Saunum Base S ühendamise probleem

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
teeteet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Nov 2021, 23:17

Saunum Base S ühendamise probleem

Lugemata postitus Postitas teeteet »

Hoi!

Kas kellelgi on kogemusi Saunum Base S mudeli ühendamisel? Üritan aru saada mis on pildil valesti.

Pilt

Koduleht (https://saunum.com/et/toode/saunum-base-s/) ütleb et seade vajab ühenduskaablit 3 x 1,5 mm.
Seadme all on märgistus kolme juhtme jaoks. Aga seal faasi ei tule ju midagi sisse? Kolm faasi juhet mootorist jooksevad sinna alla (pilt natuke jama nurga alt).

Kas see 3x1,5 tähendab 3 faasi juhet ehket tegelt on vaja 5x1,5 kaablit? Ja need faasid sinna alla ühendada?

Kuna sinna sai tõmmatud 3x1,5 kaabel (kaablit enam vahetada ei saa), siis kas asja saaks tööle panna ka ühe faasi pealt?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Saunum Base S ühendamise probleem

Lugemata postitus Postitas aero »

Sa tehn. andmeid suudad lugeda? See asi tarbib 60W voolu vaid. Seal on paar ventikat ja kogu lugu. Sul vaja ühendada faas (L), neutraal ja maandus. Kui läks keeruliseks, vajad elektriku abi.

Edit:
@jaguar3: minu pildivaatamise oskus ei ole hetkel oluline. Ma ei ole tootja, ma ei ole seda ostnud ja ei plaani osta.
Viimati muutis aero, 28 Mär 2022, 23:02, muudetud 3 korda kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Saunum Base S ühendamise probleem

Lugemata postitus Postitas Urmas »

teeteet kirjutas: 27 Mär 2022, 22:24 Kas see 3x1,5 tähendab 3 faasi juhet ehket tegelt on vaja 5x1,5 kaablit? Ja need faasid sinna alla ühendada?
Olen küll elektriasjanduses loll, aga kui seade vajab toidet 230V(toote andmetes kirjas), siis ei saa seadmes kasutada 3F ehk 400V pinget. 3F kärsataks isendi läbi.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Saunum Base S ühendamise probleem

Lugemata postitus Postitas jan »

aero kirjutas: 27 Mär 2022, 22:31 Sa tehn. andmeid suudad lugeda? See asi tarbib 60W voolu vaid. Seal on paar ventikat ja kogu lugu. Sul vaja ühendada faas (L), neutraal ja maandus. Kui läks keeruliseks, vajad elektriku abi.
Seade on muidugi mõeldud käima ühe faasi pealt aga algse postitaja pilti vaadates tekib õigustatud küsimus - L märgisega terminaliplokki pole ühtegi seadme enda juhet ühendatud. Siin pigem õigem helistada / saata kiri tootjale, sest tundub tehasepraak.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Saunum Base S ühendamise probleem

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Fotol on ühendused küll väga kummalised. Kuskohast tulevad need juhtmed, mis on pruunis kestas? Ja mis tükk see on, millest läheb läbi valge juhe N klemmile? Kus on sinu 3x1,5 toitekaabel?
Viimati muutis Küülaline, 28 Mär 2022, 14:00, muudetud 1 kord kokku.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Saunum Base S ühendamise probleem

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

aero kirjutas: 27 Mär 2022, 22:31 Sa tehn. andmeid suudad lugeda? See asi tarbib 60W voolu vaid. Seal on paar ventikat ja kogu lugu. Sul vaja ühendada faas (L), neutraal ja maandus. Kui läks keeruliseks, vajad elektriku abi.
Sa pilti oskad vaadata? Kuhu sa faasi ühendad? Tühja terminali või?
Kui teemaalgataja pole neid juhtmeid näppinud, siin on ju praagiga tegemist.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1114
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Saunum Base S ühendamise probleem

Lugemata postitus Postitas Prill »

Kimbus tundub olema juhtmeid rohkem, jäävad juhtme enda varju.
1) rohe-kollane - ühendatud maandus
2) valge juhe - läbi mingi klotsi N
3) hall - pimedaks isoleeritud
4) sinine - pimedaks isoleeritud
5) must juhe - vist ühendatud valgesse klotsi
6) pruun juhe - vist ühendatud valgesse klotsi
7) punane juhe - vist ühendatud valgesse klotsi
*tegelikult ei loe välja kas klotsi ühendatud pruun või must juhe - arvatavalt ainult üks neist
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Saunum Base S ühendamise probleem

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Ma küll ei näe et miski oleks klotsi ühendatud. Kui aga on, siis ma küll ei saa aru milles küsimus seisneb?
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Saunum Base S ühendamise probleem

Lugemata postitus Postitas jan »

See "mingi klots" on 390 oomine takisti, 25W soojuseraldusvõimega (selle pärast ongi korpuse külge keeratud, et üle ei kuumeneks). Aga mis otstarve tal seal skeemis on, pole aimugi.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Saunum Base S ühendamise probleem

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Saunum base s on tootja jutu põhjal seinatagune kliimaseade. Ükskõik mida see siis ka tähendab. Pildi põhjal on see mingi tavaline küttekeha , nagu juba öeldud on see realiseeritud "piduriga" 390R ja võimsusega 25W. Kui sealt nüüd 230 volti läbi kütta siis tekib hajuvõimsuseks umbes 130W ehk siis see takisti peaks seal võibolla paar sekundit vastu enne kui katki läheb. Ma olen päris kindel, et sinna ei pea mitte kuskilt otsast ühendama otse 230V toidet vaid seda peaks mingi juhtplokiga "majandama" .

Edit : Algne küsija tundub olema mingi päris tuhm tegelane. Esimene googeldamine andis selle https://saunum.com/wp-content/uploads/2 ... hend-2.pdf
Vasta