Soovitage pelleti põletit.

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Puustel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 02 Jaan 2020, 12:48

Soovitage pelleti põletit.

Lugemata postitus Postitas Puustel »

Põleteid on väga palju erinevaid. Iga müüja kiidab ikka enda oma.
Millist pelleti põletit sinine rahvas soovitaks?
Katlaks on luk35 koos 2000l akupaagiga.
linnuoru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Jaan 2020, 16:51

Re: Soovitage pelleti põletit.

Lugemata postitus Postitas linnuoru »

Soovitan Kipi põletit ja arvan Cerbose töötajad oskavad flantsi asjus aidata. Mul on ka 2m3 akupaagiga aga katel on Pelle. Talvel puhastan 2 korda kuus katelt, põletit ja viin 3/4 tuhka välja.Kütan 230m2 põrandapinda ja septembrist mai lõpuni 4-5 alust kulu. Kasulik panna maja sisse temperatuuriandur ja see hoiab kütust kokku. Põleti Kipi oskuslike häälestajaid on vähe Eestis ja minu teada 2-3 meest ja mina tellisin nad Lätist (Valmierast) ning tegid töö ära poole odavamalt.
Katlamiis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 17 Mai 2019, 21:16

Re: Soovitage pelleti põletit.

Lugemata postitus Postitas Katlamiis »

linnuoru kirjutas: 14 Jaan 2020, 17:09 Soovitan Kipi põletit ja arvan Cerbose töötajad oskavad flantsi asjus aidata. Mul on ka 3m3 akupaagiga aga katel on Pelle. Talvel puhastan 1 korda kuus katelt, põletit ja viin 3/4 tuhka välja.Kütan 230m2 põrandapinda ja septembrist mai lõpuni 4-5 alust kulu. Kasulik panna maja sisse temperatuuriandur ja see hoiab kütust kokku. Põleti Kipi oskuslike häälestajaid on vähe Eestis ja minu teada 2-3 meest ja mina tellisin nad Lätist (Valmierast) ning tegid töö ära poole odavamalt.
Soovitan samuti Kipi põletit. Mul KIPI26 varsti juba 3 aastat ja samuti akupaagiga ning katel on Pelle. Talvel puhastan 500 kg pelleti põletamise järel katelt ja viin tuhka välja, turbulaatoreid raputan iga nädal, (peaks paigaldama automaatse turbulaatorite raputaja) põletit puhastan alles kevadel .Kütan 220m2 põrandapinda ja septembrist mai lõpuni 2,5-3 alust kulu, häälestasin ise aga selleks kulus päris kaua aega, abiks suitsugaaside analüsaator ja palju lugemist ja puurimist netis. KIPI26 laseb põletada üsna viletsa kvaliteediga pelleteid.
Puustel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 02 Jaan 2020, 12:48

Re: Soovitage pelleti põletit.

Lugemata postitus Postitas Puustel »

Kuidas selline põleti tundub?
On kellelgi kogemusi?
https://torujyri.ee/et/pelletipoletid/1 ... -wifi.html
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Soovitage pelleti põletit.

Lugemata postitus Postitas Prill »

Vaatan, et põletite hinnad korralikult alla tulnud mõne aastaga, ja samas hinnaklassis valikut rohkem. Võimalik, et pelletikütet väga enam ei eelistata, majad ehitatakse soojapidavamaks ja õhk-vesi soojuspumbad teevad kütmise töö samade kuludega hulka vähema jändamisega ära.
Ise valisin toona Pelltech põleti, suuresti hinna pärast, samuti meeldis pelltech põletis see aku värk, kui vool ära läheb, suudab põleti põlemisprotsessi aku pealt lõpetada, teistel põletitel ma ei ta kuidas see avariiolukord lahendatud on. Põletite teemasid lugedes jäi mulje, et osadel põletitel voolu kadudes lihtsalt põleb ette antud pellet ära ja midagi ei juhtu, samas rõhuti tagasipõlemis ohule.
akvanaut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Nov 2014, 10:25

Re: Soovitage pelleti põletit.

Lugemata postitus Postitas akvanaut »

Puustel kirjutas: 16 Jaan 2020, 12:03 Kuidas selline põleti tundub?
On kellelgi kogemusi?
https://torujyri.ee/et/pelletipoletid/1 ... -wifi.html
kogemusi pole, aga kirjas on et 12-35kW.
modulleeriv võiks olla ikka palju väiksemast kilovatist. see 12kw on ikka kõva uhamine mis vajaks siis akupaaki või hakkab ta tihti sisse/välja lülitama. Võimalik, et aparaat töötab ka väiksema võimsusega, kuid sellisel juhul on tootekirjeldus puudulik.
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Soovitage pelleti põletit.

Lugemata postitus Postitas plb »

akvanaut kirjutas: 17 Jaan 2020, 11:17 kogemusi pole, aga kirjas on et 12-35kW.
modulleeriv võiks olla ikka palju väiksemast kilovatist. ...
Nii ja naa. Kui üks katel (tema suitsukäigud/soojusvaheti) on optimeeritud ütleme 30 kW-le, siis selles 12 kw või vähem põletades langeb ka kasutegur. Kardan, et lõpptulemusena võib sisse-välja plõksimine tulla odavam.
Ma võin laupäeval teha katse.
Vaatasin, et praeguse ilmaga on mu elamise ööpäeva keskmine vajalik küttevõimsus 3,75 kW. Viimase 24 h jooksul on käivitunud 7 korda. Olen peaaegu kindel, et kui ma paneks ööpäevaks katla isegi 6 kW-ga tiksuma, jahtub see lõpuks maha.
Muidugi: väikese katla veemahu puhul on see alla poole nom. võimsuseni moduleerimine paratamatu - paigaldamata puhvermahuti tagantjärgi kinnimaksmine.
Puustel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 02 Jaan 2020, 12:48

Re: Soovitage pelleti põletit.

Lugemata postitus Postitas Puustel »

Tere.
Hetkel sa soetatud kasutatud pelltech pv 20 soodsa hinnaga katsetused.
Hetkel tundub asi toimivat.u 1h puhkab ja 40-47min põleb.
Põleti andur seatud 55' peale akupaagist radiaatoritesse mineva toru peale.
Vasta