Kuidas valida millest maja ehitada

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
SigridN
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 15 Sept 2014, 15:43

Re: Kuidas valida millest maja ehitada

Lugemata postitus Postitas SigridN »

pancho villa kirjutas: 09 Jaan 2020, 21:59 208m2 kahekorruseline kivimaja, välisseinad Fibo ja 20cm villa pluss krohv, lae peal pool meetrit puistevilla. Peale sissekolimist pea kaks aastat tagasi pole üle elektriarve üle €150 olnud, maaküte, neli elanikku.

Kui kunagi veel peaks maja ehitada vaja olema, siis lamekatusega puitmaja.
Tere. Kas kommenteeriksite, miks järgmisena sooviksite puitmaja ehitada? Oleme ise valiku ees, kas puit või kivi.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kuidas valida millest maja ehitada

Lugemata postitus Postitas aero »

SigridN kirjutas: 11 Mär 2020, 10:04
pancho villa kirjutas: 09 Jaan 2020, 21:59 208m2 kahekorruseline kivimaja, välisseinad Fibo ja 20cm villa pluss krohv, lae peal pool meetrit puistevilla. Peale sissekolimist pea kaks aastat tagasi pole üle elektriarve üle €150 olnud, maaküte, neli elanikku.

Kui kunagi veel peaks maja ehitada vaja olema, siis lamekatusega puitmaja.
Tere. Kas kommenteeriksite, miks järgmisena sooviksite puitmaja ehitada? Oleme ise valiku ees, kas puit või kivi.
Tere. Te olete sama valiku ees aga ei viitsi teemat läbi lugeda? Panen teile lusikaga putru suhu: ta kommenteeris oma eelistust käesoleva teema 1. leheküljel.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kuidas valida millest maja ehitada

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ilmselgelt isiklike eelistuste küsimus...
Mina välistaks välistingimustes kõik puidupõhised materjalid...
Vahelagedes ja katuslagedes välistaks puidu samuti
Korruselisus 1 / lamekatus
Välisseinad monteeritav kolmekihiline raudbetoonpaneel / sisekandeseinad ühekihiline monteeritav raudbetoonpaneel / katuslaed monteeritavad õõnespaneelid
Aga nagu öeldud - isiklike eelistuste küsimus...
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kuidas valida millest maja ehitada

Lugemata postitus Postitas aero »

xxx111 kirjutas: 11 Mär 2020, 19:49 Ilmselgelt isiklike eelistuste küsimus...
Mina välistaks välistingimustes kõik puidupõhised materjalid...
Mul on fassaadil natuke puitu. Vihma saab ainult tormiga. Ikkagi 5a-ga päris koledaks tõmmanud. Peavalu.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kuidas valida millest maja ehitada

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Välimuselt mulle puit tegelikult meeldib...
Kuid selleks, et puit ka kena püsiks vajab see pidevat hoolt.
Aga laiskus on suur ja pigem valiks siis kestvama ja vbl isegi välimuselt mitte nii meeldiva
Ühesõnaga minu üks kriteeriume oleks "võimalikult hooldusvaba"
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuidas valida millest maja ehitada

Lugemata postitus Postitas T25 »

Ütleme nii, et kui Eestis oleks normaalne kliima ja ei oleks kahju maja alla suurt summat matta, siis tõepoolest, kivimaja ja betoonpaneelidest vahelagedega maja oleks kõige parem. Kuna aga kliima on nii nagu ta on, siis mina kavatsen oma väikese kõrvalhoone ära renoveerida ( ca 60 rm2) puitkarkassi baasil. Kliima rikub kõik, ma ei näe mõtet siia eriti suuri investeeringuid teha. Nähtud küll neid losse, mis müüki ilmunud, kuna omanikud soojemale maale ära kolida soovivad, kuid lossist lahti saada on väljaspool Tallinnat päris raske. Vundamendi kavatsen aga kohe korralikult teha, mitte sedaviisi, et alguses teen midagi ära ja siis pärast kaevan lahti ja hakkan sinna mingit kraed valama, et olemasoleva laiali ei vajuks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas valida millest maja ehitada

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 12 Mär 2020, 19:53 Kuna aga kliima on nii nagu ta on, siis mina kavatsen oma väikese kõrvalhoone ära renoveerida ( ca 60 rm2) puitkarkassi baasil. Kliima rikub kõik, ma ei näe mõtet siia eriti suuri investeeringuid teha.
Noh, T25, mis sinu mõtlemisega on poole aasta jooksul juhtunud, et nii kardinaalsed muutused? Said valgustatuks? Elad kõrvalhoones? Naine ei lase elumajja? Küsimused ajendatud sinu neutronpommi vastupidavusele vastava projekti järgi ehitatavast välispeldiku teemast. ;) Jõua nüüd selgusele, kus sa rohkem oma aega veedad- kas välipeldikus või kõrvalhoones või elumajas. Teema on elumaja!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Kuidas valida millest maja ehitada

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 12 Mär 2020, 23:13
T25 kirjutas: 12 Mär 2020, 19:53 Kuna aga kliima on nii nagu ta on, siis mina kavatsen oma väikese kõrvalhoone ära renoveerida ( ca 60 rm2) puitkarkassi baasil. Kliima rikub kõik, ma ei näe mõtet siia eriti suuri investeeringuid teha.
Noh, T25, mis sinu mõtlemisega on poole aasta jooksul juhtunud, et nii kardinaalsed muutused? Said valgustatuks? Elad kõrvalhoones? Naine ei lase elumajja? Küsimused ajendatud sinu neutronpommi vastupidavusele vastava projekti järgi ehitatavast välispeldiku teemast. ;) Jõua nüüd selgusele, kus sa rohkem oma aega veedad- kas välipeldikus või kõrvalhoones või elumajas. Teema on elumaja!
Omal ajal tuttav Armeenlane imestas: "Et neil (mägedes) teeb jõukas mees maja puust ja kuuri kivist, aga miks Eestis teeb jõukas mees maja kivist ja kuuri puust?"
(Mägedes esineb maavärinaid ja puumajas on ellujäämis võimalus suurem.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kuidas valida millest maja ehitada

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

JÕUKAL mehel pole absoluutselt vaja muretseda kivikonstruktsioonide maavärinakindluse pärast...
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuidas valida millest maja ehitada

Lugemata postitus Postitas T25 »

Noh, T25, mis sinu mõtlemisega on poole aasta jooksul juhtunud, et nii kardinaalsed muutused? Said valgustatuks?
Jah sain, selle koha pealt, et globaalset soojenemist ei eksisteeri. Ma nimelt hellitasin lootust, et meil siin päris soojaks läheb varsti, kuid nüüd on mu silmad avatud selle koha pealt. Tuleb ikkagi kuhugi soojemasse riiki soovitavalt Vahemere kaldale mingit sorti eluase soetada. Kõik seisab hetkel pensionireformi taga, sealt saaks paraja nutsaka, et korteri sissemaks ära teha. 30 keuriga saab tutika 2-toalise korteri Vahemere ääres kätte. Kusjuures ma varem tõepoolest uskusin Noa lava loo taolist uputust( jäämäed ju pidid kohutava kiirusega sulama) ja kartsin rannikuäärde midagi osta, kuid õnneks kõik see osutus üheks suureks bluffiks ja mingit veetaseme tõusu ei ole. Nii et jah, vähemalt minul on asjad päris palju muutunud.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kuidas valida millest maja ehitada

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

T25 kirjutas: 13 Mär 2020, 11:13hellitasin lootust, et meil siin päris soojaks läheb varsti ... jäämäed ju pidid kohutava kiirusega sulama ... kõik see osutus üheks suureks bluffiks
Sellest on ju alati räägitud, et meie laiuskraadil ja asukohas tähendab kliima soojenemine tegelikult soojemat talve ja jahedamat suve.
Kuskohast sa lõpliku tõestuse välja lugesid, et kliima soojenemine on bluff?
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuidas valida millest maja ehitada

Lugemata postitus Postitas T25 »

Küülaline kirjutas: 13 Mär 2020, 12:56
T25 kirjutas: 13 Mär 2020, 11:13hellitasin lootust, et meil siin päris soojaks läheb varsti ... jäämäed ju pidid kohutava kiirusega sulama ... kõik see osutus üheks suureks bluffiks
Sellest on ju alati räägitud, et meie laiuskraadil ja asukohas tähendab kliima soojenemine tegelikult soojemat talve ja jahedamat suve.
Kuskohast sa lõpliku tõestuse välja lugesid, et kliima soojenemine on bluff?
Välismaistest foorumitest, kus on viidatud füüsikaseadustele, mis globaalse soojenemise teooriaga vastuollu lähevad. Peamiselt siis energia jäävuse seadus, termodünaamika seadused, stefan -boltzmanni seadus. Ja see pole ainus probleem, nimelt maakera keskmist temperatuuri pole üldse praktikas võimalik mõõtagi. Keegi ei tea, mis see on ja mis suunas see liigub.
Vasta