Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Ega see reguleerimisvõimalus on suuresti teoorias. :D
Pluss ketta kuludes ja teise paksusega keti korral peaks niiehknaa üle reguleerima.
3lindu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 17 Jaan 2016, 11:35
On tänanud: 4 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas 3lindu »

Teritasin prooviks ühe vanema keti tequila soovituse järgi 55/30/10 4,5mm kettaga. Nüüd on see majapidamises kõige lõikavam kett! Lausa vajub puusse! Tänud soovituse eest!
Küsin nüüd nõu elektrilise kettsae (Husq. 317) keti kohta. Sellel hambaid vähem, vahemaad pikemad. Mis valem selle teritamise juures kõige parem oleks?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

peab siis ka jämmema ketta külge panema prooviks :scratch:
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

See husq kasutab Oregon 91VG ketti (3/8" lopro). Kõigil 91 kettidel on 55/30/0 ja peenike ketas (1/8" ehk 3.17mm).

91 = H36 = Dolmar 092 need on kõik samad asjad. VG asemel on nüüd PX
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Ketta laius ei tohiks mõjutada keti otsest teravust. Ja see 10 kraadine nurk peaks andma rohkem efekti full chiesel ketil.

nb: võib mulle privasse pakkuda saage müügiks, võivad olla vanad ja katkised.
Viimati muutis Lambivend, 19 Jaan 2019, 08:19, muudetud 1 kord kokku.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Nii see peaks olema jah.

Aga mis konkreetselt .325 kettidesse puutub, siis nende nurkadega on mingi kamm. Oregon reklaamib nüüd X-Grid süsteemi, mis pidi out-of-box superterav olema jne.
Minu arust see vahe ongi nüüd selles, et antakse karbiketile ka see 10 kraadi. Ja et kasutatakse 55 klaadist lõikenurka. "Standard" teritamine micro chisel jaoks peaks olema 60/30/0

Miks teritajad nüüd järsku X-Grid on, sellest mina aru ei saa?????? Justnagu enne ei saanud 55 kraadi peale keerata????

(Nendel odavatel teritajatel ongi see 60 kraadi jäigalt paigal ja mingist 10 kraadist pole juttugi.)

Seda ma võin kinnitada, et Dolmar 484 on 0 kraadi peal, olen ise üle mõõtnud. Samas instruktsioon käseb 10 kraadi peale viilida :D
Huumor on selles, et seda saab teha kas viilirakisega, rullikutega toega, sobiva käiaga või vaba käega, aga MITTE nende saagede/kettide jaoks mõeldud standardse Oregoni- stiilis viilihoidjaga. Enamasti on see ka ära mainitud, aga mitte igal pool :D

Igatahes keda huvitab, võib googeldada "filing angles" vms ja näiteks Forestry Forums jne pealt leiab põnevamat lugemist, kui mõnest seebikast.

P.S. kusagil Oregoni promotekstides oli selle 10 kraadi kohta kasutatud väljendit "fine tuning" :scratch:

Mina olen lugenud kaht varianti seletust- justkui peaks olema midagi, mida on tarvis kuiva/külmunud puu korral. Või teine- et parandab puru eraldamist (noh nagu semi/full skip jne).

Kes täpselt teab, võiks öelda.
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Kurdan ka mure. Tunnen end päris rumalana :D Saag Stihl MS 211 C-BE: https://www.farron.ee/mootorsaag-ms-211-c-be.html
Sai ostetud peale uus kett: Oregon: http://oregon.ee/18-saeketid?tagname=Stihl%20MS211 (soovitas müügimees kui ütlesin, et valdav osa ajast on tegu saarepuude saagimisega). teritamiseks kasutan Stihl 2in1 teritusraami: https://www.mehka.ee/stihl-teritusraam-2in1-4-0mm

Saetavaks osutus hiljuti langetatud saarepuu känd, mida soovin nö eemaldada.
Uus kett peal ja esimesed saagimised olid nauditavad, läbis saart nagu võid. Muidugi on saar väga tugev puu ja kaua ei pidanud ootama hetke kui vaja teritama minna. Saeraamiga sai teritatud, aga no ei hakka kett enam puusse sisse. Viliseb kohapeal ja isegi kui sööb end sisse, siis teekond läheb kõveraks. Mõistus ütleb, et saeraamiga ei saa ma seda ketti piisavalt teravaks ? Võtsin sae linna kaasa ja lasen ära teritada, et näha, kas asi on selles. Igaljuhul, käis mõte peast läbi, et ehk peaks elektrilise teritaja poole vaatama. Siit lugedes jääb mulje, et valdav enamik müügil olevatest on jama ?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

polukoli kirjutas: 30 Juun 2019, 20:25 Igaljuhul, käis mõte peast läbi, et ehk peaks elektrilise teritaja poole vaatama. Siit lugedes jääb mulje, et valdav enamik müügil olevatest on jama ?
;) Mul ei käinud läbi mõte, vaid oma laiskusest olin valiku ees. Meil maal kaks saagi, üks väiksem Stihl ja asjalikum Husqvarna. Reedel tuletati mulle meelde, et Stihli ketid on nürid. Kodus oli paar Stihli oma, võtsin kaasa, et teritataks ära. Enne pühapäeva kätte ei saa. Loobusin. Teise kohta ei hakanudki minema, sest seal ei oleks enne esmaspäeva nagunii kätte saanud. Tuli meelde, et kohalikus Coopis olin näinud noname ketiteritajaid. Läksin sinna ja oligi kahte sorti nonamesid- üks Sheppard ja teine PowerPlus. Uurisin mõlemat. Sheppardil oli alusraam plastikust ja käia korpus metallist. PowerPlusil vastupidi. Vahtisin ja logistasin mõlemaid ja nikatsid mõlemad, aga otsustasin poweri kasuks. Panin siis kodus kokku, tegin ühest nelikanttorudest vedelevast toolist alusraami. Ega muud ei olnud alusraami jaoks midagi teha kui põhi ja leen lahti kruvida, selili keerata, toolijalgade külge plate kruvida ja teritaja plate külge. Sai siis harjutatud teritamist ühe väga vana keti peal. No kui natuke hakkas juba tulema ja võtsin ette Stihli kaks ketti. Eile käisime maal ja sai proovitud teritatud ketti, et kas tuleb laastu või tolmu. Oi üllatust, laastu tuli. Olid ühed 30cm läbimõõduga kasepakud, mis ei allunud lõhkujale ja pidin pliidialusteks juppideks saagima. Pärast sai veel metsakuiva jämedaid palke parajateks juppideks saetud Arvestades ketiterituse hindasid, ca 2€/kett, siis 20 teritamisega peaks olema enam-vähem ehk üks suvi.
Kokkuvõtteks- sellise väga amatöörliku isendi kohta ta rahuldas mind. Vähemalt esialgu. Üks puudus oli ja selleks oli see, et teritajat ei tohtinud liiga kõvasti põhjani vajutada, sest sügavuse fikseerimise süsteem ei olnud päris see, aga see on vist plastikkorpuse süü(andis järgi).
Üks-kaks eelist on küll olemas. Esiteks- ei pea muretsema terituse pärast ja teiseks- teritusjälg on kohe kindlasti parem kui viiliga nühkides.
PS. Paluks seda muljetamist mitte võtta kirjeldatud teritaja laitmise või kiitmisena, sest mul puuduvad teritamise teadmised ja oskused ehk täielik võhik.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Urmas, hea kirjeldus! :) Tundub, et pole ka endal elektrilisest teritajast pääsu, aga ootaks kellegi kogemusi mõne sellise peal, mis on brändi oma ja teeb oma tööd korrektselt. Pole ka mul huvi mööda ettevõtteid jalutada ja paluda ketti teritada, sest üldjuhul leiab saag kasutust nädalavahetuseti ja viimasel ajal tihti.
polukoli
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 73
Liitunud: 04 Sept 2009, 12:12

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas polukoli »

Natuke tuhninud kodukatel ringi, et mida meil pakutakse ja mille hind oleks talutav. Pilt on kirju, valida ei suuda :D

Tecomec "Jolly EVO" - 189 €

Ozaki - 141 €

HECHT 9230 - 74 €

"SharpMaster" Tecomec - 70 €

KS 1200, Scheppach - 52 €

Grizzly KSG 220 - 52 €

POWERPLUS 220W - 37 €

Gardeo 180 W - 36 €

Vagner SDH SF7C106 - 35 €

Atika KSG 220A, 220W - 34 €

Hecht 9 - 30 €

MATRIX KS 200-1 - 26 €

Vagner SDH J1M-KW-100 - 21 €
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

polukoli kirjutas: 01 Juul 2019, 08:22 Natuke tuhninud kodukatel ringi, et mida meil pakutakse ja mille hind oleks talutav. Pilt on kirju, valida ei suuda :D
Nimekirja esimese kahega võiks vist naabrimehele raha eest teritusteenust osutada, aga ülejäänud tunduvad minema ühte auku väikeste variatsioonidega. Isegi see kõikse odavam peaks mingil määral teritama. :scratch: ;)
Eks sa pead ise arvutama kui palju terituskordi tuleb ja võrdlema teritusteenuse hindadega+ kulutused transpordile, et kett teritusse viia.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

need powerplusilaadsed ei kõlba, liiga kiired pöörded.

Saemehed kiidavad OZAKit
Miski muu nimega, aga visuaalselt TECOMEC Sharpmasterit meenutav oli päris hea.
HECHT on ka paljulubav.
Ülejäänud on viska ühega teist.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Sõltub, mis ketid on. Need odavad kõlbavad kuigivõrd ainult 3/8" lopro kettide jaoks (ühesõnaga elektrisaag). .325 ja "päris" 3/8 tahavad korralikku teritajat (Ozeki, Oregon jne) ja paksu ketast.

Ozekist ma ülevalpool kirjutasin. Tahab veidi timmimist, aga siis on ka täitsa OK ja hind pole ka väga hull.
Kaks miinust enda jaoks, et kruustangid võiks paremad olla ja puruhamba kivi ei ole kaasas, pole raatsinud veel osta :D

Igal juhul tasub osta, kui vähegi saagimist, siis ära tasub väga ruttu ja oma teritatud kett on ikka üle kõige.

Ma loputan ketid enne denaturkaga üle, ketas kestab palju kauem ja ei lase siniseks, samuti tuleb aeg ajalt profileerimiskiviga üle käia.
Põhiline nõks on võimalikult vähe ühe korraga võtta, alati saab mitu ringi peale lasta. Veel teen nii, et lasen korraga ühe poole hambad (noh nt 6 ketti, algul kõigil vasak, siis parem, saagede kaupa on konksu otsas, et sassi ei läheks omavahel).
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas: 01 Juul 2019, 16:28 Ülejäänud on viska ühega teist.
Eks ta nii kipub olema, kuid õnneks ei tegele igapäevaselt saagimisega ja esialgu rahuldab meie vajadusi. Üks vajadus, mis reedel selgus, on sõltumatus ketiteritaja teenusest. Aga võiks ju iga 5 talu kohta üks 24/7 avatud töökoda olla. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas T25 »

Eks kõik oleneb, kui tihti ja milleks saagi kasutada, aga kui ikka metsa asja on, siis viilimisest pääsu pole. Mina kasutan stihli spets viili, kus on siis kaks viili ja lameviil koos ning mis lükkab siis puruhammast ka kohe maha. Vaja läheb veel väikest paku sisse löödavat abimeest, mille vahele sae leht kinni fikseerida, et saaks korralikult viilida. Profid lasevad muidugi tavalise viiliga saag põlve peal ning siis on veel eriti profid viilijad, kes lasevad eriliste kantviilidega oma käe järgi hambale õige saki sisse ja siis läheb nagu sulavõist läbi. Ma ise ei taha eriti elektrilistega jamada, sest et kui liiga palju lased, siis karastad hamba nii ära, et tavaviil enam üldse peale ei hakka.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Olen juba nii vana, et ei hakka isegi mitte punastama kui mu küsimused tunduvad lollina. ;)
Paar postitust tagasi mainisin, et soetasime ühe mänguteritaja, mis esialgu rahuldab meie vajadusi. Nüüd tekkis üks uus uitmõte. Kuna me maal aeg-ajalt põletame õhtuseks/öiseks olenguks miljööpakke, siis on pakule vaja sisse saagiga pikipuitu 6-8 sälku, aga see läheb suht vaevaliselt. Kuna vist on olemas(täpselt veel ei tea) üks vana saekett, mis ei kõlba palkide saagimiseks, siis, kas seda on võimalik teritada pikipuidu saagimiseks? Praegusel teritajal on fikseeritud kaldenurgad 0-15-30 kraadi. Või jääbki see lihtsalt minu uitmõtteks?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Peaks nagu olema küll. Ma kunagi olen uimase peaga suutnud ühe pikilõikeketi teritada 30 kraadi peale ja täitsa töötas. Miks ei peaks siis olema vastupidi võimalik? Seda ei pea vist sulle küll seletama, et ketti ei maksa kuumaks ajada selle ümberteritamise käigus ;)
Torutööd Tartus 56 932 898
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Urmas, teritad hambad 10 kraadi peale ja ongi olemas ;)

Polukoli, Stihl 2in1 on tegelikult üpris hea ja kindlasti saab sellega keti puusse tirima. Ma soovitaks sul keti veel korra üle käia ,et kõik hambad ikka oleks teravad.

Ise oman Ozaki käia aga julgeks ka Hechti osta, arvatavasti tegemist täpselt samade käiadega.
Ise maksin ozaki eest ~ 100-120 eurot.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lambivend kirjutas: 10 Juul 2019, 12:35 Urmas, teritad hambad 10 kraadi peale ja ongi olemas ;)
Tänan julgustamast, eks proovin ära.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
heixx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 16 Aug 2015, 21:15
On tänanud: 2 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas heixx »

https://www.mehka.ee/stihl-teritusraam-2in1-4-0mm

Tegin 17tihu puid küttepuudeks ja iga mingi aja tagant teritasin vot täpselt sama teritajaga. Lausa lust oli kui hästi see teritaja töötas. (https://www.mehka.ee/stihl-teritusraam-2in1-4-0mm) Saehamba võtmine koos tera teritamisega on lausa geniaalne. Ja kulus kõigest ainult üks kett ning ka paarkorda sai mulda lasta. Kas oled kindel, et kasutasid viili õigesti ? jooned olid õigesti jne? youtubest ka videosid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

tequila kirjutas: 01 Juul 2019, 17:30 Sõltub, mis ketid on. Need odavad kõlbavad kuigivõrd ainult 3/8" lopro kettide jaoks (ühesõnaga elektrisaag). .325 ja "päris" 3/8 tahavad korralikku teritajat (Ozeki, Oregon jne) ja paksu ketast.
Paar uudishimulikku küsimus targemaks saamise eesmärgil. Mul on see odav elektriline ketiteritaja ja tal oli kohe küljes 3,6mm paksune ketas. Kuidas mõjutab teritusketta paksus terituse kvaliteeti? Viilid on nagu 4- ..mm-ni. Kas peaksin paksema käiaketta vaatama? Teritan sellega Makita elektrilise kettsae ja Husqvarna 535(?) kette.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

3.6mm? Muidu õhuke ketas on 3.2mm ehk 1/8"?

Makita jaoks on õhuke ketas kindlasti O.K.
Kui see 535 on see 1.1 mm ketiga elektrisaag, siis aus vastus on et ei tea, pole sellist omanud.
Loogika ütleks, et selle 1.1 suhe "päris" .325 võiks olla sama, mis 3/8 ja 3/8 lopro. Mis to husqvarna juhendis viili kohta ütleb? 4,5mm ja 4,8mm on .325 jaoks, 4,0 on 3/8 lopro (mis on Sul tõenäoliselt Makital peal), 5,5 on 3/8
Müüakse ka 3,5mm viili muide.

X-Cut kett muidu peaks tähendama 55 kraadist nurka ja seda ei saa nende odavatega teha.

NB! viilide ja ketaste paksused ei ole samad! Nt lopro jaoks on 3,2 mm ketas, aga 4 mm viil.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

tequila kirjutas: 04 Jaan 2020, 07:18 Makita jaoks on õhuke ketas kindlasti O.K.
Tänan, Makita osas sain selguse.
tequila kirjutas: 04 Jaan 2020, 07:18 Kui see 535 on see 1.1 mm ketiga elektrisaag, siis aus vastus on et ei tea, pole sellist omanud.
Vabandust, kirjutasin segaselt, see Husqvarna 535 on ikka bensumootoriga. Selle jaoks teritusketta paksus?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

535 bensumootriga husqvarnat ei ole olemas. Äkki mõtled 353?
Kui mõtled 353 siis see on .325 ja seda teritatakse nii 3.2mm,4.5mm,4.7mm ja 4.8mm kettaga.

Teoorias mida väiksem ketas seda suurem konks hambale tuleb, ehk siis seda paremini puusse tirib.
Väikse kettaga võib oll see jama ,et kui tahta teritada käsitsi viiliga peale käiaga teritamist siis tuleb natuke rohkem materjali ära viilida ,et viil õieti hamba all oleks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lambivend kirjutas: 04 Jaan 2020, 15:37 535 bensumootriga husqvarnat ei ole olemas.
Mis see on? https://saestuudio.ee/toode/husqvarna-535i-xp/ Küsisin sae kasutajalt ja tema arvas, et võis olla isegi 545. Hetkel ei ole põhjust ämma juurde minna, vähemalt ilma mõjuva põhjuseta mitte ;) ,et täpselt järgi vaadata, aga mingil hetkel täpsuse huvides püüan meelde jätta ja vaadata täpset mudeli nimetust.
Lambivend kirjutas: 04 Jaan 2020, 15:37 Teoorias mida väiksem ketas seda suurem konks hambale tuleb, ehk siis seda paremini puusse tirib.
Väikse kettaga võib oll see jama ,et kui tahta teritada käsitsi viiliga peale käiaga teritamist siis tuleb natuke rohkem materjali ära viilida ,et viil õieti hamba all oleks.
Selle selgituse eest aitäh!
Viimati muutis Urmas, 04 Jaan 2020, 17:16, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta