Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas aero »

Ausast poest, viisaka müüja käest oleksin ostnud lõksu, padrunid ja klambri. Jahipauna poes otsustasin teisiti. Kui müüja paneb veebipoes välja ÜHE padruni hinna (Paukpadrun Kieferle 9mm 0.65 €, koos lahtise karbi pildiga) - siis ma ostjana eeldan, et saangi osta näiteks 10 padrunit, minu 2-3 aasta varu. Jahipauna üleolev müüja ei viitsinud 10-ni lugeda, mina ei viitsinud vaielda. Seega ostsin karbi - 10 aasta varu. Oma teisele küsimusele sain samuti üleoleva ja sisutühja vastuse. Jätsin klambri ostmata, tegin ise.

Muide hiljem märkasin, et nii veebis kui ka ostutšekil (!!) müüb Jahipaun Kieferle brändiga padruneid (Made in Germany, hind 32.50€/50 tk) ja sellise summa kliendilt ka küsib. Tegelikult anti mulle visuaalselt sarnane karbike kirjaga RUAG Ammotec GmbH, Made in Hungary. Hinnasilt karbi põhja all € 22.50 :). Isegi kui tegu on allhankega, mulle ei meeldi selline hämamine ja mul ei ole mingit huvi sellist ettevõtlust toetada!

Lõksu klambri jaoks läks vaja läks 25cm prussijuppi (4x6 profiil juhtus näppu), 2 pikka kruvi 160mm, ~10cm montaažilinti ja 4 väikest puidukruvi. Hoiab kindlasti paremini kui kitsas voolikuklamber originaallahenduses.
trege
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Aug 2020, 23:50

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas trege »

Olen nüüd paar kuud padruniga mutipüssi/lõksu kasutanud. VÄGA tõhus riistapuu. Ei ole vaja surnud mutiga ka tegeleda - see jääb maa alla.

Naabritel mutte veel kuhajaga. Meie hoov tühi. Aegajalt satub mõni siia ka. Püss üles ja jälle mitu nädalat vaikust.

Punasest klambrist/raamist - Jah, kindlasti igaüks saab sama asja meisterdamisega hakkama aga täitsa asjalik asi. Saab täpselt augugu peale paigaldada ja seisab väga kindlalt kinni. Lisaks ei tekita lisa vigastusi maapinnale... kuigi jah seal on juba korralik auk :D

Kui mutte jagub siis 1 mutt päevas kätte saada ei ole mingi kunst.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Huvitav pikalt need kasutuna seisvad käigud mullapinnas vastu peavad ja kas mingi x aja pärast võtavad uued asukad need vanad käigud ka kasutusse või teevad endale täitsa uued augud?
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas: 31 Aug 2020, 07:51 Huvitav pikalt need kasutuna seisvad käigud mullapinnas vastu peavad ja kas mingi x aja pärast võtavad uued asukad need vanad käigud ka kasutusse või teevad endale täitsa uued augud?
Vesirotid võivad muttide käigud kasutusse võtta. Eelmine ja üle-eelmine aasta maal kihutasid vesirotid mutid minema ja need elukad on hullemad kui mutid. Alguses ei aidanud isegi karbiitki nende elukate vastu. Enam-vähem lahti saime vesirottidest "toidulisandiga jõusööta"(rotimürk) aukudesse puistates. Mutt on karnivoor ja noorte viljapuude juuri ei söö, vesirott on herbavoor ja tegi päris mitmete noorte viljapuude ja kõrvitsatega 1:0. Nüüd on mutid vaikselt tagasi imbunud ja pigem kannatan mutte, kes ei tee nii palju kahju kui vesirott.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas ping »

Kui juba mutte kiusata, siis ikka nii et maapind väriseks ja käigud kokkukukuks.
Põhiline on õige taktika ja innovaatilised lahendused.
:hello:
https://www.youtube.com/watch?v=BbJ8jSn ... laviMandlo
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

ping kirjutas: 11 Okt 2020, 21:12 Kui juba mutte kiusata, siis ikka nii et maapind väriseks ja käigud kokkukukuks.
Põhiline on õige taktika ja innovaatilised lahendused.
:hello:
https://www.youtube.com/watch?v=BbJ8jSn ... laviMandlo
Mutid :D sellise kiusamise peale.


https://www.youtube.com/watch?v=CgztUzqaL3E
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas aero »

Metsakraav kirjutas: 11 Okt 2020, 23:18
ping kirjutas: 11 Okt 2020, 21:12 Kui juba mutte kiusata, siis ikka nii et maapind väriseks ja käigud kokkukukuks.
Põhiline on õige taktika ja innovaatilised lahendused.
:hello:
https://www.youtube.com/watch?v=BbJ8jSn ... laviMandlo
Mutid :D sellise kiusamise peale.
Päikese- või väikese tuuletiiviku peale võib olla naeravad tõesti. Aga pingi lahendus ma arvan, et võib täiesti töötada. Ma niitsin muru 5 aastat bensuniidukiga ja mutihunnikuid nägin vaid krundi nurgas, peenras. Mitte kordagi ei tuldud muru rikkuma. Ma arvasin, et maakütte kontuur hoiab neid eemale. Eelmisel suvel panin tööle robotniiduki (pmst hääletu) ja järgmisel kevadel oli mutihunnik keset muru.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Mul ämm niidab üpris tihti bensumuruniidukiga, aga muti mullahunnikud ikka keset platsi.
Vasta