Õhksoojuspumba valimine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 03 Veebr 2022, 02:01 Paistab, et puuduvad kogemused tarbijakaitse vaidlustes?
:hello:
Tarbijakaitse on suht hambutu organisatsioon, ei oma juriidilist jõudu ja mõjub nõrkadele. ;) Teadlikum vilistab nendele kaubandusvõrkudes müüdavatele sertifitseerimata mõõteriistade tulemustele, mille näitusid kodutarbijad nimetavad oma arvates ka kohtutes juriidilist jõudu omavateks. Kaebajal Tarbijakaitseameti suulistest hoiatustest ei maksa veel eufooriasse minna. Reaalselt käivad kõik vaidlused ikkagi läbi kohtute.
Tsiteering Tarbijakaitse põhimääruse §14 lg4-st

teeb kauplejale suulisi hoiatusi ja juhib kauplejate tähelepanu tarbijakaitsealaste nõuete rikkumisele;

Allikas https://www.riigiteataja.ee/akt/13344461

Mul on hetkel keldris kaks toatermostaati, mis näitavad ka niiskuse sisaldust ruumis. Kui temperatuur on mõlemil praktiliselt sama(vahest 0,1* erinevus), siis niiskuse % on totaalselt erinev ja kõigub 10-15% vahel.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma ei nimetaks TK-t päris hambutuks organisatsiooniks (olen isegi seal vaielnud nt reisiettevõttega ja vaidlus on lahenenud minu kasuks)

Kuid situatsioonis kus mina ettevõtjana olen hr pingile müünud seadme ja hr ping tuleb vaidlema argumendiga "ma mõõtsin ja mõõtetulemus ei vasta seadme esitatud parameetritele" luban ma endale siiski teatud skepsist...
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 03 Veebr 2022, 12:11
Kuid situatsioonis kus mina ettevõtjana olen hr pingile müünud seadme ja hr ping tuleb vaidlema argumendiga "ma mõõtsin ja mõõtetulemus ei vasta seadme esitatud parameetritele" luban ma endale siiski teatud skepsist...
Sõltub hageja või pretensiooni esitaja õigusvõimekusest, saab ka ilma midagi mõõtmata tõestada, et sa ei ole kaamel. Mõõtmisega kergem, kui oskuslikult mõõta, siis veelgi kergem.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 03 Veebr 2022, 12:11 Ma ei nimetaks TK-t päris hambutuks organisatsiooniks (olen isegi seal vaielnud nt reisiettevõttega ja vaidlus on lahenenud minu kasuks)
Ma ei kirjutanudki, et PÄRIS hambutu organisatsioon, vaid SUHT(suhteliselt) hambutu. ;) Kui TKA suulisele hoiatusele(isegi mitte kirjalikus vormis, a´la parteiline noomitus arvetuskaardile kandmiseta ;) ) ettevõtja ei reageeri, siis TKA rohkemat teha ei saa, puudub kasvõi rahaliste sanktsioonide rakendamise volitus. TKA poolt jääb veel ettevõtte psühholoogiline mõjutamine nende nn "musta nimekirja" lisamisega.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 03 Veebr 2022, 12:11 ... Kuid situatsioonis kus mina ettevõtjana olen hr pingile müünud seadme ja hr ping tuleb vaidlema argumendiga "ma mõõtsin ja mõõtetulemus ei vasta seadme esitatud parameetritele" luban ma endale siiski teatud skepsist...
Kui on veenvad argumendid, siis kaob põhjus vaielda.
Vaieldakse vaieldavaid asju.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas praanik »

ping kirjutas: 02 Veebr 2022, 23:29
praanik kirjutas: 31 Jaan 2022, 20:19 ... umbes sama pump Daikin FTXTM40r prefera. 2 korrust, köetavat pinda umbes 90 m2.
äpp näitab kulu dets. 163 kwh ja jaanuaris 122 kwh. ei tea kui täpne see tulemus on.
pump hoiab 22 kraadi tempi, kui kodus oleme, muidu paar kraadi vähem. ...
Kui ÕsP teeb iga 50 minutise töötsükli järgi 10 minutilise sulatuse tsükli mille jooksul kulutab 1kW energiat ja kui ühes kuus on 720 tundi, siis ainuüksi sulatuste peale kuluks ühes kuus 120kWh energiat isegi siis kui seade töötab min võimsusega.

Kui pidevas töös olev seade kulutab alla 130kWh näen mina põhjust kahelda seadme enda poolt mõõdetava voolutarbe õigsuses, et kas mõõdetakse ikka kogu seadme voolutarve või jäetakse osa mõõtmata (kompressori soojendus ja põhjasoojendus) ja paigaldaks eraldi elektrenergiamõõtja seadme toitele vahele.
(Täpselt samamoodi on teadmata, et kas ÕV pump mõõdab ka tsirk. pumpade voolutarvet või ainult kompressori voolutarvet kütterežiimis.)

Omale paigaldasin eraldi kWh mõõtja kogutarbe mõõtmiseks ja ampermeetri reaalajas energiatarbe jälgimiseks.
:hello:
Minu numbrid ongi äpis välja võlutud. Ongi soov panna eraldi kwh lugeja pumbale ja paarile suuremale tarbijale veel. Pumbaga vähe keerulisem, kuna kilbis just ruumiga hõisata pole. Pistikuga tarbijatega on lihtne lahendus mõni pistikupessa paigaldatav luger soetada.
Pump sai paika 2 dets. Kogu elektri tarbimine oli dets suurenenud 201 kwh võrra võrreldes novembriga. Ja jaanuaris 139 kwh võrreldes novwmbriga

Kust pärineb info et 10min sulatustsüklil pump kasutab 1 kw võimsust? Ma ei suuda enda seadme kohta peale kasutus ja paigaldusjuhendi muud adekvaatset infot leida.
Viimati muutis praanik, 03 Veebr 2022, 20:36, muudetud 1 kord kokku.
jakim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Okt 2014, 23:19
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas jakim »

ping kirjutas: 13 Dets 2021, 21:21 R290 (Propaan) on veel tuleohtlikum ja seda tohib elamutes tuleohtlikuse pärast kasutada ainult välises monoplokis.
Autotootjad on ka katsetanud vähem keskkonnaohtlikke gaase (R290) kasutada, aga kuna need sunnikud kipuvad põlema, siis pole neid veel autodel minu teada kasutusel.
:hello:
Nibe ventilatsioonisoojuspumbad on seda R290 kasutanud alates 2000ndate algusest ja need ainult tubased agregaadid. F370R, mis seda gaasi kasutab tänagi müügil...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas ping »

praanik kirjutas: 03 Veebr 2022, 20:25
ping kirjutas: 02 Veebr 2022, 23:29
praanik kirjutas: 31 Jaan 2022, 20:19 ... umbes sama pump Daikin FTXTM40r prefera. 2 korrust, köetavat pinda umbes 90 m2.
äpp näitab kulu dets. 163 kwh ja jaanuaris 122 kwh. ei tea kui täpne see tulemus on.
pump hoiab 22 kraadi tempi, kui kodus oleme, muidu paar kraadi vähem. ...
Kui ÕsP teeb iga 50 minutise töötsükli järgi 10 minutilise sulatuse tsükli mille jooksul kulutab 1kW energiat ja kui ühes kuus on 720 tundi, siis ainuüksi sulatuste peale kuluks ühes kuus 120kWh energiat isegi siis kui seade töötab min võimsusega.

Kui pidevas töös olev seade kulutab alla 130kWh näen mina põhjust kahelda seadme enda poolt mõõdetava voolutarbe õigsuses, et kas mõõdetakse ikka kogu seadme voolutarve või jäetakse osa mõõtmata (kompressori soojendus ja põhjasoojendus) ja paigaldaks eraldi elektrenergiamõõtja seadme toitele vahele.
(Täpselt samamoodi on teadmata, et kas ÕV pump mõõdab ka tsirk. pumpade voolutarvet või ainult kompressori voolutarvet kütterežiimis.)

Omale paigaldasin eraldi kWh mõõtja kogutarbe mõõtmiseks ja ampermeetri reaalajas energiatarbe jälgimiseks.
:hello:
Minu numbrid ongi äpis välja võlutud. Ongi soov panna eraldi kwh lugeja pumbale ja paarile suuremale tarbijale veel. Pumbaga vähe keerulisem, kuna kilbis just ruumiga hõisata pole. Pistikuga tarbijatega on lihtne lahendus mõni pistikupessa paigaldatav luger soetada.
Pump sai paika 2 dets. Kogu elektri tarbimine oli dets suurenenud 201 kwh võrra võrreldes novembriga. Ja jaanuaris 139 kwh võrreldes novwmbriga

Kust pärineb info et 10min sulatustsüklil pump kasutab 1 kw võimsust? Ma ei suuda enda seadme kohta peale kasutus ja paigaldusjuhendi muud adekvaatset infot leida.
Toonisin punaseks ka, et vaatan reaalseid andmeid ja seadme poolt kuvatavaid andmeid on põhjust mitte usaldada, sest need võivad näidata selliseid numbreid mis peaksid "kasutajale meeldima".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas ping »

jakim kirjutas: 03 Veebr 2022, 20:28
ping kirjutas: 13 Dets 2021, 21:21 R290 (Propaan) on veel tuleohtlikum ja seda tohib elamutes tuleohtlikuse pärast kasutada ainult välises monoplokis.
Autotootjad on ka katsetanud vähem keskkonnaohtlikke gaase (R290) kasutada, aga kuna need sunnikud kipuvad põlema, siis pole neid veel autodel minu teada kasutusel.
:hello:
Nibe ventilatsioonisoojuspumbad on seda R290 kasutanud alates 2000ndate algusest ja need ainult tubased agregaadid. F370R, mis seda gaasi kasutab tänagi müügil...
Tuleohtliku gaasiga seadmete paigalduskoha min. ruumi kuupmeetrid määratakse seadmes oleva põlevgaasi hulga järgi.
Kui on väikse võimsusega seade, väikse gaasi mahuga (ventilatsioonipump), siis kehtivad ruumi suurusele teised nõuded ja teatud seadmes oleva gaasi kogusest alates suuremaid ei tohi enam siseruumi paigaldada.
Ka Õ/Õ pumpade paigaldusjuhendites on kirjas arvutusvalem minimaalse paigaldusruumi mahu suuruse arvutamise kohta.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ühefaasiline moodularvesti on 1 moodul lai, kolmefaasiline 3 moodulit. Näitavad ka tarbitavat hetkvõimsust, faasipingeid ja ampreid.
Oma Daikini õhk-veele panin alul ette - arvesti näit ja pumba enese tarbitud energia näit langesid kokku.
kageguwa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 11 Dets 2021, 13:47
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas kageguwa »

ping kirjutas: 30 Jaan 2022, 22:01
kageguwa kirjutas: 13 Dets 2021, 12:08 Tänud hea infi eest.Eks jah meie kandis põhjalikumast infist pisut puudus.See siin vast üks paremaid foorumeid leidmaks tõde.Nägin kõrval seistes kuidas gaasi(R32)pandi sisse täpselt 1kg.,kuigi masina peal on kirjas,et 1,12kg. ...
Huvitav, et miks uuele pumbale gaasi sisse pandi?
Uuel masinal peaks välisseadmes vajalik kogus gaasi juba tehasest sees olema.
:hello:
Bestair müüs eelmisel sügisel selliseid tühjasid pumpasid väites,et need tulid lennutranspordiga ja täidetune ei tohtivat neid lennukites transportida.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Mul on Daikin Perfera-40R kütmas , keskmine elektrikulu ööpäevas 15kWh ( on selle mõõtmiseks eraldi kulumõõdik ) praeguste välistemperatuuride juures , välisosa sulatused on täielik müstika : kütab 35-45 minutit ja siis sulatab 10-15 minutit , kui külmemad ilmad olid , siis küttis vast poolteist / kaks tundi järjest . Soomlased väidavad olema tarkvara vea mida saavad soojuspumba paigaldajad kõrvaldada , kas seda saab teha ka läbi wifi kontrolleri kaugjuhtimisega ei tea , aga kui keegi teab , võiks teada anda .
Tundub et parim on ikkagi Fujitsu , ASYG09KHCA/AOYG09KHCAN ja selle eelmine mudel "kolgib" ka Daikini 40 suurusega mudelit .
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Õhksoojuspumba valimine

Lugemata postitus Postitas ping »

Minul oli Õ/Õ SP valikukriteeriumiks:

1) Inimesel peab olema võimalik töötava seadmega pidevalt samas ruumis olla ja ka magada (vaikne, puhub vähe ja mitte inimeste peale, selline on ainult "põrandamudel").

2) Seade peab olema konstrueeritud ruumide kütmiseks põhjamaises kliimas, (mitte keskeuroopa konditsioneer. "Külma kliima" seadme välisosa soojusvaheti on suurem kui Kesk-Euroopa analoogil ja kompressoris "külmaõli").

3) Seadme töötamisele külmas peaks olema kellegi poolne kinnitus.
(Tootja: COP temperatuuril -25 °C 1.68 ja Testitud sõltumatu katselabori (Norra Tehnoloogiainstituudi) DTI poolt vastavalt standardile EN 14511:2013 temperatuurini -35C kuid tehas seda temperatuuri ei garanteeri. Konkurendid pole oma põrandaseadmeid üldse katsetuseks esitanud.)

4) Peaks omama põhja-Euroopasse väljastatud energiamärgist. (Turul on enamus seadmeid kesk-Euroopa energiamärgisega).

5) Ei tohiks olla negatiivseid kommentaare Skandinaavia teemakohastes foorumites.

6) Peaks oskama juhtida sulatust ja sulatuskaablit, et ei raiskaks tühjalt elektrit. (Pana ooterežiimis vaikselt töötava ventilaatoriga tarbib ainult 6W.)

7) Ei tohiks nõuda sidumist mingi pilveteenusega või äpiga.

8 ) Netis peab olema leitav ja allalaetav remondijuhend. (Pana sellel seadmel on olemas.)


Valituks osutus hetkel ainuke sellistele kriteeriumitele vastav seade.
Panasonic CS-Z25UFEAW-1 + CU-Z25UFEA-1
Tehniliste andmete leht: https://www.xn--lmppumppuhuolto-0kb22a. ... -Esite.pdf

Panasonic Rootsi koduleht, kus kõik andmed näha. https://www.aircon.panasonic.eu/SE_sv/m ... 5ufea-1-2/
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta