PEX toru

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
E16
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Dets 2019, 19:44
On tänatud: 1 kord

PEX toru

Lugemata postitus Postitas E16 »

Millisest poest leiaks pex 15x2,5 veetoru ?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: PEX toru

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Kas 16x2 ei sobi?
E16
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Dets 2019, 19:44
On tänatud: 1 kord

Re: PEX toru

Lugemata postitus Postitas E16 »

sobib ainult 15x2,5 kuna teised osad on selle mõõdu peale
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: PEX toru

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Millised osad? Kas need, mis toru sisse lähevad? Sel juhul ei tohiks ju probleemi olla, sest venitad niikuinii toru otsa esialgu suuremaks. Ja kokku tõmbudes kahaneb siis 1mm vähem lihtsalt.
E16
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Dets 2019, 19:44
On tänatud: 1 kord

Re: PEX toru

Lugemata postitus Postitas E16 »

to äärenurk ajasid vist segamini pex ja alupexi toru, tavalist pexi toru ei pea suuremaks venitama. Vb olla mõni soome torumees saab nii öelda tuua seda toru. Neil jääb kindlasti üle ning mul ei ole tähtis, et oleks terve rull. Piisab ka 7m-10m jupid.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: PEX toru

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Alupexi (PEX-AL-PEX) ei venitata, sellele "hammustatakse" erinevad liitmikud külge. Pexi just venitatakse laiemaks, pistetakse liitmik otsa ja siis lastakse kokku tõmbuda. Mis need olemasolevad "teised osad" on, mis 15x2,5 mõõtu nõuavad?
E16
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Dets 2019, 19:44
On tänatud: 1 kord

Re: PEX toru

Lugemata postitus Postitas E16 »

Just alupex tahab peale lõikamist laiendajaga suuremaks venitamist, et liitmikul tihendeid ei rikuks. Tava pexi lükkad lihtsalt liitmikule peale, siis tuleb sõrmus ja siis mutter ja hea kui sinna sõrmuse alla ja peale saab törtsu pastat ka panna. Need teised osad on kollektor ja need seina sisesed kannad kuhu hiljem kraani ühendad.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: PEX toru

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Sa oled päris elus ka neid torusid näppinud või ajad niisama "ma tean ise küll" tüüpi mula ?
Alupexi ei venitata mitte kuskile, mitte kunagi. Lõigatakse seest mingi õhuke kiht maha aga ei venitata. Või noh pohlad, mida sa arvad aga proovi siis mõelda, et mis sellest alumiiniumtorust järgi jääb kui seda venitada. Alupexi puhul on nii pressitav liitmik kui ka mutriga liitmik aga mõlemal juhul lõigatakse tihendi kaitsmiseks ja ühtlasi ka lõikekoha ühtlustamiseks see toru seest kergelt koonuseks. Ilma metallita pex on selline asi mida kannatab punnitada ja venitada.
E16
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Dets 2019, 19:44
On tänatud: 1 kord

Re: PEX toru

Lugemata postitus Postitas E16 »

dumbuser ma olen neid asju teinud ja näinud ning tean millest räägin. Vb olla pole seletus nii perfektne, et kõik asjast aru saaksid, aga teema oli rohkem selles kust saaks seda 15x2,5 pex toru.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: PEX toru

Lugemata postitus Postitas ping »

E16 kirjutas: 05 Dets 2019, 23:15 dumbuser ma olen neid asju teinud ja näinud ning tean millest räägin. Vb olla pole seletus nii perfektne, et kõik asjast aru saaksid, aga teema oli rohkem selles kust saaks seda 15x2,5 pex toru.
https://www.google.com/search?q=15x2,5+ ... AHoECAEQAA
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
nilsesimene
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Jaan 2020, 17:34

Re: PEX toru

Lugemata postitus Postitas nilsesimene »

15mm pex toru ei ole meie kaubandusvõrgust saadav. Variant on tõesti mõni tuttav soome kipsikruvi
Vasta