5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

lauri27722772
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Jaan 2020, 14:14
On tänanud: 8 korda

5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

Lugemata postitus Postitas lauri27722772 »

Olen netis tuhlanud, tootjate juhised hoolega läbi lugenud, sõbraga arutanud, aga pole selgust saanud...

Vaja teha 2-kordse eramu trepi-auku metallkarkassil kipsplaatsein , mis ulatub 1-korruse põrandast 2-korruse laeni, seina kõrgus tuleb seetõttu 5,5 meetrit. Üks kiht kipsi. Kuidas lahendada? U-renn põrandale ja lakke, selge. Aga kuidas postid lahendada?

Ei ole ju nii lihtne, et teen 3m postidest neetimise abil 5,5m postid -> panen 60cm sammuga paika -> lasen kruvidega nende peale kipsplaadid üksteise otsa. Või on? Sõber juhendas nii, aga endale tundub see asi kahtlane...

Andke nõu palun.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Paranda kui eksin...
Kui on trepiauk siis selle augu ümber on vahelae kontuur?
Selle vahelae kontuuri külge saab ju kinnitada?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

Lugemata postitus Postitas Urmas »

lauri27722772 kirjutas: 25 Aug 2020, 14:17 Ei ole ju nii lihtne, et teen 3m postidest neetimise abil 5,5m postid -> panen 60cm sammuga paika -> lasen kruvidega nende peale kipsplaadid üksteise otsa. Või on?
On ikka nii lihtne. ;) Alla ja üles vöö, kuid on olemas ka vahejätkud. Ainuke, mida sõber veel ei maininud, on see, et sa peaksid kindlasti postid jäigastama "kõrvadega" ka seina külge umbes 60-100cm vahega. Ise vaata ja värista, et kas paned kõrvad vaheldumisi või korraga mõlemale poole posti. Need nn kõrvad võid vabalt teha ka karkassipostide või vöö ülejääkidest.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: 5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

Lugemata postitus Postitas renxx »

Võta 3m pikad postid. Põrandale vöö, poste saad jätkata kui lased kaks vööd selgapidi omavahel kokku, vahepeal toestad seina külge ära, et see mäng sul ümber ei kukuks. lakke ka vöö ja lõikad 2.5m pikad postid vahele ja ongi valmis, kinnita vööst tehtud tugedega seina külge.

Võimalusel paigalda siiski topelt kips, esimene kiht risti karkassiga, teine pikku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Omale maja ehitades võib ilmselt "silma kinni pigistada" mõne koha pealt
Standardi järgi peavad seinad taluma teatavat horisontaalkoormust
Selle horisontaalkoormuse suurus sõltub koormusklassist ja on vahemikus 0,5...3,0 kN/m
Rakendub osavarutegur 1,5
Koormus mõjub 1,2m kõrgusel kogu seina pikkusel
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oma eelmisele postitusele lisaks veel seda, et oma laiskuses ei viitsiks karkassi ülejääkidest tehtud seinakinnitustega mässama, vaid kasutaks distantsklambreid. Neid vist ei lähe vaja tuhandeid, et tekiks arvestatav kokkuhoid. Distantsklambrid on sellised https://interbauen.ee/distantsklamber-cd-12.html
Üldiselt on need mõeldud laekarkassi jaoks, aga endal kasutaks sellise seina ehitusel hoopis laekarkassi. Miks? Saab seinale lähemale(vöö laius 28mm), sobivad karkassi jätkud ja distantsklambrid ning krubi kinnitmiseks serv laiem ehk ei pea kruvi plaadi servale nii lähedale paigutama ja see omakorda väldib serva lõhkumist kruvi poolt. Ja veel, laekarkassi on 4m-st ehk jätkukohad saab paremini hajutada kui 3m puhul(4+1,5 vs 3+2,5). Karkassi ülejääk posti kohta tuleb niivõinaa 0,5m.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: 5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

Lugemata postitus Postitas renxx »

Las Urmas teeb sellist seina laekarkassiga, seda nõuannet ma kuulda ei võtaks, aga eks igaüks lõpuks otsustab ise ;)

See klamber ei hoia mitte midagi, see töötab rippsüsteemil, mitte seina tehes. Samuti ei näe ma ühtegi plussi laekarkassis, miks peaks seda kasutama seinas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

Lugemata postitus Postitas Urmas »

renxx kirjutas: 26 Aug 2020, 17:55 Las Urmas teeb sellist seina laekarkassiga, seda nõuannet ma kuulda ei võtaks, aga eks igaüks lõpuks otsustab ise ;)
Loomulikult ei pea kuulda võtma. ;) Lihtsalt pakkusin variandi, mida olen ise kasutanud, kuigi sein oli tunduvalt madalam.
renxx kirjutas: 26 Aug 2020, 17:55 See klamber ei hoia mitte midagi, see töötab rippsüsteemil, mitte seina tehes.Samuti ei näe ma ühtegi plussi laekarkassis, miks peaks seda kasutama seinas.
Paarist eelisest ma juba mainisin. Kas sinu eelmises ja minu üleeelmises postituses pakutud variant, karkassi ülejääkidest tehtud on tehniliselt õigem? :scratch: Idee järgi võiks jäigastavad nurgad tõesti sutsu paksemast metallist.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Miks need variandid ei sobi?
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: 5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

Lugemata postitus Postitas renxx »

Mõned asjad ei peagi tehniliselt õiged olema, et see töötaks 100%. Pean aegajalt jagelema nende ehitusspetsialistidega kes on koolipingist tulnud ja näpuga järge ajavad. See on täiesti kohutav kui ehituskauged inimesed need kirjanikud on ..

Mina kusjuures teen ka lagesid 42mm seinakarkassiga, ja lõikan kanduriteks pakkide viisi vööd selle jaoks, mitte ei tee nö. ülejääkidest.Kui sa teed vinkli valmis ja lased ka plekikruvid külgedelt sellele kandurile, siis see saab üks päris tugev tükk.

Kui sa jätkad poste selgapidi plekikruvidega kokku lastud vöödega ja paned selle alumise postide liini peale ja kinnitad kanduritega seina külge, siis see juba iseenesest eos seob ja tugevdab kogu seda liini. Igat posti eraldi pikendades jääb iga post iseseisev.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: 5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Pean aegajalt jagelema nende ehitusspetsialistidega kes on koolipingist tulnud ja näpuga järge ajavad. See on täiesti kohutav kui ehituskauged inimesed need kirjanikud on ..
Kindlasti juhtub...

Ma omalt poolt viitan, et pean aegajalt jagelema ehitajatega kelle argumendid on umbes sellised:
- aga kogu aeg on nii tehtud
- aga nii saab palju lihtsamalt
- aga me seal tegime nii
JNE

Ja kui siis küsida mille krdi jaoks te seda mulle (projekteerijale) räägite või mille krdi jaoks te üldse projekte tellite - tehke nii nagu heaks arvate siis ei oskagi nagu enam midagi kosta...
Mina küll ei "sunni" kedagi oma projekti järgi ehitama
lauri27722772
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 28 Jaan 2020, 14:14
On tänanud: 8 korda

Re: 5,5m kõrgune metallkarkassiga kipsplaadi sein

Lugemata postitus Postitas lauri27722772 »

Tänud kõigile, asi selge! :)
Vasta