Kerise korsten: moodulkorsten vs suitutoru

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
trege
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Aug 2020, 23:50

Kerise korsten: moodulkorsten vs suitutoru

Lugemata postitus Postitas trege »

Tere!

Kerise korsten vajab vahetust. Vana aspestist vms korsten andis otsad ja plahvatas mingil kummalisel põhjusel. Päris läbivat auku pole aga oleme õnnelikud, et kedagi sellel hetkel saunas polnud.

Keris on mõni aasta vana aga algselt oli küljes ka veepaak, mis eemaldati, sest paigaldades ei mahtunud muidu ära. (pole minu paigaldatud).

Korsten ise jookseb otse üles pole ühtegi nurka. Saun on ise eraldiseisev saunamaja.

Mis korstent soovitaksid? Silma jäänud, et suitsutoru on suht odav aga moodukorsten on kallim aga kas see on oma raha väärt?
Hetkel silma jäänud selline variant googlest: https://calor.ee/saunakorsten-calor-sau ... U5BSLjFTSg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10848
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kerise korsten: moodulkorsten vs suitutoru

Lugemata postitus Postitas Urmas »

https://calor.ee/saunakorsten-calor-sau ... U5BSLjFTSg
On võimalik, et viga on minu lugemisoskuses? Kas 2,5m moodulkorstent maksab tõesti nii palju kui viites? Kui kohapealsed tingimused võimaldavad, siis ise teeks küll kerisele mõeldud tulekindlusklassiga Isokernist.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kerise korsten: moodulkorsten vs suitutoru

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma tellisin kerisekorstnad Tinforist. Saatsin, mõõdud, joonise, nemad saatsid arve ja nädala pärast võis korstnale järgi minna.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Kerise korsten: moodulkorsten vs suitutoru

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Urmas kirjutas: 08 Apr 2022, 19:51 https://calor.ee/saunakorsten-calor-sau ... U5BSLjFTSg
On võimalik, et viga on minu lugemisoskuses? Kas 2,5m moodulkorstent maksab tõesti nii palju kui viites? Kui kohapealsed tingimused võimaldavad, siis ise teeks küll kerisele mõeldud tulekindlusklassiga Isokernist.
Ega korstnad pole odavad...Korstna alustus,moodulid,lõpetus,müts,katuseläbiviik,kronsteinid ja lõpuks tuleb kena number.
Isokern on kõik t600 korstnad,ohutuskuja puiduni on t600 lihtsalt natuke suurem kui t400.Korstna alustus
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10848
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kerise korsten: moodulkorsten vs suitutoru

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ahjuke kirjutas: 10 Apr 2022, 16:07 Ega korstnad pole odavad...Korstna alustus,moodulid,lõpetus,müts,katuseläbiviik,kronsteinid ja lõpuks tuleb kena number.
Isokern on kõik t600 korstnad,ohutuskuja puiduni on t600 lihtsalt natuke suurem kui t400.Korstna alustus
Ei vaidle vastu, et odavad ei ole, vaid küsimus on selles, et kui ma teema algataja viites olevast jutust õigesti aru sain, siis ega see ei piirdu ainult 400+€, vaid on 1-2 moodulit vaja lisaks osta ja siis on see hind juba ligi 500€. Ei viitsi hetkel hindasid otsida, kuid mälu järgi on Isokern ikka tunduvalt odavam. Mis puutub korstna alustusse, siis oma eelmises postituses ka mainisin, et kui kohapealsed tingimused võimaldavad ehk on olemas kindel alupind(vundament) Isokernist korstna ladumiseks. Ülejäänu peaks olema "delo tehniki". ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta