Alumine palk ja isevärki vundament

Palkmajade teema
Spetsjalist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 13 Mai 2020, 06:03

Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas Spetsjalist »

Tervist, kamraadid ehitusdirektorid!

Mul on jama suur. Nimelt lõhkusin tuulekoja maha, et selle asemele uus teha. Selle alt tuli välja väga isevärki vundament (lisan ka pildi). Põhimõtteliselt vundamenti polegi ja alumine palk on lihtsalt kividele laotatud.
Kui maja ostsin, siis oli vooder juba vahetatud ja tean, et tol korral vahetati ka mujalt palki ning samuti tehti vundament korda.
Nüüd on seis selline, et vähemalt lävepaku alt on see palk läbi ja ma peaks siin vähe proteesima, samuti tahaks selle "vundamendi" seest ühe 5-se kanalitoru majja viia. Kuidas ise selle olukorra lahendaksite? Kui kunagi on maja palki vahetatud, siis oli sellel kohal tuulekoda ees ja seetõttu on see koht igas mõttes tegemata. Kas mördin kinni need kivid? Valan mingis osas betooniga seal? Laon fibost? Muidu on palk hea, aga lävepaku alt peab ära vahetama.
Palju ma neid kive sealt ära võin võtta?

Tänan kaasamõtlemise eest.
potjomkin.jpg
Spetsjalist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 13 Mai 2020, 06:03

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas Spetsjalist »

Lisan veel, et mingit hüdro palgi ja kivi vahel loomulikult selles lõigus ei ole..
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas uuel voodril ei peaks tuulutuse jaoks all olema väike vahe voodri ja vundamendi vahel? Pildil nagu eriti ei paista seda olevat, ainult ruberoidi paistab.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas T25 »

Kui eeskojale vundamendi teed, siis üks vundamendi osa tuleb ju vastu maja vundamenti. Kaeva külmumissügavuseni kraav, tee väike saalung maapinnale ja vala täis. Toru jaoks uuristad vanast vundamendist augu läbi. Ma teeks sellise arvestusega, et toru saaks vajadusel vahetada. Mingist suuremast torust hülss vms, mille sisse siis tuleks planeeritav toru.
Maja enda vundamendi pärast ei ole vaja üldse põdeda. Need vana aja vundamendid ongi sellised enam vähem lahtised kivid ja liiv. Proteesi uksealune palk ära ja kogu lugu.
Spetsjalist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 13 Mai 2020, 06:03

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas Spetsjalist »

Ehk siis soovitad teha kõik neli linti vundamenti ehk üks ka vastu seniseid kive? Ma lootsin pääseda kolme lindi tegemisega, mis siis tuulekoja korpust hakkavad hoidma. Oluline detail on, et sinna tuulekotta peaks märgruum ka tulema, seega pean selle palgiosa vastu ju veel õhuvahega seina püsti ajama. Arvasin, et äkki selle seina alla, mis katust ei hoia ehk vundamenti pole vaja ja piisab, kui see valatud põrandale ehitada. Mul on tegelikult vanast ajast mingeid betoonipaneele, äkki panen selle neljanda seinaosa alla maasse lihtsalt sellise suure juraka, siis oleks ehk ka hea?

Eraldi veel üks küsimus on selline, et kuna tuulekoda tuleb puitkarkass ja vana osa on palk, siis peaks tegema vist ilma jäiga kinnituseta? Puit ja palk mängivad ja väänavad mul seal vannitoas plaadid katki.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Spetsjalist kirjutas: 10 Mär 2021, 23:21väänavad mul seal vannitoas plaadid katki
Tähendab, sinna tuulekotta tuleb veel vannituba ka? Mismoodi seal küte ja ventilatsioon ja vesi ja kanalisatsioon lahendatakse?
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas T25 »

Ehk siis soovitad teha kõik neli linti vundamenti ehk üks ka vastu seniseid kive? Ma lootsin pääseda kolme lindi tegemisega, mis siis tuulekoja korpust hakkavad hoidma.
Minu arvates õigem oleks. Kui kavatsed sinna märgruumi teha, siis äkki oleks mõistlik kogu kupatus mingist kiviplokist teha ja siis oleks nagunii vaja terves ulatuses vundamenti. Kui märgruum tuleb selle seina poole, kus on ka maja sein, siis midagi hullu seal tegelikult juhtuda ei tohiks, kuna see oleks justkui sisesein , mõlemal pool on soe. Märgruumile kõige lollikindlam asukoht on maja keskel, kus teda ümbritsevad soojad siseseinad.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

On ikka väga oluline erinevus kas ehitada tuulekoda või köetud märjad ruumid...
Spetsjalist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 13 Mai 2020, 06:03

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas Spetsjalist »

Minu loogika ütleb, et kui teen märja ruumi n.ö palkide vahelt välja, siis sellega kaitsen maja ja palki veel rohkem. See maja on 100a. vana ja ma arvan, et põhjus võikski olla see, et märga ruumi sees pole

Küsimus oli mul ju vundamendi ja palgivahetuse kohta, seal ei peaks ju tuulekoja funktsiooni mõttes vahet olema.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas T25 »

Spetsjalist kirjutas: 11 Mär 2021, 17:04 Minu loogika ütleb, et kui teen märja ruumi n.ö palkide vahelt välja, siis sellega kaitsen maja ja palki veel rohkem. See maja on 100a. vana ja ma arvan, et põhjus võikski olla see, et märga ruumi sees pole

Küsimus oli mul ju vundamendi ja palgivahetuse kohta, seal ei peaks ju tuulekoja funktsiooni mõttes vahet olema.
Loogika on õige , sest valesti tehtud vannitoad kipuvad mädanema minema. Sellepärast ma soovitangi teha eeskoda plokkidest, et kõike seda juba eos vältida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vaatasin uuesti pilti, ukse mõõtude järgi oletasin tuulekoda/ vannituba asukohti, aga ei saanud pihta? Kuhu planeerisid tuulekoja ja kuhu vannitoa? :scratch: 2D käsitsi joonis?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Spetsjalist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 13 Mai 2020, 06:03

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas Spetsjalist »

N.ö tuulekotta tulebki vannituba. Teen vähe pikema sellest praeguse suurusest ja viilkatusega. Uksest otse tuleb koridor ja praeguses vaates paremal pool vannituba.

Laiemaks ei saa teha, sest aknad on vastas..
Spetsjalist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 13 Mai 2020, 06:03

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas Spetsjalist »

N.ö tuulekotta tulebki vannituba. Teen vähe pikema sellest praeguse suurusest ja viilkatusega. Uksest otse tuleb koridor ja praeguses vaates paremal pool vannituba.

Laiemaks ei saa teha, sest aknad on vastas..
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Alumine palk ja isevärki vundament

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kui muidu palk on hea siis kas seda juppi sealt lävepaku alt on mõtet vahetama hakata? Valad betoonist uue vajalikule kõrgusuele ja laiusele ning kogu lugu. Maakividele valad samuti vajalikus laiuses betoonvöö ümber/külge, et neid fikseerida ja saad probleemi kaelast ära. Hüdroisolatsiooni osa vast lihtsam ka kohapeal lahendada, kui neti kaudu oletada kuidas lihtsam oleks.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta