Elekter jamab

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Emmy36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2020, 08:50

Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Emmy36 »

Eramajas probleem selles, et köögis on töötasapinna valgusti, ventilaator ja laevalgustus imelikult käituma hakanud. Remondi käigus said paigaldatud uued juhtmed, ühendused harukarbis tehtud wagodega. Nüüd on aga vähemalt kaks korda köögitasapinna valgustist, ventikast ja laevalgustistest vool mõneks sekundiks kadunud (sisselülides ei tööta). Alguses arvasin , et voolukatkestus aga mujal oli vool olemas.Kusjuures selle liini (kus vool ära oli) kaitse oli elektrikilbis ikka sees, ühtegi teist kaitset polnud ka välja löönud (uued automaatkaitsmed) ja siis sekundite jooksul tuli vool jälle tagasi ja kõik nagu toimiks jälle.

Mis võib sellist asja põhjustada üldse? Kas halb ühendus harukarbis? Elektrikilbis? Üks faas võibolla kadus hetkeks, mul 3 faasiline süsteem?
Elektriku kutsumist ärge palun hakake soovitama, seda teen nagunii. Seniks äkki oskab keegi targem nõu anda sellel teemal.
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas artist »

Kuidas toimub töötasapinna valguse lülimine? Kui lülitiga siis otsiks viga selle tagant.
Kõik vead eksisteerivad ainult köögis? Need toad/ kohad mis sama faasi alt on võetud, nendel vigu pole tuvastanud?
Ventikas tähendab kubu? Kuidas see tööle hakkab? Välja tõmmates?
Kui kõik need on ühe peale tuleva soone otsas siis võib vabalt viga olla harutoosis wago ühenduses.
Emmy36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2020, 08:50

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Emmy36 »

Tasapinna valgusel on lüliti korpuse küljes. Teistel tubadel pole veel hetkel tuvastanud vigasid, ainult köögis.
Kubul on oma pistikupesa, kubu küljes olevatest nuppudest lülitan käima.
Kõik need on samal liinil (kogu köögi valgustus ja kubu) ning ka omaette kaitsme all kilbis. Harukarbi ühendused paistsid korras olevat, midagi sädelenud ei olnud.
Lihtsalt oligi nii, et panin laetuled põlema, korraks vilgatas nagu pirn oleks läbi läinud ja siis enam ei põlenud, siis taipasin, et tasapinna valgus ja kubu ka samal liinil, kontrollisin igaksjuhuks ja need olid ka vooluta. Ülejäänud agregaat köögis töötas. Ei läinud minutitki, kui vool järsku tagasi oli.
Midagi ei oska arvata, sest ennem sellist asja ei olnud. Ise ikkagi kipun wago kahtlustama või siis kilbis midagi nihu tehtud.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas aero »

kunn24 kirjutas: 11 Veebr 2020, 14:16 Kuidas voolu kontrollisid? Kas ampertangidega? Kui ei, äkki siis kadus siiski pinge ära? Seda saab voltmeetriga mõõta või proovilambiga kontrollida.
Kas see variant on täiesti välistatud, et mõlemad kadusid? Nii pinge kui vool 8).
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Emmy36 kirjutas: 11 Veebr 2020, 09:13
Elektriku kutsumist ärge palun hakake soovitama, seda teen nagunii. Seniks äkki oskab keegi targem nõu anda sellel teemal.
Hakkad elektrikku õpetama ?
Emmy36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2020, 08:50

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Emmy36 »

kunn24 kirjutas: 11 Veebr 2020, 14:16 Kuidas voolu kontrollisid? Kas ampertangidega? Kui ei, äkki siis kadus siiski pinge ära? Seda saab voltmeetriga mõõta või proovilambiga kontrollida.
Kuid teemasse, viga on tõenäoliselt seal, kus erinevad tarbijad kokku saavad või sealt edasi kilbi suunas. Loogiline oleks selle grupi lüliti asendada või kontrollida, et ta klemmid oleksid kinni keeratud. Wago klemme väga kahtlustada pole mõtet.
Minu voolu kontrollimine käis antul juhul lülitite vajutamisega :D
Minu loogika ütleb, et kui kuskilt oleks midagi lahti/halva ühendusega, esineks häireid ju pidevalt või ma eksin? Sellist tõrget on juhtunud mul paar korda paari nädalase vahega. Kui on mingid pingelangused, siis võib olla viga ju ka võrguettevõttes. Samas pingega on enne kõik korras olnud, tuled on vahepeal vilkunud aga seda ikka pigem suure tuulega.
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas artist »

EI pea olema faasi viga võib ka null lahti/ripakil olla kilbis või toosis.
Emmy36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2020, 08:50

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Emmy36 »

artist kirjutas: 11 Veebr 2020, 16:11 EI pea olema faasi viga võib ka null lahti/ripakil olla kilbis või toosis.
Nullist rääkides siis toosis on 5se wago klemmi ühte auku ühendatud kaks 1,5 juhet koos. Võib neid niimoodi ühendada?
Kunagi oli mul elektrik ühe automaatkaitsme alla keeranud kokku 1,5 ja 2,5 kaabli, valgustus kippus seal ahelas vilkuma, ei andnud piisavalt kontakti seega.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Muidugi kõik õige, aga päris nulltolerantsi ei saa vist kehtestada, kuigi on TEHNIKAFOORUM. Mind näiteks häirib "kw/h" märksa rohkem, kui "voolumõõtja".
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Emmy36 kirjutas: 11 Veebr 2020, 18:16 Nullist rääkides siis toosis on 5se wago klemmi ühte auku ühendatud kaks 1,5 juhet koos. Võib neid niimoodi ühendada?
Ja kes nullid ühte auku ühendas, Emmy36 või professionaalne elektrik? Kuidas need mahtusid? Kas kasvõi 0,2-4mm Wago ühe klemmi alla on lubatud ühendada kaks kaablit? Millegipärast jääks selles variandis kahtleva seisukohale, aga ega ma pole ka pädevusega elektrik.
Oma kolmandale küsimusele ootaks vastust siinsetelt päedevamatelt. Kes on pädevam, seda vahet ma juba oskan teha. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Emmy36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2020, 08:50

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Emmy36 »

Urmas kirjutas: 11 Veebr 2020, 19:06
Emmy36 kirjutas: 11 Veebr 2020, 18:16 Nullist rääkides siis toosis on 5se wago klemmi ühte auku ühendatud kaks 1,5 juhet koos. Võib neid niimoodi ühendada?
Ja kes nullid ühte auku ühendas, Emmy36 või professionaalne elektrik? Kuidas need mahtusid? Kas kasvõi 0,2-4mm Wago ühe klemmi alla on lubatud ühendada kaks kaablit? Millegipärast jääks selles variandis kahtleva seisukohale, aga ega ma pole ka pädevusega elektrik.
Ühendas ehitaja, kes oskab ka elektritöid teha. Aga jah kaks 1,5mm juhet on 5se wago klemmi ühe klemmi all koos. Mina, kes ma elektrist ainult väheke jagan, arvan et see ikka kahtlane. Ei tea miks ta nii teinud on. Ühe kaitsme alla ju ka ei tohi tegelt kahte juhet panna.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Emmy36 kirjutas: 11 Veebr 2020, 19:37 Ühendas ehitaja, kes oskab ka elektritöid teha. Aga jah kaks 1,5mm juhet on 5se wago klemmi ühe klemmi all koos. Mina, kes ma elektrist ainult väheke jagan, arvan et see ikka kahtlane. Ei tea miks ta nii teinud on. Ühe kaitsme alla ju ka ei tohi tegelt kahte juhet panna.
Emmy36 kirjutas: 11 Veebr 2020, 18:16 Nullist rääkides siis toosis on 5se wago klemmi ühte auku ühendatud kaks 1,5 juhet koos. Võib neid niimoodi ühendada?
Manüüdeiteagi, kelle teadmistes kahelda- kas ehitaja omades, kes oskab oskab elektritöid teha või Emmy36(väheke jagavana) teadmistes, kes oskab segi ajada või ei oska konkreetselt öelda, et kuhu need kaks kaablit koos on ikkagi ühendatud, kas Wagosse või kaitsme alla?
Ei midagi isiklikku, lihtsalt elektrist ainult vähe jagava indiviidi küsimused, kes tahab saada targemaks.
Viimati muutis Urmas, 11 Veebr 2020, 23:16, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Emmy36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2020, 08:50

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Emmy36 »

Urmas kirjutas: 11 Veebr 2020, 22:28
Emmy36 kirjutas: 11 Veebr 2020, 19:37 Ühendas ehitaja, kes oskab ka elektritöid teha. Aga jah kaks 1,5mm juhet on 5se wago klemmi ühe klemmi all koos. Mina, kes ma elektrist ainult väheke jagan, arvan et see ikka kahtlane. Ei tea miks ta nii teinud on. Ühe kaitsme alla ju ka ei tohi tegelt kahte juhet panna.
Emmy36 kirjutas: 11 Veebr 2020, 18:16 Nullist rääkides siis toosis on 5se wago klemmi ühte auku ühendatud kaks 1,5 juhet koos. Võib neid niimoodi ühendada?
Manüüdeiteagi, kelle teadmistes kahelda- kas ehitaja omades, kes oskab oskab elektritöid teha või Emmy36(väheke jagavana) teadmistes, kes oskab segi ajada või ei oska konkreetselt öelda, et kuhu need kaks kaablit koos on ikkagi ühendatud, kas Wagosse või kaitsme alla?
Wagosse on ühendatud kaks neutraaljuhet ühte auku, et võibolla see põhjustabki mul probleeme köögis selles ahelas, kus valgustus ja kubu. Kontakt on kehva lihtsalt, sest see klemmi auk peaks olema mõeldud ikka ühe juhtme sisestamisesks olgugi, et on 0.14-4mm. Ma ei tea muidugi, mis elektrikud selle peale kostavad?
Viimati muutis Emmy36, 11 Veebr 2020, 23:24, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Emmy36 kirjutas: 11 Veebr 2020, 23:14 Kaitsme asja tõin näitena lihtsalt välja, seal ikka üks juhe ühendatud.
Mille näitena? Ei saanud pihta teemaga seoses? :scratch: ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Emmy36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2020, 08:50

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Emmy36 »

Urmas kirjutas: 11 Veebr 2020, 23:18
Emmy36 kirjutas: 11 Veebr 2020, 23:14 Kaitsme asja tõin näitena lihtsalt välja, seal ikka üks juhe ühendatud.
Mille näitena? Ei saanud pihta teemaga seoses? :scratch: ;)
No mul kunagi kaitsmete puuduse tõttu keerutati kaks juhet kokku ja pandi ühe kaitsme alla, algul oli kõik norm, siis hakkasin valgustitest vilkumist märkama. Viga oli selles samas kaitsmes, ühendus oli halb, tegi elektrik hülsiga ühenduse ja siis sai korda. See oli teises ahelas, mitte selles mis praegu probleeme tekitab
Selle wago ühendusega äkki sama keiss, et kui pannakse kaks juhet ühe klemmi alla, et ühendus Võibolla kehva jne...no ei tea.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Emmy36 kirjutas: 11 Veebr 2020, 23:14
Urmas kirjutas: 11 Veebr 2020, 22:28
Emmy36 kirjutas: 11 Veebr 2020, 19:37 Ühendas ehitaja, kes oskab ka elektritöid teha. Aga jah kaks 1,5mm juhet on 5se wago klemmi ühe klemmi all koos. Mina, kes ma elektrist ainult väheke jagan, arvan et see ikka kahtlane. Ei tea miks ta nii teinud on. Ühe kaitsme alla ju ka ei tohi tegelt kahte juhet panna.
Emmy36 kirjutas: 11 Veebr 2020, 18:16 Nullist rääkides siis toosis on 5se wago klemmi ühte auku ühendatud kaks 1,5 juhet koos. Võib neid niimoodi ühendada?
Manüüdeiteagi, kelle teadmistes kahelda- kas ehitaja omades, kes oskab oskab elektritöid teha või Emmy36(väheke jagavana) teadmistes, kes oskab segi ajada või ei oska konkreetselt öelda, et kuhu need kaks kaablit koos on ikkagi ühendatud, kas Wagosse või kaitsme alla?
Wagosse on ühendatud kaks neutraaljuhet ühte auku, et võibolla see põhjustabki mul probleeme köögis selles ahelas, kus valgustus ja kubu. Kontakt on kehva lihtsalt, sest see klemmi auk peaks olema mõeldud ikka ühe juhtme sisestamisesks olgugi, et on 0.14-4mm. Ma ei tea muidugi, mis elektrikud selle peale kostavad?
Ehk raatsid sellest Wagost siia pildi üles riputada? Ma küll elektri kohalt eriti pädev pole aga eneseharimise mõttes tahaks näha. Ehk saan ka ühel ilusal päeva piisavalt pädevaks, et pingelisi olukordi ohutult maandada.
Torutööd Tartus 56 932 898
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Harutoosis on kasutatud 5 auguga wago klemmi ja kõik 5 auku on täis topitud. Tuleb välja ,et 5 august ei piisanud ja topiti ühte auku kaks soont. Tõesti mõnel nii raske siin aru saada?

Ega sihuke teguviis õige ei ole aga ma arvan ,et probleem võib olla selles kuidas need sooned seal klemmis asetsevad.
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Jah 8ne wago olekski lahendus, arvatavasti ehitaja arsenalist oli see 8ne puudu :)
Emmy36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2020, 08:50

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Emmy36 »

Vaatasin igaksjuhuks teised harukarbid ka üle majas, et äkki on nendes ka mõni selline wago ühendus, kus 2 juhet ühes augus. Elutoa omast leidsin veel sellise ainuke vahe, et isoleerteibiga otsast pandud. Mõni ühendus paaris harukarbis selline ka, kus vask paistma jäänud, on see kuidagi ohtlik?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas RaJy »

kunn24 kirjutas: 12 Veebr 2020, 15:02 Sinine, kollaroheline- ei ole mingil juhul ohtlik, pruun, hall, must- kui näppima lähed ja mingi imenipiga vooluring läbi sinu tekib, võib olla ohtlik. Samas harukarp on otsepuute eest kaitstud ja sul sinna asja ei tohiks olla.

Jutuksolnud Wago naljade üle tuleks paigaldajale esitada reklamatsioon. Las kontrollib kõik ühendused üle ja teeb korda.
Nende värvide osas ära ole kindel - sain viimati "suraka" voolu värvide järgi välisvalgusteid ühendades - "spetsialist" oli faasi kolla-rohelisse pannud. Ise muidugi hooletu - ei kontrollinud, aga see oli päris mitu aastat tagasi ja peale seda alati kontrollin. :mrgreen:
Emmy36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2020, 08:50

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Emmy36 »

Lasin selle 5se wago asemele 8se panna, kus nüüd iga null omas augus.
Võibolla loll küsimus, aga kui ühendused wagodes või kus iganes elektripaigaldises oleks halvad/lahti, kas siis ei peaks tõrkeid kogu aeg olema?
See tõrge, mis on mul, seda on olnud 2 korda paari nädalase vahega, viimased paar päeva olen pidevalt jälginud ka ja enam pole olnud (ka enne wago vahetamist). See ei tähenda muidugi, et see normaalne oli, midagi kuskil ikkagi põhjustas.
Kuidas siis aga kord annab halva ühenduse ja siis jälle hea ühenduse, et kõik justkui toimiks jälle, mis seda mõjutab?
Katseks panin korraga köögikubu, tasapinna valguse ja laevalgustid tööle (valgustus kõik ledid), et vaadata kas siis ka ära kaob vool sellest ahelast, ei kadunud.
Kas siin mõni elektriga sinapeal olev inimene viitsib mulle seletada?
Walterscheid
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 103
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Võib-olla mõni kipsikurvi juhtmesse lastud? Halvad ühendused peaks "heliefekti" ka põhjustama, ehk surinat kuulda olema harukarbist. Hõõglambid hakkavad seal ahelas värelema ja raadiolained on segatud. Omad kogemused nõukaaegsest majast, kus pidevalt pidi einevaid pirnide sokleid ja lüliteid üle keerama.
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Ints »

Kunagi oli mul elektrik ühe automaatkaitsme alla keeranud kokku 1,5 ja 2,5 kaabli, valgustus kippus seal ahelas vilkuma, ei andnud piisavalt kontakti seega
Selline asi on keelatud.Erineva ristlõikega kaableid ühe klemmi alla ühendada ei tohi.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ints kirjutas: 13 Veebr 2020, 09:51Erineva ristlõikega kaableid ühe klemmi alla ühendada ei tohi
Ega sama ristlõikegagi üldjuhul ei tohi.
Emmy36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2020, 08:50

Re: Elekter jamab

Lugemata postitus Postitas Emmy36 »

Arvata on, et viga mul nendes wago ühendustes ongi, kus kaks juhet ühes augus, kui nendesse ei tohi nii ühendada juhtmeid.
Pelgan kõige rohkem, et äkki köögis (selles ahelas, kus vool hetkeks kadus) kuskil lae all või seina sees ühendus ära, aga siis oleks lülitis ikka ju vool alles olnud, mul on huumlambiga 2 klahviga lüliti ja sellel oli tuli kustunud...minu, kui mitte elektriku loogika järgi võib ühendusega jamada siiski harukarbi ühendustes või kilbis siis, vaevalt et kuskil ligipääsmatus kohas. Ei taha üldse kohe hakata seinu ja ripplage lammutama.
Võtsin selle ehitajaga ka ühendust, kes nii tegi klemmühendused, ütles mulle, et võib ühendada küll nagu ülal mainitud. Põhjendas seda sellega, et klemmil märge 0,8-2,5(4.0mm), et üle selle väärtuse ei tohi sinna midagi üle panna ja ega ta ei mahukski. No ma ei tea, mida sellest arvata.
Elutoa harukarbis on ta mul erinevate ristlõigetega kaablid ka veel 5se wago ühte auku kokku pannud, mõlemad neutraalid nagu köögi harukarbi klemmiski.
Igatahes need ühendused lasen elektrikul üle teha kõik.
Vasta