Tulikivi ahju remont

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
voolukivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 09 Juul 2011, 15:50
On tänanud: 2 korda

Tulikivi ahju remont

Lugemata postitus Postitas voolukivi »

Tulikivi ahjusid on eestis paigaldatud 30+ aastat. Kui kellegil hakkab kolde seisukord mingil põhjusel pikapeale väsima, siis võite ühendust võtta. Vajadusel vahetan kolde osa ära ja kestab jälle nagu uus. Võite võtta ka ühendust kui on vaja ahi näiteks ümber paigutada või võõrandada. Võite ka müügiks mulle pakkuda.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Tulikivi ahju remont

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Koldesse saksa samott ja rohkem ei lagune...Kolde seina olen juba suure samott plaadiga katnud.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Tulikivi ahju remont

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

ahjuke kirjutas: 09 Mär 2022, 09:38Kolde seina olen juba suure samott plaadiga katnud
Siis läheb juba iseenesest väike kolle veel väiksemaks?
voolukivi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 09 Juul 2011, 15:50
On tänanud: 2 korda

Re: Tulikivi ahju remont

Lugemata postitus Postitas voolukivi »

Odavam ja lihtsam variant on šamott plaadid panna. Seda muidugi juhul kui on veel pinda alles kuhu neid kinnitada. Vahest on nii ära küpsetatud, et koldest pole suurt midagi järgi. Miinuseks on see, et niigi väike kolle läheb veelgi väiksemaks. Mina asendan koldes esimesed 4-5 rida mis kõige rohkem kuuma saab. Asenduseks kasutan mõõtu lõigatud saksa šamotti ja kolde kuju ja mõõdud jäävad samaks.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Tulikivi ahju remont

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

See oli muldvana tulikivi ja kollet juba vahetatud ja perenaisel juba kopp ees sellest...Ühte külge mis kõige hullem sai pandud,tagasein oli kui õieti mäletan.30mm plaat oli kui õieti mäletan.
Vasta