Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Palkmajade teema
EdgarKäreverest
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Dets 2021, 20:52
On tänanud: 1 kord

Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Lugemata postitus Postitas EdgarKäreverest »

Tervist,

Ma olen abikaasa värskelt soetanud palkmaja. Müüja sõnul on põrandad soojustamata ja sellest peaks kohe pihta hakkama. Vundament on ventilatsiooniga. Minu mõte oli põrand üles kakkuda, liiv välja kaevata, asendada liiv kergkruusaga. Talade alla hingav kangas, siis 150mm kivivill ja selle peale osb plaat.

Kas see oleks okei lahendus?

Samas tuli külla ämm kes ütles, et põrandate jaoks on vaibad ja alustada tuleks lagede soojustamisega. Laes on hetkel laud mis on kaetud soome papiga. Pööningul on üsna tihke kiht saepuru. Esimestel öödel kuulsin ka närilisi mööda lage jooksmas seega oletan, et saepuru sees on tunnelivõrgustik. Okei, see oleks ju lihtne teha, saepuru välja ja kas siis puiste või klaasvill asemele ning paber/tuuletõke peale?

Siiani on kõik kena kuniks mu kolleeg kuulis seda sama dilemmat. Tema soovitas kõik pikalt saata ja kaevata vundament 70cm ulatuses lahti ning see penoplastiga ära soojustada. Vundament ise on maakividest ja mingil etapil krohvitud.

Ma tean, et igalpool sotsiaalmeedia kanalites sama küsimust ka kuuleks kõike muud kui adekvaatseid vastuseid. Ehk on siin foorumis kultuursed ja haritumad inimesed.

Ma ei karda tööd teha kui ma tean mida ma tegema peaksin. Kui mul jäi mõni oluline aspekt kirja panemata siis palun küsige.

Parimate soovidega
Edgar Käreverest
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kas Sa ise aru saad kuhu jõuda tahad so mis tulemus peaks olema?
Tundub, et ei tea...
Nüüd võtagi ette ja mõtle see asi kompaktselt läbi
Kui on selge mis on eesmärgid saab hakata mõtlema mida vaja teha et eesmärgid täita
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

EdgarKäreverest kirjutas: 07 Jaan 2022, 10:01Vundament on ventilatsiooniga ... kaevata vundament 70cm ulatuses lahti ning see penoplastiga ära soojustada
Vähemalt see on kindel, et tuulduvat vundamenti ei ole mõtet soojustada. Kui jääb tuulduv, siis soojustada põrand ja kui soojustada vundament, siis täita liivaga ja soojustada põrandaplaat.
Viimati muutis Küülaline, 07 Jaan 2022, 11:16, muudetud 1 kord kokku.
valaskalakene
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:22
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Lugemata postitus Postitas valaskalakene »

Ahoi!

Ühe variandina soovitan soojalt võtta kaalumisele olemasoleva maja maani maha lammutamine ja uue ehitamine.
Tegelt peaksid sa ise ka samale järeldusele jõudma, kui teed nii nagu xxx111 soovitas paar posti tagasi.

:)
EdgarKäreverest
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Dets 2021, 20:52
On tänanud: 1 kord

Re: Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Lugemata postitus Postitas EdgarKäreverest »

xxx111 kirjutas: 07 Jaan 2022, 10:26 Kas Sa ise aru saad kuhu jõuda tahad so mis tulemus peaks olema?
Tundub, et ei tea...
Nüüd võtagi ette ja mõtle see asi kompaktselt läbi
Kui on selge mis on eesmärgid saab hakata mõtlema mida vaja teha et eesmärgid täita
Tere. Tulemus peaks olema soojustatud maja. Võiks ju siililegi selge olla kui on mitu varianti kirja pandud. Küsimus millest soojustamist alustada on teine vihje mis mu eesmärgid on!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tulemus peaks olema soojustatud maja.
Soojustatud maja iseenesest ei saa ju olla eesmärk
Eesmärk saab nt olla maja energiakulude (nii kWh kui EUR) vähendamine
Aga see on kompleksne ülesanne hõlmates nii piirete soojatehnilisi (ka niiskustehnilisi) lahendusi kui ka avatäiteid kui ka õhuvahetust kui ka küttelahendust jms
Piirete lahenduste juures tuleks selgeks teha (arvutuste teel) millise piirde ja mis mahus soojustamine annab optimaalseina tulemuse
Kompleksne lahendus sõltub ka rahakotist
Uisa-päisa kuskilt otsast ilma teadmata millist tulemust (eesmärki) on vaja saavutada midagi tegema hakata on rumalus
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 07 Jaan 2022, 13:27
Tulemus peaks olema soojustatud maja.
Soojustatud maja iseenesest ei saa ju olla eesmärk .....
Saab küll, kui eesmärk on teatud kogus raha "millegi tegemisele" ära kulutada (näiteks müügiväärtuse tõstmiseks).
Et kui toiminguks ettenähtud raha otsas, siis on ka maja "soojustatud".

On ju nähtud tuulduva põrandaga vundamendi soojustamist ja ventileeritud fassaadi soojustamist.
Või mõttetult paigaldatud "ilusaid" kütteseadmeid.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Tuttav teema - endalgi vana talumaja kaasajastamine käsil. Mõistlik oleks ämma asemel lasta majale ligi hoone seisundi hindamiseks spetsialist, kes fikseerib olemasoleva olukorra ning koostab renoveerimisprojekti kui on ikka tõsine soov seal normaalsetes tingimustes aastaringselt elada. Siis leida missioonitundega ehitaja kes teeks sellest asjast ka asja (tean-tean: mission impossible!). Märksõnad: looduslähedus, taaskasutus, ajastutruu vana aja hõng seotuna kaasaegsete projektlahendustega. Vahepeal tuleks ka aeg-ajalt rahakotti vaadata (mitte liiga tihti et tuhin otsa ei saaks). Aga edu!
EdgarKäreverest
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Dets 2021, 20:52
On tänanud: 1 kord

Re: Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Lugemata postitus Postitas EdgarKäreverest »

Maja on siiski plaanis enda jaoks korrastada. Uhkeid ja läikivaid elektri toitel kütteseadmeid ei ole ega plaani ka paigaldada. Ahi ja pliit koos soojamüüriga on uued ja korras. Siiani olen kaks adekvaatset infot saanud. Ventileeritud vundamenti ei ole mõtet soojustada ning leida tuleb missioonitundega ehitaja. Aitäh nende kahe eest. Selle teema võib lukku panna.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

EdgarKäreverest kirjutas: 07 Jaan 2022, 10:01 Samas tuli külla ämm kes ütles, et põrandate jaoks on vaibad ja alustada tuleks lagede soojustamisega.
Kõigepealt proovi elimineerida ehituse juurest ämm kui ta just ei hakka peale remonti sealsamas elama. Ämma vahetusele ei ole mõelnud? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kkalev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 18 Mai 2020, 20:41
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Lugemata postitus Postitas kkalev »

EdgarKäreverest kirjutas: 07 Jaan 2022, 22:28 Maja on siiski plaanis enda jaoks korrastada. Uhkeid ja läikivaid elektri toitel kütteseadmeid ei ole ega plaani ka paigaldada. Ahi ja pliit koos soojamüüriga on uued ja korras. Siiani olen kaks adekvaatset infot saanud. Ventileeritud vundamenti ei ole mõtet soojustada ning leida tuleb missioonitundega ehitaja. Aitäh nende kahe eest. Selle teema võib lukku panna.
Kui küttelahenduseks jäävad ahi ja pliit, siis kas hetkel on külm, et peab miskit tegutsema hakkama?
Võibolla piisab akende ja uste tihendamisest
Kas lakke jääb soome papp või uus lagi tuleb selle peale, siis saepuru iseenesest piisava koguse korral küllaltki ok soojustus
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Palkmaja on käes aga kuidas edasi. Palun abi mõtetega.

Lugemata postitus Postitas 951 »

EdgarKäreverest kirjutas: 07 Jaan 2022, 10:01 Esimestel öödel kuulsin ka närilisi mööda lage jooksmas
Need kolivad kevadel soojade ilmadega välja. Mõttetu võitlus. Paar lõksu võiks muidugi toas olla, et väga ülbeks kätte ei lähe.

Mis puudutab soojustust siis vaata üle aknad ja nende ümbrus ning seinad (eriti nurgad).
Katus korras?
Niisama kusagilt otsast tegema hakata on suht mõttetu. Nagu soovitati, leia mingi spetsialist, kes asja üle vaatab. Kui ta soovitab sul aga maja kilekotis pappkarbiks ümber ehitada, saada pikalt ja leia järgmine.

Ma pole sellest kunagi aru saanud, et miks ostetakse palkmaja ja siis taotakse see väljast ja seest laua, plaatide, kile ja kipsiga üle. Absurdikas. Oleks võinud ju kohe kips-karbi osta.

PS! Talveks osta korralikud sussid ja hea kampsun.
Vasta