Soojustagastusega sundventilatsioon vanas kortermajas olevas üksikus korteris

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Oskar3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Juun 2018, 20:55

Soojustagastusega sundventilatsioon vanas kortermajas olevas üksikus korteris

Lugemata postitus Postitas Oskar3 »

Tere

1) Mida peaks teadma või millele tähelepanu pöörama, et sundventilatsiooni paigaldamine üldse konkreetsele korterile võimalik oleks? Kas piisab korteriühistuga läbirääkimisest, või peab rääkima ja kooskõlastama selle mõne ametiga?

2) Kui palju võib maksta 80-90m2 vana Staliniaegse korterisoojustagastusega sundventilatsiooni ehitus/paigaldus?

3) Kas investeering soojustagastusega sundventilatsiooni toob inveseteeringu rahalises mõistes tagasi või ainus väljund selle projekti puhul on hea sisekliima?

4) Kas sundvenilatsiooni paigaldus välistab selle, et naaberkorteri toiduhais minu korterisse ei jõuaks?

Tänud vastuste eest!
Viimati muutis Oskar3, 21 Nov 2021, 23:27, muudetud 2 korda kokku.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Soojustagastusega sundventilatsioon vanas kortermajas

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Kas jutt on ühest korterist või tervest kortermajast?
Oskar3
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Juun 2018, 20:55

Re: Soojustagastusega sundventilatsioon vanas kortermajas

Lugemata postitus Postitas Oskar3 »

Jutt on ühest korterist.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Soojustagastusega sundventilatsioon vanas kortermajas olevas üksikus korteris

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

1. EhS mõistes paigaldatakse, muudetakse või lammutatakse siin tehnosüsteemi, mis muudab ehitise omadusi, sealhulgas välisilmet. See liigitub ümberehitamiseks ning nõuab elamute puhul projekti ja ehitusteatise esitamist KOV-ile.
Samas tekitab küsimusi asjaajamise vajalikkuses see, et välimus muutub oluliselt vähem kui näiteks õhksoojuspumpa paigaldades ja ventilatsioonisüsteemi muutmine ei mõjuta hoone tehnosüsteeme korterist väljaspool. Teisest küljest soovib KOV siiski kõigega kursis olla ja tahab, et EHR-is oleksid õiged andmed.

2. Pakun umbes, et seade 1500…2000€, tööd koos materjalidega 1000…1500€. Lisanduvad veel üldehitustööd (ripplaed, karbikud). Soovitan niiskustagastusega plaatsoojusvahetit.

3. Kui kütte eest maksad ruutmeetri akusel, siis majanduslikukt ei tasu see mitte kunagi ära, sest küttearved ei muutu. Kui kütad otseelektriga, oma gaasikatlaga või on küttearvestid, siis võiks rääkida tasuvusest. Mis küte on?

4. Oleneb, kuhu paigaldad õhu sissevõtu ava ja kuhu naabrinaine oma köögi löhnad laseb. Oluline on ka see, et seinad poleks hõredad ja korteris oleks pigem üle- kui alarõhk. Loomuliku ventilatsiooni lõõrid oleks paem sulgeda.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Soojustagastusega sundventilatsioon vanas kortermajas olevas üksikus korteris

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Ei usu et keegi ühe korteri tegemise pärast ehitisteatist hakkab esitama, ise küll ei esitaks. Keda huvitab üks võikaks ventava maja välisseinas. Ära teha ja on tehtud. Ventseadme maksumuse kohta peaks ikka korteri suurust teadma googeldama ja igal pool on müüjad suutelised õiget mõõtu seadet pakkuma. Kui on kõrged laed, näiteks koridoristrorud vedada otsad tubadesse ja ripplae taha kõik peita. Jällegi eks kõik oleneb tubade asendiplaanist.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Soojustagastusega sundventilatsioon vanas kortermajas olevas üksikus korteris

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Oskar3 kirjutas: 21 Nov 2021, 21:22 Tere

4) Kas sundvenilatsiooni paigaldus välistab selle, et naaberkorteri toiduhais minu korterisse ei jõuaks?

Tänud vastuste eest!
Selle koha pealt oleks ma väga skeptiline, sest ma elan `70datel ehitatud viiekordses paneelmajas ning siin on tervele majale paigaldatud sundvent. Reaalsus on see, et kui keegi kusagil praekartulit teeb siis lõhnad jõuavad minu WCsse. Kuidas? Seda pole mina suutnud välja nuputada. Olen käinud katusel kogu seda vaimusünnitust inspekteerimas. Kõik on mu meelest selline nagu olema peaks. Igast lõõrist tuleb üks toru kollektorisse, kus on keskseade. Tagasilöögiklapid on vahel. Kuid lõhnad levivad.
Torutööd Tartus 56 932 898
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Soojustagastusega sundventilatsioon vanas kortermajas olevas üksikus korteris

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

onusnooker kirjutas: 19 Jaan 2022, 22:08Keda huvitab üks võikaks ventava maja välisseinas.
Pole üldse kindel, et välisseina peab mingeid avasid tegema.
Vasta