Maa ja maja ehitus

Exabot
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Sept 2018, 11:43
Asukoht: Eesti
On tänanud: 1 kord

Maa ja maja ehitus

Lugemata postitus Postitas Exabot »

1. Kas ma olen õigesti aru saanud, et kui mul on elumaa olemas (~100x100m), siis et sinna peale maja ehitada, oleks mul vaja:
  • Asendiplaani
  • Detailplaneeringut
  • Eramu projekti
  • Vundamendi mahamärkimine
Kas see järjekord on üldse õige? Või tuleks alustada kõigepealt projektist ja siis oleks kõigil lihtsam?

2. Krundilt jookseb läbi 380V elektriliin kõrvalkrundi majale. Mille alusel või kuidas ma peaksin seda Eesti Energialt küsima, et kas kannatab enne liini lõppu uus liitumine vahele teha (kaabel alla, kilp mõõtjaga postile ja edasine on juba minu mure)?
Kahe sõnaga, mis ajaks sysadminni närvi? Eile töötas; arenduses töötab; reedel laivi | Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Maa ja maja ehitus

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Õige järjekord:
1. Esitad kohalikule omavalitsusele projekteerimistingimuste taotluse EHR-is, maksad riigilõivu selle esitamisel.
2. Kui tegemist elamumaaga siis probleemi ei tohiks olla ja väljastatakse projekteerimistingimused. Kui on mingi muu sihtotstarbega maa (näiteks maatulundusmaa vms) võidakse nõuda detailplaneeringut.
3. Kui projekteerimistingimused (sitemal juhul detailpl) käes siis annad arhitektile ülesande projekteerida hoone.
4. Kui projekt valmis taotled ehitusluba ( minul tegi arhitekt selle ära ja maksis ka riigilõivu).
5. Kui ehitusluba käes lased geodeedil ehitise maha märkida.
6. Alustad ehitust.
Elektriliitumise kohta andis Kunn ammendava vastuse
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Maa ja maja ehitus

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Üksjagu aega oma Kolgata teest juba möödas ja nüüd meenub, et kui detailplaneering siis tuli projekt detaili lisada - kui detail kinnitatakse siis see on ühtlasi ka ehitusluba - eraldi taotlema ei pea. Mul läks lihtsamalt - detaili tühistamine ja väljastati projekteerimistingimused.
Üldiselt on kasulik suhelda kohaliku ehitusministriga ja kui oma kogemusest rääkida siis tuleb otsida see kõige tähtsam, mingid alama astme omadel võib oma arvamus olla aga kinnitab ikkagi ülemus.
Elektriliitumise taotluse (hinnapakkumise küsimuse) võid kohe teha
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Maa ja maja ehitus

Lugemata postitus Postitas RaJy »

kunn24 kirjutas: 10 Juun 2021, 21:31
2. Kui tegemist elamumaaga siis probleemi ei tohiks olla ja väljastatakse projekteerimistingimused. Kui on mingi muu sihtotstarbega maa (näiteks maatulundusmaa vms) võidakse nõuda detailplaneeringut.
Üldiselt hajaasustuses maatulundumaale ehitamiseks just ei nõuta DP-d. Nõutakse tiheasustuses ja üldiselt siis ning kohas, kui/ kus DP nõue on üldplaneeringusse (ÜP) kirjutatud.
Tahad üksikasjalikku kirjeldust kuidas 3 aastat tagasi ostsin hajaasustusega maatulundusmaa ja siis 2 aastat vedasin vägikaigast kohaliku ehitusministriga? Jah, lõpuks pääsesin, aga nii mõnigi tuhat oli juba detailplaneeringu eest makstud.
Point selles, et ei taheta põldudele ehitamist - kuigi mul krunt 2,4 ha ja soovisin vaid üksikelamut ja abihoonet, nõuti detaili - projekteerimistingimuste taotlus lükati tagasi. Samas alamastme minister mulle telefonis lubas. oleks teadnud oleks selle krundi ostmata jätnud.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Maa ja maja ehitus

Lugemata postitus Postitas RaJy »

RaJy kirjutas: 10 Juun 2021, 22:05
kunn24 kirjutas: 10 Juun 2021, 21:31
2. Kui tegemist elamumaaga siis probleemi ei tohiks olla ja väljastatakse projekteerimistingimused. Kui on mingi muu sihtotstarbega maa (näiteks maatulundusmaa vms) võidakse nõuda detailplaneeringut.
Üldiselt hajaasustuses maatulundumaale ehitamiseks just ei nõuta DP-d. Nõutakse tiheasustuses ja üldiselt siis ning kohas, kui/ kus DP nõue on üldplaneeringusse (ÜP) kirjutatud.
Tahad üksikasjalikku kirjeldust kuidas 3 aastat tagasi ostsin hajaasustusega maatulundusmaa ja siis 2 aastat vedasin vägikaigast kohaliku ehitusministriga? Jah, lõpuks pääsesin, aga nii mõnigi tuhat oli juba detailplaneeringu eest makstud.
Point selles, et ei taheta põldudele ehitamist - kuigi mul krunt 2,4 ha ja soovisin vaid üksikelamut ja abihoonet, nõuti detaili - projekteerimistingimuste taotlus lükati tagasi. Samas enne ostu alamastme minister mulle telefonis lubas, et pole probleem. oleks teadnud oleks selle krundi ostmata jätnud.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Maa ja maja ehitus

Lugemata postitus Postitas RaJy »

kunn24 kirjutas: 10 Juun 2021, 22:47 Põld on vaid 1 osa hajast. Lisaks on põldudel erinevad boniteedid. On täiesti olematu boniteediga põlde, mis kõlbavad vaid nurmenukkude kasvatamiseks ja ka seda läbi häda. Nagu privasse kirjutasin, ÜP on üldiselt jumal ja teine jumal on valla ehitusnõunik. 3. jumal on- hea läbisaamine.
1. minu põld kasvatab peale nurmenukkude vaid kadakaid
2. enne krundi ostmist konsulteerisin valla ehitusnõunikuga, kes ei näinud probleemi PT saamiseks. Paraku on sellel tüübil ülemus ametinimega valla planeeringute spetsialist ( vist oli nii sõnastatud - täpselt ei mäleta)
3. ÜP järgi on krunt aktiivsel maatulundusmaal mis välistab ehitamise selle spetsialisti sõnul, nõudis DP-d.
4. Peale pikaleveninud DP andis lõpuks järele ja andis erandkorras PT ( tema sõnad - kuidagi olid leidnud seadusest lünga ja said anda, tavaliselt poleks saanud).
5. Ma olen suhteliselt rahulik inimene ametnikega suheldes ja püüan kõigiga hästi läbi saada. Paraku oli seekord sedapidi, et minu partner tegi vallamajas natuke kõvemat häält ja peale seda hakkasid asjad liikuma
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Maa ja maja ehitus

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Mis ametnikku sa siin tundma õppida soovitad kui see kes mind "keppima" hakkas sai just ametisse ja tänaseks on juba läinud.
probleem kui selline tekkis üldse valdade liitmisega - väikevaldade ehitusnõunikega asju ajades poleks probleemi olnud. Paraku sai minu teema alguse täpselt siis kui vallad liideti ja uued "spetsialistid" tööle tulid.
Nüüd on ehk maha rahunetud ja teemaalgataja saab rahulikult PT vallast - linnast kätte. Edu!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maa ja maja ehitus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ei mäleta täpselt detaile, kuid mälu järgi ühel mu tellijal tekkis vallategelinskiga probleem. Oli vist Harjumaal. Nimelt väitis vallategelinski, et krunt maja ehituseks pidavat olema liiga väike, kuigi linnades sees on krundid kordades väiksemad ja ka ehitatakse eramu krundile nii, et õueala praktiliselt ei jäägi. Olevat olnud valla planeerimise eeskirjade mingi üldkoosoleku protokollis kirjapandud punkt. ;)
Teema algataja 1ha võib sõltuvalt vallategelinski arvamusest olla nii või naa. Täpselt ei tea.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maa ja maja ehitus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 10 Juun 2021, 22:47 ... ja teine jumal on valla ehitusnõunik.
Muide, üks KOV jumaliku triaadi liikmetest, kellega tuleks luua ja hoida head suhted, on valla jurist, sest tema käest küsivad teised arvamust arvamust probleemi seaduslikkuse kohta.
kunn24 kirjutas: 10 Juun 2021, 22:47 Endal peab ka veidi kompetentsi olema, et mängureegleid tunda.
Jälle tulid meelde Dalai laama kuldsed sõnad: "Õppige tundma seadusi, et teada, kuidas neid õigesti rikkuda". ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
fastteam
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Juun 2009, 22:44
On tänatud: 4 korda

Re: Maa ja maja ehitus

Lugemata postitus Postitas fastteam »

Mul oli selline järjekord koos mõne summaga, mis annab suunda...2021a
Ost - olemasolev DP
Projekteerija-Projekt 9000
Dendroloog-puud 450
Bioloog-alustaimestik 450+1 lille ümberistutamine 240
Onrnitoloog-(raieluba pesitsuse ajal) 180
Ehitusluba
Ehituse alustuse teatis
Raieluba
Asendusistutuse leping(+13000eur)
Kaeve piiride märkimine geo. poolt 150
800 tonni väljavedu, kild asemele
Vundamendi märkimine geo. poolt
Vundament
Müüri märkinine geo. poolt
Edasi läks "lepase reega" juba..
Vasta