Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Mitmenda ringi materjalide kasutamisest.

Kas ja kuidas mõjutaks näiteks garantiid taaskasutusmaterjalide kasutuse puhul see, et järgmisele ringile mineva materjali kolletel on olnud kehtiv korstnapühkimisakt?
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mis garantiist jutt käib üldse? Loomulikult teeb ka meister kasutatud tellisest ahju, hind ainult tikub sel ahjul suurem olema kui uuest tellisest tehtul.
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Kui suurem hind tähendab eeltööde lisandumist, siis mina saan sellest vägagi aru (kivihaaretest kange näpuragin taustal).
Ma rõõmuga näeks kedagi elu sõnadele raiskamas selle nähtuse või mistahes hinna suurendamise juttu lihtsate lausetega kirja postitamas. Näitaksin ekraanilt kellelegi, kes hea mitu aastat aina ehitab küll sisult ja vormislt uut, küll talle ette puhastatust ja ootele virnastatust, aga ikka on valmis miinus üks ahju... hea küll :jooma Tegelikult kaks. Miinus kaks ahju.
Tegelikult näiteks täistöövõimetu koduse invaliidi puhul, ta enese jaoks, see suurema hinna asi võiks olla erinev, kui ajaviiteks ise endale millestki midagi järgmist teha, ette valmistada.

Mis garantii? Mistahes garantii.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

4-14 kirjutas: 27 Mai 2020, 23:05 Kui suurem hind tähendab eeltööde lisandumist, siis mina saan sellest vägagi aru (kivihaaretest kange näpuragin taustal). ...
Mis pidu sul nüüd lahti läks? Karantiini lõppu tähistad? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Urmas, Sa oled irooniliselt vaimukas, teravmeelne, piltlik, illustreeriv jne.
Kui keegi veel üritab, siis näed, misjuhtub, ei pruugi arusaadavalt välja kukkuda, tekib küsimusi.

Kortermajas on ette nähtud teatav süsteem. Nõuded.
Kas korduvkasutatava materjaliga saadud ahi selle taseme tagab, tahaks teada. Või saab probleeme juurde.
Inimesel on aidatud juba valik materjali kokku saada, et raha pensionist vähem kuluks.
Seni ahju pole. Materjali aina saab, vastu võetakse. Ahju ei ole.
Käed teevad tööd, aitavad, inimene oise ka kaasa löönud. Aga ahju raha joodi osal maha. Minu käsi seal mängus pole, minu käsi on kulunud kividele. Endal midagi saada ega tahta sellest pole, saaks mingi jama läbi, midagi tehtud.
Pole saanud, ettekäänded, takistused, probleemid. Ei sobi, ei saa, pole garantiid, pole meitrit.
Vale puha, kõik on, isegi inimlik vastutulek.
Aga kui inimese kurtmised pole taktikaline venitamine, raha vedelasse rohkema jätkumise nimel, siis äkki on tal õigus.
Ma ei tea seda, kas ja mis probleeme võiks kõik olla kuskilt ruumist maha võetud ja talve väljas olemata materjalist järgmisse majja ahjuehitusel kasutamisega.
Kas on võimalik ikkagi, et saaks majas asjad õiged, inimene rahul ja tegelikult, ehtsalt jokk tulemus.

Pidu? Ei tea, mis see sõna tähendab. Mul on tunne kui pidu, kui miski on ära tehtud. Korralikult.
Asendatav ahi oli seest lõhki, ise nägin, aga aktide järel vigu korda ei tehtud, maha ka ei võetud, kui maas, ikka asemele ahju ei saanud. Materjaliks ahjud olla aktiga korrasolevateks tunnistatud.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas elektron »

Kui pottsepp need materjalid kõlblikuks tunnistab, siis pole ju mingisugust probleemi. Minul läks 50a vana ahjuuks uuele ahjule ette.
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Terveid kivisid on ahjude uuendamisel taaskasutatud ma arvan, et sellest ajast peale kui 1.ahju uuendama asuti :D
Garantiiga (uuema aja teema) on nii ja naa (minu arvamus, jurist ei ole): kui ahi laguneb halva töö tõttu (paisumisest praod, lahtised kivid jne., on see pottsepa praak, kui aga näiteks koldes/suitsukäigus mingil taaskasutatud kivil tükk välja kukub "lambist" siis ei saa see ju halva meistri süü olla, aga need on selged juhtumid - kõik muud asjad jäävad halli alasse.
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Võibolla ma eksin aga kivil tükk välja ikka lauslambist ei kuku, kui valikul kivid nö läbi kuulata.
Ja juba maha võttes kuvaldaga kallal ei käi, siis ka osad lambi-riskid vähem.
Minul vähemalt on kummihaamer, sedagi seal, kuhu ulatumisega muidu kitsas käes.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ennegi räägitud ahjude lõhkikütmisest, nii lisandub lisaks pottseppmeistritöö oskusele ja kivi kvaliteedile ka ahjukütja oskused. Kütta õige materjaliga ja õigel määral.
Kui kivile pragu sisse tuleb, kas see meistri, kivi või kütja süü - kõik vist võimalikud..
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Päästemetnik nõuab sertifikaate, igale kivile ja kruvile.
Sinu garanii saab olla lihtsalt see ahi sellele õnnetule omanikule kuidagi valmis kombineerida. Kui ise ei jaksa, tehke talgud. Aga tehke ilma kärakata.
Pottseppmeister "Kaminahi"
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Asi lihtne - maksid sularahas, olid nõus taaskasutatava materjaliga ( said kõvasti odavamalt turuhinnast) - ei mingit garantiid. Heast tahtest võib tegija oma nime hoidmiseks asja korda teha, aga ei pruugi.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas elektron »

Tavalugeja kirjutas: 28 Mai 2020, 18:54 Päästemetnik nõuab sertifikaate, igale kivile ja kruvile.
Ei nõua!
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Tavalugeja kirjutas: 28 Mai 2020, 18:54 Päästemetnik nõuab sertifikaate, igale kivile ja kruvile.
Sinu garanii saab olla lihtsalt see ahi sellele õnnetule omanikule kuidagi valmis kombineerida. Kui ise ei jaksa, tehke talgud. Aga tehke ilma kärakata.
Mis minu garantiist jutt, kui erialagi pole.
Jaksaksin küll, kuigi selle vähesega, mida mina pottsepatöödest tean, peaks ikka kutse ja pädevus ka olema.
Karskel on suht soe lugeda soovitust et tehke kärakata, kui ma üldse tegija olekski. Humoorikalt soojaandev, muigaks.


Hea mõte, küsida ka vastavast ametist.
Siin majas on olemas üks pliit tänavakividest...
Päästeameti mehed maja korterid kõik läbi käinud.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

elektron kirjutas: 29 Mai 2020, 08:06
Tavalugeja kirjutas: 28 Mai 2020, 18:54 Päästemetnik nõuab sertifikaate, igale kivile ja kruvile.
Ei nõua!
Sertide nõudest on jahutud juba aastaid. Kütteseadme dokumentatsioon peab oma mahult ja sisult olema ilukirjandusliku vormiga. :blink: Ka siis, kui kütteseade on saanud sosssepaliku vormi.

Lisan siia pottsepakoolituste arvutusõppe järjepidevuse, millele ühe koolituse küsitlusel saadi vastus, et keegi ei arvuta. Boikott :blink: Õppused jätkuvad.
Küttseseadme dokumenteerimisega on sama. Koolitaja peab ju olema oma uhkuse kõrgusel ja õpetama nii sellidele kui meistritele selgeks kaustade koostamise, mille täiteks sobivad igasugused paberid ja dokumendid ja fotod tööriistadest.
Miskist ametist peavad ju inimesed elatuma.
Viimati muutis Tavalugeja, 29 Mai 2020, 22:47, muudetud 3 korda kokku.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

4-14 kirjutas: 29 Mai 2020, 12:27
Karskel on suht soe lugeda soovitust et tehke kärakata, kui ma üldse tegija olekski. Humoorikalt soojaandev, muigaks.
Ega Sind ei teietanud, mõtlesin ikka Sinu tutvustatud seltskonda, kellele Sina suht tulutult abi organiseerid :good:
Pottseppmeister "Kaminahi"
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Abi organiseerimine koosneb etappidest.
Tervik jah tulutu seni ehk ahi on puudu.
Minu osaletud etapid on aga ka tehtud. Mõistusega inimeste valik, mis edasi. Kui kellelgi tuleks pähe eeldada, et mina peaks lihtlabaselt majanaabrina tagama, organiseerima, et kellegi teise korteris on tulus terviklik abi, ehk ahi asendatud, siis - kahju küll. Ei näe vastavat panust kuskil laual.
Liigutatakse. Etappidesse, osadesse panustanuid juba teisigi, abisaajad ise mh.
Küll liikumiste, küll vastuliikumistega.

Kui abi on vale, halb, vigane, siis pole tulutusest mingit mäda. Kui aga asja ei saa õigest abist ja seda vastu võtmatuse pärast, siis keegi lahkub väljakult. Või areneme.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Küttesüsteemi taaskasutusmaterjalid ja garantii?

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

RaJy kirjutas: 28 Mai 2020, 23:01 Asi lihtne - maksid sularahas, olid nõus taaskasutatava materjaliga ( said kõvasti odavamalt turuhinnast) - ei mingit garantiid. Heast tahtest võib tegija oma nime hoidmiseks asja korda teha, aga ei pruugi.
Minu teemaküsimus käib koldeta korteri kohta. Vana on maani maas ja korterist väljas.
Asemel pole.
Materjali on varutud.
Korteriomanik välismaalt sulas vaevalt arveldab. Elanik pensionärina kah vaevalt korraga töö eest välja käib.
Kuni mina mängus olen, mis töödes aitamist, tööde vormistamist ja tasumist puutub (kui osa nõustun laenama), sulavarianti ei näe.

Maha võetud ahi oli hea näide halvast nimehoidmisest. Aga eks ajastu teine ja alkohol tegid oma, kui inimesi ja nimesid puutumata halvagarantiijuhtumile süüdlast otsida. Miks üldse ahjuvahetus päevakorral on.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Vasta