Ehitusalase konsultatsiooni teenus Kagu-Eestis või Tartus?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
ATR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 30 Okt 2014, 21:47
On tänanud: 1 kord

Ehitusalase konsultatsiooni teenus Kagu-Eestis või Tartus?

Lugemata postitus Postitas ATR »

Tere!

Soov on hakata tegelema ulatuslike töödega ühe maapiirkonnas asuva kinnistu juures. Tahaks teha võimalikult palju ise (loomulikult mitte kõike), aga legaalselt! St. ma tahan, et lõpptulemusena oleks mul maakodu, mis oleks kõigis registrites jne korrektselt vormistatud ja et kõikvõimalikud load oleksid olemas. Seetõttu tahaks teada - kas Kagu-Eestis või Tartus on mõnda ettevõtet, kes annaks sellisele inimesele vähegi mõistliku tunnihinna alusel nõuandeid?

Ehk siis - vaja oleks teada, milliseid "digitaalseid pabereid" millisel ajal tuleb täita, millises järjekorras asju teha, et suhtlus kõikvõimalike keskkonna-asutuste, KOV, registrite jne võimalikult sujuvalt läheks? Kuidas saada "paberitele" spetsialistide allkirjad ka siis kui ise oled ehitanud jmt küsimused.

Kuskohast vastavaid juhiseid saada?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Ehitusalase konsultatsiooni teenus Kagu-Eestis või Tartus?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Digitaalsed nõuanded digitaalse dokumentatsiooni osas ei pea olema ju geograafiliselt piiratud. Või soovite siiski ka ehitusplatsi külastamist?
ATR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 30 Okt 2014, 21:47
On tänanud: 1 kord

Re: Ehitusalase konsultatsiooni teenus Kagu-Eestis või Tartus?

Lugemata postitus Postitas ATR »

Äärenurk kirjutas: 10 Jaan 2022, 19:38 Digitaalsed nõuanded digitaalse dokumentatsiooni osas ei pea olema ju geograafiliselt piiratud. Või soovite siiski ka ehitusplatsi külastamist?
Lühike vastus: ma ei tea, kas on vaja, et ka nõuandja ehitusplatsi külastaks :) Võib-olla on vaja...

Täpsustan siis veidi, mida oleks vaja:
1) Soovitusi millises järjekorras töid teostada.
2) Saada infot selle kohta, milliseid töid ei ole võimalik saada juriidiliselt korrektseks ilma spetsialistide palkamiseta (eeldan, et siia alla käivad näiteks septiku paigaldamine, ehitusprojekti koostamine, katlaruumi ehitamine)?
3) Kuidas suhelda konkreetse omavalitsusega (kuulujuttude järgi "vanasti" oli iga KOV asjaajamine erinev, nõuandjad võiksid teada konkreetse KOV asjaajamisloogika ja reeglite kohta võimalikult palju)?

Mõningate tööde osas on mul oma väga spetsiifilised "kiiksud" ja osade puhul on mul juba teada, kuskohast mida tellida tahan. Teiste puhul tahaks ise teha, aga osade tööde puhul oleks vaja ka teada kelle käest on mõistlik tellida jne.

Kogu jant võtab ilmselt päris palju aega. Sel aastal tahaks kindlasti aknad vahetada, septiku paigaldada, lisaks ka ehitusprojekti valmis saada ja siis selle järgi vaikselt ise ehitama hakata. Järgmistel aastatel oleks vaja nii katla- ja pumbaruumi ehitust, kütteseadmete (sooviks vesipõrandakütet) paigaldust jne... Kokku arvan, et hea õnne korral saaks 5 aastaga ehk tehtud...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Ehitusalase konsultatsiooni teenus Kagu-Eestis või Tartus?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Lühike vastus: esimene käik kogu selle jutuga KOV-i.
Ehitusprojekti koostamiseks on vajalikud projekteerimistingimused.
Kogu infra jaoks on vajalikud võrguvaldajate tehn tingimused.
Enne kui septiku peale mõelda on vajalik ka teada kas see on üldse lubatav.
So enne kui midagi planeerima hakata oleks vaja üleüldse teada mida ja kuidas antud piirkonnas saab teha.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Ehitusalase konsultatsiooni teenus Kagu-Eestis või Tartus?

Lugemata postitus Postitas suvaline »

25.- on projekteerimistingimuste riigilõiv. Sisuliselt piisab digiallkirjastatud lausest: KOV, palun väljastada elumaja ehitamiseks projekteerimistingimused. Samas võib nii üldise küsimise peale saada väga idiootlikud tingimused elik mõistlikum on omada ehitusvaldkonnaga kursis olevat spetsialisti.
Minu ajaloos olid kõige mahukamad projekteerimistingimused vist 25 lk (A4). Teine 25 lk oli puudu, sest KOV ehitusminister lihtsalt ei jaganud matsu lahti huvitatud isikute väljaselgitamisega.
Vasta