Trapetstungraud

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Trapetstungraud

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Vähe korralikumad trapetsid on vanema malli autosuvilatel nt 90-ndate alguse fiatid. Endal üks selline olemas ja siiani on ka kestnud, aga õunapressile(kui ostma peaksin) otsiks pigem alternatiivi nt. õhu omade seast... vms.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Trapetstungraud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Aitäh soovitamast, aga ma ikkagi ei vaataks pneumaatiliste tungide poole. Lihtsalt üks müraallikas ja lisaisend pressimise juurde tassida ja lisaks kompressorile veel juhtmed-voolikud. Ei näe mõtet, asi peab lihtsamalt töötama. ;)
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Trapetstungraud

Lugemata postitus Postitas tequila »

Amazon tegi lingiga pulli
images.jpeg
images.jpeg (9.17 KiB) Vaadatud 1689 korda
Proovin otse lisada

Tuleb välja nt otsingu peale heavy duty scissor jack 3 ton

Seda on minu arust võimalik ise teha ja üles skaleerida, kruvi võib tavaline ka olla, siin ilmselt erinevat kätt vintidega, et käik lühem oleks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Trapetstungraud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

tequila kirjutas: 08 Sept 2021, 20:36 Seda on minu arust võimalik ise teha ja üles skaleerida, kruvi võib tavaline ka olla, siin ilmselt erinevat kätt vintidega, et käik lühem oleks.
Paistab täitsa teostatav idee olema kui kusagilt romulast ei leia. ;) Arvan, et ei pea vist erineva suunaga keermed olema ja tõmbamine-tõukamine võib olla samal põhimõttel, mis nendel nökatsitel tungidel. :scratch:
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Trapetstungraud

Lugemata postitus Postitas aero »

tequila kirjutas: 08 Sept 2021, 20:36 Amazon tegi lingiga pulli
Ei tohiks nagu olla mingit pulli. Visuaalselt sarnast 3t-st mina ei leia. Võtame näiteks KAHEtonnise:
https://www.amazon.com/ATD-Tools-7462-S ... 13&sr=8-21
Oluline osa lingist on see: https://www.amazon.com/ATD-Tools-7462-S ... B00A7EOREO (igasugu tagasiviited, otsingusõnad, ajatempli jne võib lõpust ära jätta. Ja kui mõnes (teises) veebis põhimõtteliselt ei saa otselinki kopeerida, siis bränd ja toote nimi üldiselt päästavad. Antud juhul: ATD-Tools-7462
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Trapetstungraud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nonii, esialgu võib minu jaoks tungraua teema rahule jätta, sest sain Sauga lammutusest selle MB tungraua. Esialgsel vaatlusel ja kruttimisel tundub, et peaks sobima. Sellel isendil on hambad ainult ühtede liigendite otstes. Väiksed iluparandused ja saan pressi külge kruttida. On teine ikka tõesti natuke asisem ja tehtud 3-4mm lattrauast, mitte nagu need hiinakate 1-1,5mm plekist stantsitud. ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Trapetstungraud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 09 Sept 2021, 18:20
Kas või käsitsi hüdrotungraud on tunduvalt etem.
Eksida, kunn24, eksid. Ma tean millest ma räägin, sest olen need variandid juba läbi proovinud. Kõige sitem ja vaevanõudvam on see käsitsi keeramise variant(pärnakate originaal). ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Trapetstungraud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 09 Sept 2021, 18:37 Ei eksi. Mul vanamehel oli maal samasugune pressinikerdis, toimis ilusti hüdrotungrauaga. Mis pidi käsitsi keeramine toimib, ei oma suurt tähtust, keermepaaris on päris korralik hõõrdumine igal juhul. Hüdrotungraua kasutegur on 0,9- 0,95, keemepaaril ilma tugilaagrite ja kuulideta keermete vahel ca 0,3- 0,5.
Ikka eksid. ;) Selmet 20+ sekundit hüdrotungraua kangi nõkutada, on mul vaja 2+ sekundit akukruvika päästikut all hoida. Mugavusel on vist vahe? Vähemalt minu jaoks on küll. ;) Miks mind peaks sellise vahe korral huvitama hüdrotungi vs trapetskeermega süsteemi mingi kasutegur. No ei huvita, sest enda variandi puhul jätsin vahele hõõrde- ja kasuteguri hüdrotungi kangi ja peopesa vahel ning ainuke hõõrdetegur on parema käe nimetissõrme ja akukruvika päästiku vahel. ;)
Olen nõkutanud hüdrotungiga. Jah, oli tunduvalt lihtsam kui vänta keerata, aga üheks miinuseks oli minu jaoks hüdrotungi liiga väike käigupikkus ja vahepeal pidi vaheklotse panema. Ära tüütas ja mõtlesin, et asi peaks lihtsamalt käima. Sellest ka kulibinlikud mõtted ja teostused. ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Trapetstungraud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 09 Sept 2021, 19:39 Hüdrotunge on ka teleskoope, ...
Nõus, olen ka neid kiiganud, kuid jällegi on nende juures ka omad "aga-d". Esiteks, nende kõrgus vs trapetstungraud. Trapetsi kõrgus kokku panduna on 12cm, hüdrotungil ca 20+cm. Teiseks- hüdrotungi on peale plöga paigaldust vaja hakata täpselt sättima või kui isegi kinnitada statsionaarselt, siis algasendisse on vaja tagasi suruda. Trapetsi puhul ainult mõned sekundid ja ongi ülemises asendis tagasi. Milleks mulle on vaja neid üleliigseid liigutusi? No ei ole. ;)
kunn24 kirjutas: 09 Sept 2021, 19:39 ... aga rõhutan veel kord, et su geniaalne aju mõikaks, et sellised trapetstungid lähevad sellise konstrui juures kõik pekki, kui plate üritab veidi painutada.

Selles ma juba veendusin ja seepärast otsisingi natuke vingema konstruiga trapetstungi. Kuigi maal on õunad otsas, siis meie alevis veel ei ole. Ehk jõuan sel aastal ka selle MB tungi ära katsetada. Tahaks Ernesti lemmikjooki proovida teha. ;)
kunn24 kirjutas: 09 Sept 2021, 19:39 Käigupikkust saab ka sobitada, kui tood karkassi ülemise osa täpselt nii kõrgele, et vahele mahuksid õuntekott, plaat ja tung.
Nõus, aga esialgu proovin seda vingemat trapetstungi kohandada olemaolevaga.
Muide, ma ei ole veel maha matnud sinu uitmõtet teha odavama otsa puulõhkujast. Olen juutuubis näinud neid odavama otsa ja pliidipuude, vist kuni 30cm(?) lõhkumiseks mõeldud puulõhkujaid. Ehk saan mõnele katkisele puulõhkujale pihta, et uurida, kuidas kogu süteem töötab. Olen näinud neid suuri isetehtud puulõhkujaid, millel mootor, paariliitrine õlipaak ja kangiga juhtimiskeskus, aga siis ei ole vajadust täpsemalt süveneda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Trapetstungraud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

tequila kirjutas: 07 Sept 2021, 16:57 Äkki kusagilt lammarist saad veidi tõhusama. Kuigi nt kaubiku oma peale vaadates nüüd kordades paksemast rauast küll pole.
Nonii, sai pressile külge monteeritud see veidi vingem tung, õunad läbi lastud ja sain ligi 60l algmaterjali ja ei nagisenud teine kuskilt otsast. Koogid võis seina äärde seisma panna. Veel meeldis selle tungi pikem käik(40cm).
Kokkuvõtteks- arvan, et pressiga on asjad ühel pool ehk valmis ja esialgu ei näe rohkem probleeme.
Tänan veelkord kõiki selles teemas midagi arvanuid.
õunapress.jpg
õunapress.jpg (79.97 KiB) Vaadatud 1271 korda
Vasta