Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Oma toodetud 2kWh elektrienergia liigutamise eest läbi võrguettevõtja juhtmete tuleb maksta võrgutasu.
äkki see asi nüüd ikka nii kah ei ole.. näpukas sul siin vast...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

aga kasuteguri mõiste definitsioon võiks reaalala inimestel siiski selge olla
Kasutegur, kasutustegur, tambovi konstant - antud kontekstis pole üldse oluline kuidas nimetada tegurit
Antud kontekstis on oluline on mõte mida püüti edasi anda
Me ei kirjuta siin teadustööd
Palun kõigi käest vabandust, kes tunnetavad minu seletust endale "pudru suhutoppimisena".
Vabandan kui solvasin
Sinu postitusi on hea lugeda - info on igati kasulik
Ise lihtsalt laisem
Aga kas Sina leidsid riikliku elektrifirma lehelt "saldeeritud arvestuse" lahtiseletamise koos näidetega reaalse elektritarbija jaoks?
Ilmselt seda Elektrilevi lehelt ei leia
Kuid: kui mul oleks kavas ise tootma hakata ning minu arvestuses oleks olulisel kohal võrku müük siis ma teeks endale "asja üksipulgi selgeks" - vastasel korral pole võimalik arvutusi teostada...

Täiendus: leidsin üles kunagise päringu vastuse...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kasutegur, kasutustegur, tambovi konstant - antud kontekstis pole üldse oluline kuidas nimetada tegurit
Antud kontekstis on oluline on mõte mida püüti edasi anda
antud kontekstis oligi kasutegur kõige tähtsamal kohal..

küttes biomassi, olgu see siis tänavune põhk või miljonite aastate vanune süsi või nafta, saame kunagisest Maale ruutmeetrile langenud päikesekiirgusest elektriks muuta alla 0,1 % ja laseme sealjuures hulga jama veel atmosfääri lahti
Paneeliga täna aga 20%,

Lausa mitmesajakordne vahe...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

trebla kirjutas: 28 Sept 2020, 15:32
Kasutegur, kasutustegur, tambovi konstant - antud kontekstis pole üldse oluline kuidas nimetada tegurit
Antud kontekstis on oluline on mõte mida püüti edasi anda
antud kontekstis oligi kasutegur kõige tähtsamal kohal..

küttes biomassi, olgu see siis tänavune põhk või miljonite aastate vanune süsi või nafta, saame kunagisest Maale ruutmeetrile langenud päikesekiirgusest elektriks muuta alla 0,1 % ja laseme sealjuures hulga jama veel atmosfääri lahti
Paneeliga täna aga 20%,

Lausa mitmesajakordne vahe...
Selge...
Et asi korras oleks arvestame siis nii, et tegin mitusada korda vea...
Ühtlasi lepime kokku, et Sinu (ja new1) ideaalis on parim, odavaim, kasutusmugavaim, piisav jms - ühesõnaga "kõige-kõige" parem energeetika Eestis päike ja tuul (ja ainult päike ja tuul) + pumphüdro ning selle kõigega kaasneb 0 heide...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Päike, tuul, hüdro ja ülemaailmne elektrivõrk,,,
kuskil alati paistab, puhub või voolab..

Ja tegelikult on need kõik lihtsalt päikeseenergia erinevad avaldumisvormid...

Loodete energia läheb vist kuhugi mujale lahtrisse ?

See ei ole täna nii aga sinna suunas tuleb tasapisi liikuda ja ennast sealjuures mitte vaeseks makstes. Esmalt tuleb seda nõuda nendelt lõunamaa saareriikidelt, kes keset Vahemerd päikese ja tuule otsas istudes enesele laevadega sütt kohale tarivad, et saaks konditsioneeridele elektrit toota ja on sealjuures varmad omale miskeid saarelise asukoha pärast igasugu erisusi välja kauplema.
Küpros ja Malta näiteks.

Uue tuumajaama elekter maksab täna Hinkley Point C näitel 10 penni / kWh - kallivõitu, kui just keegi miski muu eelarverea pealt toetada ei plaani...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Esmalt tuleb seda nõuda nendelt lõunamaa saareriikidelt, kes keset Vahemerd päikese ja tuule otsas istudes enesele laevadega sütt kohale tarivad...
Siin on jälle meil selline põhimõtteline vaadete erinevus
Jättes täiesti kõrvale isikliku arvamuse
Miks peaks mingi suveräänne riik alluma mingile suvalise nõudele (olgu see nii üllas kui tahes) kui neile "lihtsalt meeldib nii" ja kodanik on rahul?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 28 Sept 2020, 14:18
Aga kas Sina leidsid riikliku elektrifirma lehelt "saldeeritud arvestuse" lahtiseletamise koos näidetega reaalse elektritarbija jaoks?
Ilmselt seda Elektrilevi lehelt ei leia
Kuid: kui mul oleks kavas ise tootma hakata ning minu arvestuses oleks olulisel kohal võrku müük siis ma teeks endale "asja üksipulgi selgeks" - vastasel korral pole võimalik arvutusi teostada...

Täiendus: leidsin üles kunagise päringu vastuse...
Kahjuks see elektrimüüja "kunagine vastus" ei tulnud siia kaasa.
Kõik õige, see vastus puudutab elektrienergia hinda aga mitte "tarbijale müüdava elektri võrgutasu". Võrgutasu on vägagi arvestatav elektrihinna komponent.
Võrgutasu arvestuse kohta peab päringu tegema võrguettevõtjale.
trebla kirjutas: 28 Sept 2020, 14:03
Oma toodetud 2kWh elektrienergia liigutamise eest läbi võrguettevõtja juhtmete tuleb maksta võrgutasu.
äkki see asi nüüd ikka nii kah ei ole.. näpukas sul siin vast...
Kas pakutud pudru on hapu?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kahjuks see elektrimüüja "kunagine vastus" ei tulnud siia kaasa.
Kõik õige, see vastus puudutab elektrienergia hinda aga mitte "tarbijale müüdava elektri võrgutasu". Võrgutasu on vägagi arvestatav elektrihinna komponent.
Võrgutasu arvestuse kohta peab päringu tegema võrguettevõtjale.
Oot, nüüd ma ei mõista?
Et siit ei saa aru võrgutasu komponendist?
Või miks "seda enne kaasas polnud"?
Või kus või milles on küsimus või milles ma eksin või veel midagi?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 28 Sept 2020, 17:08
Kahjuks see elektrimüüja "kunagine vastus" ei tulnud siia kaasa.
Kõik õige, see vastus puudutab elektrienergia hinda aga mitte "tarbijale müüdava elektri võrgutasu". Võrgutasu on vägagi arvestatav elektrihinna komponent.
Võrgutasu arvestuse kohta peab päringu tegema võrguettevõtjale.
Oot, nüüd ma ei mõista?
Et siit ei saa aru võrgutasu komponendist?
Või miks "seda enne kaasas polnud"?
Või kus või milles on küsimus või milles ma eksin või veel midagi?
Saldeeritud arvestusega arvestatakse samal tunnil toodetud elektrienergia hinda.
Ja ka toetuse aluseks olevat energia hulka.

Aga võrgutasu arvestatakse iga läbi voolumõõtja sisse tulnud energiaühiku kohta eraldi ja see ei ole mitte saldeeritud vaid võrgutasude maksustamisel arvestatakse ainult ühesuunalist energialiikumist.

Erinevate komponentide sisaldus muudab arusaamise keeruliseks.

Kuna ka võrgutasu saab olla erineva tariifiga, siis on ka rahaline erinevus, et kas osta omatoodetud elekter tagasi selle tootmise momendil (suvel) või talvel öösel.
Kusjuures on reaalne suvel võrku müüdud 1kWh eest talveööl saada tagasi isegi 4kWh.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ping...
Ma ju ei vaidle Sinuga...
Arvutused tuleb teha vastavate lähteandmetega / eeldustega / parameetritega
Mida Sa mulle öelda tahad?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 28 Sept 2020, 17:52 Ping...
Ma ju ei vaidle Sinuga...
Mida Sa mulle öelda tahad?
Ma ka ei vaidle, vaid püüan valgustada aspekti, millest tavaliselt PV paigaldusfirmad klientidele ei räägi.
Võibolla oskab keegi seda teadmist oma huvides kasutada, sest valede lähteandmete alusel tehtud arvutuse tulem on suure tõenäosusega ka vale.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 28 Sept 2020, 18:08
xxx111 kirjutas: 28 Sept 2020, 17:52 Ping...
Ma ju ei vaidle Sinuga...
Mida Sa mulle öelda tahad?
Ma ka ei vaidle, vaid püüan valgustada aspekti, millest tavaliselt PV paigaldusfirmad klientidele ei räägi.
Võibolla oskab keegi seda teadmist oma huvides kasutada, sest valede lähteandmete alusel tehtud arvutuse tulem on suure tõenäosusega ka vale.
:hello:
Selge
Ma ei saanud pihta...
PV müüjatel / paigaldajatel jäävad nii mõnedki asjad tähelepanuta
Ja seepärast oli eelpool antud ka viide, et arvutustel mitte kasutada kodulehtede kalkulaatoreid
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kusjuures on reaalne suvel võrku müüdud 1kWh eest talveööl saada tagasi isegi 4kWh.
See on nüüd suht äärmuslik näide.
Aga homme läheb MWh üle 120 küll korraks.
Iseasi, et siis vist on juba pime ja sajab... :?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

trebla kirjutas: 28 Sept 2020, 11:24 Et see saldeerimine oleks siis netomõõtmine tunni lõikes?
Sisuliselt pole ju vahet kas seda tehakse tunni, päeva , kuu , aasta või kasvõi su eluea lõikes....

Elektrilevi seisukohast on kõik õige,, nemad teevad tööd elektri ühest kohast teise transportimiseks ja peavad selle eest ka tasu saama?
Ka taastuvenergiatoetuse seisukohast peaks makstama kõige eest mis võrku on antud, keegi tarbib selle ju ära ja ilma minu tootmiseta seda võrgus ju ei oleks...?

Kas sa tahad öelda, et kui kisa tõsta, siis saad omale saldeeritud arvestuse alusel maksmise?
Elektrilevi ise maksab saldo järgi Tal on ju igas alajaamas samuti kahesuunalised arvestid aga seal maksab ise saldo järgi. Aga oma kliente nöörib.
Kuuldavasti läheb asi tulevikus täpsemaks - kui tuleb 15 minutiline ajaintervall.
Tean jah, et mõni klient on kisa tõstnud ja oma tahtmise saanud. Tegu oli siiski firmaga, mitte eraisikuga.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

trebla kirjutas: 28 Sept 2020, 11:12 Maru hea on kõike Brüsseli kaela ajada. Tegelikult oma lollus ja saamatus ... need kobarpargid, mõtlen.Ja pealegi oleme oma taastuvenergia protsendiga EL_s kokkulepitust ees.
Kas te selleks ärimeheks peate Sõõrumaad ? Temal minuteada pole ühtki tuulikut olnud? Tema lobistas puidupõletamisele toetuse ja tegi siis kombijaama..
Tuulikute toetus oli vähemalt selles mõttes mõistlik, et see oli 600 GWh-ga piiratud, ehk siis max kulu 32,22 miljonit.
Mina küll ei kura, et seda taastuvenergiaasu maksma peab... kordan veelkord, et äkki nende parkde tõttu on meie tegelik elektrihind sendi võrra madalam kui muidu oleks. Halas ju EE et Eestis ei saa toota, sest hind on liiga madal.. seega nende nägemuses oleks hind pidanud palju kõrgem olema..
Brüsselist tuleb veel hullemaid otsuseid kui RK seakarjast.
Mina siiski kurdan, sest ei pea õigeks doteerida kuldset elektrit, mis mõned püstirikkaks teeb. Energiatootmisel valitsegu turumajandus, mitte riiklikult moonutatud toetustega kallis elekter. Ja siin tõmmati kott pähe rahvale.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Brüsselist tuleb veel hullemaid otsuseid kui RK seakarjast.
Brüsselist hullemat ei ole...
RK "seakarja" osas läheneksin pisut teisiti - enamuses on antud kontekstis tegemist kõige lihtsamaga - rumalusega
Ja see on ju ammu teada, et kõige hullem kooslus on "aktiivne loll"
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Võrku müümise kohta lihtsamas keeles:
Oletame et antud tunnis maksab elekter 5s ja võrgutasu 5s. Lõpphind 10s/kWh.
Nii palju kui müüd võrku ühes tunnis nii palju saad ka raha 5s kWh eest. Nii palju kui ostad samas tunnis (olgu see sama faasi kaudu pilve taha läinud päikese tõttu või teise faasi kaudu samal ajal tarbides) nii palju ka maksad raha 10s kWh eest.
Toetusega on teine lugu. Kui müüsid võrku vähem kui ostsid ei saa toetust. Kui müüsid võrku samapalju kui ostsid ka ei saa toetust. Kui müüsid võrku rohkem kui ostsid saad toetust ainult selle "rohkema" eest.
Näited:
1). ostsid 10kWh, müüsid 5kWh. 10x10=100 senti maksad sina. 5x5=25 senti makstakse sulle. Toetus = 0.
2). ostsid 10kWh, müüsid 10kWh. 10x10=100 senti maksad sina. 10x5=50 senti makstakse sulle. Toetus =0.
3). ostsid 10kWh, müüsid 20kWh. 10x10=100 senti maksad sina. 20x5=100 senti makstakse sulle. Toetus 10x5,37=53,7 senti makstakse sulle.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Mina siiski kurdan, sest ei pea õigeks doteerida kuldset elektrit, mis mõned püstirikkaks teeb. Energiatootmisel valitsegu turumajandus, mitte riiklikult moonutatud toetustega kallis elekter. Ja siin tõmmati kott pähe rahvale.
Kuidas ikkagi kommenteerid minu oletust, et äkki ikkagi tänu sellele süsteemile on elektrihind kõigile läinud sendi võrra odavamaks ?
Ja kuna enamus rahast läheb puidupõletajatele, siis hakkepuiduga kombijaamad mitmes linnas on seal sooja hinda alla viinud...
Ja loetle üles need persoonid, kes püstirikkaks on saanud.. ?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

kunn24 kirjutas: 29 Sept 2020, 18:16 El hinna allamineku varasemad väited:
-korooonakriis
-soe ja sademeterikas talv (hüdroenergia liig).

Rikkaks on saanud meil kindlasti graanulimees.
1- OK - tarbimine langes
2 - ei päde meie jaoks, pole piisavaid ühendusi Norra mägedesse. Ka soomlastel pole.

Kas Eestis makstakse meie taasuvenergiatoetust graanulitega kütmise eest.. ?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Nagu ma aru saan on siis taastuvenergia majandus- ja tasuvusloogika selline:
- mida rohkem toetada seda odavam tarbijale
- kui toetus veel ülespoole siis on tarbija jaoks tasuta
- ja kui veel natuke üles siis hakkab tootja tarbijale maksma

Vaatame siis numbreid ka korra...
Elering:
Taastuvenergiast toodetud ja toetatud elektrienergia toodangu prognoos on 1687 GWh
Taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrienergiale prognoositav toetuse suurus on 90,6 miljonit eurot (viimaste uudiste valguses võib suureneda ~35%)
Taastuvenergia toetuse summa jaguneb järgmiselt:
- 33,2 protsenti kulub tuulikute toetamiseks
- 58,3 protsenti biomassist toodetud elektrienergia toetamiseks
- ülejäänu hüdroenergiast, päikeseenergiast ja biogaasist toodetud elektrienergia toetusteks

90,6M / 1687GWh = 0,0537 EUR / kWh (tuttav?)

Kas seda on palju või vähe oleneb sellest kes vaatab ja millega võrdleb ja mille suhtes võrdleb
Isiklikult minu arvamusel on seda VÄGA PALJU

Ning tendents viitab selgelt sellele, et mida rohkem taastuvat seda kallim tarbijale
Jutt sellest, et taastuv midagi tarbijale odavamaks teeb on pehmelt öeldes "pullikaka"
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

trebla kirjutas: 28 Sept 2020, 19:06
Kusjuures on reaalne suvel võrku müüdud 1kWh eest talveööl saada tagasi isegi 4kWh.
See on nüüd suht äärmuslik näide.
Aga homme läheb MWh üle 120 küll korraks.
Iseasi, et siis vist on juba pime ja sajab... :?
Pigem need, kellel küte sõltub täielikult elektrist peaksid hakkama ahju ehitama.
https://vikerraadio.err.ee/1135486/repo ... e-tagamine
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Pigem need, kellel küte sõltub täielikult elektrist peaksid hakkama ahju ehitama.
Postimees:
Kaugkütte piirkonnas võib edaspidi ahikütte paigaldada vaid võrguettevõtte loal...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

trebla kirjutas: 29 Sept 2020, 13:25 Kuidas ikkagi kommenteerid minu oletust, et äkki ikkagi tänu sellele süsteemile on elektrihind kõigile läinud sendi võrra odavamaks ?
Ja kuna enamus rahast läheb puidupõletajatele, siis hakkepuiduga kombijaamad mitmes linnas on seal sooja hinda alla viinud...
Ja loetle üles need persoonid, kes püstirikkaks on saanud.. ?
Juba varem välja toodud - see aasta maksis riik erakorraliselt taastuvtootjatele hiigelkoguse otse riigieelarvest. Ja alles oli ajakirjanduses kui suur arve on juba laual??? Riik on natuke hädas juba - kui maksta ei soovi siis lükatakse elektri hinnale otsa (seal on juba taastuvenergiatasu suure summana ees!) Tasuta lõunaid pole! Elekter läks tänu taastuvenergia kasvamisele summa summaarum kallimaks!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

xxx111 kirjutas: 29 Sept 2020, 20:33
Pigem need, kellel küte sõltub täielikult elektrist peaksid hakkama ahju ehitama.
Postimees:
Kaugkütte piirkonnas võib edaspidi ahikütte paigaldada vaid võrguettevõtte loal...
See on üks tobe seadus, mida on korduvalt kritiseeritud. Järjekordne imeüllitis RK seakarja poolt.
Lugesin artikli läbi, õnneks pole otsest juttu keelamisest, vaid, et planeerimismenetluses ei tohi Tartu uute majade elanikud ahikütet otse projekti lisada. Sest saab mööda nihverdada - pange kaudküte projekti aga lisage ahikütte jaoks kindlasti korsten - kuid mitte mingil juhul ärge näidake ahikütet. Kui küsitakse siis on ventilatsiooni jaoks. Sel juhul linnavalitsus laseb projekti läbi. Voila ja kohe ahju ehitama! Seejuures pole kellegil kohustus kaugküttega liituda. Iseasi kui hind soodne siis miks mitte.
Samal põhjusel soovite gaasi ka vaid gaasipliidi jaoks...
Paraku kuidas küla koerale nõnda koer külale...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Lugesin artikli läbi, õnneks pole otsest juttu keelamisest, vaid, et planeerimismenetluses ei tohi Tartu uute majade elanikud ahikütet otse projekti lisada.
Jah - nõus...
Kuid see näitab tendentsi...
Kõike on vaja reguleerida, keelata, trahvida, sanktsioneerida jne
Vasta