Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

trebla kirjutas: 02 Jaan 2022, 02:22 Algne küsimus käis elektrikütte osakaalu kohta Eesti elamutes.

Mina pakun välja jämedat hinnangut aastase elektriarve põhjal, nimelt :

- ainult valgustusele kulub aastas 1500-2000 kWh,
- kui leibkonnal on ka elektripliit - siis 3000 ja kui ka elektriboiler - siis max 5000 kWh aastas.

Kõik muu üle selle on elektriküte, kujul või teisel - olgu siis radikate või soojuspumpadega...

?

Igatahes vast täpsem hinnang, kui miskitest hooneregistrite andmebaasidst jälgi ajada...
:jooma
Mul renoveeritud hoone ja stabiilne ~14,5mwh aastas millest kütteperioodil kulub ~10 - 11mwh aastas ja selle kulu suhe oleneb konkreetselt ilmast. 7 aastase statistika põhjal kulu suurus ikkagi suht ühte auku.

Mul on võrdlusvõimalus eleringi veebis renoveeritud ja renoveerimata hoonetega ja ka võimalus võrrelda mõndade uusehitise tarbimist (sõbrad, sugulased). Vahet ei ole eriti renoveeritud hoonete puhul ja arendajalt ostetud uusehitistel õ-v küttelahendusega (kus kulu isegi väiksemal pinnal suurem), aga oluline eelis on tänapäevase ehitistega millel on hea maakütte lahendus ja mille isolatsioon, konstruktsioon on ise ennem läbi töötatud. Seal on võimalus need kulud üsna alla tuua.

Kellel ei ole elektrikütet, sellel on mingi muu küte ja neid mõjutavad teised hinnad. Energia vajadus on suuresti sarnane.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Nüüd saan ka 2021 aasta börsipaketi energiahinna kokkuvõtte teha, minu tagasihoidliku tarbimise ja elektrimüüja arvestuse alusel.
Kogu eelmisel aastal võrgust ostetud energia 5885kWh kogumaksumusega (ainult elekter, ilma lisanduvate tasudeta) 606eur ja võrku müüdud 5950kWh.

Nov ja Dets kasutusel põhiliselt öise madalama hinnaga, öösel akumuleeritud energia (ca 85%).

Dets tõusis ühikuhind ca 2 korda võrreldes Novembriga (11).

Võrreldes aasta alguse 2 esimese kuu keskmise hinnaga (6,2 ja 7,2), on põhiliselt Dets ööelektri hind suurem ca 3 korda (19,4) ja kallim päevaelektri hind ületas 100 senti kwh kohta.
(Dets tarbimine ca 1000kWh ja arve elektri eest ca 200 ilma lisamaksuta.)

Milline on sellise numbri suhe 2021 palka ja pensionisse, saab iga huviline ise arvutada.
Palk: https://www.stat.ee/et/uudised/keskmine ... artal-2021
Pension: https://www.sm.ee/et/uudised/valitsus-k ... onitousu-0
:hello:
Kuvatõmmis (19).png
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

ping kirjutas: 02 Jaan 2022, 22:52 Kogu eelmisel aastal võrgust ostetud energia 5885kWh kogumaksumusega (ainult elekter, ilma lisanduvate tasudeta) 606eur
Aasta keskmine üle 10 sendi +võrgutasud jms, +käibemaks...? :shock:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ping

Kui pole saladus - kui suur osa toodangust õnnestus ise tarbida?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Julgen väita, et suurt sittagi, sest ta tootis seda ajal, kui kellegi suurt vaja ei olnud.
Kui aus olla siis küsimus sinna tüüribki...
Aga eks näis kas ping vastab või mitte...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 02 Jaan 2022, 23:56 @ping

Kui pole saladus - kui suur osa toodangust õnnestus ise tarbida?
Seoses aastavahetusega kadusid äpist eelmise aasta andmed ära ja hetkel ei hakka neid arvutiga otsima.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

xxx111 kirjutas: 02 Jaan 2022, 23:56 @ping

Kui pole saladus - kui suur osa toodangust õnnestus ise tarbida?
Minul on näiteks nii, et 6100kWh jaam tootis see aasta, sellest läks võrkku 4060kWh.
Aga ei näe selles probleemi, müüdud kWh ilusti kompenseerisid öist tarbimist ja jäi ülegi suvel. Kui veel toetus ka otsa panna siis ei näe üldse pointi miks tõmmelda ja võimalikult palju ise tarbida. Vaata et vahest ongi kasulikum müüa, eriti nüüd sügisel kus need hinnad järsku tõusid.
Alguses, esimene aasta kui jaam valmis sai, siis jah mängisin natuke selle tootmise ja tarbimise kokku sobitamisega. Enam ei viitsi, tarbin siis kui tarbin päeval. Ja boiler alati keedab öösiti kõik see aeg.
Kui toetuse aeg ükskord läbi saab, eks siis vaatab. Seni lasen rõõmsalt võrkku.
Viimati muutis jaguar3, 03 Jaan 2022, 11:54, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kui toetuse aeg ükskord läbi saab, siis vaatab. Seni lasen rõõmsalt võrkku.
Illustreerib kenasti sõna otseses mõttes parasiitlust ja seda, et toetused on saatanast...
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

xxx111 kirjutas: 03 Jaan 2022, 11:47
Kui toetuse aeg ükskord läbi saab, siis vaatab. Seni lasen rõõmsalt võrkku.
Illustreerib kenasti sõna otseses mõttes parasiitlust ja seda, et toetused on saatanast...
Siis kui toetused tulid, olid teised ajad. Ütlen ausalt, kui kalkuleerisin tasuvust ja kui ei oleks toetust olnud tol ajal, ei oleks ma jaama ehitand kohe kindlasti. Isegi koos toetusega oli nii ja naa selle äratasuvusega, aga kuna olin asjasse juba kõrvuni süvenenud ja hasart ka sees, tegin ära oma kätega ja hobi korras. Ja nüüd nagu ei kahetse.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

e-elering näitab ilusti ka gaasi kWh-na, seega sai tuttavatega vaadatud.

1. 140 m² 2 k eramu , 30-ndate karkassehitis, saepuru asendatud villaga + 10cm penot ümber. aastane elektrikulu otseelektriküttel oli 19 000 kWh.

2. 85 m² soojustamata palkmaja I korruse korter (4 välisseina) , köetakse õhk-vesi soojuspumbaga, aastane elektrikulu kokku 2021 a. 9800 kWh, 2020 .a oli 8900 kWh.

3. individuaalse gaasikatlaga 30-ndate korrusmaja 80 m² ülemise korruse korter Tallinnas - gaasi ja elektri kogukulu 2021 a. 16 000 kWh.

Kas gaasi kWh läheb elektri kWh vanasse hinda ?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxx111 kirjutas: 03 Jaan 2022, 11:47
Kui toetuse aeg ükskord läbi saab, siis vaatab. Seni lasen rõõmsalt võrkku.
Illustreerib kenasti sõna otseses mõttes parasiitlust ja seda, et toetused on saatanast...
Mina olen ka kogu aeg arvanud, et Eestil poleks olnud vaja neid toetusi niiväga üritada kehtestada.
Toetused on vajalikud tootearengu kiirendamiseks aga meie turu väike maht seda ei mõjuta kuidagi.
Mõistlikum oleks hakata tehnoloogiat kasutama siis, kui see on muutunud juba kasumlikuks ja praegu on see aeg päikesepaneelide koha pealt kätte jõudnud. Mitmed tuttavad plaanivad paigaldamist.
(elektriautode ostutoetus aga näiteks Eesti tingimuses on karjuvalt kahjumlik)
Näiteks ei ole Eesti valitsusel veel tulnud pähe hakata ise paralleelselt termotuumareaktorit arendama..


Õnneks olid meie toetused teiste Euroopa riikidega võrreldes küllaltki tagasihoidlikud.

Samas aga tänase hinnaehmatuse tuules mõned teised Euroopa riigid alles hakkavad uusi toetusi kehtestama... ehkki kõrge hind teeb asja kasumlikuks ka ilma :scratch:



kunn24 kirjutas: 03 Jaan 2022, 00:17 .....
Juurikas on ka sisenenud elektritootmise teemasse: Juurikas. Eesti Energia valgustab maailma
https://kultuur.postimees.ee/7419841/ju ... 1617383326
tegelikku tausta kah...
https://www.electricchoice.com/electric ... -by-state/
ei saa küll aru, kas koos võrgutasuga, aga peaks vist olema ?
Viimati muutis trebla, 03 Jaan 2022, 12:31, muudetud 1 kord kokku.
Jaanus2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 09 Sept 2009, 13:09
On tänatud: 3 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Jaanus2 »

Jaguar3, mis sellest vesijahutussüsteemist vahepeal saanud on? Jaga kogemusi.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xil »

trebla kirjutas: 03 Jaan 2022, 12:18 ..
Mina olen ka kogu aeg arvanud, et Eestil poleks olnud vaja neid toetusi niiväga üritada kehtestada.
Toetused on vajalikud tootearengu kiirendamiseks aga meie turu väike maht seda ei mõjuta kuidagi.
Mõistlikum oleks hakata tehnoloogiat kasutama siis, kui see on muutunud juba kasumlikuks ja praegu on see aeg päikesepaneelide koha pealt kätte jõudnud. Mitmed tuttavad plaanivad paigaldamist.
(elektriautode ostutoetus aga näiteks Eesti tingimuses on karjuvalt kahjumlik)
..
Meie turu väike maht.. Minu prügi kogus on võrreldes kogu maailma saastaga tühine - kui ma oma prügi prügilasse viimise asemel metsa alla kallan, siis maailmas ei muutu sellest midagi.
Päikesepaneelid on tänu sellele kasumlikuks muutunud, et neid on ostetud - tootjad on saanud raha, mida arenduseks ning uute effektiivsemate tehaste ehituseks kulutada. Ka oleneb hind kogustest. Sinisilmne oleks loota, et tootjad ehitavad tootmisvõimsusi kümnete miljonite ruutmeetrite päikesepaneelide tootmiseks ja alles seejärel alutavad müüki.
Akuautode ostutoetus on kasulik vaid nendele maadele, kus akuautosid toodetakse. Eestile oleks kasulik hoopis Norra eeskujul fossiilikaid kõrgemalt maksustada, kuna see raha jääks Eestisse, mitte ei läheks akuautosid tootvatesse riikidesse. Aga probleemiks on EU ühisturg - inimesed ostaksid oma autod mujalt. Minagi ostsin oma akuauto Saksamaalt, sest seal oli selle mudeli hind oluliselt odavam.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Kuidas need päikesepaneelid Eesti tingimustes kasumlikuks on muutnud ilma toetuseta, paluks näidet koos arvudega. :hello:
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xil »

Kui vanade lepingutega maksti toetust sõltumata elektri hinnast, siis uuemate lepingutega makstakse toetust vaid selle osa pealt, mis jääb vähempakkumise tulemusena selgunud börsihinna numbrist allapoole. See piir jäi viimasel vähempakkumisel 0,048EUR/kWh kanti. Seega praegu uued paneeliomanikud toetust ei saa - elektri hind on sellest madalam olnud vaid öösiti, aga siis ei tooda päikesepaneelid kohe üldse mitte.
Kusjuures huvi on suur - tahtjaid on kordades rohkem, kui saajaid. Ju nood tahtjad on välja arvutanud, et see on neile kasumlik ja see ongi nende asi - milleks nende rahakotis sorida.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 03 Jaan 2022, 11:47
Kui toetuse aeg ükskord läbi saab, siis vaatab. Seni lasen rõõmsalt võrkku.
Illustreerib kenasti sõna otseses mõttes parasiitlust ja seda, et toetused on saatanast...
Selline ilkumine toetuse teemal näitab, et inimestel pole aimu toetusmeetme ideest, mahust ja sisust.

Praegune toetusmeede ei ole mitte rikastumise vahend vaid korvab enda poolt toodetud ja võrku müüdud energia tagasiostmisel tekkivat võrgutasu. Et keegi üldse oleks üle 5 aastat tagasi hakanud nii kalleid seadmeid (võrdluses kWh hinnaga) paigaldama.

Näiteks kui müün võrku 1000kWh elektrit ja Elektrilevi arvestab sellest kogusest toetuskõlbulikuks näiteks 800kWh elektrit (saldeeritud energia), siis toetuse summa on umbes 600kWh elektri ostmise võrgutasu osa (mitte elekrihind).
Kui 2020 elektrihind ja võrgutasu oli enamvähem võrdne, siis 2021 keskmisena moodustas võrgutasu elektrihinnast alla 1/3.

Saldeeritud hinna lihtne seletus, püsiva tootmise ja püsiva 1F tarbimise juures:
Kui 3F inverter toodab võrku 3x1kW=3kW ja samal ajal on töös 3kW võimsusega 1F boiler, siis
1kW 1. faasilt läheb otse boilerisse, 2.ja3. faasil toodetud elekter (1kW+1kW) läheb võrku.
Kuna 1. faasil on tarbimine 3kW, siis 2kW võetakse võrgust juurde.
Kuna samal ajahetkel toodetud 1kW+1kW kulutatakse samal ajal kohapeal ära, siis see 2kW pole toetuskõlbulik ja selle eest toetust ei saa ja omatoodetud elektri eest ei pea maksma (-marginaal) aga kuna omatoodetud energia on käinud läbi võrgu, siis selle 1kW+1kW omatoodetud elektri tarbimise eest tuleb maksta võrgutasu.
Arvestus läheb keerulisemaks, kui tarbimine ja tootmine pole püsivad arvestustunni tsüklite jooksul.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Saldeeritud arvestus on täiesti arusaadav ja teada
Praegune toetusmeede ei ole mitte rikastumise vahend vaid korvab enda poolt toodetud ja võrku müüdud energia tagasiostmisel tekkivat võrgutasu.
Miks peab midagi korvama? Kust selline mõte üldse tuleb, et Sinu tegevust peaks keegi korvama?
Et keegi üldse oleks üle 5 aastat tagasi hakanud nii kalleid seadmeid (võrdluses kWh hinnaga) paigaldama.
Ja siis? Mis siis oleks kui poleks paigaldanud?

Ehk kokkuvõttes - tahad paigaldada siis paigalda
Aga ole hea paigalda ja majanda oma rahadega
Selline ilkumine toetuse teemal näitab, et inimestel pole aimu toetusmeetme ideest, mahust ja sisust.
Tõepoolest - arusaamatu on Sinu arvamus, et keegi peab Sinu tegevust subsideerima
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ac457765 kirjutas: 03 Jaan 2022, 13:37 Kuidas need päikesepaneelid Eesti tingimustes kasumlikuks on muutnud ilma toetuseta, paluks näidet koos arvudega. :hello:
Arvud saad märtsikuus, kui selletalvine kütteelektrile pealemaksmise periood läbi saab.
...siis uuemate lepingutega makstakse toetust vaid selle osa pealt, mis jääb vähempakkumise tulemusena selgunud börsihinna numbrist allapoole...
Veel uuem toetusviis on, et kui börsihind hind jääb pakkumishinnast allapoole, siis makstakse toetust ja kui börsihind jääb pakkumishinnast ülespoole, siis saab riik selle vahe omale...
Taanlased tegid sellise.
Praegune toetusmeede ei ole mitte rikastumise vahend vaid korvab enda poolt toodetud ja võrku müüdud energia tagasiostmisel tekkivat võrgutasu. Et keegi üldse oleks üle 5 aastat tagasi hakanud nii kalleid seadmeid (võrdluses kWh hinnaga) paigaldama......
... näitab, et inimestel pole aimu toetusmeetme ideest, mahust ja sisust..
Arvan samuti, et 5 aastat tagasi polekski olnud vaja neid seadmeid paigaldada, sest nende hind oli liiga kallis.
Parim hetk oli 2020, kui paneelide hind oli miinimumis.

Eriti mõttetu oli miski 7 (?) aastat tagasi visata toetuseks see miljon (ehk katta 70 % kuludest) mis sai veerand tunniga otsa. Eks see oli rohkem reklaamüritus...

Meil ei ole tarvis veduri ees ennast surnuks joosta ja veel pealegi omaenese raha eest. Mitte keegi ei ütle selle eest pärast aitäh.
Võib rahulikult kaasa sõita ka teise klassi vagunis.

Minuteada selliseid võrgutasu kompenseerida kavatsemise rehkendusi läbi ei viidud... see konkreetne toetustariif pärineb tuuleparkide rajama hakkamise ajast ja Eestile lihtsalt on kombeks vältida pildi kirjuksajamist, et hoida maksustamist võmalikult lihtsana.

Need minu väited kõlavad samuti üksjagu idealistlikena.
Kokkuvõttes aga võib öelda, et Eesti on saanud siiski suhteliselt hea seisu taastuvenergia tootmises suhteliselt odavalt. Veel parem oleks muidugi olnud, kui poleks tekkinud seda mudamaadlust tuuleparkidega, sest siis oleks meil miski 300 MW parke täna rohkem ja seaduses oli tuuleenergia toetamise poor 600 GWh /aastas ikkagi ees.
Viimati muutis trebla, 03 Jaan 2022, 16:44, muudetud 1 kord kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Ac457765 kirjutas: 02 Jaan 2022, 23:15
ping kirjutas: 02 Jaan 2022, 22:52 Kogu eelmisel aastal võrgust ostetud energia 5885kWh kogumaksumusega (ainult elekter, ilma lisanduvate tasudeta) 606eur
Aasta keskmine üle 10 sendi +võrgutasud jms, +käibemaks...? :shock:
Kuna elektri aasta keskmine hind on tõusnud, siis võrku müüdud elektri hinna keskmine oli 9,4senti/kWh ja kui toetus katab võrgutasu, siis võib eelmise aastaga rahule jääda sest varasemast ajast oli ettemaks ka olemas. (Ettemaksu rahas välja võttes tuleb maksta tulumaksu.)

2021 aasta oli eelnevaga võrreldes külmem ja vähema päiksepaistega mida näitavad ka numbrid.
................2019....2020......2021
võrku müük. 6500....6683......5920
tarbimine....5170....4452......5880
ostetud elektri hind..170.......606...eur.

(See siis kogu majapidamise aastane energiatarve, sisaldades kütet, veesoojendust ja kõiki elektrivirbleid.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

(Ettemaksu rahas välja võttes tuleb maksta tulumaksu.)
kas selle kohta on maksuameti siduv kinnitus ?
Olen rääkinud maksundusega üksjagu tegelevat isikuga, kes tõlgendas seadust nii, et ka aasta jooksul kogunenud ettemaks kuulub deklareerimisele?
Samas, kui sama elektrimüüja väljastab ka võrguteenuse arve, siis summaarne ettemaks on selle võrra väiksem või puudub hoopis ?

Kui muidu võiks veel vaadelda energiaarvet ja võrguteenuse arvet eraldi, siis elektriaktsiis, mis on otseselt elektritootmise kulu, saabub ju hoopis võrguteenuse pakkuja poolt ?

Kas siis energiamüügi ja energiaostmise arvel teeme tasaarveldust vaid energiahinnas ja käibemaksu kah arvesse ei võta, sest teistpidi suunal käibemaksukohuslus puudub ?

Ja kui asi juba nii peeneks aetakse, siis paluks seaduse jõuga nõuda kõigilt elektrimüüjatelt arvepidamist, et minu ühes liitumispunktis võrku antud ja teises liitumispunktis samal tunnil võrgust võetud elektrienergiale ei rakendataks käibemaksu, sest ma tarbin omatoodetud elektrit (ma ei pea siin silmas võrguteenuse käibemaksu)
No ja kuna elektrileping on liitumiskohapõhine, siis on mingitel perioodidel kasulik toodetud elekter börsihinnaga võrku müüa ja teisest kohast fixhinnaga välja võtta...

jne.
Viimati muutis trebla, 04 Jaan 2022, 10:40, muudetud 1 kord kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

trebla kirjutas: 03 Jaan 2022, 16:35 .. Eriti mõttetu oli miski 7 (?) aastat tagasi visata toetuseks see miljon (ehk katta 70 % kuludest) mis sai veerand tunniga otsa. Eks see oli rohkem reklaamüritus...
70% toetust pole kuulnud, kuigi olen enne esimese pilootprojekti alustamist teemaga tegelenud.
Esimene oligi pilootprojekt, meie päikseenergia kaardistamiseks paigaldajad olid erinevate kohustustega seotud (andmete pilve saatmine).

Ju siis selle osa ühiskonnast arvates on rohepööre igati tervitatud, kes sellised parteid valitsusse valisid.
Kõiki neid plaane said huvilised näha, kui Eesti EU'ga liitumislepingud ratifitseeris.

Ei pea sugugi selgeltnägijaid kuulama, kui võib vabalt EU dokumente lugeda, et teada saada mis meid ka teistes valdkondades ees ootab.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 03 Jaan 2022, 16:21 Saldeeritud arvestus on täiesti arusaadav ja teada
Praegune toetusmeede ei ole mitte rikastumise vahend vaid korvab enda poolt toodetud ja võrku müüdud energia tagasiostmisel tekkivat võrgutasu.
Miks peab midagi korvama? Kust selline mõte üldse tuleb, et Sinu tegevust peaks keegi korvama?
Et keegi üldse oleks üle 5 aastat tagasi hakanud nii kalleid seadmeid (võrdluses kWh hinnaga) paigaldama.
Ja siis? Mis siis oleks kui poleks paigaldanud?

Ehk kokkuvõttes - tahad paigaldada siis paigalda
Aga ole hea paigalda ja majanda oma rahadega
Selline ilkumine toetuse teemal näitab, et inimestel pole aimu toetusmeetme ideest, mahust ja sisust.
Tõepoolest - arusaamatu on Sinu arvamus, et keegi peab Sinu tegevust subsideerima
Eesti on liitunud EU energiaprogrammiga ja meie riik on võtnud omale kohustuse toota rohelist energiat.
Mina olen tubli riigikodanik ja aitan riigil seatud sihte täita ning saan selle eest teatud hüve.
Kelle valdusse päike paistab aga kes põrmugi ei hooli riiklikest eesmärkidest, neid peabki koormama erinevate koormistega, nagu näiteks lastetusmaks, jne.

Kui selline riigikorraldus ei meeldi, siis järgmine kord peab tähelepanelikumalt vaatama, et keda valida.
Nüüd on hilja rusikatega vehkida.
;)
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

70% toetust pole kuulnud,
ju siis magasid maha, aga see oli kord.
Kuskilt Luksemburgile müüdud kvoodirahadest jäi kortermajade soojustamisest miljon üle ja ühel kevadel toetati ka päikesepaneelide paigaldajaid kuni 70 % ulatuses.
Siin päikesepaneelide teemas on sellele mitu korda viidatud...
Ja ka esimesed reklaamartiklid tehti inimestest, kes olid endale need paneelid 70 % toetusega paigaldanud.

miski link kah
https://www.slideshare.net/AndresMeesak ... ia-pv-lugu

Toetusi tuleb suunata sinna, kus saadav efekt on suurim.
Seal lingil on ka tehtud võrllev arvestus elektriautode toetusega. vahe 10 kordne.
Ma ise olen hiljem (odavamate paneelihindadega ja väiksema toetusmääraga rehkendades) saanud ka 100 kordse vahe.
Kliima on maakeral ühine ja mõistlikum oleks ehk nõuda näiteks fossiilelektri mittekasutamist konditsioneeride ringiajamiseks, sest siis ei muutuks veel puuduvad akud takistuseks....
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Eesti on liitunud EU energiaprogrammiga ja meie riik on võtnud omale kohustuse toota rohelist energiat.
Mina olen tubli riigikodanik ja aitan riigil seatud sihte täita ning saan selle eest teatud hüve.
Kelle valdusse päike paistab aga kes põrmugi ei hooli riiklikest eesmärkidest, neid peabki koormama erinevate koormistega, nagu näiteks lastetusmaks, jne.
See jutt on pullikaka...
Ja tõestab järjekordselt, et igasugu rohe on toetuste äri
Ja ilma alternatiive oma kasuks maksustamata ja toetusi välja pressimata elujõuetu
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Jaanus2 kirjutas: 03 Jaan 2022, 12:28 Jaguar3, mis sellest vesijahutussüsteemist vahepeal saanud on? Jaga kogemusi.
Töötas üks aasta, aga lahjaks jäi, viskasin minema. Panin soojuspumba.
Vasta