Betoontrepi katmine epoga.

Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Mõte oleks teha trepp epo ja kvartsliivaga üle.
Kas keegi on omal teinud ja oskab öelda kuda tulemus jäi. Endal selle tööga kogemust pole, et kas on ise mõtet ette võtta? Kust võiks epot osta ja kas on ka vahet nendel epo katetel?
Kui lasta teha, siis palju võiks maksta töö+ materjal? Millist firmat valida, või leiab siitki tegija kes tahaks töö ära teha. Tegu aastakümneid vana trepiga mis on normaalses korras ja pinda ligi 15ruutu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sise- või välistrepp, avatud või suletud astmetega?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Jäi märkimata jah, et tegu välistrepiga suletud astmetega.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ufonaut22 kirjutas: 20 Veebr 2021, 22:14 ... tegu välistrepiga suletud astmetega.
Kas meie kliimatingimustes on see epoga katmine ikka kõikse parem mõte? Ise vist küll sellele variandile ei mõtleks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Ei oskagi öelda, erinevad firmad seda teevad ja tulemus on väga kena.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ufonaut22 kirjutas: 21 Veebr 2021, 00:09 Ei oskagi öelda, erinevad firmad seda teevad ja tulemus on väga kena.
No kohe peale tehtut on pildid kindlasti ilusad, aga sa küsi neilt aadresse, et isiklikult veenduda praeguses tulemuses, mida nad on teinud nii umbes 5 aastat tagasi. Kas on sama ilus vaatepilt?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mis selle töö teostamise mõte oleks? Kas lihtsalt huvist uute materjalide vastu või on põhjuseks trepi libedus?
Torutööd Tartus 56 932 898
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Tundub, et lihtsa vaevaga saaks trepi ilusaks ja trepp ei tõuse ka märkimisväärselt. Plaatida ei tahaks ja pesubetoon tõstab pinda jälle kõvasti.
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

Trepi katsin sellega
https://uninaks.ee/toode/fiiberbetoon/
remondi käigus umbes neli aastat tagasi.
Praegu ikka ilus ja terve.
Selgunud on kõige tähtsam omadus
Ei võta lund ja jääd külge.
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Ma mõtlesin ka, et krohvin suvel mõne seguga üle ja korras, aga siis jäi see epo värk silma. Tundub väga kena jäävat, kuda aga vastu peab ja palju maksab pakub huvi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ufonaut22 kirjutas: 21 Veebr 2021, 23:05 ... , aga siis jäi see epo värk silma. Tundub väga kena jäävat, kuda aga vastu peab ja palju maksab pakub huvi.
See epo värk võib väga hästi vastu pidada välitingimustes Aafrika või Lõuna-Ameerika või Austraalia kliimatingimustes, kuid siinmail jääks vastupidavuse osas väga-väga kahtlevale seisukohale ja endale kohe kindlasti ei teeks. Poeb talvel soojadega niiskus aluspinna ja epo vahele ja vist ei lähe kaua aega kui miinuskraadid lükkavad epo betooni küljest lahti. Teiseks on epo esimeste külmadega kohe kindlasti väga libe ja ei päästa sind ka epo pealmisse kihti puistatud liiv.
Kui endale peaks tegema, teeks pigem mõne seguga, kasvõi kasutaja Metskraav soovitatuga ja kammiga struktuuri peale kui vaja rohkem libisemise vastu.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Epo on libe isegi siseruumides. Väljas on asi ilmselt veel hullem. Pealegi peavad eeltööd olema paigaldajate poolt korralikult tehtud. Muidu sellest head nahka ei saa.
Torutööd Tartus 56 932 898
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 22 Veebr 2021, 15:43 ... siinmail jääks vastupidavuse osas väga-väga kahtlevale seisukohale ja endale kohe kindlasti ei teeks. Poeb talvel soojadega niiskus aluspinna ja epo vahele ja vist ei lähe kaua aega kui miinuskraadid lükkavad epo betooni küljest lahti. Teiseks on epo esimeste külmadega kohe kindlasti väga libe ja ei päästa sind ka epo pealmisse kihti puistatud liiv.
Ahoi kodanikud, peate äkki veidike hoogu? Välistrepid kaetakse mitte epo vaid akrüülmassiga. Akrüüli näide:
Pilt
Minu trepp on varikatuse all. Seitsme aastaga ei ole probleeme olnud. Minu arvates on karedust piisavalt.
Viimati muutis aero, 24 Veebr 2021, 10:49, muudetud 1 kord kokku.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tegin epoksiidvärviga keldris ca 12 ruutmeetrit, oli kirjas, et UV käes kolletub (siseruumis), ilmselt siis välistingmustes ikkagi UV hakkab lagundama.
marx0
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 02 Veebr 2015, 22:52
On tänatud: 1 kord

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas marx0 »

Mina tegin epoga välistrepi 3a tagasi ja olen väga rahul, eriti see et trepile ei teki sellist libedust mis varasemalt oli.
Ostsin graniitsõelmed 25kg koti ja sõelusin suuremad välja kuna tundus et osad tükid jääksid suured, koti fraktsiooni jään võlgu aga arvan et neid suurt valikut pole. Peale seda pesin sõelmed ära et nakkuks epoga paremini. Sõelmed ja epo segasin kokku enne paigaldamist ja peale valasin ka õhukese epo kihi et tugevam jääks. Epo ostsin https://www.plaadipunkt.ee, mingi sinise purgiga kahekomponentne oli aga täpsemalt ei mäleta. Ainuke viga mis tegin oli et koonerdasin epoga ja kui treppi hoolega pühkida siis aegajalt ikka eraldub sealt graniidi tükke.
Graniidiga katsin horisontaalse pinna vaid, vertikaalsetele pindadele kandsin ainult epo kihi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 23 Veebr 2021, 20:46 Välistrepid kaetakse mitte epo vaid akrüülmassiga.
Ufonaut22 kirjutas: 20 Veebr 2021, 19:13 Mõte oleks teha trepp epo ja kvartsliivaga üle.
Loen teema pealkirja ja kodanik Ufonaut22 teema esimese postituse esimest lauset, siis kuidas peab sellest aru saama? :scratch: Mina igastahes sain üheselt ja selles teemas ei saa süüdistada mind ka selles, et mul puudub funktsionaalne lugemisoskus. ;)
Näe kasutaja marx0 kirjutab, et tegi oma välistrepi epoga ja on rahul. Ise kirjutasin enda epol kõndimise kogemusi ja tänasel päeval ei kataks epoga isegi garaaži põrandat mitte. Pean tunnistama, et aastaid 10+ tagasi olin ka ise epo-põrandatest vaimustunud. Ei, epost põrand ei ole kole ja tehakse väga dekoratiivseid variante, aga on ka palju puudusi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Prill »

Mis takistab nõu saamiseks pöördumast antud töödega tegelevate firmade poole, küsida kasvõi tehtud töid välistreppide osas ja käia neid ise vaatamas.
Nt https://epomeister.ee/ leht väidab "libisemiskindlad välistrepid" täitsa valikus olevat.
Ise epokatete tegemisest ei tea, kindlasti keegi on ise pusinud aga pigem tundub piisavalt spetsiifiline teema ja mõistlik jätta proffidele, kes teavad töö peensusi ja annavad ka garantii.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Prill kirjutas: 24 Veebr 2021, 11:06 Mis takistab nõu saamiseks pöördumast antud töödega tegelevate firmade poole, küsida kasvõi tehtud töid välistreppide osas ja käia neid ise vaatamas.
Ära teinekord esita taolisi küsimusi, saad kohe sõimata, et milleks see foorum. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
bjorn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Veebr 2016, 13:27
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Urmas kirjutas: 24 Veebr 2021, 07:05
aero kirjutas: 23 Veebr 2021, 20:46 Välistrepid kaetakse mitte epo vaid akrüülmassiga.
Ufonaut22 kirjutas: 20 Veebr 2021, 19:13 Mõte oleks teha trepp epo ja kvartsliivaga üle.
Loen teema pealkirja ja kodanik Ufonaut22 teema esimese postituse esimest lauset, siis kuidas peab sellest aru saama? :scratch: Mina igastahes sain üheselt ja selles teemas ei saa süüdistada mind ka selles, et mul puudub funktsionaalne lugemisoskus. ;)
Näe kasutaja marx0 kirjutab, et tegi oma välistrepi epoga ja on rahul. Ise kirjutasin enda epol kõndimise kogemusi ja tänasel päeval ei kataks epoga isegi garaaži põrandat mitte. Pean tunnistama, et aastaid 10+ tagasi olin ka ise epo-põrandatest vaimustunud. Ei, epost põrand ei ole kole ja tehakse väga dekoratiivseid variante, aga on ka palju puudusi.
Sinu hetkesoovitus garaaži põranda katmiseks?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

bjorn kirjutas: 24 Veebr 2021, 11:39 Sinu hetkesoovitus garaaži põranda katmiseks?
Naturaalne betoon koos eritöötlusega. Eritöötluse all mõtlen keemiat pinna tugevdamiseks ja töövahendeid betooni pinna tihendamiseks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Trepi puhul tegu vist jah mingi akrüülmassiga mitte lihtsalt epoga. Mind rohkem huvitaski, kas keegi on seda tööd ise teinud ja kuidas õnnestus. Meil tööl tehti põrandaid mis kaeti epo ja kvartsliivaga. Parajalt kare ja väga kena jäi, seega tekkis ka mõte trepp teha sellega üle. Märja põranda korral pole üldsegi libe. Nüüd olen mitmest firmast uurinud ja eks näis, ehk teeb suvel asja ära.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lgp VE kasutaja Ufunaut22, palun loe uuesti ja mõttega(ehk ka kaine peaga) kasutaja Prill kommentaari! Ja palun ära hakka kiruma, et VE foorum on mõtetu foorum!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Keegi polegi siin miskit kirunud minu arvates. Ehk loete ise kaine peaga, pole nagu vaja kirjutada, kui miskit tarka öelda pole. Nagu ma viimases postis kirjutasin, siis olen juba mitmest firmast ka hinnapakkumised koos töö ja materjali infoga kätte saanud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ufonaut22 kirjutas: 24 Veebr 2021, 21:55 Keegi polegi siin miskit kirunud minu arvates. Ehk loete ise kaine peaga, pole nagu vaja kirjutada, kui miskit tarka öelda pole. Nagu ma viimases postis kirjutasin, siis olen juba mitmest firmast ka hinnapakkumised koos töö ja materjali infoga kätte saanud.
Mis on ja kelle arvates tark arvamus? Kas teemaalgatajaga mittenõustuv arvamus kuulub automaatselt vihakõneks, kui tuleb välja, et VE foorumi kasutaja on tumedama nahavärviga, et sellisel soovitused valge nahavärviga heteroseksuaalse meesterahva, kes on elanud varsti 21 aastat suguelu vastasoost isikuga(naissoost)?Viimane postitus oli sul kirjutatud vist ikkagi peale foorumi kasutaja Prill soovitutust pöörduda selle tööga tegelevate spets firmade poolde. On sul kirjeldusi nende poole pöördumisest? Parafraseerides igavesti elavat Leninit- peegel, peegel, peegel! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Betoontrepi katmine epoga.

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Urmas kirjutas: 24 Veebr 2021, 22:40
Ufonaut22 kirjutas: 24 Veebr 2021, 21:55 Keegi polegi siin miskit kirunud minu arvates. Ehk loete ise kaine peaga, pole nagu vaja kirjutada, kui miskit tarka öelda pole. Nagu ma viimases postis kirjutasin, siis olen juba mitmest firmast ka hinnapakkumised koos töö ja materjali infoga kätte saanud.
Mis on ja kelle arvates tark arvamus? Kas teemaalgatajaga mittenõustuv arvamus kuulub automaatselt vihakõneks, kui tuleb välja, et VE foorumi kasutaja on tumedama nahavärviga, et sellisel soovitused valge nahavärviga heteroseksuaalse meesterahva, kes on elanud varsti 21 aastat suguelu vastasoost isikuga(naissoost)?Viimane postitus oli sul kirjutatud vist ikkagi peale foorumi kasutaja Prill soovitutust pöörduda selle tööga tegelevate spets firmade poolde. On sul kirjeldusi nende poole pöördumisest? Parafraseerides igavesti elavat Leninit- peegel, peegel, peegel! ;)
:D jäägu sulle su arvamus. Ja kui nüüd Prill kommentaarist lähtuda, siis polegi ju mõtet millegi kohta küsida, sest igal alal on ju firmad ja oma ala proffid, eks kõike saab ju neilt küsida. Foorumi avalehel peaks olema kohe märge "Parem küsi proffidelt" mitte foorumist erapooletu kasutaja käest. Proff oskab ju kohe öelda, et nende pakutu on kõikse parem.
Vasta