Saeketas

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mille küljes see ketas oli? Makita ja kvaliteetne koos ühes lauses kasutada pole päris õige. Selline tore laiatarbekraam pigem.
Festooli saeketastes ma pole pettuma pidanud. Hind on muidugi iseküsimus.
Kasutaja avatar
ToolTrade
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 24 Apr 2015, 08:30
Asukoht: Tartu - TURU 63
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas ToolTrade »

hronkel kirjutas: 19 Mai 2020, 08:54 Tervitus,

Just lõpetasin saare liimpuitkilpide lõikamise - trepp.
Alustasin olemasoleva kettaga milleks oli CMT ketas - http://puidutera.ee/product_page.php?lng=et&g=19&m=1194
Kuid tõesti, peale 2/3 töö tegemist muutus ketas nüriks ja pealse seda ainult põletas.

HrOnkel :hello:

Pikipuu saagimiseks sobilik oleks:
https://www.puidutera.ee/product_page.p ... 90.160.12H
Viimati muutis ToolTrade, 19 Mai 2020, 18:45, muudetud 1 kord kokku.
Teradest tehaseni.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Võtsin selle Orange asemel ka 160mm CMT ketta, kuna terade kraadid olid samad, 15* ja hind vähe rohkem kui poole odavam. Eks näis, kas saab trepi tehtud. 3m lõiget vastu peab siis on eesmärk täidetud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Olen küll loll saeketase asjus, kuid minu arvates on tähtsam see, et ristipidi saagides ei viskaks kilde välja. Pikkipidi saagides ei tee seda vist ükski ketas. :scratch: Ja kui teebki, siis selleks on välja mõeldud liivapaber. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Äärtesse tuleb raadius, seega kui sealt ka midagi pudeneb ei ole probleemi...

Ma olen ühe tutika sae pikki lõikamisega ä tapnud, suri teine 15m peal... ei tahaks järgmisega hakkama saada :D
Vaja mööblit veel palju elamises teha, ei viitsiks iga asja jaoks uut tööriista sebima hakata... Ehitus lõpusirgel, nüüd vaja sisustama hakata.
hronkel
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 02 Mär 2010, 11:49
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas hronkel »

Hommik

Saeketas istus Makita 5008MG sae küljes. See et Festtool kvaliteetsem on, on ka teada, kuid nagu ise kinnitasite siis hind on see mis mängureeglid paika paneb. Mina kui hobinokitseja, ei näe pointi proffi töötiistu soetada riiulisse seisma. Kui võimalus oleks, siis muidugi teeks seda :)'

Miks sai just pikki-risti ketas valitud on see, et peale igat lõiget nagu ei ole tahtmist ketast vahetada - ajakulu missugune. Peale selle on osad lõiked ka diagonaali, nii et võta sa kinni milline siis see õige ketas on.

Minu kogemusel viskas CMT ketas igatpidi kildu vähem, seega kui järgmine kord peaks valima siis ohverdaksin need paar päeva ooteaega kuni ketas saabub postiga.

Pilt ka https://www.dropbox.com/s/fbrtby0l4yx8r ... 7.jpg?dl=0
Viimati muutis hronkel, 20 Mai 2020, 10:01, muudetud 1 kord kokku.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas ifffff »

PXWb8Ewq.jpeg
Nii ei tohi trepiastet teha. Mõni jämedama kondiga isend astub selle pooleks.
hronkel
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 02 Mär 2010, 11:49
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas hronkel »

Nii ei tohi trepiastet teha. Mõni jämedama kondiga isend astub selle pooleks.
Kas sa põhjendaksid oma väidet.

Ühelt poolt ma aiman millele te vihjate - puidulamellid ei jookse otse diagonaali kahe kaugema tipu vahel.
Või ma eksin?

Viisin läbi loomkatsed ja ca 180kg pidas hetkel vastu, Ja seda koos kerge hüppamisega.

HrOnkel
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mitte lamellid ei jookse kahe kaugema tipu vahel, vaid traditsiooniliselt jäetakse keeruastme esimene serv lamellide suunaga. Ilusam on nii. Noja see tugevuse värk ka muidugi. Ma pakun, et ette serva rohelisega märgitud punkti jalaga kõvemini lüües immiteerimaks hooga trepist alla jooksmist see aste pooldub.
PXWb8Ewq.jpeg
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas praanik »

Sinna alla saaks liimida mingid põõnad ehk, ei riiva vast väga silma ja teeb tugevamaks ka
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Mul ka ei soovitatud nii teha nagu pildil, juba ilu pärast... murdumisteemani ei jõudnudki, ostsin pikemad liimpuitkilbid ja saab tehtud nii nagu tehakse.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

praanik kirjutas: 20 Mai 2020, 21:10 Sinna alla saaks liimida mingid põõnad ehk, ei riiva vast väga silma ja teeb tugevamaks ka
Siis ilmselt tuleks need põõnad juba kõigile panna, et ühtemoodi ikka oleks, hakkab silma. Ma taoks selle keskmise mis valet pidi lahti ja teeks uue... ikka ju juhtub, et asju tuleb ringi teha. Trepi karkassil tegin kalde ringi 40 pealt 35 peale ja maja tegin ka ringi, ühekordse asemel kahekordse... ikka juhtub :mrgreen:
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas RaJy »

järgmine aste vist samuti risti lamelliga lõigatud, tugevus on üks asi, aga ilus see kindlasti pole.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas RaJy »

onusnooker kirjutas: 21 Mai 2020, 20:36
praanik kirjutas: 20 Mai 2020, 21:10 Sinna alla saaks liimida mingid põõnad ehk, ei riiva vast väga silma ja teeb tugevamaks ka
Siis ilmselt tuleks need põõnad juba kõigile panna, et ühtemoodi ikka oleks, hakkab silma. Ma taoks selle keskmise mis valet pidi lahti ja teeks uue... ikka ju juhtub, et asju tuleb ringi teha. Trepi karkassil tegin kalde ringi 40 pealt 35 peale ja maja tegin ka ringi, ühekordse asemel kahekordse... ikka juhtub :mrgreen:
Üks vanem ehitusmees rääkis, et seitsmekümnendatel pandi mustamäel ühe maja mahamärkimisega trollipeatuse jagu mööda - mis siis, maja ehitati valmis. :jooma
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

RaJy kirjutas: 21 Mai 2020, 21:16
onusnooker kirjutas: 21 Mai 2020, 20:36
praanik kirjutas: 20 Mai 2020, 21:10 Sinna alla saaks liimida mingid põõnad ehk, ei riiva vast väga silma ja teeb tugevamaks ka
Siis ilmselt tuleks need põõnad juba kõigile panna, et ühtemoodi ikka oleks, hakkab silma. Ma taoks selle keskmise mis valet pidi lahti ja teeks uue... ikka ju juhtub, et asju tuleb ringi teha. Trepi karkassil tegin kalde ringi 40 pealt 35 peale ja maja tegin ka ringi, ühekordse asemel kahekordse... ikka juhtub :mrgreen:
Üks vanem ehitusmees rääkis, et seitsmekümnendatel pandi mustamäel ühe maja mahamärkimisega trollipeatuse jagu mööda - mis siis, maja ehitati valmis. :jooma

Vaadates palju Mustamäel maju on siis ei imestaks, eks ikka juhtub, et mõni satub valele kohale :jooma
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas RaJy »

onusnooker kirjutas: 21 Mai 2020, 21:35
RaJy kirjutas: 21 Mai 2020, 21:16
onusnooker kirjutas: 21 Mai 2020, 20:36
praanik kirjutas: 20 Mai 2020, 21:10 Sinna alla saaks liimida mingid põõnad ehk, ei riiva vast väga silma ja teeb tugevamaks ka
Siis ilmselt tuleks need põõnad juba kõigile panna, et ühtemoodi ikka oleks, hakkab silma. Ma taoks selle keskmise mis valet pidi lahti ja teeks uue... ikka ju juhtub, et asju tuleb ringi teha. Trepi karkassil tegin kalde ringi 40 pealt 35 peale ja maja tegin ka ringi, ühekordse asemel kahekordse... ikka juhtub :mrgreen:
Üks vanem ehitusmees rääkis, et seitsmekümnendatel pandi mustamäel ühe maja mahamärkimisega trollipeatuse jagu mööda - mis siis, maja ehitati valmis. :jooma

Vaadates palju Mustamäel maju on siis ei imestaks, eks ikka juhtub, et mõni satub valele kohale :jooma
Kuna ei ol tallinnlane siis puudub info kui tihedalt trollipeatused on, puhtalt oletuse põhjal arvan, et 500 - 1000 meetrit. No kilomeeter on ikka päris palju võrreldes 2,5 meetriga korruste vahes
hronkel
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 02 Mär 2010, 11:49
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas hronkel »

Tänud kaasa mõtlejatele :)

Eks peab nüüd otsustama kuidas edasi.

HrOnkel
andyc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Okt 2007, 10:38
Asukoht: Põlva/Tartu
On tänanud: 13 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas andyc »

di20 kirjutas: 09 Okt 2018, 23:06 esiteks kasutab tollmõõdustik täisarve ja murde, mitte koma. teiseks 12 jagub kolmega aga 10 ei jagu. kolmandaks on murdudega märkimine lihtsam. neljandaks on kuldlõike jne proportsioonide paikaajamine lihtsam ehk siis eseme propertsioonide kavandamine jne. jne.
10 tolli ei jagu kolmega! Üldiselt on ka paljud ameeriklased arvamusel, et imperiaalne süsteem on keeruline. Millimeetrid on ja jäävad ning on lihtne arvutada. Ajuvaba on tollides märkida nt. 3,3333 mm. 13 ⁷/₆₄? Debilicus qubicus.
Vasta