Maja ehitamine.

ehituslubadega jms seonduv
cnecrofear
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Apr 2021, 17:07

Maja ehitamine.

Lugemata postitus Postitas cnecrofear »

Plaan on osta metsamaa vähemalt 4ha (puukütte jaoks), muuta see elamumaaks, tellida materjal ning ise ehitada sinna isiklikuks elamiseks off-grid lihtne 2-koruseline puitmaja madalam kui 5m ning väiksema pindalaga kui 60m2 +päiksepaneelid , puurkaev, abihooned.
Milliseid ametlikke samme peaks ma järgima, et kogu protsess oleks võimalikult kiire?
Hetkel saan nii aru:
1.krundi ostmine.
2.krundi sihtotstarve muutmine (kas on mingi põhjus miks KOV ei luba seda muuta ja mis siis teha?
3.projekteerimistingimuste taotlus KOV'ist.
4.Projekteerijaga suhtlemine ehitusprojekti jaoks. (peas enam-vähem tean milline projekt tuleb).
5.Ehitusteatise ja ehitusprojekti KOV'i edastamine.
6.Ehitamine ja omaniku järelevalve (kas tõesti on vaja omaniku järelevalvet teha, kas seda kontrollitakse mingis etapis, kui ma ei plaani seda maja müüa?
7.Kasutusteatise KOV'i edastamine.
8.Finish
Kas on võimalik mingit protsessi kiirendada, kas on võimalik midagi vahele jätta, kas on mingid tähtsad etapid, mida ma mainimata jätsin? Kas on mingi ametlik põhjus miks ma ei peaks saama seda maja ehitada? millega veel arvestama peaks?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Maja ehitamine.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Enne krundi ostmist ikka uuri KOV-st kas sihtotstarbe muutmine on võimalik...
Ning jah - KOV võib seada piiranguid sihtotstarbe muutmisel
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Maja ehitamine.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Minule kunagi põllumaa kohta öeldi KOV poolt ära, et kuna see on detailplaneeriguga ette nähtud põllumaaks ka tulevikus siis kasutusotstarvet muuta pole võimalik. Ega väga põhjalikult tookord rohkem ei uurinud ka. Ehitusjärelvalve kohta on lugu nii, et kui on piisavalt usaldusväärsed ehitajad siis pole mu arusaamist mööda seda tarvis. Mina näiteks ehitan ise endale ja hästi ei kujuta küll ette, et peaks endale veel järelvalve tellima :) Aga kui midagi juhtub ja pärast tulemustega rahul pole siis ainus isik kellele vihase näoga otsa vaadata, jõllitab sulle peeglist täpselt samasuguse ilmega vastu.
Torutööd Tartus 56 932 898
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maja ehitamine.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ühe maja krundi kohta võib ehitada sõltumata sihtotstarbest. Isegi kui KOV EI luba Elamut ehitada siis ehitad majandusruumi (küün, laut jne), milles võid viibida. Ma üldse ei jändaksi sihtotstarbe muutmisest. Sihtotstarbe muutmine on oluline äride puhul - seal tõesti ei saa kauplust/tehast rajada põllumajandusmaale.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Maja ehitamine.

Lugemata postitus Postitas Prill »

Lisaks ei tasu unustada, et ka metsal ja metsal võib vahe olla, piisab kui kotkas muneb ja orav lendab või mõni haruldane samblik, lilleke pesa teinud ning ei ehita sa maja ega raiu metsa, ole kui omanik tahes.
Samuti tasub arvestada erinevate kitsenduste ja piirangutega nt tee äärsel metsal võib kümneid meetreid ehitukeelu vööndit olla, sama ka veekogude jm.
Kuidas oleks õige käituda, mina täpselt juhendada ei oska, aga ise enne selle metsatüki ostu suhtleks kov-iga, räägiks neile võimalikult täpselt oma plaanidest ja vaataks mis nad vastavad. Soovitavalt suhtlus teha kirjalikult, et jääks miski jälg maha, muidu telefoni teel võidakse jutustada mida iganes ja lõpuks kui vallavalitsus otsustama hakkab, ei "mäletata" varasemast jutust midagi. Vahest asi ka selles, et kodanik kipub ametniku jutust kuulma just seda osa, mis tema ootustega sobib, samas, kui ametnik võib rääkida üldiselt nö korrast aga mitte konkreetsest kodaniku objektist.
Vasta