Katuslae soojustamine PUR vahuga

kuidas soojustada oma elamist
Huviline9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Juul 2021, 09:06

Katuslae soojustamine PUR vahuga

Lugemata postitus Postitas Huviline9 »

Tere.
Olen püüdnud internetist leida igasugu informatsiooni erinevate vahupakkujate kodulehtedelt ja firmadelt uurida. Infot tuleb seinast seina. Mõtlesin, et proovin ka siin siis teema püstitada ja ehk saab targemaks.
Renoveerin vana talumaja millel tahaks teise korruse tulevikus välja ehitada. Katusekonstruktsioon jäi algupärane, ainus erinevus on see, et sai aluskate lisaks paigaldatud.
Katusekonstruktsioon väljast sissepoole:
Eterniit
Roov
Hingav aluskate
Täislaudis
Sarikad

Kuna sarikad on keskmiselt 1,20m vahega siis väga villatama ei tahaks hakata ajakulu tõttu ning mõtlesin PUR vahu peale alternatiivina kuna 30cm villa kihti võtaks päris palju ruumi enda alla ja vähendaks oluliselt tulevikus teise korruse ruumide kasulikku pinda( vahtu plaaniksin 2x õhema kihi panna kuna väidetavalt on kuni 2x soojapidavam villast)
Pooled ütlevad, et ilmtingimata tuleks suletud pooriga vahtu kasutada ning pooled, et võib mõlemat. Ise mõtlesin avatud pooriga vahu peale kuna väidetavalt pidavat puiduga kõige rohkem sobima. Samas hirmutakse, et avatud pooriga vaht on maja surm väliskonstruktsioonis mida see katuslagi on.
Veeauru ju juhib ometi PUR vaht läbi ning kui aurutõke juurde lisada millest niikuinii pääsu pole ei tohiks ju probleemi tekkida või ma eksin?
krisssss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 29 Aug 2013, 10:47
On tänanud: 1 kord

Re: Katuslae soojustamine PUR vahuga

Lugemata postitus Postitas krisssss »

Mul läks plekk eterniidi asemel ja muidu üsna sarnane olukord, ainult et täislaudist mul seal vahel pole, vaid on sarikatel 2 kihti roovitusi, siis kate->roovitus->plekk.

Endal on hetkel sama küsimus, kaldun avatud pooriga vahu poole, just nimelt selle "hingavuse" tõttu, mida ta mingil määral pidi olema. Aluskate sai hingav, seega otse vastu seda peaks nakkuma, et sellel ka kasutegur oleks.

Kinnise pooriga vaht pidi olema nii tuuletõkke kui ka niiskustõkke eest(kui ma ei eksi), kuna aga tuuletõke juba on ning ka niiskustõkke plaanin sissepoole panna, siis lähen tõenäoliselt avatud pooriga vahu teed.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Katuslae soojustamine PUR vahuga

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Kui midagi muud mõistusele ei kutsu, siis vbl see , et vahuga saate soojustada ainult korra, hilisem defektide parandamine või järgmise põlvkonna renoveerimine käib konstruktsiooniosade asendamisega. Kuidas seda paska hiljem jäätmena käideldakse peaks olema esimene mõte ehitusmaterjali valikul.

Kui on suur sarika vahe pane sarikaid juurde ja kasuta kivivilla. Odavam, praktilisem, keskkonnasõbralikum. Ka vanuses 75 jõukohane töö.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Katuslae soojustamine PUR vahuga

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Krt - need igasugu vahumüüjad on ikka head propagandat teinud...
Hakkad neilt küsima midagi tehnilist siis ei oska midagi öelda
Ainult ilus reklaamjutt...
Müügimehed mitte ehitusspetsialistid...
Vasta