei taha mingit kesist tööd teha, aga millistest mõõtmetest alates on juba ülearune?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Plaatvundamendi perimeetri soojustamine

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Optimaalne on mitte midagi teha. Kui niisama ehku peake sinna tahad peno visata, siis pane kuidas rahapuu lubab.

Kui nüüd ikkagi tahta teada kas tegevusel on mõtet oeaksid vundamendi projekti lauale panema, kui seda ei ole, siis ei ole tõenäoliselt ka sellest peno laotamisest seal kasu, sest sa ei saa seda optimaalsust hinnata
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Plaatvundamendi perimeetri soojustamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Henri88 kirjutas: 29 Apr 2022, 17:52Kuna projektis ei olnud ...
... siis järelikult ei ole vaja.
Muide, kuidas sa edasi kavatsed ehitada - projekti järgi või foorumi järgi?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Plaatvundamendi perimeetri soojustamine

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Ega projekt ei ole ju mingi piibel. Reeglina saab ja peab selle järgi ehitama, aga projekte ja projekteerijaid on igasuguseid ning teadmatusest või lohakusest ei pruugi teatud vajalikud asjad sinna jõuda või jõuavad sinna asjad, mida vaja pole. Seepärast ei saa soovitada teemaalgatajale oma peaga mõtlemise lõpetamist ja projekti pimesi järgimist. Säilitama peaks teatava kriitikameele, eluterve kahtlemise.
Näide elust enesest: katusekonstruktsiooni tuli projekti järgi paigaldada viiner. Kas ehitaja oleks pidanud vorstipoodi sõitma, sest projektis oli nii kirjas?
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Plaatvundamendi perimeetri soojustamine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Esmajärjekorras küsi projekteerijalt miks ei olnud? Ja siis edasi käitu juba vastavalt sellele mis sealt vastuseks tuleb.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta