Praod lae ääres

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
camouflage
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 25 Nov 2019, 10:30

Praod lae ääres

Lugemata postitus Postitas camouflage »

Uuel majal, mille ehitamisega alustatud 2018 aprillis ja sisse kolitud oktoober 2019, on tekkinud laeäärtesse imelikud praod. Siseviimistlus tehtud 2019 talv-kevad ning, kuni käesoleva novembrini selliseid pragusid ei olnud. Kas põhjus kütmises, õhuniiskuses, seinte vajumises vms? Kuidas oleks kõige mõistlikum neid parandada, ilma, et peaks uuesti hakkama pahteldama ja lihvima? praod valdavalt välisseina äärtes, aga ka mõne siseseina juures. Kas maalrisilikoonist ja värvist võiks abi olla?
20191124_213938.jpg
20191124_213938.jpg
Manused
20191124_205912.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Praod lae ääres

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Need on puhtalt nn vajumispraod või uue maja puhul ka kogu maja ehitusjärgse niiskuse stabiliseerumisel materjalide(kasvõi enamlevinud laematerjal kipsplaat) mahukahanemisel tekkinud kuivamispraod. Abiks on akrüülhermeetik, valge värv ja pintsel. Selliseid pragusid oleks andnud vältida kui maaler oleks viitsinud paberteibiga ka sisenurgad ära teha. Samas kui maaler tegi sisenurkades ka ainult akrüüliga, siis on ta samuti õigesti teinud ja sellised asjad garantii alla ei kuulu, vähemalt minu puhul. Pahtel, värv, akrüül jms siseviimistlusmaterjalid ei ole konstruktsioonidele jäikust andvad materjalid. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Praod lae ääres

Lugemata postitus Postitas Hiid »

nügid teravad servad maha ja akrüüli täis, nagu Urmas soovitas. Värv peale. Järgmisel suvel, vajadusel korrata-
camouflage
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 25 Nov 2019, 10:30

Re: Praod lae ääres

Lugemata postitus Postitas camouflage »

tundub tõesti nii, et need seinad, mis on antiikkrohviga, on ilma paberteibita nurgas ning seal on ka praod. Tavalise viimistluse puhul on nurgas paberteip ning pragusid ei ole. Krdi hohollid leidsid, kus kokku hoida...
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Praod lae ääres

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Kui toimub vajumine, kas paberteip katki ei lähe?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Praod lae ääres

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Rein Sa kirjutas: 27 Nov 2019, 10:58 Kui toimub vajumine, kas paberteip katki ei lähe?
Nagu ennist mainisin, siis paberteip ei ole hoone konstruktsioone jäigastav ehitusmaterjal, selleks meetodid, alates vundamendistjnejne. ;)
Ühel mu teenuste tellijal lõhkus 2005 aasta jaanuaritorm kogu teisel korrusel tehtu ja tõmbas nurkadest paberteibid lahti. Maja oli puitkarksassist. Peale tormi järgmisel hommikul võttis tellija mind objektil vastu ikka väga õnnetu näoga ja eks ta rahakotti pidi luhvtitama, et uuesti korda teeksin. ;) Maja ei kujuta ettegi palju pidi olema kõikumise amplituut, et teibid lahti rebida. Ega kolme põrsakese muinasjutust vist eriti palju puudu ei jäänud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: Praod lae ääres

Lugemata postitus Postitas artist »

Sellist pragu on parem parandada kui seda et teip lahti tuleb. Teibi lahti tulemise puhul vaja terve sein üle värvida. Kui aga pragu nurgas siis ehitusest 2 kütteperioodi ja siis teha parandused peaks tulemus olema väga hea. Pole küll ehitaja aga nii palju kui mina nt olen näinud uusehitisi siis võib öelda et enamus ruumides tulevad praod aasta jooksul lakke. Küll erineva suurusega kuid siiski. Seega mulle tundub et enamus ehitusfirmasid lähebki seda teed et tehakse midagi valmis ja 2 aasta pärast tehakse vajalikes kohtades parandused garantii korras.
Kas see just seadus on aga nii on olnud korduvalt.
Mis ma tahtsin öelda on see et tuleks ehitusfirmale näidata ja küsida mis on lahendus. Enamasti teevad selle korda majarahvaga kokkuleppides et millal. :hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Praod lae ääres

Lugemata postitus Postitas Urmas »

artist kirjutas: 27 Nov 2019, 16:27 Seega mulle tundub et enamus ehitusfirmasid lähebki seda teed et tehakse midagi valmis ja 2 aasta pärast tehakse vajalikes kohtades parandused garantii korras.
Kas see just seadus on aga nii on olnud korduvalt.
See sinu kirjeldatu on suurarenduste juures praktika. Suurematele ehitusfirmadele on kvantiteet(käive) olulisem kui kvaliteet ja odavam saata pärast paar maalrit vigu parandma. Kahjuks minu moodi ühemehefirma seda lubada ei saa. Samas, mina ei vastuta eelnevate etappide tegijate tehtu eest ja ilma rahata parandusi tegemas ei käi, sest oma etapi olen teinud korrektselt.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta