Lihtne programm kivide paigutuse modelleerimiseks arvutiga

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
tiksutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 14 Okt 2009, 00:44

Lihtne programm kivide paigutuse modelleerimiseks arvutiga

Lugemata postitus Postitas tiksutaja »

Kas on mingit lihtsat programmikest, millega joonestad ahjuplatsi ja siis hulga telliseid ja hakkad neid sobitama: ühed koldeks, teised väliskestaks. papre pääl on jõle tüütu.
derD
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juul 2019, 23:00

Re: Lihtne programm kivide paigutuse modelleerimiseks arvutiga

Lugemata postitus Postitas derD »

võid ju SketcUp -i proovida, tasuta versioon ka olemas
Kas just kõige lihtsam aga suhteliselt küll...
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Lihtne programm kivide paigutuse modelleerimiseks arvutiga

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Eks see selline CAD-i teema on. Kas just kivihaaval viitsid laduda, on omaette küsimus -- kui vajalik töö telliste mudeldamise ja mate pointide jms-ga ära teha, siis vast võib kah. Aga sellise üldmõõtude/nurkade/materjali mahu ja kaalu jms arvutamiseks võiks küll kasutada.

Soovitaks vaadata www.onshape.com poole. See on küll üldiselt tasuline, aga on ka tasuta litsents, mille suurim erinevus on see, et kõik sinu tehtud asjad on avalikud (v noh, õige otsingusõna alusel onshape.comi sees leitavad).

Erinevalt sketchup-st, mis ei ole ka üldse halb asi, on onshape ikka rohkem päris CAD.
tiksutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 14 Okt 2009, 00:44

Re: Lihtne programm kivide paigutuse modelleerimiseks arvutiga

Lugemata postitus Postitas tiksutaja »

Seda sketch-Up-i proovisin, ei saand ma talle eriti pihta. Katsetasin Coreldraw s seal pmst saab asjale ettekujutuse. joonistad ristküliku, annad talle vastavad tellise mõõdud ja hakkad neid platsile paika panema. seda shape vaatan vast pärast.
peeter8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 20 Sept 2019, 14:50

Re: Lihtne programm kivide paigutuse modelleerimiseks arvutiga

Lugemata postitus Postitas peeter8 »

Eks mingi CAD-i teema tasuks selgeks teha endale küll. Ise kasutan AutoCAD-i.
Algul on jändamist, kui üldse ei oska (leia keegi tuttav kes juhendab), aga hiljem on lihtsam kui mõni töö juba tehtud.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Lihtne programm kivide paigutuse modelleerimiseks arvutiga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma kasutasin lapse legoklotse tõsiselt selleks tegevuseks. Täiesti toimis.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Lihtne programm kivide paigutuse modelleerimiseks arvutiga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

tiksutaja kirjutas: 05 Nov 2019, 17:56 Kas on mingit lihtsat programmikest, millega joonestad ahjuplatsi ja siis hulga telliseid ja hakkad neid sobitama: ühed koldeks, teised väliskestaks. papre pääl on jõle tüütu.


Olen ligi "hulga aastaid" kasutanud SketchUp programmi ja olen rahul. Klientidele saab 3D vaatena esitatud ahjud pliidid mõistetavalt ette näidata ja vajadusel teha teostatavad muutused vastavalt kliendi soovile. Osa kliente omandab iseseisva täiendamise töö käigus. Ei mõista pottseppmeistreid, kes oma pakutavat korrektselt ei suuda enne ehitamist ette näidata. Ehitamise käigus tekivad selliselt ebameeldivad, seosetud disainilahendused.

Olen kursis ka detailsete moodulitega legotamisest, aga ei mõista, kellele seda vaja on? Tervete tellistega ei anna väga ehitada ja igat detaili modeleerida ja paigalda "lihtsasse programmi"...

Isegi kahhelipottide puhul ei anna välimuse detailne modeleerimine seda, mida klient näha tahab, suudab. Siin siiski see teema mõistetavam, aga saab ka detailideta. Piisab kahhelite mõõdus tasapinnalise potilaotuse eelneva võimaliku disaini kujundamisega, koos joonestamise 3D-ga ja väljatrükiga A4...

PS Tegin mitmed erineva lõiked ja detailjoonised jooniseid hästi mõistvale ja ise CAD-da mõistvale mehele. Tegu oli tema poolt esimese ahjutööga. Seletamist oli ka töö käigus telefonitsi. Küsimusi jätkus. Kui ahi valmis sai, oli kõik pauguga selge. Nüüd ma tean :yahoo: Telliste modeleerimisest ei oleks küll osanud ka siin kasu lugeda. Aga salvestavad Ahjumaailma koolkonnalised tellisahjud saavad nüüd kerkima ka põhjamaises Norras. ;)
Pottseppmeister "Kaminahi"
mõte
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 94
Liitunud: 23 Dets 2018, 21:53
On tänatud: 7 korda

Re: Lihtne programm kivide paigutuse modelleerimiseks arvutiga

Lugemata postitus Postitas mõte »

tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Lihtne programm kivide paigutuse modelleerimiseks arvutiga

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Tavalugeja kirjutas: 07 Nov 2019, 14:26
Olen ligi "hulga aastaid" kasutanud SketchUp programmi ja olen rahul. Klientidele saab 3D vaatena esitatud ahjud pliidid mõistetavalt ette näidata ja vajadusel teha teostatavad muutused vastavalt kliendi soovile. Osa kliente omandab iseseisva täiendamise töö käigus. Ei mõista pottseppmeistreid, kes oma pakutavat korrektselt ei suuda enne ehitamist ette näidata. Ehitamise käigus tekivad selliselt ebameeldivad, seosetud disainilahendused.
SketchUp ongi kõige lihtsamini õpitav 3d täna, kuigi valikuid on väga palju . Samas ka sellega kaasneb õpikurv ja paljude jaoks arvuti ikka väga võõras nähtus.
Tavalugeja kirjutas: 07 Nov 2019, 14:26 Olen kursis ka detailsete moodulitega legotamisest, aga ei mõista, kellele seda vaja on? Tervete tellistega ei anna väga ehitada ja igat detaili modeleerida ja paigalda "lihtsasse programmi"...
Legosi kasutatakse prototüüpimisel massiliselt igas valdkonnas. Eraldi valdkond kohe https://en.wikipedia.org/wiki/Serious_play . Sellel puudub õpikurv ja muudatusi võib teha kohapeal või igaüks kel klotsid kaasas. Pole vaja printerit ega keerukat arvutit , suhtlemine saab olla väga vahetu ja tulemus käega katsutav.
Tavalugeja kirjutas: 07 Nov 2019, 14:26 Isegi kahhelipottide puhul ei anna välimuse detailne modeleerimine seda, mida klient näha tahab, suudab.
Õpikurvi taga n: kõik IKEA kataloogide ilupildid lambipirnist, kapist tubade kujundusteni on täna fotoreaalne arvutigraafika
Tavalugeja kirjutas: 07 Nov 2019, 14:26 PS Tegin mitmed erineva lõiked ja detailjoonised jooniseid hästi mõistvale ja ise CAD-da mõistvale mehele. Tegu oli tema poolt esimese ahjutööga. Seletamist oli ka töö käigus telefonitsi. Küsimusi jätkus. Kui ahi valmis sai, oli kõik pauguga selge. Nüüd ma tean :yahoo: Telliste modeleerimisest ei oleks küll osanud ka siin kasu lugeda. Aga salvestavad Ahjumaailma koolkonnalised tellisahjud saavad nüüd kerkima ka põhjamaises Norras. ;)
Tee nüüd sama ka kohalike meestega :) läheb järjest paremaks.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Lihtne programm kivide paigutuse modelleerimiseks arvutiga

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

tabarabarap kirjutas: 11 Nov 2019, 13:44
Tee nüüd sama ka kohalike meestega :) läheb järjest paremaks.
Olen seda aastaid teinud. Norraski on meie kohalik ;)
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta