Vent toru tihendamine

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

Millega oleks mõistlik tihendada vent toru läbituleks betoonist. Toru on roostevaba metall, toru ümber umbes 0,5 cm vaba ruumi. Kas valada vedela seguga kinni, lasta mingit vahtu või silikooni täis? Ideid , mõtteid, ettepanekuid?
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Miks vent toru peaks olema roostevaba, peerugaas nii tihke?
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Ma laseks ehitusvahuga kinni
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Betooni servalint või misiganes samas mõõdus ja ääred silikoon või hermeetikuga, ehk õnnestub tulevikus ka eemaldada kui peaks vaja olema
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

suvaline kirjutas: 30 Apr 2021, 15:10 Miks vent toru peaks olema roostevaba, peerugaas nii tihke?
Whatever material Is used, Its
durability (in particular corrosion resistance), availabllity, cost and ease
of fixing in place are important factors. Thus, vent pIpes made, for
example, from thIn galvanized steel sheet are not recomnmended as they are
prone to corrosion, especially In humid areas. PVC pipes become brittle when
exposed to hIgh sunlight intensitles, and thus It is better to use PVC pipe
made with a special stabilizer to prevent damage by ultra—violet radiatlon;
however, this grade of PVC may not be generally available.

https://www.ircwash.org/sites/default/f ... 4-6326.pdf

Jutt on küll ca 40 aastat vana, aga selle ajaga materjalid vaevalt paremaks läinud on. PVC toru ma igatahes ei leidnud sellist, mis spetsiaalselt päikest taluks.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Huvitav, kas see ircwash domeeni nimes vōiks olla peen vihje ajupesule, by any chance? Huumorisait, nagu lugejakiri.ee. Puistatakse “tarkuseteri” ja jälgitakse naeru pugistades teema arenemist?
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

aero kirjutas: 01 Mai 2021, 10:30 Huvitav, kas see ircwash domeeni nimes vōiks olla peen vihje ajupesule, by any chance? Huumorisait, nagu lugejakiri.ee. Puistatakse “tarkuseteri” ja jälgitakse naeru pugistades teema arenemist?
Lihtsalt otsisin üles allika, kust ma sain teada, et galvaniseeritud metall ei pruugi hästi vastu pidada. Ühes teises teemas ka keegi küsis ja siis ma ei mäletanud enam, kust ma seda lugesin. Nüüd siis lõpuks leidsin jälle üles.
Teemasse aga niipalju, et ma lasengi vist lihtsalt vahuga kinni ja kogu lugu.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Aga kui see "betoon" on tuletõkkesektsiooni piir?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

suvaline kirjutas: 01 Mai 2021, 13:47 Aga kui see "betoon" on tuletõkkesektsiooni piir?
See toru on tal mõeldud vist lepavõsas asuva betoonist välikempsu jaoks, seal vist ei ole tuletõkketsoonid nõutavad. Noh, eks teatud tingimustel võib kogunenud metaan ägeda paugu teha küll. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Urmas, kas see r/v lepavõsas ja veel r/b ehitis on puukide vastu? Peavad ikka suured puugid olema ...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

suvaline kirjutas: 01 Mai 2021, 23:26 Urmas, kas see r/v lepavõsas ja veel r/b ehitis on puukide vastu? Peavad ikka suured puugid olema ...
Ei tea, jään vastuse võlgu. Mis teha, juhm mis juhm selles valdkonnas. :blush: Peaksid selle küsimuse esitama T25-le. Kui avalikult foorumi kaudu küsida ei julge(oled liiga häbelik ja tagasihoidlik), siis võid talle esitada sama küsimuse PS(privaatsõnum) kaudu. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

suvaline kirjutas: 01 Mai 2021, 23:26 Urmas, kas see r/v lepavõsas ja veel r/b ehitis on puukide vastu? Peavad ikka suured puugid olema ...
Ise oled selle foorumi kõige suurem põhjavee pärast muretseja ja nüüd küsid selliseid küsimusi. Ma olen sinus veidi pettunud.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24 kirjutas: 02 Mai 2021, 23:58 Mis probleem selle põhjaveega järsku on? Kas karu peab ka pelleris hakkama käima?
Ma ei tea, T25 seda mainis. Aga mis puutub karudesse siis näiteks:
§ 5. Välipidamisala alalise söötmis- ja jootmiskoha nõuded
(3) Alaline söötmis- ja jootmiskoht peab olema lekkekindel. Ehitamisel peab kasutama materjale, mis tagavad lekkekindluse söötmis- ja jootmiskoha ekspluatatsiooniaja vältel.

Arvestades minu arvates ülereguleeritust ... siis kui jahimehed karujahile lähevad, peavad tarbitud õlle pudelisse väljutama.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

suvaline kirjutas: 03 Mai 2021, 20:24 Arvestades minu arvates ülereguleeritust ... siis kui jahimehed karujahile lähevad, peavad tarbitud õlle pudelisse väljutama.
Aga kui karu ei jäta aega otsida tühja taarat, kas siis on looduse reostamine? :scratch: Kui järgi mõelda, siis vist ikka ei ole looduse reostamine, sest tavaliselt kannavad jahimehed jahil käies säärikuid. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Vent toru tihendamine

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Urmas, kahtlustan, et relvaluba ei saa, kui ei oska näiteks pissimist reguleerida (näiteks südamehaiged diureetikumidega).
Aga fotokaga jahtijad, neil peaks olema aega piisavalt karule reageerida ja kui ikkagi ehmatab midagi püksi siis on ju õnnetus ja kindlustus.

Minu poolt viidatud § 5. Välipidamisala käsitleb küll inimese poolt nn eesmärgilisi loomade pidamist, aga kui jahinaised söödaplatsile toitu viivad siis ka metsloomad kogunevad ühte kohta ja karstialal on jama majas. Just oli jahimeeste väga hea video, kus kährik õpetas mäkra (või oli vastupidi). Näiteks Aafrikas, kui elevandid kokku saavad, kohalikud ehitavad jääkidest onne. Aga neil vist karsti pole.
Vasta