põranda valu

tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Urmas kirjutas: 26 Nov 2020, 19:34 Mis sinuga on juhtunud? Muidu oled kirjutanud mõistlikku juttu, aga selles teemas ...? Pole täiskuud ka veel, teine alles loomise faasis. ;)
Minuga ei ole midagi juhtunud, kirjutama ärgitas selle teema vastused mis olid teil kõik suhteliselt ühte auku. Hea tava järgi ei tähenda ka just suvalist lähenemist ja jätab ehitajatest suht kultuuritu mulje.

Pilt
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Hea tava järgi ei tähenda ka just suvalist lähenemist ja jätab ehitajatest suht kultuuritu mulje.
Täiesti nõus
Ja just tellijatest sõltub kas sellised tööd saavad või ei saa (ehk oleks teinekord mõistlik uurida mis on "hinna taga")
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 27 Nov 2020, 12:05 Täiesti nõus
Ja just tellijatest sõltub kas sellised tööd saavad või ei saa (ehk oleks teinekord mõistlik uurida mis on "hinna taga")
Jõudsid minust ette, tahtsin tabarabarapile sama mõtte kirjutada ja küsida, et kes on süüdi tegemata kodutöös. Idee järgi peaksid soss-sepaded loomulikul teel välja surema, aga näib, et nende populatsioon on ikka veel päris elujõuline. Kes neid toodab? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Urmas kirjutas: 27 Nov 2020, 13:14Kes neid toodab? :scratch:
Ma kardan, et tootmise taga on ikkagi heterod
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 27 Nov 2020, 14:17 Mingi eramaja põranda tasasuse ja täpsuse nõuete jaoks ei ole küll projekti vaja, peab piisama vastavast kokkuleppest.
Ja see kokkulepe võiks olla ikkagi kirjalikus vormis, et ei oleks pärast möödarääkimisi.
kunn24 kirjutas: 27 Nov 2020, 14:17 See ei välista seda, et betoonitööde hommikul on vastav kaader sügavas pohmellis ja siis on dilemma, kas saata "spetsialistid" kainenema ja kanda betoon maha või asuda siiski valama.
Kui on kirjalik kokkulepe kvaliteedi kohta numbriliselt, siis kasvõi olgu sigalakkutäis, see ei ole enam tellija mure ja kui keerasid sitta, siis palka ei saa.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

tabarabarap kirjutas: 27 Nov 2020, 13:43 Ma kardan, et tootmise taga on ikkagi heterod
:thumbsup: Ega vist teisi variante ei ole jah. Kas sa omasooiharaid selle lausega ei solvanud? Äkki tunnevad ennast puudutatuna, et nemad ei olegi süüdi? :scratch: No eks veel ole süüdi ka koalitsioon ja opositsioon ja Putin ja Merkel. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma õigupoolest seda "dilemmat" ei mõista
Mis dilemma mul tellijana õieti on?
Mul on täiesti ükskõik kas lähevad kainenema, kas kannavad betooni maha või valavad paika
- variant 1 (oletades, et tähtaeg on käes) tähendab mulle makstavat leppetrahvi + muid kulusid töövõtjale (kui suuri ei huvita mind üldse)
- variant 2 puhul on mitu võimalust
a) parandavad pea ja on osavad mehed ja töö saab tehtud täpselt nagu vaja - saavad raha kätte
b) keeravad pekki ja teevad lisatöid seni kuni saavutatakse nõutud kvaliteet + leppetrahvid - saavad leppetrahvi võrra vähem kätte
c) keeravad pekki, ei nõustu lisatöid tegema, tellin mujalt, arved saadan (vastavalt lepingule) neile, objektilt saadan minema - saavad kätte selle "mis jääb üle" või jäävad mulle võlgu
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 27 Nov 2020, 16:59 Mul on täiesti ükskõik kas lähevad kainenema, ....
Jah, ja nii lihtne see ongi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lainelaudur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 17 Veebr 2019, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas Lainelaudur »

loen ja aina imestan, kas te lugupeetud olete kukkunud või? Kui ma tellin põrandavalu, lihtne töö, 35 m2. Missuguse projekti ma peaksin siis sinna juurde veel tellima, et ehitaja aru saaks, et põrand on horisontaalne tasapinnaline ehitis, mida mööda inimesed käivad, millele pannakse põrandakate ja mööbel....kas kellelgi on raskusi defineerimaks sõna põrand? Mitte sein, mitte aken vaid põrand!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Lainelaudur kirjutas: 28 Nov 2020, 20:31 loen ja aina imestan, kas te lugupeetud olete kukkunud või? Kui ma tellin põrandavalu, lihtne töö, 35 m2. Missuguse projekti ma peaksin siis sinna juurde veel tellima, et ehitaja aru saaks, et põrand on horisontaalne tasapinnaline ehitis, mida mööda inimesed käivad, millele pannakse põrandakate ja mööbel....kas kellelgi on raskusi defineerimaks sõna põrand? Mitte sein, mitte aken vaid põrand!
Aga miks Sa meie "kukkunutele" seda räägid?
Sa räägi see jutt oma töövõtjale...
Lainelaudur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 17 Veebr 2019, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas Lainelaudur »

teiseks küsin leppetrahvide kohta. Missugusel eratellijal on õnnestunud leppetrahve reaalselt kätte saada. Selleks et kohtusse sellekohane hagi esitada peab sul eelarves selleks omaette rida olema ja advokat palgatud ja siis umbes 3 aastajagu kohtus käimist ja tulemus.....Jääb selline mulje, et siin jutustavad vähemalt Merko projektijuhid
Lainelaudur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 17 Veebr 2019, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas Lainelaudur »

xxx111 kirjutas: 28 Nov 2020, 20:36
Lainelaudur kirjutas: 28 Nov 2020, 20:31 loen ja aina imestan, kas te lugupeetud olete kukkunud või? Kui ma tellin põrandavalu, lihtne töö, 35 m2. Missuguse projekti ma peaksin siis sinna juurde veel tellima, et ehitaja aru saaks, et põrand on horisontaalne tasapinnaline ehitis, mida mööda inimesed käivad, millele pannakse põrandakate ja mööbel....kas kellelgi on raskusi defineerimaks sõna põrand? Mitte sein, mitte aken vaid põrand!
Aga miks Sa meie "kukkunutele" seda räägid?
Sa räägi see jutt oma töövõtjale...
Räägingi, aga lugedes siinseid soovitusi, juuksed tõusevad peas püsti!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Missugusel eratellijal on õnnestunud leppetrahve reaalselt kätte saada.
Nt minul...
Leppetrahvi kättesaamiseks polnud vaja kuhugi pöörduda - lihtsalt tööde eesti maksti leppetrahvi võrra vähem
Kui tööde tegija arvab, et talle tehti ülekohut tuleb temal kuhugi pöörduda
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Räägingi, aga lugedes siinseid soovitusi, juuksed tõusevad peas püsti!
Aga Sa kammi juuksed uuesti ära...
Ja ühtegi soovitust ei pea järgima - keegi ei sunni - tee täpselt nii nagu tahad!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lainelaudur kirjutas: 28 Nov 2020, 20:39 teiseks küsin leppetrahvide kohta. Missugusel eratellijal on õnnestunud leppetrahve reaalselt kätte saada. Selleks et kohtusse sellekohane hagi esitada peab sul eelarves selleks omaette rida olema ja advokat palgatud ja siis umbes 3 aastajagu kohtus käimist ja tulemus.....Jääb selline mulje, et siin jutustavad vähemalt Merko projektijuhid
On ka tõhusaid kohtuvälised variante, kuid need ei pruugi eriti seaduslikud olla ja esialgu tuleb ikka maksta. Või saad kohtuvälise menetlejaga kokkuleppele, et raha võlgade sissekasseerimise eest võetakse võlgnikut.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lainelaudur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 17 Veebr 2019, 20:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas Lainelaudur »

xxx111 kirjutas: 28 Nov 2020, 20:55
Missugusel eratellijal on õnnestunud leppetrahve reaalselt kätte saada.
Nt minul...
Leppetrahvi kättesaamiseks polnud vaja kuhugi pöörduda - lihtsalt tööde eesti maksti leppetrahvi võrra vähem
Kui tööde tegija arvab, et talle tehti ülekohut tuleb temal kuhugi pöörduda
vot selles asjas olen sinust teadjam, selliseid vangerdusi pole juriidiliselt lubatud teha! leppetrahv tuleb eralldi sisse nõuda. Kui jätad arve maksmata oled kohtus kohe süüdi
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina annan teada, et lepinguline maksumusest X võtan maha lepingulised leppetrahvid Y
Töövõtja nõustub või ei nõustu
Minu puhul nõustus
Ja täpsustus: nõustumine tähendabki seda, et arve on leppetrahvi võrra väiksem
Isegi kui poleks nõustunud oleksin ikka maksnud leppetrahvide võrra vähem
Ja palun - pöördu kohtusse...
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas T25 »

Sattusid soss-sepa otsa ja kogu lugu. Ma pigem suunaks pilgu sinnapoole, kuidas olukord nüüd lahendada. Kui saab tasandusseguga sirgeks, siis lase kellelgi pädeval see ära teha ja kogu lugu. Soss-sepalt midagi välja nõuda on suhtelistel lootusetu üritus.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma pigem suunaks pilgu sinnapoole, kuidas olukord nüüd lahendada.
Antud kontekstis õige...
Lisaks võiks mõelda üldisemalt ja püüda taolisi situatsioone võimalusel vältida
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas ping »

Kunagi küsisin ühe ehitusmehe käest, et kas valab ikka sirge põranda?
See vaatas suurte silmadega otsa ja ütles: "Ära selle pärast muretse, põranda valad ju tasandusseguga sirgu enne parketi panekut".
Ma ei kasutanud tema teenuseid.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 29 Nov 2020, 14:18 Kunagi küsisin ühe ehitusmehe käest, et kas valab ikka sirge põranda?
See vaatas suurte silmadega otsa ja ütles: "Ära selle pärast muretse, põranda valad ju tasandusseguga sirgu enne parketi panekut".
Ma ei kasutanud tema teenuseid.
:hello:
Aga said juba enne tööde alustamist teada mida on oodata ja Sul oli valik
Ühtlasi oleks võinud ju küsida, et palju muutuks hind kui oleks vaja sirgeks ilma tasanduseta
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 29 Nov 2020, 14:33
ping kirjutas: 29 Nov 2020, 14:18 Kunagi küsisin ühe ehitusmehe käest, et kas valab ikka sirge põranda?
See vaatas suurte silmadega otsa ja ütles: "Ära selle pärast muretse, põranda valad ju tasandusseguga sirgu enne parketi panekut".
Ma ei kasutanud tema teenuseid.
:hello:
Aga said juba enne tööde alustamist teada mida on oodata ja Sul oli valik
Ühtlasi oleks võinud ju küsida, et palju muutuks hind kui oleks vaja sirgeks ilma tasanduseta
Kuna sain aru, et see ettevõtja kasutab juhuslikult leitud kõige odavamat tööjõudu kelle kvaliteeti ta ise ei suuda tagada, siis ei hakanud nii keerulise operatsiooni hindagi uurima.
Edaspidi olen eelistanud suhelda meistritega kes ise reaalselt asju teevad.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: põranda valu

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 29 Nov 2020, 15:08
xxx111 kirjutas: 29 Nov 2020, 14:33
ping kirjutas: 29 Nov 2020, 14:18 Kunagi küsisin ühe ehitusmehe käest, et kas valab ikka sirge põranda?
See vaatas suurte silmadega otsa ja ütles: "Ära selle pärast muretse, põranda valad ju tasandusseguga sirgu enne parketi panekut".
Ma ei kasutanud tema teenuseid.
:hello:
Aga said juba enne tööde alustamist teada mida on oodata ja Sul oli valik
Ühtlasi oleks võinud ju küsida, et palju muutuks hind kui oleks vaja sirgeks ilma tasanduseta
Kuna sain aru, et see ettevõtja kasutab juhuslikult leitud kõige odavamat tööjõudu kelle kvaliteeti ta ise ei suuda tagada, siis ei hakanud nii keerulise operatsiooni hindagi uurima.
Edaspidi olen eelistanud suhelda meistritega kes ise reaalselt asju teevad.
:hello:
Arusaadav...
Vasta