Hüdrofoori paigaldus salvkaevule

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
valdy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Okt 2019, 12:18

Hüdrofoori paigaldus salvkaevule

Lugemata postitus Postitas valdy »

Tere. Mul on selline probleem et tahaks survevett saada aga küsimus on selles et veetrass on liiga madalal s.t. veetrass peab talvel tühjaks jooksma. Mõtlesin et kui praegu on kaevus vibropump siis võiks hürofoori ees olla kaks klappi: hürofoori poolne hoiaks survet üleval hürofooris ja kaevupoolne laseks trassi õhu sisse kui veesurve tagant ära kaob. Arvasin et on selline klapp on olemas mis sulgub siis kui vesi temani jõuab aga Tartu poodides ei paista sellist olema. Paluks nüüd asjatundjate arvamust kas selline süsteem on võimalik ehitada ja milliseid osi selle jaoks otsida.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Hüdrofoori paigaldus salvkaevule

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Kui "veetrass on liiga madalal s.t. veetrass peab talvel tühjaks jooksma" siis kuidas hüdrofoor saab olla kuskil mujal (sügavamal?), et talvega seoses õnnetust ei juhtuks?
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Hüdrofoori paigaldus salvkaevule

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Ma sain nii aru, et soov on hüdrofoor paigutada tuppa, aga nii, et kui hüdrofoori rõhk on piisav, siis lastakse toru kaevu tühjaks tagasi.

ma nüüd hästi ei kujuta ette, kuidas sellises süsteemis takistada õhu sisenemist hüdrofoori, aga muus osas võid ju vibropumba juhtimisvooluga samamoodi juhtida kahte solenoidklappi, miks see asi sul survega töötama peab?

Ja mis see sügavus täpsemalt on, äkki on mõistlikum 50cm lahti kaevata ja paar plaati penot maasse matta.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Hüdrofoori paigaldus salvkaevule

Lugemata postitus Postitas suvaline »

kunn24 kirjutas: 10 Okt 2019, 22:03 ... Kui trass on ca 1 m sügavusel, siis on külmumisoht küll olemas, kuid minimaalne.
Väga vale arusaam!
Sõltuvalt geoloogilistest tingimustest külmub Eestis pinnas ka kuni 2m sügavuseni, ekstreemsetel juhtudel ka kuni 3m (ise kogenud).
kunn24 elab meil vist Ruhnu saarel, kus nõuka õpikute kohaselt on külmumissügavuseks 80cm?
Lisaks: kunagi ei lasta tarbeveetorusse tarbeperioodiliselt õhku: saastumise oht. Küll aga võib seda teha kinnistu omanik omal riskil, loodetavasti meite külma kliima perioodiks, soojemas piirkonnas kaasnevad kulukad hoolduskulud.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Hüdrofoori paigaldus salvkaevule

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Isegi teie postitus saastab, sest kuidagi peab arvuti tootma, töötama, jne.
Kas tõesti kellegi tundmatu poolt kirjeldatud külmumissügavused on "püha tõde ja ei kuulu edasikaebamisele"?
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Hüdrofoori paigaldus salvkaevule

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Külmub 3 meetri sügavuseni, ise kogenud? Mina elan sisemaal ja mul puurkaevust väljatuleku kohas võib-olla kõige sügavamal kuskil 1,3 m., maja juures pole vist meetritki, samas trassi vahekohas on salvkaevu punker, kust see veetoru jookseb läbi meetri ulatuses ja ilma soojustamata, sooja annab ainult salvkaevus sügaval asuv vesi. Minu trass on juba 19 aastat olnud, selle jooksul ka 30 kraadiseid külmu ja pole veel ära külmunud.
Vasta