Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
mell11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 08 Veebr 2022, 16:22

Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas mell11 »

Tere,

Kas kellegil on kogemusi Alpa Innoteci õhk-vesi soojuspumbaga LWA 160A inverter 17.4kW. Kas tegemist on hea õhk-vesi soojuspumbaga? Välimus näeb uhke välja ja selles osas mulle väga meeldib. Samuti on seadmel A7/W35 juures COP 4,76, mis on sama hea kui teistel soojuspumpadel. Samuti tekitab küsimus minu see, et max võimsusel on seadme müratase ainult 52dB, mis on nii suure võimsusega seadme kohta ulmeline, kuna 8-16kW mitte monoblokk tüüpi õhk-veed teevad suuremat müra. Kas see on siis ka reaalne? On kellegil kogemusi selle seadmega?

Panen ka siia pildi, sest sellise seadme tunneb pildi järgi kõige paremini ära. Link seadme kohta: https://ait-nord.ee/on-off-ohk-vesi-soo ... nnotec-lwa

Pilt
Manused
Õhk-vesi-soojuspump-Alpha-innotec-LWA-on-off-kuni-35-kW-1.png
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lugesin lauset, "Keskkonnasõbralik - vähendatud CO2 emissioon", nende toote tutvustusest ja mul tekkis millegipärast küsimus, et kuidas nad seda CO2 emissiooni vähendavad? Minu jaoks meenutab selline lause eelmise riigikorra ajal toimunud "vabatahtlikul osavõtul" nähtud mai- või oktoobripühadel toimunud paraadidel vehitud sisutühjade loosungite tekste. Lihtsalt kaasajastatud variant. ;) Kas alati on mõtet toppida toote tutvustusse mõtetuid hüüdlauseid? Või äkki on viga minu posttraumaatilises kogemuses eelmisest riigikorrast, et kohe ei usu kõike kirjutatut? :scratch: ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas ping »

mell11 kirjutas: 08 Veebr 2022, 16:32 ... Välimus näeb uhke välja ja selles osas mulle väga meeldib. Samuti on seadmel A7/W35 juures COP 4,76, mis on sama hea kui teistel soojuspumpadel. ...
A7/W35 numbrid on head teada, kui on vaja näiteks välibasseini vett soojendada aga reaalselt meie talvel, pole selle teadmisega midagi suurt teha.

Enamuse elust Eestis elanud inimesena tean, et tähtsam on arvestada kütteseadme valikul seadme käitumist välistemperatuuril -15C ja -30C, kui et +7C juures.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Urmas kirjutas: 08 Veebr 2022, 18:16 Lugesin lauset, "Keskkonnasõbralik - vähendatud CO2 emissioon", nende toote tutvustusest ja mul tekkis millegipärast küsimus, et kuidas nad seda CO2 emissiooni vähendavad? Minu jaoks meenutab selline lause eelmise riigikorra ajal toimunud "vabatahtlikul osavõtul" nähtud mai- või oktoobripühadel toimunud paraadidel vehitud sisutühjade loosungite tekste. Lihtsalt kaasajastatud variant. ;) Kas alati on mõtet toppida toote tutvustusse mõtetuid hüüdlauseid? Või äkki on viga minu posttraumaatilises kogemuses eelmisest riigikorrast, et kohe ei usu kõike kirjutatut? :scratch: ;)
Ilmselt võrreldakse seda seadet kivisöe keskküttekatlaga.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

mell11 kirjutas: 08 Veebr 2022, 16:32 Samuti tekitab küsimus minu see, et max võimsusel on seadme müratase ainult 52dB... Kas see on siis ka reaalne? On kellegil kogemusi selle seadmega?
Ju ta siis on. Kes oma pead sellega viitsib vaevata, ega see müra erinevus pole päris selline, et üks on nagu väike tuuleiil ja teine nagu reaktiivlennuk. Reaalselt ükski omanik müra (dB) mõõtma ei hakka ju.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas ping »

Ac457765 kirjutas: 10 Veebr 2022, 10:52
mell11 kirjutas: 08 Veebr 2022, 16:32 Samuti tekitab küsimus minu see, et max võimsusel on seadme müratase ainult 52dB... Kas see on siis ka reaalne? On kellegil kogemusi selle seadmega?
... Reaalselt ükski omanik müra (dB) mõõtma ei hakka ju.
Isegi kui seadme omanik on kurt, siis võib häiritud naaber müra mõõta ja mürareostuse peale kaevata ning siis on juba omaniku mure küll.

Seadmete poolt tekitatavast mürast on siin juba varem küll kirjutataud.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ac457765 kirjutas: 10 Veebr 2022, 10:52
mell11 kirjutas: 08 Veebr 2022, 16:32 Samuti tekitab küsimus minu see, et max võimsusel on seadme müratase ainult 52dB... Kas see on siis ka reaalne? On kellegil kogemusi selle seadmega?
Ju ta siis on. Kes oma pead sellega viitsib vaevata, ega see müra erinevus pole päris selline, et üks on nagu väike tuuleiil ja teine nagu reaktiivlennuk. Reaalselt ükski omanik müra (dB) mõõtma ei hakka ju.
Eraisikuna ostes kaitseb sind tarbijakaitse kui müüja andmed uue seadme kohta valetavad. Seega mõõtma ei pea. Kui aga on kahtlus mürataseme ületamise kohta siis saab kauba müüjale tagastada koos raha tagasisaamisega, kuna kaup ei olnud nõuetekohane. Kuid siis pead eelnevalt müra mõõtmise tellima.
martto
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Okt 2021, 13:18

Re: Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas martto »

Müratase on Eestis erinevates linnaosades erinevalt reguleeritud. Kindlasti tasub kohalikust omavalitsusest selle kohta täpsemalt uurida.

Samuti meeldib näiteks Nõmme linnaosavalitsusele selline kohustus mis käseb õ/v soojuspumba välisosa katta puidust ehitisega, kuid seda ükski tootja ei kiida heaks. Samuti ei vähenda see müra vaid võib hoopiski teist suguse efekti anda, kui see kuut saab ümber väike ja piirab õhu läbivoole.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

martto kirjutas: 10 Veebr 2022, 13:36 Samuti meeldib näiteks Nõmme linnaosavalitsusele selline kohustus mis käseb õ/v soojuspumba välisosa katta puidust ehitisega, kuid seda ükski tootja ei kiida heaks.
See on nõudest et majade fassaade ei tohi omavoliliselt muuta (kui välisosa jääb nähtavale, tänava poole). Hoovipool võib olla täiesti ilma katteta.
mell11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 08 Veebr 2022, 16:22

Re: Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas mell11 »

Ac457765 kirjutas: 10 Veebr 2022, 10:52
mell11 kirjutas: 08 Veebr 2022, 16:32 Samuti tekitab küsimus minu see, et max võimsusel on seadme müratase ainult 52dB... Kas see on siis ka reaalne? On kellegil kogemusi selle seadmega?
Ju ta siis on. Kes oma pead sellega viitsib vaevata, ega see müra erinevus pole päris selline, et üks on nagu väike tuuleiil ja teine nagu reaktiivlennuk. Reaalselt ükski omanik müra (dB) mõõtma ei hakka ju.
Sina ei viitsi aga mina viitsin. Autod ostes ka ei mõtle et ah savi, võtab see pill 6l 100le või 14l 100le. Samuti jälgid mida tootja ette annab aga mis reaalsus on, sõtlub loomulikult igast majast ja võimsusest kuidas midagi kasutad.

Ütlen ausalt, et selliste sõnumite jagamine väga abi ei anna. Ei tea milleks sul siin kontot vaja kui isegi midagi ei tea ja keegi nkn midagi ei jälgi?
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Volkswagen ja Audi on ka head autod aga mingi päris suur pahandus oli nende tehniliste andmetega.

Siis peab ise reaalse mürataseme ära mõõtma et tõde teada saada.
See kui foorumis mõni kõva kuulmisega tegelane midagi arvab ei aita kuidagi.

Lubatud mütatasemed https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/12 ... _lisa1.pdf#
Edasi tuleb vaadata linna, linnaosa jne. üldplaneeringut.
Seda mitte ei ole et Nõmmel võib majast tänava poole ühte moodi ja ja hoovi poole teisiti toimetada.
Nõmmel on määratud miljööväärtuslik piirkond ja seal omad nõuded. Näiteks saab riielda kui soojuspumpa ümbritsev kate ei sobi kokku maja voodrilauaga.
Muinsuskaitse all oleval majal on omad nõuded.
Maja fassaadile on suuremat soojuspumpa päris raske riputada, nii et see õiguslik säte ei ole kaugeltki ammendav või takistav.
Näiteks Saue linna üldplaneeringus on asjalik jutt müratasemetest kuid ma ei leia kohta mis keelaks müra alusel soojuspumpa paigaldada.
Nt Soome Vabariigi õiguses on juttu liiklusmürast. Soojuspumpadest juttu ei ole. Sama on ka EU õiguses. Meil siin lihtsalt pingutatakse mõnikord üle ja mõni asjatundmatu lugeja arvabki et ei saa või ei tohi. Miks mitte ei või ehitusnõunik soovitada liituda kaugküttega või muud sarnast. Kuid see on arvamus mitte õigusjõud.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

mell11 kirjutas: 17 Veebr 2022, 13:52
Ac457765 kirjutas: 10 Veebr 2022, 10:52
mell11 kirjutas: 08 Veebr 2022, 16:32 Samuti tekitab küsimus minu see, et max võimsusel on seadme müratase ainult 52dB... Kas see on siis ka reaalne? On kellegil kogemusi selle seadmega?
Ju ta siis on. Kes oma pead sellega viitsib vaevata, ega see müra erinevus pole päris selline, et üks on nagu väike tuuleiil ja teine nagu reaktiivlennuk. Reaalselt ükski omanik müra (dB) mõõtma ei hakka ju.
Sina ei viitsi aga mina viitsin. Autod ostes ka ei mõtle et ah savi, võtab see pill 6l 100le või 14l 100le. Samuti jälgid mida tootja ette annab aga mis reaalsus on, sõtlub loomulikult igast majast ja võimsusest kuidas midagi kasutad.

Ütlen ausalt, et selliste sõnumite jagamine väga abi ei anna. Ei tea milleks sul siin kontot vaja kui isegi midagi ei tea ja keegi nkn midagi ei jälgi?
Nagu ütlesin, mingit kuuldavat heli teeb iga pump ja ei ole need vahed eriti suured, aga kes iga hinna eest tahab igat detsibelli taga ajada võib selle teemaga tegeleda ja mõõta. :D
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Monoblokk õhk-vesi soojuspumba müratase

Lugemata postitus Postitas xil »

Müratasemete vahed võivad reaalelus olla 10x (20dB), mõnel hiinakal hakkab plekk-korpus plärisema, nii et äratab surnudki üles.
Piltide järgi otsustades on mürataset mõõdetud juhul, kui pump on kinnitatud maapinnale. Nii on korpus jäigalt paigas, aga kohtades, kus lumi maha sajab sellist lahendust kasutada ei saa. Või siis peab keegi pumba eest ja tagant lund rookimas käima. Raami peale pannes saab korpus vabamalt vibreerida ning müratase on valjum, lisaks tänu kõrgemale paigutusele levib müra paremini.
Vasta