Elekter jamab

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Emmy36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2020, 08:50

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Emmy36 »

kunn24 kirjutas: 13 Veebr 2020, 13:04
mul on huumlambiga 2 klahviga lüliti ja sellel oli tuli kustunud
Kui see nii on, siis kahtlustan ikkagi halba kontakti, mis väikese voolu korral ei anna ühendust (proovi siiski vältida pinge ja voolu segiajamist).

Ma ei saa aru täpselt. Halba kontakti kus siis? Lülitis? Aga mul tõmbab ju kubust ja tasapinnavalgutsusest ka maha pinge, need pole selle lülitiga seotud, ühe faasi peal kogu see kupatus lihtsalt.
Emmy36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2020, 08:50

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Emmy36 »

kunn24 kirjutas: 13 Veebr 2020, 13:49 Ennist käidi välja ka variant, et kruvi kaablisse keeratud (st kaabli soones võib olla katkestus ja elekter käib läbi kruvi).

Selline ühendus oleks ammu ma arvan põlema läinud.
Remonti tehti mul pool aastat tagasi kuskil, terve selle aja sees minu praegust probleemi ei olnud.
Kas siukses olukorras nagu kruvi kaablis ei tekiks mitte lühis ja kaitse lendaks välja? Aga see selleks.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Emmy36 kirjutas: 13 Veebr 2020, 15:52 Kas siukses olukorras nagu kruvi kaablis ei tekiks mitte lühis ja kaitse lendaks välja? Aga see selleks.
Ei pruugi.
Ma olen kunagi noorena suutnud köögikappi paigaldades puuriga kaablisse lasta. Kiviseinas, krohvi all jooksis kolme soonega kaabel ja puurisin nii täpselt, et faasisoonelt tuli isolatsioon maha. August lendas sädemeid nelja lehte ja sisse vaadates läikis kaablijuppi serv vastu. Samas sai kõik üle mõõdetud ning minust jäigi see juhe sinna seina sisse oma aega ootama. Elasin ligi kaks aastat seal korteris ning tõenäoliselt on see juhe veel ka tänapäeval seal sellises olekus.
Torutööd Tartus 56 932 898
margsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 02 Apr 2020, 15:20

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas margsu »

Wago on enda olemuselt vedruklemm. ainuke koht kuhu võiks mõelda kahte soont panna on avatav Wago ja siis peaks sinna panema peenkiud sooni. Wago igas augus siiski ainult üks soon, mudiu vedruklemm ei saa oma tööd teha. Samuti tuleb piisavalt pikalt juhtme ots puhastada, et oleks maksimaalselt hea kontakt. Ja viimane asi et Wago ainult ca 1kW rabija ühendamiseks. Teistel juhtudel kruviklemm. Nimelt Wago põleb näiteks kütteseadmete süsteemides maha kuigi vool ei ületa seal näiteks 13A.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Urmas »

margsu kirjutas: 02 Apr 2020, 16:38 Nimelt Wago põleb näiteks kütteseadmete süsteemides maha kuigi vool ei ületa seal näiteks 13A.
Noh, kas margsu on karantiinis ja hakkas igav? Olen elektriasjanduses loll, kuid loen Wago müüjate kirjeldusi toote kohta, siis seal küll ei mainita midagi 13A-st. https://www.elektrimaterjalid.ee/uk/wago/221-412
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
praktik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 08 Nov 2019, 20:34
On tänatud: 2 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas praktik »

Olen elektrikuna WAGO klemme kasutanud üle 25 aasta. Selle aja jooksul olen mahapõlenud WAGO klemmi näinud ühe korra. Siis oli sellega kokku ühedatud kaks 2,5 ruudust alumiiniumjuhet ja kaitsmeks oli 25 A vene 1- faasiline automaat. Pärast ampertangidega mõõtes oli sellel liinil koormuseks ligi 40A. Olen kuulnud, et WAGO klemme lubatakse kasutada ka Norra merelaevanduses, kus pidid eriti ranged normid olema.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

margsu kirjutas: 02 Apr 2020, 16:38 Wago on enda olemuselt vedruklemm. ainuke koht kuhu võiks mõelda kahte soont panna on avatav Wago ja siis peaks sinna panema peenkiud sooni. Wago igas augus siiski ainult üks soon, mudiu vedruklemm ei saa oma tööd teha. Samuti tuleb piisavalt pikalt juhtme ots puhastada, et oleks maksimaalselt hea kontakt. Ja viimane asi et Wago ainult ca 1kW rabija ühendamiseks. Teistel juhtudel kruviklemm. Nimelt Wago põleb näiteks kütteseadmete süsteemides maha kuigi vool ei ületa seal näiteks 13A.
Niimoodi need linnalegendid tekivad. Natukese aja pärast tuleb loeb järgmine igavleja ainult seda postitust, läheb näost valgeks nagu neegri negatiiv ja ongi lumepall liikuma lükatud.
Torutööd Tartus 56 932 898
margsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 02 Apr 2020, 15:20

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas margsu »

No see ei ole linnalegend, kuid ühes teises postituses kirjutasin sellest pikemalt veel. Ehk et viimane 5 aastat peaks olema Wago 24A voolutaluvusega aga vanemad olid 16A voolutaluvusega. Samas ma siiski ei pea mõistlikuks Wago klemmikut koormata rohekm kui 13A. Pideva koormusega on seegi minu arvates liig. Minu jutt ei ole apsoluutne tõde vaid lihtne soovitus.
Kodu asjades üldiselt probleeme ei tekigi kui ainult kütteseadmed. Ehk pliidid, boilerid ja muud elektrilised kütteseadmed. Magamistoa pistikupesade ühendamise juures ei pea kartma Wagot kui ei kasutata elektrilise kütteseadmeid.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Tänapäeval peaks juba selliste võimsamate tarbijate jaoks nagu pliit või boiler olema veetud eraldi liin ilma jätkude ja wagodeta otse jaotuskilbist kuni tarbijani?
Torutööd Tartus 56 932 898
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Kui on kehv ühendus klemmil või klemmidel, siis võib küll nii olla, et kord põleb lamp ilusti ja teine kord vilgub või kustub hoopis. Mul oli laes diood plafoon, plafoonil oli vedruklemm ühendus. Kord valgustus ainult hõõgus, kui sisse lülitasid, siis pikka aega põles normaalselt ja nüüd kustus üldse. Nüüd panin klemmi tinaga kaetud kiud juhtme ja valgustus põleb korralikult.
margsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 02 Apr 2020, 15:20

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas margsu »

Üldiselt niipalju kui on elektrikuid on ka arvamusi. Ise kui teen, siis soovin teatud tarbijate puhul mööda hiilida rikkevoolukaitse (RVK) nõudest ja seega on vaja teha kohtkindlaid paigaldisi. Ehk mina olen alati eraldi liiniga tõmmanud külmkapi, pesumasina, nõudepesumasina, pliidi, ahju ja kõik muud integreeritavad seadmed. Ainuke kohtkindel seade, kus peab olema RVK on boilerid. ja loomulikult pliidil ja ahjul väldin pistikuid vaid teen ühendused kruviklemmidega.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

margsu kirjutas: 08 Apr 2020, 12:33Ainuke kohtkindel seade, kus peab olema RVK on boilerid ...
teatud tarbijate puhul mööda hiilida rikkevoolukaitse (RVK) nõudest ja seega on vaja teha kohtkindlaid paigaldisi
Kus see boilerite nõue kirjas on?
Kui pistikupesadele on nõutud RVK, siis pliitide jms jäigalt ühendamine ei ole ju mingi "möödahiilimine" vaid nõuetekohane ühendamine.
margsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 02 Apr 2020, 15:20

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas margsu »

Boilerite nõue ei olegi kuskil kirjas vaid minu enda kogemus nendega ja mõne tuttava krokodilli pisarad peale elektriarve saamist. Ma loodan, et saad ise ka aru, et kui seade on rikkealdis, millega kaasnevad rahalised kulud tuleks neid asju lahendada sedasi, et neid probleeme ei tekiks.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

margsu kirjutas: 15 Apr 2020, 19:09 Boilerite nõue ei olegi kuskil kirjas vaid minu enda kogemus nendega ja mõne tuttava krokodilli pisarad peale elektriarve saamist.
???
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

margsu kirjutas: 15 Apr 2020, 19:09saad ise ka aru, et kui seade on rikkealdis, millega kaasnevad rahalised kulud
Ei saa aru, palun seleta lähemalt kuidas RVK boileri elektritarbimist mõjutab?
Vasta