OÜ Voolikuvabrik vundament

kevo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Dets 2019, 18:52

OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas kevo »

Kas kellelgi on kogemust firmaga Voolikuvabrik OÜ, kus peale hinnapakkumise saabub meilile suur lisatööde hinnakiri (+17k)? 1/3 kogu hinnapakkumise summast. Suurimad lisad olid: 7x suurem täite maht, pluss vesi/kanal/elekter krundi piirist vundamendini ja veel üht-teist juurde. Korralik põnts ühele perele :/

Kui leidub mõni, kes on antud firmaga koostööd teinud, siis kirjutage mulle.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

kevo kirjutas: 27 Jaan 2022, 00:24 Kas kellelgi on kogemust firmaga Voolikuvabrik OÜ, kus peale hinnapakkumise saabub meilile suur lisatööde hinnakiri (+17k)? 1/3 kogu hinnapakkumise summast. Suurimad lisad olid: 7x suurem täite maht, pluss vesi/kanal/elekter krundi piirist vundamendini ja veel üht-teist juurde. Korralik põnts ühele perele :/

Kui leidub mõni, kes on antud firmaga koostööd teinud, siis kirjutage mulle.
Kas tööd on tehtud? Hinnapakkumine ja lisatööde hinnakiri viitaks justkui sellele, et ollakse töövõtja valiku faasis.
Aga kui tööd on tehtud, siis kas lisatöödes on kirjalikult kokku lepitud?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vaata üle miks on mida millekski vaja ja kas üldse on lisatöid vaja. Küsi nõu ehitusjärelvalvelt.
kevo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Dets 2019, 18:52

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas kevo »

Lisatööd ei olnud kirjalikult kokku lepitud. Mina kui oma esimese maja ehitaja eeldasin, et kõik mida tehakse kuulub hinnapakkumise osasse. Muidugi eeldasin ka seda, et lisatööde ja lisasummade juurde planeerimisega tullakse ja seletatakse mulle see lahti. Saame hinnas ja tingimustes kokkuleppele ning siis tegutseme. Päris ausalt öeldes, oleks paljusid töid ise teinud ja kordades odavamalt.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas aero »

kevo kirjutas: 27 Jaan 2022, 11:00 Lisatööd ei olnud kirjalikult kokku lepitud. Mina kui oma esimese maja ehitaja eeldasin, et kõik mida tehakse kuulub hinnapakkumise osasse. Muidugi eeldasin ka seda, et lisatööde ja lisasummade juurde planeerimisega tullakse ja seletatakse mulle see lahti. Saame hinnas ja tingimustes kokkuleppele ning siis tegutseme.
Kas oli suuline kokkulepe? Maja ehitades ei jõua alati kõike kirjutada. Mehe sõna peab ka maksma. Mina ka eeldan, et kui mingis töölõigus on tekkimas 17k lisakulu siis ehitaja võtab asap kliendiga ühendust. Mitte ei ürita teda tagantjärele fakti ette panna. See, et klient teeb mingid asjad ise, võib ehitajale sobida AGA võib ka segada. Mõistlik läbi arutada. 7x suurem täitemaht kõlab huvitavalt :). Kas keegi püüab kellelegi mütsi sügavalt pähe tõmmata või on keegi mingis etapis mingi olulise töö tegemata jätnud, mütsiga löönud vms. Nüüd kiskus väga mütsiseks-mütsikeskseks aga mis teha 8).
kevo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Dets 2019, 18:52

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas kevo »

aero kirjutas: 27 Jaan 2022, 15:26
kevo kirjutas: 27 Jaan 2022, 11:00 Lisatööd ei olnud kirjalikult kokku lepitud. Mina kui oma esimese maja ehitaja eeldasin, et kõik mida tehakse kuulub hinnapakkumise osasse. Muidugi eeldasin ka seda, et lisatööde ja lisasummade juurde planeerimisega tullakse ja seletatakse mulle see lahti. Saame hinnas ja tingimustes kokkuleppele ning siis tegutseme.
Kas oli suuline kokkulepe? Maja ehitades ei jõua alati kõike kirjutada. Mehe sõna peab ka maksma. Mina ka eeldan, et kui mingis töölõigus on tekkimas 17k lisakulu siis ehitaja võtab asap kliendiga ühendust. Mitte ei ürita teda tagantjärele fakti ette panna. See, et klient teeb mingid asjad ise, võib ehitajale sobida AGA võib ka segada. Mõistlik läbi arutada. 7x suurem täitemaht kõlab huvitavalt :). Kas keegi püüab kellelegi mütsi sügavalt pähe tõmmata või on keegi mingis etapis mingi olulise töö tegemata jätnud, mütsiga löönud vms. Nüüd kiskus väga mütsiseks-mütsikeskseks aga mis teha 8).
Suuliselt. Kõike saame ja teeme oli põhisõnumiks. See aga et see kõik oli ka raha eest ja lisa oli hilisem üllatus. Loomulikult ka enda suur viga ja usaldus ja arvamine, et hinnas olime me eelnevalt kokku leppinud. No kuidas muidu saaks plaatvundamenti ehitada, kui sa kohe töö käigus vett/kanalit/elektrit plaadi sisse ei too? Loogiline ju, et see kohe "must be" hinnapakkumise osa, mitte LISA!!?!?!

Eks see -7x täitega saadi algne pakkumine mõnusalt sobivaks ;)
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

No kui sa küsisid ja said hinnapakkumise AINULT betooni valamisele (ja muud sellega seotud tegevused mis pakkumises olid), siis loogiline. Kui sa küsisid: "kas seda ka teete, kas seda oleks võimalik teil teha... ja seda" ja said vastuse "jah saame, jah teeme" ja selle kohta eraldi hinnapakkumist ei küsinud, aga soovisid neid töid, siis... eks vahel ikka juhtub, et kirikus peksa saab.
Ja mida firma vastas? Või pole küsinudki ja tulid lihtsalt foorumisse sellest rääkima?
kevo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Dets 2019, 18:52

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas kevo »

Ac457765 kirjutas: 27 Jaan 2022, 21:47 No kui sa küsisid ja said hinnapakkumise AINULT betooni valamisele (ja muud sellega seotud tegevused mis pakkumises olid), siis loogiline. Kui sa küsisid: "kas seda ka teete, kas seda oleks võimalik teil teha... ja seda" ja said vastuse "jah saame, jah teeme" ja selle kohta eraldi hinnapakkumist ei küsinud, aga soovisid neid töid, siis... eks vahel ikka juhtub, et kirikus peksa saab.
Ja mida firma vastas? Või pole küsinudki ja tulid lihtsalt foorumisse sellest rääkima?
Mina küsisin HP kogu komplektile, kus ma saaks jätkata maja edasi ehitamist. Ikka olen suhelnud firmaga. Vastus tuli, et sina tahtsid, meie tegime. Mulje jäi selline, et justkui 25aastat on nii tehtud, et kõik mis väljaspool vundamenti, siis hinna lisa. See väike asi ehk kliendi teavitamine, et see kõik on nii, jäi tegemata. Juhtub ju ikka. Firmale mööduv nähtus, pere eelarvele hävitav hoop.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Suulise lepinguga saab asja enda kasuks alati pöörata - st. kui oli kokku lepitud (kasvõi suuliselt) vundamendi valmis ehitamine x hinnaga, see on nüüd valmis tehtud siis vastadki, et lisatöödes EI olnud kokku lepitud ja asi ongi JOKK.
Teadmiseks - lisatöödes tuleb alati kokku leppida eelnevalt maht ja hind ja kirjalikult, kui seda ei tehtud siis ehitaja võtab omale suure riski (kuulus ehitusfirma läks Tallinna hotelliga sedasi ehitades pankrotti - tööd telliti suuliselt, ühtegi senti ei makstudki). On olnud ka vastupidi näiteid - Tellija ütles, et soovib lisatöid (see esitati kirjalikult) aga maht ja hind esitati alles pärast. Ja tellija pandigi nutuga pooleks maksma (ehitaja sai kohtus õõiguse)!!!
Küsija teab ise paremini millele on ta käe alla pannud ja millele mitte. Soovitan juristiga veidi arutada. Ilmselgelt ei pea maksma lisatöödes kui neid poldud eelnevalt kokku lepitud ja maksta tuleb tööde eest milles on kokku lepitud.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Nii et tasuks ehitaja P* saata ja maksta talle hinnapakkumises näidatud osa (kui juba ei ole makstud rohkem). :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 28 Jaan 2022, 13:03 Arvestada tuleb seda, et ka suuline leping on leping. Samas võib algses lepingus olla säte, et muudatused vormistatakse kirjalikult, siis muu suuline blaa-blaa ei puhu pilli. Tsiviilasjades on üldjuhul nii, et nõudja või väitja pool peab oma nõudeid või väiteid ise tõendama. Kui tõendada ei suuda, siis on see tühi nõue või väide, millega võib pellerisse kobida.
Olen sinu kirjeldatu läbinud. Leping oli sõlmitud elektroonilisel teel Hange.ee kaudu minu pakkumise nõustumise ja võitjaks kuulutamisega. Paluti teha lisatöid. Olin nõus ja hinnakokkulepe suusõnaline. Tellija naabrimehest endine armuke aga otsustas teistmoodi ja saatis mind pikalt. Andsin kohtusse. Minu teadmine-tegemine, et fototapeedi jaoks ebasobiva aluspinna sobivaks tegemiseks karkassile kipsplaatide paigalduse advokaadi soovitusel omandab hoopis kostja armuke ja seda uskus ka kohus, oli mulle üllatuseks. Olin/olen siiani suhteliselt sinisilmne ja usun suusõnalisi kokkuleppeid.
OÜ VV-l raha kättesaamine teemas olevate andmete järgi tundub rohkem olevat selle OÜ probleem, aga samas ma ei saa aru ka teema algatajast kevost. Võõrastega töösuhteid luues peab alati olema kirjalik leping.
Ehk näitena teeb see minu Töövõtulepingu aluseks võetud ja seal kirjas olev klausel tuleviku tarbeks mõne tööde tellija targemaks ja oskab selle Lepingusse kirjutada.

3.3. Lepingus mittemääratletud lisatööde vajadusel lepitakse kokku tööde maht ja hind Poolte vahel Lepingu Lisana.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kevo kirjutas: 27 Jaan 2022, 00:24 Kas kellelgi on kogemust firmaga Voolikuvabrik OÜ, kus peale hinnapakkumise saabub meilile suur lisatööde hinnakiri (+17k)? 1/3 kogu hinnapakkumise summast. Suurimad lisad olid: 7x suurem täite maht, pluss vesi/kanal/elekter krundi piirist vundamendini ja veel üht-teist juurde...
Koduleht väidab allpool...
Siin on öeldud, et täide on hinnas (ja sel juhul pole vahet kas seda kulus 1m3 või 10m3 - see on pakkuja risk)
Samas on kirjas trasside sisendid kuid krundi piirist vundamendini ju pole...
Vt üle oma pakkumine / leping - mis seal siis õigupoolest kirjas on - pole ju raske... ja ei tohiks ju vaidlusi olla
Viga on see kui Sa EELDAD, et miski kuulub lahutamatult tööde hulka (saad kanda koolituskulude alla)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 01 Veebr 2022, 11:50 Viga on see kui Sa EELDAD, et miski kuulub lahutamatult tööde hulka (saad kanda koolituskulude alla)
Neid tellijate eeldusi nimetatakse vist puudulikuks funktsionaalseks lugemisoskuseks? ;)
Üks lähihõimkondlane ühe vestluse käigus arvas oma mehe(45 aastane) kohese taipamatuse kohta, et too on hilise arenguga, siis täpsustasin, et tegu ei ole mitte hilise arenguga, vaid arengupeetusega. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kevo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Dets 2019, 18:52

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas kevo »

Lepingus oli punkt... 5.3 "Lisatöö maht, hind ja/või tasumise kord tuleb Poolte vahel eelnevalt kokku leppida".

Nüüdseks oleme kokkuleppele saanud, kuid paraku meie hävinguga, kus vundament läks kallimaks +15k osas. Tegelikkuses mis kokkulepe, kui see tuli VV ähvardustega minu suunas.

Oli korralik kooliraha ja eks näis kuidas nüüd välja tuleme omadega. Üks sai aga korraliku kasumi. Nii et olge ettevaatlikud ja küsige alati rohkem, sest 25aastase kogemusega ehitajad on kavalad ja eeldavad et 0 kogemusega klient teab kõike.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kevo kirjutas: 05 Veebr 2022, 20:18 Lepingus oli punkt... 5.3 "Lisatöö maht, hind ja/või tasumise kord tuleb Poolte vahel eelnevalt kokku leppida".
Ja mis takistas sind firmat pikalt saata kui Poolte vahel ei olnud lisatööde kokkulepet? Miskit ei klapi sinu jutus? :scratch:
kevo kirjutas: 05 Veebr 2022, 20:18 Nii et olge ettevaatlikud ja küsige alati rohkem, sest 25aastase kogemusega ehitajad on kavalad ja eeldavad et 0 kogemusega klient teab kõike.
Ära üldista seda väidet kõikidele!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Arukas 0 kogemusega klient teeb vastava kodutöö ja/või kasutab kogemusega ja pädevusega konsultanti
juss123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Veebr 2022, 19:00

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas juss123 »

Jaga ka hinnapakkumist ning tee 1-2 pilti tehtud töödest.
68k on juba tõesti 200m2 kivimaja karbi maksumus.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: OÜ Voolikuvabrik vundament

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Eks toorme hinnad niipalju tõusnud ja pressiti raha juurde, kahju, et klient nõusse jäi, nii pehme ikka ei saa olla...
Vasta