Must tamm

RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 28 Okt 2021, 22:24
RaJy kirjutas: 28 Okt 2021, 21:38 Ja ahju juurde tulevad ise omal jalal? Tegelikult oli Man pakkumine päris aus - kasvõi ämmale juubelikingiks vms.
Omal jalal ikka ja vabast ajast. Ainult paarkümmend meetrit kõndimist. Muidu paluks ämmal need lõhki löödud pakud tuppa viia, veel parem kui ta pakud ise veel lõhki lööks, kuid kahjuks ämm on juba sellises vanuses, et tema ainult näitab sõrmega, mida on vaja kuskile viia või tuua. ;) Kuna me kasutaja Man-ga kaubale ei saanud, siis praegu jään kasutaja Iffff-ga ühele meelele, et nendest pakkudest saan kevadel või sügisel ahju-pliidi alla aetud paari päevase sooja toa näol rohkem emotsioone kui ämmale kingitud ja jälle puhvetkappi seisma jääv ilus kauss ega hakka liigsed kulutusi transpordile tegema. Veel meeldib ämmale küdeva pliidiukse ees oma pahega tegeleda.
Oled kindel, et edasi kingituna leiab kauss kasutust, mitte ei rända kuhugi kappi niisama seisma?
RaJy kirjutas: 28 Okt 2021, 21:38 Ei pea ju enda kappi tolmu korjama jätma - võib kellegi teise kappi sokutada ja kõik on rahul. :)
Enne vist just kirjutasin oma arvamuse samariitlusest.
Minu jutu mõte läks vist väheke kaduma. Point selles, et kui niikuinii tuleb tähtpäevaks mingi kingitus teha siis see oleks nagu olemas (mõnele isegi meeldivad sellised kingitused) ja siis olekski kõik ok - tähtpäevaline saab kingituse ja sina kausist(pakust) lahti! Rõõmu kui palju! Vihje:kui palju tavaliselt ümbrikusse paned kui juubelile lähed?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 28 Okt 2021, 22:36 Vihje:kui palju tavaliselt ümbrikusse paned kui juubelile lähed?
Sugulaste laste sünnipäevale minnes paneme midagi ümbrikusse. Mida arvavad lapsed kausist, peaks sa ise teadma.
RaJy kirjutas: 28 Okt 2021, 22:36 Minu jutu mõte läks vist väheke kaduma. Point selles, et kui niikuinii tuleb tähtpäevaks mingi kingitus teha siis see oleks nagu olemas (mõnele isegi meeldivad sellised kingitused) ja siis olekski kõik ok - tähtpäevaline saab kingituse ja sina kausist(pakust) lahti! Rõõmu kui palju!
Ei läinud kaduma midagi. Miks peab niikuinii kingituse tegema? Täiskasvanutel on juba selle üle hea meel, et üleüldse sünnipäev meeles oli ja külla tulime. Eks tuleb siis poest ise osta(mitte kaussi) ja juttu jätkub kauemaks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 28 Okt 2021, 22:51
RaJy kirjutas: 28 Okt 2021, 22:36 Vihje:kui palju tavaliselt ümbrikusse paned kui juubelile lähed?
Sugulaste laste sünnipäevale minnes paneme midagi ümbrikusse. Mida arvavad lapsed kausist, peaks sa ise teadma.
RaJy kirjutas: 28 Okt 2021, 22:36 Minu jutu mõte läks vist väheke kaduma. Point selles, et kui niikuinii tuleb tähtpäevaks mingi kingitus teha siis see oleks nagu olemas (mõnele isegi meeldivad sellised kingitused) ja siis olekski kõik ok - tähtpäevaline saab kingituse ja sina kausist(pakust) lahti! Rõõmu kui palju!
Ei läinud kaduma midagi. Miks peab niikuinii kingituse tegema? Täiskasvanutel on juba selle üle hea meel, et üleüldse sünnipäev meeles oli ja külla tulime. Eks tuleb siis poest ise osta(mitte kaussi) ja juttu jätkub kauemaks. ;)
Eks igaühe väärtushinnangud võivad olla erinevad ja kusjuures ma isiklikult olen sinuga nõus, aga samas on mõni gretake sillas kui metsast toodud kausikese saab
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 28 Okt 2021, 23:03 Eks igaühe väärtushinnangud võivad olla erinevad ja kusjuures ma isiklikult olen sinuga nõus, aga samas on mõni gretake sillas kui metsast toodud kausikese saab
Ma ei tea, et minu ja mu koduse direktori suguvõsa liikmetel(surnutel ja veel elavatel) oleks kunagi või kellelgi diagnoositud "gretakese sündroomi" ja see on geenidega edasi kandunud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Man
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 29 Nov 2019, 14:03
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Man »

Urmas kirjutas: 28 Okt 2021, 21:16
Man kirjutas: 28 Okt 2021, 20:40 Sa valesti aru saanud ,mida värskem puu seda parem.
Aga tundub et sa pole vist puu mees .
Ei ole valesti aru saanud ja tean ka ise, et mida värskem puu, seda parem. Ei ole jah puutöömees, kuid see ei takista mul mitte soetamast asja, millega ei ole midagi teha ja jääb lihtsalt kappi seisma.
Man kirjutas: 28 Okt 2021, 20:40 Tead vanasõna , kõik mis hiilgab ei ole veel kuld.
Tean, kuid ei saa aru, miks sa oled huvitatud kassikullast? :scratch: Kas sa oled nagu aeg-ajalt meie kaubanduskeskuste juures tegutsevad mustlased, kes müüvad poleeritud vasest(vasele anti poleerimisega lisandväärtus) "kuldehteid" kulla pähe? ;)
Kuigi mu passi on rahvuseks kirjutatud eestlane, siis oma nina kuju järgi olen valge juut. ;)
Järgmine ettepanek. Olen nõus vastu võtma sinu pakutud kausi, kuid sellisel juhul pead ise Märjamaale järgi tulema. Sinu kulutused edasi-tagasi sõidule on millised? Eeldusel, et oled Tallinnast. Ei tule need odavamad kui minu pakutud variant. Kaupleme edasi? ;)

Asi pole rahas , see puidu treimine on lihtsalt suur hobi , mis võtab enamuse ajast, .
Ja kõik pakud on erinevad , see nagu kunst , kunagi ei tea mis puu sulle pakub. Ja õnnestumise % 50 .
Oleks sul pakkuda tõesti midagi väga erilist, jah tuleks ja maksaks , aga kask , see nii tavaline .
Aga samas ahju visata? Noh minu süda seda ei lubaks. Ma ju enne kirjutasin järsku on kellegil veel huvi.
Aga kui inimesel on külm eks siis tuleb kuidagi sooja saada, paraku selline see eesti kliima on .

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Man kirjutas: 30 Okt 2021, 08:33 Oleks sul pakkuda tõesti midagi väga erilist, jah tuleks ja maksaks , aga kask , see nii tavaline . Aga samas ahju visata? Noh minu süda seda ei lubaks.
Ei ole eriline ja sinu sõnade järgi lisaks veel hapuks läinud. :scratch: Siis sa ei peaks ju muretsema kui ahju läheb ja ega minul ka midagi ei jää kripeldama.
Man kirjutas: 30 Okt 2021, 08:33 Ma ju enne kirjutasin järsku on kellegil veel huvi.
Enne järgmist kevadet need pakud ahju veel ei lähe ja huvilised võivad selle endale saada, aga mitte nii, et ise viin tasu küsimata kohale. Ma ju ka enne kirjutasin, et ahju või pliidi alla viimisel transpordikulud puuduvad. ;)
Mul hakkab tekkima tunne, et sul on väga hea ostustrateegia- kõigepealt tee kaup maha ja siis saa ilma rahata või poolmuidu kätte. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Man
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 29 Nov 2019, 14:03
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Man »

Urmas kirjutas: 30 Okt 2021, 19:55
Man kirjutas: 30 Okt 2021, 08:33 Oleks sul pakkuda tõesti midagi väga erilist, jah tuleks ja maksaks , aga kask , see nii tavaline . Aga samas ahju visata? Noh minu süda seda ei lubaks.
Ei ole eriline ja sinu sõnade järgi lisaks veel hapuks läinud. :scratch: Siis sa ei peaks ju muretsema kui ahju läheb ja ega minul ka midagi ei jää kripeldama.
Man kirjutas: 30 Okt 2021, 08:33 Ma ju enne kirjutasin järsku on kellegil veel huvi.
Enne järgmist kevadet need pakud ahju veel ei lähe ja huvilised võivad selle endale saada, aga mitte nii, et ise viin tasu küsimata kohale. Ma ju ka enne kirjutasin, et ahju või pliidi alla viimisel transpordikulud puuduvad. ;)
Mul hakkab tekkima tunne, et sul on väga hea ostustrateegia- kõigepealt tee kaup maha ja siis saa ilma rahata või poolmuidu kätte. ;)
Miks ma peaks maksma asja eest, mida on võimalik saada ainult kohale tulemise vaevaga.
Võimalik et keegi tahab. (Rohkem reklaami) Ja kellel ei ole võimalust metsa minna.
Pigem proovi asjale lisandväärtus tekitada. Kui ise ei oska siis mõni naabrimees ikka oskab..
Enamus pakud lähevad kuivades lõhki, siis kevadel tuleb tõesti ahju visata.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Man kirjutas: 31 Okt 2021, 09:13 Võimalik et keegi tahab. (Rohkem reklaami) Ja kellel ei ole võimalust metsa minna.
Pigem proovi asjale lisandväärtus tekitada. Kui ise ei oska siis mõni naabrimees ikka oskab..
Enamus pakud lähevad kuivades lõhki, siis kevadel tuleb tõesti ahju visata.
Sa ei ole suutnud mulle ikka veel selgeks teha, et miks peaks keegi tahtma nii tavalist ja hapuks läinud kase pahku, mis pealekauba võib veel kevadeks lõhki kuivada ja säästa ahju viskamisest? :scratch: Mida sellest teha saab? Hapuks läinud kasepahu välismusega kaussi? Mul muudki teha. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Man
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 29 Nov 2019, 14:03
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Man »

Urmas kirjutas: 31 Okt 2021, 14:34
Man kirjutas: 31 Okt 2021, 09:13 Võimalik et keegi tahab. (Rohkem reklaami) Ja kellel ei ole võimalust metsa minna.
Pigem proovi asjale lisandväärtus tekitada. Kui ise ei oska siis mõni naabrimees ikka oskab..
Enamus pakud lähevad kuivades lõhki, siis kevadel tuleb tõesti ahju visata.
Sa ei ole suutnud mulle ikka veel selgeks teha, et miks peaks keegi tahtma nii tavalist ja hapuks läinud kase pahku, mis pealekauba võib veel kevadeks lõhki kuivada ja säästa ahju viskamisest? :scratch: Mida sellest teha saab? Hapuks läinud kasepahu välismusega kaussi? Mul muudki teha. ;)
Teatud tehnoloogia abil on võimalik taastada puidu kõvadus. Siis ei ole enam pehme.
Eriliseks tee kase, selle muster , mida teistel puuliikidel pole,.
Ja seda mustrit saab ainult nii kui lasta kase pakk mädanema,
Kõike tähtsam on ära tabada õige hetk, et üle ei küpseks. Paneks mõne pildi aga ei lase.
Ma usun et, sa isegi oled metsas kummuli kase puid näinud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Must tamm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Man kirjutas: 31 Okt 2021, 16:48 Teatud tehnoloogia abil on võimalik taastada puidu kõvadus. Siis ei ole enam pehme.
Kui selle hapuks läinud tavalise kasepahu puhul hakata taastama tema kõvadust, siis sellel on mingi eesmärk ning lihtsalt õhust ja armastusest selle väärtus ei tõuse. Kasvõi vahetuskaubana. Sinu postituste järgi olen siiani aru saanud, et tasuta sulle koju tuues on sellel pahul siiski väärtus olemas ja muu naturaalkaubanduse vahetusvarianti kui sinu tehtud kauss, ei tule kõne allagi. Või eksin? :scratch: Ega minagi raha tahtnud, vaid pakkusin lihtsalt oma ekvivalendi sinu pakutud kausi suhtes.
Man kirjutas: 31 Okt 2021, 16:48 Eriliseks tee kase, selle muster , mida teistel puuliikidel pole,.
Näh, ja nüüd tuleb välja, et ei olegi tavaline hapuks läinud kask. Sinu mõned postitused tagasi pidavat ikka väga tavaline olema.
Man kirjutas: 31 Okt 2021, 16:48Kõike tähtsam on ära tabada õige hetk, et üle ei küpseks.
Sa vist süüvinud korralikult mu esimese postituse sisusse? Kirjutasin nagu konkreetselt, et kasvav kask läks tormiga maha koos juurtega. Jah, pean tunnistama, et ei kirjeldanud kase juurikalt mahalangemise põhjust. Aga olgu, kirjeldan- kask kukkus maha koos juurtega arvatavasti sellepärast, et naaber tegi oma krundil lageraiet ja siiani sai kask kasvada tormituulte mõjuta.
OT. Umbes samal ajal oli kodukandi lähedal üks objekt, kuhu sai sõita mööda igatsugu sinka-vonka sihiteid mööda. Eks teepeal sai vahitud ka autoaknast välja ja kõikjal, kus oli tehtud lageraie ja seemnepuudeks jäetud millegipärast kased ja need kased olid koos juurtega pikali. Ja neid ei olnud mitte vähe. Endal oli siiani arusaamine, et kasel on ikka vingemad juurikad ja varese jalapuhkamise peale kohe pikali ei kuku. ;) Maal kokkus tookordse tormiga maha ikka mitmeid kaski ja peale paari meetri raadiust kasel nagu juurikaid ei oleks olnudki.
Man kirjutas: 31 Okt 2021, 16:48 Eriliseks tee kase, selle muster , mida teistel puuliikidel pole,.
Ja seda mustrit saab ainult nii kui lasta kase pakk mädanema,
Et mul kogenematusest(jätsin kõigepealt aastaks õue tahenema) on välja tulnud kasepahu eriline muster, mida teistel puuliikidel ei ole? Kas ma saan nüüd õigesti aru, et mul aidas kuivab nüüd midagi erilist? :scratch: ;)
Ah, kasutaja Man, jõua nüüd eneses otsusele, et kas need pildil olevad pakud on erilised või peaksin ikkagi nende väärtust arvutama kasutaja ifffff valemi järgi? Kuidagi vastuoluliseks läheb su jutt?

Kasutaja Man, need on lihtsalt minu arusaamised sinu kommentaaridest. Kui midagi jäi segaseks, siis alusta uuesti teema lugemist sealt, kus ma segasin vahele sellesse teemasse. Kordamine pidavat poliitkorrektselt väljendades olema tarkuse lapsevanem 1 või 2, ei saa enam täpselt aru, et kumb on kumbast soost. Ah, sugu pidavat nagunii olema mingi sotsiaalne konstruktsioon(kas kah ehitusalane termin?).
OT. Kas mõistel " sugu on sotsiaalne konstruktsioon" on mingi seos kipslaadi või puitkarkassiga?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta