Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, asi nüüd niikaugel, et olen valmis ostma normaalset lauasaagi ja hetkel kahtlen pealkirjas mainitud kahe variandi vahel.

https://www.contorion.de/elektrowerkzeu ... mpaign=gen

https://www.contorion.de/elektrowerkzeu ... 0-96164491

Oleks esialgu mõned küsimused- kas Metabo suurem joonkiirus kompenseerib veidi lahjema mootori? Kas suurem joonkiirus mõjutab ka lõike tegemise kiirust ja kvaliteeti?

Bosch puhul on veidi ahvatlevam suuremate detailide nurga all lõikamise võimalus ehk kelk on pikema käiguga.

Tänud ette arvamuste eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Prill »

Enda kogemust ei ole aga laias internetis üritatakse samuti võrrelda ning parimat selgitada aga seda ühte ja parimat vist ei eksisteeri...
Võimalik, et oled juba näinud:
https://machineatlas.com/guides/bosch-g ... -compared/
https://www.ukworkshop.co.uk/threads/ne ... 254.90968/
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas praanik »

Sellist tööriista vist tõesti pole mis kõigile parim oleks, aga õnneks on neid piisavalt palju, et igaüks endale kõige sobilikuma leiaks
Ise otsisin ia eelmine aasta saagi. Kaalukaussidel olid need samad mudelid, lisaks milwaukee ning dewalt.
Minu jaoks tundus sobivaim dewslt dw7492, ei ole kordagi kahetsenud
https://www.manomano.de/p/dewalt-dwe749 ... _id=668893
Eestist saab umbes sama hinnaga kui kaubelda veidi
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

praanik kirjutas: 13 Veebr 2021, 21:03 Minu jaoks tundus sobivaim dewslt dw7492, ei ole kordagi kahetsenud
https://www.manomano.de/p/dewalt-dwe749 ... _id=668893
Jah, sel sael poleks nagu vigu ja ameerikamaal oli aastal 2020 TOP 1 lauasaag, kuid enda jaoks ühe puuduse leidsin. Miks ei ole Dewalt teinud oma saele tagumist plate pikendust?
Ühte juutuubi võrdlusvideot vaadates jäi silma, et Makital on ameeriklaste jaoks tehtud isendil juhtlatt mõlemast otsast fikseeritav, aga eurooplaste isenditel ainult eest. Miks? Poleks Makital(MLT 100) seda juhtlati puudust, oleks ta isegi valikusse võtnud.

Ikkagi, kas keegi oskab kommenteerida seda pöörete arvu mõju(Metabo 4200rpm vs Bosch 3200rpm) lõigete kiirusele ja kvaliteedile? Või pöörete arv ei mängi mingit rolli? Enda arvates peaks mängima.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas praanik »

Tagumist pikendust pole ilmselt sellepärast et tegu on siiski nn. Jobsite saega kus ülioluline on nii mobiilsus kui kaal.
Kuid vaja seda siiski on, siis tuleb osta midagi taolist
https://tooltime.ee/tooted/elektrit%C3% ... esaed/150F
Või ise meisterdada selline nagu vaja.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, tänan veelkord kõiki(kaks neid oligi) arvamuste eest. Uurisin, mis ma uurisin, vahtisin juutuubist tundide viisi arvamusi erinevate lauasaagide mudelite kohta, uurisin hindasid, saatsin kirju erineva sisuga päringutega jnejne ehk tegin kodutööd. Inglismaalt pole vist mõtet enam tellida, aga sakslased on ka omamoodi fruktid. No ei kõlba neile eestlase euro. ;) Millegipärast ei saa aru sakslaste laiskusest(rassismist?), et nad ei saada Eestisse oma poes müüdavat kaupa? Austriasse nad millegipärast saadavad. Idealo.de lehel oli päris mitmeid, kellele kirjutasin ja vastus oli üks- ainult Saksamaa piires. Peaks vist Ansipile kirjutama, et ta kutsuks Saksa netipoed vaibale. Mis kuradi rassiline/regionaalne diskrimineerimine see olgu, et sakslastele ei kõlba eurotsooni eestlase euro. Idee järgi peaks olema vist kõik üks eurotsoon, aga tuleb välja, et ei ole. :scratch: Hiinlastele eestlase euro kõlbab, aga sakslastele ei kõlba? Hämmastav!
Uurisin ka meie kaubandusvõrgus erinevate, mulle sümpaatsete lauasaagide hindasid. Ei saanud Bosch GTS 10 XC-le päris seda keskmist hinnataset, millega Euroopas kaubeldakse. Oli Makservis müügil Makita 2704, aga hind oli sutsu liiga vinge(849€). Vihjasin sellest moka otsast poes olevale müügimehele, aga kasu sellest ei olnud ja jäägu see nende probleemiks. Mainisin vihjena, et näiteks Makita MLT 100 on neil ligi 80€ kallim kui K-Rauttas, siis põhjendati seda Senukai suuremate ostukogustega. No tere hommikust! Müügimees võinuks mulle otsa vaadates saada aru, et ma olen muinasjuttude uskumise east juba ammu välja kasvanud. ;) Oi, kuidas oli tahtmine neile öelda, et siis on firmal sitt ostujuht, kes ei oska välja kaubelda paremat sisendhinda ja juhtkond võiks mõelda ostujuhi vahetusele. Ja siis nimetavad veel ennast Makita toodete maaletoojaks!? Kuna teadsin meie ühes netipoes(Ehituskaup24) sama lauasae hinda, siis kirjutasin eile neile ja igaks juhuks küsisin, et kas soodushind(780€) on kivist või on veel veidi kauplemisruumi? Minu rõõmuks tuli välja, et isegi oli ja sae lõplikuks hinnaks tuli 735€+mõned sendid. Ehk, kui oleks kohele läinud kauplema, siis võib olla oleks oma mölapidamatuse ja isikliku sarmiga veel paar eurot alla saanud. ;) See oli juba mind täiesti rahuldav hind. Saksamaa netipoodides oli paaril müüjal paarkümmend eurot küll odavam, aga nagu eelnevalt kirjutasin, siis sakslased oma "rassilise puhtuse" hoidmisega eestlasele ei müü. Kes nüüd kahju kannatas? Minu arvates Makserv. Jah, Makserv mingi % kasumit saab Ehituskaup24-le müües, kuid summa võrra, mille praegusel juhul maksan vahendajale, jäid nad ilma. Nii lihtne see minu valik oligi ja mind ei huvita Makservi kasum, see oli nende valik.

Ostsin(tellisin ära) selle isendi https://www.ehituskaup24.ee/ee/catalogs ... kita+2704n Loodan, et ei pea valikus pettuma. Kui Makita sellel isendil oleks olnud veel hammaslatiga juhitav paralleeljuhik, siis oleks olnud isend veelgi ideaali lähesem. Millegipärast meeldis mulle see hammaslatiga saetava detalili laiuse paika reguleerimine nagu DeWalt mudelitel.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas praanik »

See on päris tubli tükk, oli ka minul top 3 valikus sees. Hoopis teine elukas kui nende mlt100 mudel, mis minu arvates pole eriti õnnestunud, hind ka muidugi erinevast klassis.
Jäin nüüd soovitamisega hiljaks, aga minu viimase aja lemmik koht on Tallmac Tartus. Väga kaubeldavad hinnad ja meeldiv järelteenindus.
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas praanik »

Üks asi veel. Äkki on abiks.
Mul enda saega oli probleem kuidas mugavalt, täpselt ja kiirelt tera kaldenurk paika saada.
Lõpuks ostsin taolise aga päris hiinaka.
https://www.stokker.ee/digitaalne-nurga ... 1454447534
Väga väga hea investeerimg oli. Magnetiga ketta külge ja imelihtne nurkasid seadistada
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, olen nagu muutliku meelega naisterahvas. ;) Just natuke aega tagasi saabus mu postkasti kiri Saksamaa ühest firmast, et nad on nõus tellimust saatma ka Eestisse. Õnneks sain veel teha telefonikõne ja annulleerida siinse tellimuse. Siinkohal suur tänu vastutulelikkuse eest Kait Sildele Ehituskaup24-st.
Ikkagi saan tellida Saksamaalt teema pealkirjas mainitud Bosch GTS 10 XC ja soodsa hinnaga. Nüansse esialgu ei maini, kuid eks paljud firmaomanikud EL-st millegi tellimisel teavad seda isegi. ;)

Aitäh kasutaja praanik nurgamõõtja vihje eest.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

praanik kirjutas: 16 Veebr 2021, 18:06 Lõpuks ostsin taolise aga päris hiinaka.
https://www.stokker.ee/digitaalne-nurga ... 1454447534
Jumal lõi maailma, kuid kõik ülejäänud on tehtud Hiinas. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Siit saad selle nurgamõõdiku natuke odavama letihinnaga:
https://puidutera.ee/product_page.php?l ... de=DAG-001
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mul juba alguses igatsus Bosch TGS 10 XC järele ja kindel tahtmine tekkis seda üpris pikka videot vaadates https://www.youtube.com/watch?v=kwHk_3qG4To Kiitis mõlemat, kuid Makita isendil oli päris mitmeid nüansse, mis jätsid soovida, aga Boschil neid puudusi ei olnud. Üks asi oli veel, mida videos ei mainitud, et Boscil on tassimiseks sangad mugavad, kuid Makital teravad, mis soonivad ja ilma kinnasteta üpris valus. Tean seda "terava *sanga efekti" oma Metabo paksushöövli tassimise kogemustest, millel on samuti teravad servad. Teravate servade vastu leidsin lihtsat rohtu- võtsin parajalt suure diameetriga jupid läbipaistvat voolikut(paksema seinaga), lõikasin pikuti prao sisse ja surusin serva sinna prakku. Hoopis mugavam haarata. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas: 17 Veebr 2021, 08:40 Siit saad selle nurgamõõdiku natuke odavama letihinnaga:
https://puidutera.ee/product_page.php?l ... de=DAG-001
Ei ole see soodsam, sain sinu viidatust 3€ soodsamalt selle http://www.tooriistaari.ee/et/a/kapro-p ... u-digilood
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas keegi oskaks mulle selgitada arusaadavalt viites oleva tegevuse mõtet? Mina sellest aru ei saanud, et mille poolest on originaal sitem, et see on vaja vahetada isetehtu vastu. https://www.youtube.com/watch?v=-yI4hM_z6JQ
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas praanik »

Viidatud videos paigaldatakse nn. "zero clearance insert" see tagab selle et lõikeketta ja töötasapinna vahe oleks minimaalne.
Selle plussid:
Puhtam lõikeserv ehk "no tearout".
Väga kitsaste liistude lõikamisel võib materjal sattuda ketta ja tasapinna vahele mis on endale ohtlik ning ilmselt rikub detaili

See toimib seni kuni sa ketta kaldenurka ei muuda.
Selle detaili vajadus sõltub sinu pedandstusest ja su töö täpsusest. Enda vanal seal kasutasin seda aegajalt. Uuel sael pole veel vajadust olnud selle järgi.

Puhtama lõikeserva annab ka kvaliteetse ja õige ketta kasutamine, masinaga kaasa tuleb enamasti universaalne, mis on algatuseks päris ok.
Parema lõiketulemuse annab kindlasti ka see kui enne sae kasutusele võttu see paika seadistada, tehases nad seda teevad aga alati tuleb natuke üle kruttida
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Urmas kirjutas: 20 Veebr 2021, 22:04 Kas keegi oskaks mulle selgitada arusaadavalt viites oleva tegevuse mõtet? Mina sellest aru ei saanud, et mille poolest on originaal sitem, et see on vaja vahetada isetehtu vastu. https://www.youtube.com/watch?v=-yI4hM_z6JQ
Ideepoolest peaks selline vidin saagimisel vähem puidukiude saetava detaili küljest lahti kakkuma, sest saeketta ümber ei ole mitut millimeetrit vaba ruumi. Kas ja kellel seda praktikas vaja on, see on juba omaette küsimus ja sõltub sellest mis tööd selle saega tegema hakatakse.
Kaldemõõdik ju teise firma toodang. Ma kahtlustan, et kui hästi otsida, siis leiab mingisuguse tundmatu firma toodangu kusagilt veel odavamalt. Minu kõhutunne ütleb, et ilmselt teeb oma töö sama hästi ära, kui need Kapro ja CMTnurganäidikud. Pealegi üks on võimalik kätte saada tellimisel ning teine poodi sisse jalutades laokaubana.
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, toodi täna hommikul mu ihaldatud Bosch GTS 10XC ukse ette. Nädalaga tuli Saksamaalt nagu niuhti- üleeelmise neljapäeva õhtul maksin, reedel teatati, et tellimus töötlemisel ja esmapäeval, et anti üle kullerfirmale. Tegin paar proovilõiget. Esialgu valetas paralleeljuhiku näit 1mm võrra, aga selle sain juba paika. Ülejäänu täppisreguleerimisi hakkan tegema nädalavahetusel. Esialgne mulje on hea.
Ühe hea isendi tahan ka veel saele külge organiseerida ja selleks on ülafrees Triton TRA 001.

Tänan veelkord kõiki selles teemas arvamuse avaldajad!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Mis saatmise hinnaks tuli? selliste suurte asjade saatmine teeb kohati sellise ostu mõtetuks, kuna saatmise hind on päris krõbe.

Muideks hiljuti avastasin ostaeu.ee veebilehe, mis võimaldab tellida oma kaup saksamaa aadressile ja sealt saadetakse see omakorda edasi eestisse - saatmise hinnad on kaalu pealt ja tunduvad palju mõistlikumad kui näiteks amazon.de otse eestisse saatmise hinnad - näiteks amazonist oleks lauasae tellimine ca 100-120eur, paljud eestisse ei saadagi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sae sain kätte 605€, saatmiskulud 105€(kodu välisukse ette) ehk kokku 710€. Meie mitmes poes oleks ehk isegi kaubelnud, aga nemad tahtsid ainult saatmisega ja ei mingit ise järele tulemist. Osadel meie omadel oleks saatmiskulud olnud 0, aga selle võrra oli hind kallim ehk saatmiskulud sae hinna sisse peidetud. ;)
meelis11 kirjutas: 03 Mär 2021, 10:22 Muideks hiljuti avastasin ostaeu.ee veebilehe, mis võimaldab tellida oma kaup saksamaa aadressile ja sealt saadetakse see omakorda edasi eestisse - saatmise hinnad on kaalu pealt ja tunduvad palju mõistlikumad kui näiteks amazon.de otse eestisse saatmise hinnad - näiteks amazonist oleks lauasae tellimine ca 100-120eur, paljud eestisse ei saadagi.
Kas pakivahenduse ettevõtlus on midagi "transveervaisi" sarnast? Ega nad ka vist heategevusega ei tegele? Lauasaag ei ole vist nagu kassitoit, mis kui tuleb rikutud pakendis, ei juhtu pakis olnud kassikrõbinatega mitte midagi ja kõlbavad kassidele sisse sööta küll. ;) Ausalt öeldes mulle meeldib võimalike probleemide korral suhelda otse sae müüjaga, mitte pakkide "transveervaisiga". Vahest peab hilisema lihtsama asjaajamise nimel, kuigi nutumaiks suus, loobuma paarikümnest võimalikust kokkuhoitavast eurost. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Rait 12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Mär 2021, 10:48

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Rait 12 »

Mis lehelt saag sellise hinnaga tuli? 605€
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Rait 12 kirjutas: 12 Mär 2021, 10:50 Mis lehelt saag sellise hinnaga tuli? 605€
https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... bosch.html
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, mõni aeg saagi kasutatud ja minu jaoks on üks probleem. Juhtlatt ei liigu nii sujuvalt nagu tahaks ja juutuubi videotes nähtud. Põhimõtteliselt libiseb juhtlatt kahe joonlauaga paralleelselt oleva kõrgenduse peal. Kas võiksin neid millegiga määrida, et sujuvamalt saaks nihutada? Seda just siis kui oleks vaja mingi mm või paar nihutada. Esialgu oma aruga ei hakkaks kalmuküünlaga pindasid hõõruma ja ootaks targemate soovitusi. ;)
Saagi sai kasutatud suvel maal värskes õhus ja seal ei olnud oluline, kuhu puru kukub, aga aeg-ajalt oli ikkagi vaja saagi külili keerata, põhi lahti keerata, ketta plastikkate ära võtta ja kompressoriga puhtaks lasta. Praegu, keldris saagimiseks, tegin puruimeja("tsükloni") ise ühest 60l plastiktünnist+kasutult seisvast tööriistaühendusega Clint tolmuimejast ja täiesti toimib ka paksushöövliga. Tolmuimejas on ainult veidi seda kergemat tolmu.
Ahjaa, veel, sattusin juutuubist vaatama ühe venelase hooldusvideot sellest saest ja video lõpus näitas, milliseid kettaid ta kasutab. Minu hämmastuseks oli tema valikus ka DADO ketas. :o Hämmastus sellest, et ühes teises siinase foorumi teemas oli Bosch GTS 10 XC puhul nende ketaste kasutamine põhimõtteliselt välistatud. Käisin huvi pärast vaatamas enda isendi võlli pikkust ja sellel oli keermel peale kinnitusmutrit vaba ruumi max 10mm. Oma kasutatavaid kettaid ta mainib video 15-ndal minutil. https://www.youtube.com/watch?v=iGGZlTA ... 0%BE%D0%B2
Urmas kirjutas: 20 Veebr 2021, 22:04 Kas keegi oskaks mulle selgitada arusaadavalt viites oleva tegevuse mõtet? Mina sellest aru ei saanud, et mille poolest on originaal sitem, et see on vaja vahetada isetehtu vastu. https://www.youtube.com/watch?v=-yI4hM_z6JQ
Ja nüüd, peale mõningast kasutamist, saan ma täiesti aru selle isetehtud abivahendi mõttest. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Määrimiseks kasuta mesilasvaha ja kui määrimiseks läks, siis määri ka oma paksusmasina laua pind sellega ära :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lambivend kirjutas: 03 Dets 2021, 21:48 Määrimiseks kasuta mesilasvaha ja kui määrimiseks läks, siis määri ka oma paksusmasina laua pind sellega ära :)
Kas see võib olla puhas mesilasvaha või on mingi konserv(koos parafiiniga)?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Lauasaag Metabo TS 254 vs Bosch GTS 10 XC

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Oleks Metabo võtt, siis liiguks sujuvalt. Odavam ka ;)
Vasta