Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Tere.
Minu elamist kütab Daikin õhksoojuspump , täpset mudelit kirjutada ei saa , sest seadme siseosal ja välisosal puuduvad mudelit tähistavad kirjed / kleepsud , tellisin Daikin Caldo XRH , mis paigaldati , no on praegu vaid paigaldaja teada . 23. septembrist tänaseni on kulutanud 115 kW/h elektrit , temperatuur on seatud +24 kraadi C .
Et seadmed hääletult töötavad on paras umbluu , siseosa ventilaatori tekitatav "puhin" ei sega , segab / häirib siseosa naksumine .
Edvard .
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Kui kaupmehel on laos ainult ühe siseosaga mudelid siis loomulikult on mõistlikum müüa seda mida on.
Teisalt on multisplit veidi kallim kuna neid toodetakse ja müüakse vähem.

Võimalik ka see variant. Samas pakkumuses olid mõlemad variandid ning hind oli tõesti ühene. Olenemata asjaolust, et soovisin veidi võimsamat välisosa ( standardkomplektist). Paigalduse tähtaeg oli samuti sama.
Seega ei julge selle väite peale, et pakuti müüa seda , mis laos on.
Ise mõtlesin, et võib-olla on põhjus selles, et kui siseosad on reguleeritud erinevale temperatuurile ( üks näiteks + 20 ja teine näiteks +25) , siis välisosa töötab reziimiz justkui mõlemad siseosad peaksid tootma + 25. Kuid väide oli justnimelt et ca 2x15 eurose ehk siis 30 euro asemel kohe arve läks 100 euro peale kui oli 2 siseosaga pump. Ehk siis mitmed kliendid pidid neid kutsuma pumpa kontrollima kuna on ootamatult hakanud tarbima liiga palju energiat.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Osta siis kuskilt mujalt kui keegi nii veidraid pumpasid müüb.
Pigem on asi rumaluses aga mitte soojuspumbas.
Kui kaks siseosa kütab kahte eri tuba siis kulubki energiat palju rohtkem kui ühe siseosaga ühte tuba küttes.
Ka on ilmad erinevad nt kui on tuuline siis kulub soojust rohkem.

Kompressor lööb külmaaine rõhu alla. Edasi läheb kuum gaas siseosa soojusvahetisse (või siseosade soojusvahetitesse). Kui on kuuma gaasi juurde vaja siis kompressor annab juurde .... aga ega kompressor ei tea millisesse soojusvahetisse see gaas läheb. Nii nagu siseosa "nõuab" nii ka läheb.

Mingi asi nõuab ootamatult palju energiat??!! Energia jäävuse seaduse alusel ei saa see energia kuskile kaduda.
Mingi väga teoreetiline võimalus on et see soojuspump on vigase tarkvaraga kuid see oleks pigem müstika.
Pigem otsige kus kohast tuul tuppa puhub või muud sarnast.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

Selle kõige olen ma nõus. Ma kirjeldasin lihtsalt väidet, mida mulle müügimees rääkis. Minu konkreetsete küsimuste peale sain vastuseks, et pidavat olema tarkvaraline probleem, millest nemad olevat ka tehase esindajatega konsulteerinud ning nii viimased neile olevat seda tarkvara probleemi kinnitanud. Mulle samuti see väide tundus imelik- hooned on ju kõigil erineva soojapidavusega- mida seal võrrelda saab? Igatahes olen otsustanud, et valan ühele välisosale aluse ning sellega kogu moos. Eks talvepeale millaski kui mahti saan lasen ka pumba 2 siseosaga paigaldada.
Ahto p
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 20 Okt 2019, 19:52

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Ahto p »

Valin kahe 9Kw õhksoojus pumba vahel.

Hinnad on pakkumistes sisuliselt samad.

Variant 1. Fujitsu Nocriaga x https://www.abckliima.ee/kaubamargid/fu ... -25-c/1526

**tundub kuidagi kvaliteetsem toode!




Variant 2. Panasonic VZ12 https://www.bestair.ee/toode/ohk-ohk-so ... -vz12-ske/

**Kõik tehase numbrid on paremad.



Hetkel on kevadest sügise lõpuni küte umbes 12a vana fujitsu Nocriaga. Hoiab toas 23C, kui õues keskmine +5C või kõrgem. Sooviks lisada teise pumba juurde.
Maja 280 ruutu. Karmi pakasega on 100KW halu katel abiks. Eesmärk oleks kütta maja pumpadega kauem, et vähendada katlaga jändamise perioodi.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Tervist .
"Kõik tehase numbrid on paremad" . Millised need paremad numbrid ja kus need numbrid näha on , vaataks ka .ABC kliima esitab seadmete tehnilised näitajad küttevõime , soojusteguri , elektri tarbimisvõimsuse erinevatel välisõhu temperatuuridel - kõik on selge ja arusaadav , samas jälle aastase tarbitava elektrikulu nn. keskmise kliima kohta , meie asume külma kliima vööndis . Bestair ja ka mõni teine ettevõte enda poolt müüdavate ja paigaldatavate seadmete kohta sellist tabelit ei avalda . Daikin i kohta on küll avaldatud küttevõimsus erinevatel välisõhu temperatuuridel , pole aga avaldatud soojustegureid ja tarbimisvõimsusi ( võimalik muidugi , olen kehv otsija )
Edvard.
Ahto p
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 20 Okt 2019, 19:52

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Ahto p »

Panasonicu tooteleht https://www.upload.ee/files/10635521/VZ ... t.pdf.html

Peale ligi kahe nädalast lugemist ja uurimist valisin Fujitsu Nocriaga x-i majale. Madalal temperatuuril on kütte võimsus suurem ja tundub, et töökindlus ka parem. Andmeid ei suuda kõrvutada piisavalt, sest vöötmed testides võivad olla tõesti erinevad. Usun, et on piisavalt hea.

Lisaks sai abihoonele tellitud Nordcel NA18-50G10L 9.2kW. Lihtsalt nii hea hind, et ei saanud ostmatta jätta. Kütet oli vaja ja vaatab, mis saab.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas võhik »

Paneks siia küsimuse, et milline on täna parim õ/õ pump.?

See tähendab milline on töökindlaim ?

Sealjuures võiks olla hea COP , pakasetaluvus ja netist/moblast juhtimise/info saamise võimalus.
Aparaat läheb kütma/soojas hoidma maamaja, kus inimest kohal alati pole...
Hea kui saaks temperatuuri enne kohalesõitmist tõsta...

Aga tähtsaim on töökindlus!!

Mõni aeg tagasi siin üks pumpadega tegeleja lahkas neid ja kas mitte Toshiba polnud tema sõnul parim?
(Daikin, Mitsu, Fujitsu olid vist kah parema otsa omad... ?)

PS
Leidsin üles - see oli siin:
viewtopic.php?f=9&t=57264&p=338954&hili ... ic#p338954

aga see postitus on üle 2 aasta vana... - kas on miskit muutunud ?
Fixed
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Nov 2019, 14:21

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Fixed »

Ei usu hästi, et üldse mingit kindlat liidrit selles valdkonnas on.
Kui ma ise aasta tagasi endale õhksoojuspumpa valima hakkasin siis olid üsna samad nõudmised.
Tahtsin ikka seda kõige kõige kõvemat ja parimate näitajatega ning hea töökindlusega mudelit saada. Eelarve piirangut ei seadnud endale kuna olin juba arvestanud, et parima puhul tuleb ilmselgelt rohkem raha välja käia.
Kolasin ikka päris pikalt netis ringi kuni lõpuks valisin välja kaks mudelit mille vahel valida. Mitsubishi Electric LN ja Daikin Ururu Sarara.
Daikinil on päris ulmelised näitajad ja veel igasugu muud lisad ka juures nagu õhu kuivatus ja niisutus.
Mitsubishi puhul meeldis, et on juba sisse ehitatud wifi moodul millega saab nutisedmega pumpa juhtida.
Hea küttevõimsus ka väga madalatel temperatuuridel ja disain, et ma saan lisaks sellele rõvedale külmkapi valgele ka palju ilusama ja sobilikuma värvi valida.
Pakkumist pumpadele küsisin 6 erinevast kohast, millest 5 soovitasid Mitsubishit ja üks Daikinit.
Lõpuks valisingi Mitsu kuid koht, kust pumba ostsin(nime ei hakka nimetama) lausa rõhutas, et lisaks Mitsubishi LN seeriale on väga hea õhksoojuspump ka Toshiba Daisekai uus mudel. Mine sa tea, vb nii ongi aga ise hetkel oma valikut ei kahetse. Töötab enamasti hiirvaikselt ja kütab lahedalt maja alumise korruse ära.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kas on täna olemas ka mõnda õ/õ soojuspumpa, mis ise tarbitud elektrit ja toodetud soojust näitab?
peedu.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Sept 2008, 18:51
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas peedu. »

Olen ca 40m2 soojustamata(tellis) garaazi õhksoojuspumba otsingul.
Hetkel kaalun nende vahel.
https://www.bestair.ee/toode/ohk-ohk-so ... -nz25-tke/
või
http://soojus.eu/tooted/ohksoojuspumbad/ftxls-k.html

Ei oska ise seisukohta hästi võtta, et kumb võiks parem olla ning äkki on turul veel mõni hea isend sarnases 1100.- hinnaklassis.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas ping »

peedu. kirjutas: 29 Veebr 2020, 10:15 Olen ca 40m2 soojustamata(tellis) garaazi õhksoojuspumba otsingul.
Hetkel kaalun nende vahel.
https://www.bestair.ee/toode/ohk-ohk-so ... -nz25-tke/
või
http://soojus.eu/tooted/ohksoojuspumbad/ftxls-k.html

Ei oska ise seisukohta hästi võtta, et kumb võiks parem olla ning äkki on turul veel mõni hea isend sarnases 1100.- hinnaklassis.
Huvitav, et mis otstarve oleks soojustamata ruumis Õ/Õ soojuspumbal külmal aastaajal?
Kui ruum ei suuda tagada soojuspumbale lubatava min temperatuuri (näit. +14C) säilimist, siis soojuspump külmal ajal ei tööta kuna ei suuda sulatada välisosa.
(Hinnaklass ei muuda füüsikaseadusi.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
peedu.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Sept 2008, 18:51
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas peedu. »

ping kirjutas: 29 Veebr 2020, 10:36
peedu. kirjutas: 29 Veebr 2020, 10:15 Olen ca 40m2 soojustamata(tellis) garaazi õhksoojuspumba otsingul.
Hetkel kaalun nende vahel.
https://www.bestair.ee/toode/ohk-ohk-so ... -nz25-tke/
või
http://soojus.eu/tooted/ohksoojuspumbad/ftxls-k.html

Ei oska ise seisukohta hästi võtta, et kumb võiks parem olla ning äkki on turul veel mõni hea isend sarnases 1100.- hinnaklassis.
Huvitav, et mis otstarve oleks soojustamata ruumis Õ/Õ soojuspumbal külmal aastaajal?
Kui ruum ei suuda tagada soojuspumbale lubatava min temperatuuri (näit. +14C) säilimist, siis soojuspump külmal ajal ei tööta kuna ei suuda sulatada välisosa.
(Hinnaklass ei muuda füüsikaseadusi.)
:hello:
Hetkel kütab garaazi Bullerjan ja kuna soojussalvestus(Bullerjan otse korstnasse) puudub, siis hommikuks on temp langenud ca +5 peale. Kui nüüd näiteks nädalavahetusel tööd ei tee ja ei küta ka, siis esmaspäeval tavaliselt suht ebameeldiv päeva alustada. Pumba mõte oleks hoida kasvõi stabiilset +10 tempi ruumis. Bullerjaniga kütaks ikka juurde neil päevadel kui tööd teen ja see toetaks pumpa. Ruum päris hõre ei ole ja tuul läbi ei puhu, seega käsitleks teda nagu tavalist nõukaaegset kiviehitist, kiita just pole ning ajab asja ära.
Viimati muutis peedu., 29 Veebr 2020, 12:04, muudetud 1 kord kokku.
peedu.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Sept 2008, 18:51
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas peedu. »

kunn24 kirjutas: 29 Veebr 2020, 11:37 Näiteks KB on kuulutusi täis https://www.kuldnebors.ee/search/search ... soojuspump

Laes augud võiksid ikka olemata olla.
Kindlasti soovin uue masina soetada ja seega lehest kuulutusi ei ole vaadanud.
peedu.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Sept 2008, 18:51
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas peedu. »

Mõlemad minu viidatud pumbad omavad sellist võimalust, et panna madal ca 10 kraadi temp.
Küsimus ongi pigem, et kumb pump kogemuste põhjal etem on. Daikinil puudub põhjaplaat ja jää tekkimise oht peaks sellega olema elimineeritud, kuidas Panasonicul asi lahendatud on, seda ma ei tea ?
Kui Panasonicul põhjas küttekaabel vms, siis ju peaks olema rahaline lisakulu võrreldes Daikiniga ?
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

bullerjani kõik väljundid otse korstnasse? sel juhul pole isegi bullerjanil mingit mõtet, sest et ainult see osa kütabki õhku, senikaua kuni tuli all on
peedu.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Sept 2008, 18:51
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas peedu. »

sokolaad kirjutas: 29 Veebr 2020, 18:59 bullerjani kõik väljundid otse korstnasse? sel juhul pole isegi bullerjanil mingit mõtet, sest et ainult see osa kütabki õhku, senikaua kuni tuli all on
Korstnasse loomulikult ainult suitsutoru, mitte need torud mis tuba kütavad. :)

Aga Bullerjan ja mu soojustamata garaaz pole teemaks, pigem sooviks arvamust pumpade osas.
peedu.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Sept 2008, 18:51
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas peedu. »

Rahalist piiri võin natuke tõsta ka kui see aitaks saada oluliselt parema pumba.
Neid madala tempi hoidmise funktsiooniga pumpasid ei tundu väga palju olema aga silma jäi veel see.

https://www.bestair.ee/toode/ohk-ohk-so ... -hz25-uke/

Muidugi nn kamina funktsioon oleks vist ka hea lisa, liigutaks õhku ringi kui peaks Bullerjaniga kõvemat kütmist harrastama.

On kellelgi kogemusi, et milline pump suudab pikema perioodi jooksul hoida ruumi +10 tempi näiteks. Kui väljas ikkagi miinused kas siis sellest +10 sisetempist piisab, et välisosa sulatada ?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aero »

sokolaad kirjutas: 29 Veebr 2020, 18:59 bullerjani kõik väljundid otse korstnasse?
Hea küsimus :thumbsup: aga aprillini on veel aega.
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas renxx »

Uude eramusse vaja vaid jahutamise eesmärgil õhkpumpa, soovitage ..

1kordne maja ja 120m2 jahutatavat pinda. Võiks olla natukene nägusama disainiga kui tavalised valged kärakad ..
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas linni »

peedu. kirjutas: 01 Mär 2020, 11:07 Rahalist piiri võin natuke tõsta ka kui see aitaks saada oluliselt parema pumba.
Neid madala tempi hoidmise funktsiooniga pumpasid ei tundu väga palju olema aga silma jäi veel see.

https://www.bestair.ee/toode/ohk-ohk-so ... -hz25-uke/

Muidugi nn kamina funktsioon oleks vist ka hea lisa, liigutaks õhku ringi kui peaks Bullerjaniga kõvemat kütmist harrastama.

On kellelgi kogemusi, et milline pump suudab pikema perioodi jooksul hoida ruumi +10 tempi näiteks. Kui väljas ikkagi miinused kas siis sellest +10 sisetempist piisab, et välisosa sulatada ?
Mul on see pump maamajas. Hoiab stabiilselt 8 kraadi, et veed ära ei külmuks. Eelmisel õhtul enne maaleminekut annan mobla kaudu 22 kraadi ette ja tulles on maja soe. Maja umbes 80 ruutu suur. Paigaldasin eelmisel aastal, talv oli soe, alla -10 kraadi vist ei kukkunud temperatuur kordagi öösiti. Seega ei oska kommenteerida, kuidas suuremate külmadega töötab. Aga seni rahul.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas elektron »

renxx kirjutas: 06 Apr 2020, 23:55 Uude eramusse vaja vaid jahutamise eesmärgil õhkpumpa, soovitage ..

1kordne maja ja 120m2 jahutatavat pinda. Võiks olla natukene nägusama disainiga kui tavalised valged kärakad ..
Kärakad on nad kõik, aga endal on Mitsubishi LN, kui natuke juurde raatsid maksta on ka teisi värve ja metallist korpus.
Edasi sõltub juba ruumijaotusest. Soojuspump kütab ja jahutab siiski ainult seda ruumi kuhu ta paigaldatud on.
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas linni »

elektron kirjutas: 11 Apr 2020, 09:31 Edasi sõltub juba ruumijaotusest. Soojuspump kütab ja jahutab siiski ainult seda ruumi kuhu ta paigaldatud on.
Päris nii ta ei ole. Mu 80 ruutmeetrit koosneb kolmest toast, köögist ja vannitoast. Ilmajaam koos kolme anduriga (st. kõik toad on kaetud, viimases toas mõõdab kütteaparaat ise) näitab temperatuuri erinevusteks ruumides maksimaalselt 2 kraadi. Pikemal kütmisel ühtlustuks temperatuur ilmselt veelgi, aga üle 2 - 3 päeva tavaliselt maal ei veeda.
Jahutamisel asjad muidugi teised.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas elektron »

linni kirjutas: 11 Apr 2020, 12:24
elektron kirjutas: 11 Apr 2020, 09:31 Edasi sõltub juba ruumijaotusest. Soojuspump kütab ja jahutab siiski ainult seda ruumi kuhu ta paigaldatud on.
Päris nii ta ei ole. Mu 80 ruutmeetrit koosneb kolmest toast, köögist ja vannitoast. Ilmajaam koos kolme anduriga (st. kõik toad on kaetud, viimases toas mõõdab kütteaparaat ise) näitab temperatuuri erinevusteks ruumides maksimaalselt 2 kraadi. Pikemal kütmisel ühtlustuks temperatuur ilmselt veelgi, aga üle 2 - 3 päeva tavaliselt maal ei veeda.
Jahutamisel asjad muidugi teised.
Mul on kolmetoalises (60 ruutu) soojuspump elutoa seina peal. Sümmeetrilises mõttes peaaegu korteri keskel.
Elutoas võib 23-24 kraadi olla aga magamistoas on 18. Kui ma paneks maksimaalse kiirusega puhuma ja hoiaks 24/7 kõik uksed lahti võibolla siis läheks asi ühtlasemaks, aga samal ajal tahaks elada ka.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas xil »

Kehva soojustusega korter järelikult. Mida suurem on soojuskadu, seda kiirem peab olema õhuvahetus, et soojuskadu kompenseerida.
Vasta