Kollektorile voolukiiruse mõõtjate lisamine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
priit969
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Okt 2020, 10:23

Kollektorile voolukiiruse mõõtjate lisamine

Lugemata postitus Postitas priit969 »

Tere,

Kas keegi targem oskab öelda, kas alloleval pildil olevale kollektrile on võimalik voolukiiruse mõõtjaid lisada?
Tunduks nagu alumisel osal on nagu "kork" peal, mida saaks eemaldada?
Probleem on selles, et alumine korrus on soojem, kui ülemine umbes kraadi võrra vähemalt ja ei saa aru, mis ülemise korrusega toimub.
Küttesüsteem vahetati maakütte vastu välja, aga sees majas midagi ei tehtud. Kuna enne oli pellet (täpsemalt öeldes on veel vajadusel preagugi), mis lasi põranda alla suht julmalt 45-50 kraadi koguaeg siis leiti ka et suurest kuumaga kütmisest on torude sees katlakivi. Et järsku see nõuab siis koguaeg suuremat soojakulu ja ei anna põranda alla piisavalt sooja ära.

Lisaküsimus, on kellelgi kogemust küttesüsteemi läbipesuga just eesmärgiga katlakivist jms lahti saamiseks? Ons kasu või ainult eneselohutus?

Tänud vastanutele
20220328_151023.jpg
20220328_151023.jpg (21.02 KiB) Vaadatud 1047 korda
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Kollektorile voolukiiruse mõõtjate lisamine

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Kas ülemisel korrusel on ka põrandaküte?
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Kollektorile voolukiiruse mõõtjate lisamine

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Mis neist voolukiiruse mõõtjatest kasu on kui sa ei tea mitu liitrit mingis ajaühikus sealt vett peab läbi käima ehk millise numbri peale reguleerida? Reguleerida saad arvatavasti praegu ka sealt korkide alt kuuskantvõtmega keerates. :wave:
priit969
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Okt 2020, 10:23

Re: Kollektorile voolukiiruse mõõtjate lisamine

Lugemata postitus Postitas priit969 »

Mul on süsteemil Uponor Smatrix kõigi ventiilide juhtimiseks. Ma sain aru, et see suudab ise tasakaalustamise ära teha? Ei?
Aus vastus on see, et ma tahtsin selle voolukiiruse mõõtjatega aru saada, kas mu süsteemis on torud kuidagi "umbes" et neid oleks vaja läbipuhastada või mitte.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kollektorile voolukiiruse mõõtjate lisamine

Lugemata postitus Postitas aero »

priit969 kirjutas: 28 Mär 2022, 15:43...Kuna enne oli pellet (täpsemalt öeldes on veel vajadusel preagugi), mis lasi põranda alla suht julmalt 45-50 kraadi koguaeg siis leiti ka et suurest kuumaga kütmisest on torude sees katlakivi. Et järsku see nõuab siis koguaeg suuremat soojakulu ja ei anna põranda alla piisavalt sooja ära.
Soojusenergia, mida kannab su küttetorustikus ringlev vesi, ei saa kusagile musta auku kaduda. See jõuab põrandasse ja sealt tuppa. Kui soojus tuppa ei jõua, siis pole ka kulu. Teoorias võib su 2.krs põrand (kui seal seal ikka on põrandaküte?) olla altpoolt ebapiisavalt isoleeritud ja kütta seetõttu osaliselt ka alumist korrust. See seletaks, miks ülal on pisut jahedam. Kui soovid korruste temp.e võrdsustada, siis üks võimalus on majas üldiselt sooja juurde keerata (nt küttevee temp.i tõsta) ja samaaegselt 1.krs kütet piirata. Smatrix - ei ole kokku puutunud.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Kollektorile voolukiiruse mõõtjate lisamine

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Ka see variant, et pööningu soojustus pole kiita ja seetõttu 2. korrus külmem.
jakim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Okt 2014, 23:19
On tänatud: 1 kord

Re: Kollektorile voolukiiruse mõõtjate lisamine

Lugemata postitus Postitas jakim »

priit969 kirjutas: 28 Mär 2022, 18:23 Mul on süsteemil Uponor Smatrix kõigi ventiilide juhtimiseks. Ma sain aru, et see suudab ise tasakaalustamise ära teha? Ei?
Aus vastus on see, et ma tahtsin selle voolukiiruse mõõtjatega aru saada, kas mu süsteemis on torud kuidagi "umbes" et neid oleks vaja läbipuhastada või mitte.
Suudab, aga küttegraafik ja Uponori temp peavad olema vastavalt seadistatud.

Soojuspump on gaas ja Uponor on pidur - kui pump kiirendab ja Uponor pidurdab on tulemuseks pumba ebaefektiivne töö. Läbivool peaks olema maksimaalne, et pumba kasutegur kõrge püsiks.
Soovitan mõõta peale ja tagasivoolusid ilma Uponorita kasutades selleks Infrapuna kaamerat või termomeetrit. Reguleerides neid korkide all olevaid taskaalustuskruvisid peaks tagasivoolud ja toatemp võrdseks saama. Reguleerida ca veerand pööret korraga ja vaadata kuidas mõjub inerts ikkag mitu tundi st reguleerimine võtab aega paar päeva - reguleerid ootad, mõõdad.

Kui soovid, et toas on 22 kraadi, siis esmalt seadista Uponor näiteks 24 peale ja soojuspumba küttekõver selliselt, et vooluhulk oleks piisav ja temp ca 22. Hiljem siis Uponor näiteks 22,5 peale. Uponor peaks piirama minimaalselt ja ainult neid tube, kus päikese tõttu näiteks temp tõuseb.

Läbipesu tasub samuti teha - kõrgetemp. kateldest sinna ikkagi sodi jõuab. Teha selliselt et soojuspumpa sodi ei satuks. Suure kambriga magnetfiltri soovitan ka panna - aitab sodi eemaldada.

https://cerbos.ee/et/toruarmatuur/1414- ... ag-xl.html
Vasta