Tarbevee kollektori ühendused

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
atlantae
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Juul 2020, 22:53

Tarbevee kollektori ühendused

Lugemata postitus Postitas atlantae »

Tere, olen suht algaja sellel teemal aga kuna santehnikuid ei leia siin kandis siis hakkasin ise uurima asja.

Vahetan kogu tarbevee süsteemi Uponori pressliitmike ja unipipega. Küsimus aga kollektorist tulemise puhul. Kollektoril on 1/2 ühendused ja kui ma alguses keeraks otsa ära kohe 16x1/2 liitmikud (3 tüki), siis vist ei pääse enam nende vahelt tangidega kinni pressima. Kas oleks mõtekas panna siis väike unipipe jupp nende otsa ära ja pärast põlvega torud edasi vedada või mõjutab see kuidagi veesurvet?
Või oleks mõtekam panna need pöördmutriga ühendused? Aga need paistavad kuidagi nigelad, üsna peened ühest kohast. Mul on kollektor Vertikaalselt ja torud tulevad horisontaalselt välja, äkki painduvad ära vms? Samas nüüd ma hakkan mõtlema kas kollektor tohib üldse vertikaalselt olla... ?

Suht palju muresid aga kui keegi oskab mõnele vastata oleksin tänulik!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Tarbevee kollektori ühendused

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kollektor võib mistahes moodi olla. Ära füssa tunnis enam poppi tee.
Nimetatust kollektorist ei tea midagi aga muudel saab vabalt keerata - mutrivõtmed on iseasi (no kurat on mingid lollakad väärtused)
atlantae
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Juul 2020, 22:53

Re: Tarbevee kollektori ühendused

Lugemata postitus Postitas atlantae »

Ja need liitmikud saab küll keerata kollektori otsa aga ma mõtlen kas presstangid sinna otsa enam mahuvadet toru kinni pigistada
Vasta