korstnapühkimine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

korstnapühkimine

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Eluaeg olen ise oma lõõride ja korstendega tegelend. Nüüd siis tellisin esimest korda elus korstnapühkija, et las vaatab üle ja teeb puhtaks ükskordki proff mu küttekolded ja lõõrid, saan paberi, näen proffi seadmeid ja lisaks äkki õpin midagi uut kah temalt. Käisime koos korstna otsas, tema tegi, mina vaatasin. Ei saanud targemaks, ma ise teen täpselt samamoodi (mina nühin muidugi kauem ja korstna peal ei seisa). Edasi, puupliit. Kolde tegi tolmuimejaga korralikult puhtaks. Siis pliidi soojamüür. Tegi luugid lahti, tolmuimeja ots korraks sisse ja luugit kinni tagasi. Akt lauale ja valmis oligi. Et nagu missasja? Mina nühin harjaga kõik käigud ja lõõrid müüri sees tunde, temal läks kogu töö peale koos kahe korstnaga pool tundi. Ma ei saagi nüüd nagu aru et...kas nii käibki? Mul kulub kogu töö peale pool päeva, nühin ja mässan (ja teine pool päeva naine nühib elamist pärast). Kas siis ilmaasjata? Et ei olegi nagu vaja seda kõike teha, tühi töö või? Paluks teiste kogemusi korstnapühkijate külaskäigust. Korstnapühkijad ise võiks ka kommenteerida antud olukorda, et kas nii lihtsalt käibki ja on see normaalne? Ma üritasin veel talle skeemi näidata mismoodi lõõrid soojamüüri sees jooksevad, ei huvitand see teda, ütles et luuke ta ju näeb ja sinna kõik see tuhk kogunebki. Nüüd tuligi käissed üles kerida ja kõik lõõrid endal puhtaks nühkida nagu olen seda alati seni teinud. Ei saand mina seda nii jätta, seal igal pool ju sentimeetrine kiht sellist pehmet nagu samet musta tahma, mis ei lase soojusel "imbuda" kivisse. See tuleb kergesti seintest lahti, mine aind korraks vastu. Kaks ämbritäit sain seda selt veel. Aga kui mitte teha,siis see jääb ju sinna kivi isoleerima ja pool soojusest läheb lihtsalt korstnast välja. Ühesõnaga, see on minu teooria ja arvamus. Ja mul on kodus rohkem seadmeid kui temal oli. Mul igasugu trossid ja erisuurusega harjad ja värgid. Temal vaid nööriga hari ja tuhaimeja. Kõik. Kommentaarid?
Viimati muutis jaguar3, 11 Okt 2019, 16:15, muudetud 1 kord kokku.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: korstnapühkimine

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Korstnapühkiajd koostavad akte. Mõned vähema meelega, teised parema meelega, mõned lausa sellest elatuvad. Pane Sina ka üles, kes see tegija oli. Pole viisakas kõiki ühte vardasse ka toppida. Ja usun, et "avalik huvi" saab sellistele ässadele harivaks teguriks. Sinu poolt saadud tuhakogus on selle korstnapühkija tegemata töö akt!
Pottseppmeister "Kaminahi"
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: korstnapühkimine

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

see on puhas praak,pane nimi üles.mina korstna otsas lasen luua ikka nii paarkümmend korda lõõris üles alla.Soemüüris luuk eest imuriga lüõõripühi tühjaks siis luuaga lõõr seintelt tahm maha lahti ja siis mis alla pudenes selle tõmban imejaga veel ära.kuskill nukataga kuhu voolik ei taha minna kraabin kulbiga luugi ette ja siis kas kulbiga pannile või imuriga ära.Pliit ja ahjud niisamuti.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: korstnapühkimine

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Lisaks küsi pool raha tagasi ja tee avaldus tuletõrje liitu.kutsuvad kohvile.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: korstnapühkimine

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Las ta jääda, nüüd pretensiooni esitades vestlesime, ütles et ta on algaja ja alles kursustelt tulnd. Raha sain kõik tagasi. Usun et õpib.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: korstnapühkimine

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

jaguar3 kirjutas: 13 Okt 2019, 14:56 Las ta jääda, nüüd pretensiooni esitades vestlesime, ütles et ta on algaja ja alles kursustelt tulnd.
Las tema koolitaja häbeneb!
Pottseppmeister "Kaminahi"
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: korstnapühkimine

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Et nagu on pädevus akti kirjutada, kuid tegelikust korraktsest tööst ei ole aimu? Mis mõte selle aktil siis üldse on, kui selle olemasolu ei tähenda veel seda, et kolded korras ja korsten puhastatud?
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: korstnapühkimine

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

meelis11 kirjutas: 14 Okt 2019, 11:22 Et nagu on pädevus akti kirjutada, kuid tegelikust korraktsest tööst ei ole aimu? Mis mõte selle aktil siis üldse on, kui selle olemasolu ei tähenda veel seda, et kolded korras ja korsten puhastatud?
seda küsi päästeametilt.nende arvates on pühkijaid vähe ja iga hinna eest on vaja kutsetunnistusi müüa.juba tase 4 kes on napp 2-3 aastat alles pühkinud juba õpetavad teisi väla ja täiesti normaalne ju tulemus.kõige hullemat praaki teevadki just algajad.
Vasta