Kompressor kodukasutusse

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Lambivend kirjutas: 25 Dets 2018, 10:43 Kõige mõistlikum variant oleks see . https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/kom ... -12-639379

200 €
50L paak ja 350 L/min. Värvimiseks väga hea ja sobib ka liivapritsiga kasutamiseks.
Mul on selline teist aastat. Korra remontisin ühte silindripea klappi ja vahetasin termokaitsme. Iseenesest selle raha eest vist võimekamat ei leia. Värvimiseks tuleb teist samapalju investeerida õli-vee filtreerimisse. Õli saab ka sinna kompressorisse iga kuu lisada, jubedalt peksab õli õhu sisse.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kala776 kirjutas: 23 Dets 2018, 14:20 Urmas mõtled midagi sellist?
Hind suht sama ja ma usun, et ainuke erinevus ongi +5kg ja 20L suurem paak.
Sellise kasutamise puhul ära unusta pärast pikemat kasutamist või enne pikemat seismajätmist avada alt kraan, mis laseb paaki kogunenud vee välja, sest muidu hakkab paak seest roostetama ja roostetükid võivad surve all tühjendamisel kraani ette koguneda. Tegelikult hakkab seest roostetama juba peale esimest kasutuskorda ja soovitus käib kõikide kompressorite kohta.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

ifffff kirjutas: 25 Dets 2018, 12:34
Lambivend kirjutas: 25 Dets 2018, 10:43 Kõige mõistlikum variant oleks see . https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/kom ... -12-639379

200 €
50L paak ja 350 L/min. Värvimiseks väga hea ja sobib ka liivapritsiga kasutamiseks.
Mul on selline teist aastat. Korra remontisin ühte silindripea klappi ja vahetasin termokaitsme. Iseenesest selle raha eest vist võimekamat ei leia. Värvimiseks tuleb teist samapalju investeerida õli-vee filtreerimisse. Õli saab ka sinna kompressorisse iga kuu lisada, jubedalt peksab õli õhu sisse.
Mul on sarnane asi enamuse ajast rehvide pumpamiseks ja tööriistade puhastamiseks juba kümmekond aastat kodus kuuriall. Õli olen viitsinud vahetada vast korra selle aja jooksul. Vett olen viitsinud alt välja lasta vast 2-3 korda. Esimesed 5 aastat ma oma lollusest ei teadnudki, et seal paagi all mingi kraan selleks otstarbeks on. Ja ta töötab siiski. Sõbral oli sarnane asi 5+ aastat põhimõtteliselt lageda taeva all, rohu sees. Tema pidi uue ostma, sest vanal roostetas paak läbi. Muidu täitsa asine riist. Ahjaa, aeg-ajalt olen ka erinevaid suruõhutööriistu nagu naela-ja liistupüssid sellega kasutanud.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ifffff kirjutas: 25 Dets 2018, 12:34
Lambivend kirjutas: 25 Dets 2018, 10:43 Kõige mõistlikum variant oleks see . https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/kom ... -12-639379
Mul on selline teist aastat. Korra remontisin ühte silindripea klappi ja vahetasin termokaitsme. Iseenesest selle raha eest vist võimekamat ei leia.
Ega sa ei ole selle kompressoriga pole üritanud liivapritsi ühendada? Kui jah, siis, kas toidab ära? Või tahavad ka lihtsamad liivapritsid(püstol, millel küljes kaks voolikut) suuremat tootlikust?

Urmas
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Hea küsimus, kas toidab ära. Kahtlen. Mul on ta töökojas kasutusel peamiselt õhupüstoli jaoks ja pikemalt puhudes on aru saada, et surve langeb. Puusalt pakun, et ilma suurema vahepaagita ei tule sellest tööst midagi välja.
Vello viistuhat
külaline

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas Vello viistuhat »

mul on mingi mis on peaaegu 500l min ja ei toida liivapritsi ära, mul on selline 2 silindriline veel. sai ostetud liivapritsimise jaoks aga jama. revi kannatab ikka pumbata
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Lambivend kirjutas: 25 Dets 2018, 10:43 Kõige mõistlikum variant oleks see . https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/kom ... -12-639379
Kuidas seda lauset mõista tooteandmetest?
- Õlikompressor võimsusega 2,3 W -
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Küülaline kirjutas: 27 Dets 2018, 12:32
Lambivend kirjutas: 25 Dets 2018, 10:43 Kõige mõistlikum variant oleks see . https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/kom ... -12-639379
Kuidas seda lauset mõista tooteandmetest?
- Õlikompressor võimsusega 2,3 W -
Ökovärk :grin:
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Hei

Tulles sama teema juurde tagasi.
Jäid silma Metabo õlivaba ja õliga. Muidu nagu 1:1.
https://www.metabo.com/ee/et/seadmed/su ... basic.html
või
https://www.metabo.com/ee/et/seadmed/su ... basic.html
Kumba eelistada?
Võrukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 01 Mai 2012, 18:50

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas Võrukas »

Mul on see metabo õliga, 5 aastat vana, ei häda midagi. Valmistatud on Hiinas.
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Ma kardan ,et Metabo puhul maksad rohkem nime eest aga see selleks.
Õlivaba kompressorid kuumenevad kiirelt ning ei ole pika elueaga.
Kui tahad ,et asi kestaks siis osta õlikompressor.
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Lambivend kirjutas: 14 Okt 2019, 15:51 Ma kardan ,et Metabo puhul maksad rohkem nime eest aga see selleks.
Õlivaba kompressorid kuumenevad kiirelt ning ei ole pika elueaga.
Kui tahad ,et asi kestaks siis osta õlikompressor.
Ahha.Aga kui palju lisab õlikompressor hooldusvajadust? A la iga kord õli kuhugile lisada vms?
juhtmepunt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 08 Veebr 2019, 16:17
On tänatud: 3 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas juhtmepunt »

Üsna hea veebileht õliga ja õlita kompressorite poolt ja vastu argumentidest:
https://www.powerequipmentdirect.com/st ... ssors.html

Endale imponeerivad siiski õlivabad (värvimisel ja õhupüstoliga pindade tolmust puhastamisel oluline) ja ka oluliselt vaiksemad kompressorid nagu nt Aerfast AC24016
Ma muidugi kõrvahellik ka. Väike videovõrdlus müra seisukohalt : https://www.youtube.com/watch?v=qsWdx3c3phc
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas ifffff »

juhtmepunt kirjutas: 15 Okt 2019, 12:07 Endale imponeerivad siiski õlivabad (värvimisel ja õhupüstoliga pindade tolmust puhastamisel oluline) ja ka oluliselt vaiksemad kompressorid nagu nt Aerfast AC24016
Sama kompressor teistsuguse paagiga : https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/kom ... ent-639380

Selle kompressori millele ülalpool viitasin viskasin see suvi töökojast välja. Õlikulu läks jubedaks ja väljatulev suruõhk hakkas järjest rohkem õli sisaldama. Uueks ostsin sellise õlivaba https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/kom ... ent-639381 Eks näis kaua kestab. Aga võrreldes eelmisega on vaikne küll. Tootlikkus tundub ka sutike suurem olevat kui eelmisel.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 15 Okt 2019, 19:16 Sama kompressor teistsuguse paagiga : https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/kom ... ent-639380

Selle kompressori millele ülalpool viitasin viskasin see suvi töökojast välja. Õlikulu läks jubedaks ja väljatulev suruõhk hakkas järjest rohkem õli sisaldama.
Ei ole sama kompressor ja õigesti tegid, et välja viskasid, sest võrreldes kasutaja juhtmepunt viidatule, 240l/min versus sinu viidatud isendile 60l/min, siis 4x vahe peaks olema piisav põhjus väljaviskamiseks. Autorehvide või õhupallide täispumpamiseks peaks veel kõlbama. ;)

Küsiks ka üldsuse käest, et kas keegi on sattunud kruvikompressori peale, mida saab käe otsas transportida ühest kohast teise? 6-7-8 aastat tagasi Lasnamäe Bauhausis ühe korra nägin, aga tol ajahetkel minu rahakott seda osta ei võimaldanud. Oli hinnavahe 120€-se kompressoriga, mille tol hetkel ostasin, vist mingi 3-4x, ei mäleta täpselt.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Urmas kirjutas: 15 Okt 2019, 19:59
ifffff kirjutas: 15 Okt 2019, 19:16 Sama kompressor teistsuguse paagiga : https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/kom ... ent-639380

Selle kompressori millele ülalpool viitasin viskasin see suvi töökojast välja. Õlikulu läks jubedaks ja väljatulev suruõhk hakkas järjest rohkem õli sisaldama.
Ei ole sama kompressor ja õigesti tegid, et välja viskasid, sest võrreldes kasutaja juhtmepunt viidatule, 240l/min versus sinu viidatud isendile 60l/min, siis 4x vahe peaks olema piisav põhjus väljaviskamiseks. Autorehvide või õhupallide täispumpamiseks peaks veel kõlbama. ;)

Küsiks ka üldsuse käest, et kas keegi on sattunud kruvikompressori peale, mida saab käe otsas transportida ühest kohast teise? 6-7-8 aastat tagasi Lasnamäe Bauhausis ühe korra nägin, aga tol ajahetkel minu rahakott seda osta ei võimaldanud. Oli hinnavahe 120€-se kompressoriga, mille tol hetkel ostasin, vist mingi 3-4x, ei mäleta täpselt.
Natuke panin lingiga puusse jah. Ma ei leidnudki nüüd uuesti vaadates sellist kompressorit sealt bauhofi lehelt nagu ma mõltesin. Aga poes olen näinud ka sellist poolikut ühe mootiri-kahe silindriga kompressorit. Mis on pool sellisest nagu uue ostsin, mis on sama mis see Aerfast.
Neid tootlikkuse numbreid ei pea ka väga tõsiselt võtma.
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

janx4 kirjutas: 15 Okt 2019, 10:16
Lambivend kirjutas: 14 Okt 2019, 15:51 Ma kardan ,et Metabo puhul maksad rohkem nime eest aga see selleks.
Õlivaba kompressorid kuumenevad kiirelt ning ei ole pika elueaga.
Kui tahad ,et asi kestaks siis osta õlikompressor.
Ahha.Aga kui palju lisab õlikompressor hooldusvajadust? A la iga kord õli kuhugile lisada vms?
Ei ole seal õli kuhugi vaja lisada. Mõne aasta tagant võid lihtsalt õlivahetuse teha.
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas anto »

Muuseas, mis firma see Aerfast on? Üritasin kunagi guugeldada selle kohta, aga leidsin ainult väga vähe infot.

Kui ise kompressori otsingutel olin, jäi samuti see Aerfast AC24016 silma. Tootja kohta ei osanud midagi arvata, aga kuna parameetrid olid täitsa kenad, siis ostsin ikkagi ära. Võtsin Mechelin Eestist (Tallinnas Laki tänaval). Seal oli hind Taivosteriga võrreldes soodsam.

Tagant järgi võin öelda, et väga viisakas aparaat! Tundub päris kvaliteetselt tehtud olevat: kogu metallist osa ehk metalli paksus, värvkate, kaks silindrit, käepidemed, millest tõsta jne. Olen väga rahul!
Müratase on madal, nagu lubatud.
Mootor on paagi väiksust arvestades võimas ja lööb selle nullist vähem kui minutiga täis (50 sek'i vist). Sobib hästi sellistele kasutajatele, kes ei vaja suruõhku pidevalt, vaid aegajalt ootamatult. Siis on hea, et kompressor end kiiresti valmis seada suudab.
Tootlikus on samuti masina väiksust arvestades täitsa kena: 240 või 170 l/min sõltuvalt rõhust. Väiksemad naela- ja klambripüstolid toidab ilusti ära. Rehvipumpamise ning igasugused läbipuhumised ja tolmust puhastamised saab samuti tehtud. Kui on vaja värvida midagi, peaks ilmselt juba suuremat vaatama (pole proovinud).
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas ifffff »

anto kirjutas: 27 Okt 2019, 21:21 Muuseas, mis firma see Aerfast on?
Tehasest asju otse tellides teatud kogusest saad lasta tööriistad värvida sobivasse värvi ja peale kleepida sobivad kirjad. Lühidalt, eks ta kellegi väljamõeldud brändinimi on, mis hiinas asjadele peale kirjutatud. See muidugi ei pea tähendama, et ta halb tööriist on.
juhtmepunt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 08 Veebr 2019, 16:17
On tänatud: 3 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas juhtmepunt »

anto kirjutas: 27 Okt 2019, 21:21 Muuseas, mis firma see Aerfast on? Üritasin kunagi guugeldada selle kohta, aga leidsin ainult väga vähe infot.
Siin on Aerfasti veebileht: https://www.aerfast.com/en/aerfast/
ifffff kirjutas: 28 Okt 2019, 09:31
Tehasest asju otse tellides teatud kogusest saad lasta tööriistad värvida sobivasse värvi ja peale kleepida sobivad kirjad. Lühidalt, eks ta kellegi väljamõeldud brändinimi on, mis hiinas asjadele peale kirjutatud. See muidugi ei pea tähendama, et ta halb tööriist on.
Ma ise olen toda Aerfasti veebilehte risti ja põiki uurinud, ja no kui see info päris ebatõeks ei osutu, siis Aerfasti näol tundub lausa Euroopa tootega või Euroopa kvaliteedistandardiga (mujal) tooteid tegeva firmaga tegu olevat.
Kompressor on tõesti aus ja detailideni hästi läbimõeldud. Soome ja Rootsi turgudel on Aerfast päris levinud. Rikkam põhjamaade rahvas tahab ja ka saab endale vaikust lubada. Ma vaatasin, et ka Saksa Amazonis on vaiksete õlivabade kompressorite valik plahvatuslikult suurenenud paari aasta taguse ajaga võrreldes, kusjuures on müügile tulnud 50-100L paagiga ja 2-3KW isendid, kasvõi nt 2,2KW 320L/min Weldinger FK 320.
Edit: Viimane veebiviide läheb juba muidugi kompressori klassikalise kodukasutuse raamest välja :)
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas ifffff »

juhtmepunt kirjutas: 28 Okt 2019, 13:21 on müügile tulnud 50-100L paagiga ja 2-3KW isendid, kasvõi nt 2,2KW 320L/min Weldinger FK 320.
Edit: Viimane veebiviide läheb juba muidugi kompressori klassikalise kodukasutuse raamest välja :)
Kompressori-mootori osa on 1:1 sama. https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/kom ... ent-639381 Ühel on ainult jahutuse kate ümara asemel kandiline.
Aga vaikne on ta küll.
juhtmepunt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 08 Veebr 2019, 16:17
On tänatud: 3 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas juhtmepunt »

ifffff kirjutas: 28 Okt 2019, 13:39
juhtmepunt kirjutas: 28 Okt 2019, 13:21 on müügile tulnud 50-100L paagiga ja 2-3KW isendid, kasvõi nt 2,2KW 320L/min Weldinger FK 320.
Edit: Viimane veebiviide läheb juba muidugi kompressori klassikalise kodukasutuse raamest välja :)
Kompressori-mootori osa on 1:1 sama. https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/kom ... ent-639381 Ühel on ainult jahutuse kate ümara asemel kandiline.
Aga vaikne on ta küll.
Kui oletada, et mootor-kompressor on mõlemal samad. Üks lubab 8bar maksimumrõhku, teine 9bar. Et kas siis on tegu lihtsalt rõhulüliti max seadeväärtuste erinevusega ja 9bar kompressori korral lastakse kompressoriosa lihtsalt piinarikkamatesse töötingimustesse välja minna? Spekulatsioon kui selline.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Arvatavasti pole ka 10 ja peale bar probleemiks sel kompressoril välja lüüa. Ju ta mingi asja tootja-komplekteerija meelevaldselt valitud number rõhuregulaatori seadmiseks on. Ei ole võimatu, et madalam surve on suurema tootlikkuse näitamiseks.

Vajadusel on see maksimumrõhk lihtsalt muudetav.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kas mõnel inimesel veel kodukasutuses selline riist ka on?
https://www.osta.ee/muua-vene-kompressor-11631368.html
Peaks olema margi järgi co7. Kuidas ennast õigustab võrreldes nende tänapäevaste masinatega?
Torutööd Tartus 56 932 898
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kompressor kodukasutusse

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Ega kompressori kui sellise tööpõhimõte pole muutunud. Kui ülemääraselt kulunud pole, siis õigustab ennast kindlasti, aga seda üle interneti ei diagnoosi.
Vasta