maakivihoone

kuidas soojustada oma elamist
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

tegin kergpaigaldusega põrandakütte arvestades selle eeliseid küttega betoonpõranda ees.
Kas Sa võiksid tuua välja eelised koos põhjendustega
Ja kas ma oletan õieti kui arvan, et need mida Sina tood välja eelistena võivad kellelegi teisele subjektiivselt olla puudused?
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas 951 »

xxx111 kirjutas: 29 Nov 2020, 12:54
Alumine korrus ei pea tegelema ülemiste korruste kütmisega.
Millest tekib soojakadu (kütmise vajadus) samade temperatuuridega ruumide vahel (elamu)?
Miks peaks need ruumid olema sama temperatuuriga?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

951 kirjutas: 29 Nov 2020, 13:21
xxx111 kirjutas: 29 Nov 2020, 12:54
Alumine korrus ei pea tegelema ülemiste korruste kütmisega.
Millest tekib soojakadu (kütmise vajadus) samade temperatuuridega ruumide vahel (elamu)?
Miks peaks need ruumid olema sama temperatuuriga?
Ma ei tea, eeldasin, et hoiad eramus tubade temperatuuri ühtlasena...
Kui üleval ei hoia nn toatemperatuuri siis arvatavasti pole tegemist eluruumidega ning siis ei saa aru milleks sinna küte ja heliisolatsioon
Loomulikult - kui erinevates ruumides on erinev temperatuur (ma ei räägi vahest paar kraadi) siis on vajalik ruumide vahelised piirded isoleerida (soojustada)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 29 Nov 2020, 13:16
tegin kergpaigaldusega põrandakütte arvestades selle eeliseid küttega betoonpõranda ees.
Kas Sa võiksid tuua välja eelised koos põhjendustega
Ja kas ma oletan õieti kui arvan, et need mida Sina tood välja eelistena võivad kellelegi teisele subjektiivselt olla puudused?
Olen juba varasemalt siin pikalt kirjutanud ja kellegi teise subjektiivse hinnangu muutmiseks ei näe vajadust, sest tavaliselt tehakse ehitustehnilised valikud "kellegi teise" subjektiivse hinnangu põhjal.

Ise lähtusin valikus objektiivsetest kriteeriumitest ja oma lähteülesandest, et teha võimalikult energiasäästlik ja elanikele sobiva sisetemperatuuriga (kuni +28C) maja.
(Nagu ka Passiivmaja teemas kirjutasin, et väljastatud on A energiaklassi märk ja toodab rohkem energiat kui kulutab.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga ehk võiksid siiski need eelised (kergpaigaldus vs betoon) välja tuua?
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas 951 »

xxx111 kirjutas: 29 Nov 2020, 13:28 ...

Ma ei tea, eeldasin, et hoiad eramus tubade temperatuuri ühtlasena...
Kui üleval ei hoia nn toatemperatuuri siis arvatavasti pole tegemist eluruumidega ning siis ei saa aru milleks sinna küte ja heliisolatsioon
Loomulikult - kui erinevates ruumides on erinev temperatuur (ma ei räägi vahest paar kraadi) siis on vajalik ruumide vahelised piirded isoleerida (soojustada)
Kui soojustada/isoleerida ei taha, jäta talade vahed tühjaks, löö põrand peale ja oota, et alt korruse soojus, koos iga heliga, üles tuleb ning iga heli ülevalt alla kostab. Elu nagu keelpill kõlakastil. Iga õhtu saab all oodata, et "millal see teine saabas kukub" ;)
:thumbsup:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

951 kirjutas: 29 Nov 2020, 19:38
xxx111 kirjutas: 29 Nov 2020, 13:28 ...

Ma ei tea, eeldasin, et hoiad eramus tubade temperatuuri ühtlasena...
Kui üleval ei hoia nn toatemperatuuri siis arvatavasti pole tegemist eluruumidega ning siis ei saa aru milleks sinna küte ja heliisolatsioon
Loomulikult - kui erinevates ruumides on erinev temperatuur (ma ei räägi vahest paar kraadi) siis on vajalik ruumide vahelised piirded isoleerida (soojustada)
Kui soojustada/isoleerida ei taha, jäta talade vahed tühjaks, löö põrand peale ja oota, et alt korruse soojus, koos iga heliga, üles tuleb ning iga heli ülevalt alla kostab. Elu nagu keelpill kõlakastil. Iga õhtu saab all oodata, et "millal see teine saabas kukub" ;)
:thumbsup:
Jätkuvalt ei saa aru...
Mis isolatsioone on vaja (soojusisolatsiooni või heliisolatsiooni)?
Vahelaes on reeglina vaja heliisolatsiooni ja selleks sobib ka soojusisolatsiooni materjal
Sellest tulenevalt oli algne küsimus: "miks neid ei või ühildada"
Kihid alt üles: soojustus, OSB, sammumüra plaat, kile, torud, kips ja põrandakate
So mis "juhtub" kui ma teen OSB, "soojustus/sammumüra" (paksus vastavalt akustikale), kile, kipsivalu (betoonivalu) jne?
See siis puitkandjatel
Ja betoonlael teen "soojustus/sammumüra" 20...40, kile, kipsivalu (betoonivalu) jne?
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas 951 »

Miks sellises järjekorras? Ma arvan, et tegemist on erineva tihedusega materjalidega mis tänu selle paiknevad ka erinevates kihtides ja laotatakse erinevalt. Sammumüra on konkreetne "terav" müra ja see summutatakse enne, kui see jõuab taladeni - see on OSB peal mis omakorda istub taladel/roovil. Talade vahel olev vill aga summutab kõik muu ja samas annab soojustuse.

täpsustus: tulemuseks on see, et selline põrand ei puutu kokku kandvate ega korruseid läbivate konstruktsioonidega.
Ka vaheseintega mitte.
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas 951 »

siit peaks vist päris hästi aru saama, miks kivivilla ja sammumüra ei saa üheks liita.
(kile pole kihina joonistatud ja illustratsioon ei ole mõõdus)
porand2.png
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ega ilmselt kuhugi ei jõua - ma lõpetan...
Tee täpselt nii nagu soovid...
Põranda lahendus: soojustus, OSB, sammumüra plaat, kile, torud, kips ja põrandakate on isiklikul hinnangul mõttetu...
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas 951 »

Googelda või Bingi, kui mind ei usu :)
Veelkord, see pole minu leiutis. See on suht standard lahendus, kui soovitakse helikindlast põrandat.
See valge kiht on seal kas kips, laud või mis iganes olukord ette näeb. Kipsivalu korral on servades ka spets riba.
Netist leiad ka detailsemaid jooniseid. Võtmesõnaks on ujuvpõrand
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas 951 »

Kui sa ei saa aru, miks heliisolatsioon nii ei tööta - liites villa ja sammumüra üheks, siis pole midagi parata.
väga vale
väga vale
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas ping »

maakivi1 kirjutas: 24 Nov 2020, 00:05 ...
Tegemist vana maakivi hoonega mille seina paksus kuskil 60 cm ja soojustada saab ainult ruumist seest mis soovitate.
.....
4. väljaspoolt ei saa ültse soojustada
.....
Tänud :hello:
Huvitaval kombel on teleseriaalidest nähtavad Inglismaa majad/eramud kõik laotud maakividest või tellistest välisseinaga ja ilmselt kasutuses olnud juba pikka aega.

Kuidas seal on lahendatud välisseinte soojustus, nii et majad aastasadu kasutusel?
Katuslaed ja aknad paistavad kah väga õhukesed olema.
Või seinu ei soojustatagi ja sisetemp on lähedane välistemperatuurile?

Meenutades Inglismaal käinud tuttavate juttu, siis on kurdetud küll talviste jahedate tubade üle, et kuna küte on kallis hoitakse +14C - +17C temperatuuri tubades.

Võibolla keegi oskab täpsemalt kommenteerida põhjamaise elamuehituse eripärasid?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas 951 »

Ping, Hispaanias sama teema. Talvel külmetad toas, saapad jalas ja kampsun seljas sest kütta ei raatsita kuna miski seda sooja eriti ei pea.
Vaata vanu maale. Kõigil paksud vatid seljas. Korralikus lossis üle 16 naljalt ei lähe. Sealt ka see "serveerige punast veni toatemperatuuril" - see on 16C, mitte 24 C.

Inglismaal (Yorkshire vöhemalt) pole isegi uutel korrusmajadel keskkütet. Talvel, kui lumi maas, paned end soojalt riide ja lürbid kuuma teed.
Vahe on selles, et seal kestab see jama vaid paar kuud. Siin on seda kohati 8-9 kuud aga ikka elati ja sigiti.
Eesti on ju kivist maju täis. Vanad mõisad, lossid jne. Kütad või ajad rohkem riideid selga :)

Eks ma veebruaris ütlen, kui külm mul toas on. Esimene korrus on kõik maakivi ja lubjakrohv.
maakivi1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 23 Nov 2020, 23:55

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas maakivi1 »

Pilt
ka mulle pakuti et ära soojusta ja küta kivi soojaks aga seda teed ma ei lähe soovin ikka mõnusat ja sooja elamist.
Vahepeal ruumi koristades avastasin et ruumil on betoonpõrand all plaanime selle läbi puurida et saada aru kui suur kiht seal on õnneks on meil ruumi palju ja saame põrandat tõsta piisavalt.
seinad plaanime teha ikkagi karkass + vill ja kõik muu mis vaja.
Manused
Снимок экрана 2020-12-01 в 8.56.28.png
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ka mulle pakuti et ära soojusta ja küta kivi soojaks aga seda teed ma ei lähe soovin ikka mõnusat ja sooja elamist.
Vaata - siin Sa tõstad soovitused kontekstist välja
Soovitused lähtusid siiski millestki muust
Kui tahad "mõnusat sooja elamist" siis ehita selline...
"Ära soojusta" oli soovitusena seestpoolt soojustusele
Ja soovitusi ei pea kuulama...
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas 951 »

951 kirjutas: 29 Nov 2020, 22:59
...Eks ma veebruaris ütlen, kui külm mul toas on. Esimene korrus on kõik maakivi ja lubjakrohv.
Ei, sein ei olnud jääs ega härmas ja toas ei saanud uisutada ehk siis kõik oli OK. Mul on selle seina ääres õhuke radikas, mis läks paar korda tööle aga see oli ka kõik.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: maakivihoone

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Kui kaugele selle projektiga on jõutud?
Kas hoonet läbib ka siseseinu?
Vasta