Peakaitsme suurus?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
rhikvision
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 30 Okt 2019, 19:08
On tänanud: 1 kord

Peakaitsme suurus?

Lugemata postitus Postitas rhikvision »

Tere head elektrikud ja elektrihuvilised. Mul tekkis üks päev selline huvitav küsimus, et mitme amprine on minu peakaitse. Kilbis vaatab vastu selline elukas: https://ibb.co/nMSCKYw. Ühtegi nime ega numbrit peal ei ole. Lüliti kusjuures vasakule/paremale ei liigu mõõduka jõurakenduse peale. Mõtlesin, siis uurida energiafirmalt. Sealt öeldi, et kortermajade puhul on neil leping majaga ning minu pea kaitse ei ole nende omand ning nemad sellest midagi ei tea. Niisiis, küsimus ikka veel õhus. Veavalt keegi sellele rohelisele elukale peale vaadates ampreid öelda oskab? Aga on ehk mõtteid kelle käest edasi uurida?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Peakaitsme suurus?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ühistu käest küsi
praktik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 08 Nov 2019, 20:34
On tänatud: 2 korda

Re: Peakaitsme suurus?

Lugemata postitus Postitas praktik »

See ei ole peakaitse. See on pöördlüliti millest saad oma korterist elektri välja lülitada. Samuti võib see olla ka elektrikilbi pealüliti, millega saad terve korruse kilbist elektri välja lülitada ja naabrid ka pimedusse jätta.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Peakaitsme suurus?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Peakaitse kuskil eespool enne arvestit.
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 221
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: Peakaitsme suurus?

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Kortermaja korteril peakaitset kui sellist tihtipeale polegi . Peale arvestit on tavaliselt 2-3 kaitselülitit ning nende peal kirjas olevate voolude summa ongi siis lubatud vool tarvitamiseks.
Scott
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Peakaitsme suurus?

Lugemata postitus Postitas Scott »

Korteri peakaitse on trepikojas.

Mis mõttes kaitselülitite voolude summa? Mul on 16, 16 ja 10 A. See ei tähenda, et saan 42 amprit tarvitada, ikka kokku ainult 20A, nagu igale korterile ette nähtud.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Peakaitsme suurus?

Lugemata postitus Postitas jan »

jyrikg kirjutas: 11 Nov 2019, 11:55 Kortermaja korteril peakaitset kui sellist tihtipeale polegi . Peale arvestit on tavaliselt 2-3 kaitselülitit ning nende peal kirjas olevate voolude summa ongi siis lubatud vool tarvitamiseks.
Vastupidiselt sinu kogemusele pole mina näinud ühtegi kortermaja, kus ei oleks enne korteri arvestit peakaitset. Oskad tuua mõne sellise kortermaja näiteks, kus sinu kirjeldatud lahendus on? Ning kui on vaja arvestit või neid samu üksikuid kaitselüliteid vahetada, siis lükatakse kogu maja / trepikoda pimedaks? Vaevalt, et siis kaitselahutuslülititki enne arvestit on sellisel juhul.
praktik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 08 Nov 2019, 20:34
On tänatud: 2 korda

Re: Peakaitsme suurus?

Lugemata postitus Postitas praktik »

Vanemates kortermajade korruse elektrikilpidesse ei pandud korterite peakaitsmeid, olid ainult pöördlülitid iga korteri jaoks. Mõnikord pandi 3 faasiline kaitselüliti tervele korruse kilbile ette. Korterite peakaitsmed on tänapäevaste elektrikilpide teema.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Peakaitsme suurus?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See variant oli vist mõeldud tööks korteris kus asus kombineeritud arvesti koos kahe sulariga.
Vasta