Optikapaigaldus Teliaga

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 10 Mär 2018, 21:58
Külaline kirjutas: 10 Mär 2018, 21:19 Kaablit pole ja täna ei tunne ka vajadust.
Kasutan MiNT Filmi, andmemaht piiramatu, 21 eurot kuus, kiirus alla kuni 50 Mbit/s, kuus kulub 150-200GB.
31 euri eest saad teliast tv + 100/100M ühenduse . Elisast sa üle õhu seda ei saagi täna tellida , latentsusest ei hakka rääkima
TV-ga pole mul midagi teha ja ega selle 100M jõua siis rohkem filme vaadata. :)
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas vtl »

Külaline kirjutas: 10 Mär 2018, 21:19Kaablit pole ja täna ei tunne ka vajadust.
Kasutan MiNT Filmi, andmemaht piiramatu, 21 eurot kuus, kiirus alla kuni 50 Mbit/s, kuus kulub 150-200GB.
Külaline kirjutas: 10 Mär 2018, 22:46TV-ga pole mul midagi teha ja ega selle 100M jõua siis rohkem filme vaadata. :)
Austatud anonüümne "Külaline" rikastas Ehitusfoorumit kahe väga olulise, huvitava ja informatiivse infokillu võrra: ta ei kasuta kaablit ja ei tunne ka vajadust ning TV-ga pole tal midagi teha.

Rohkem selliseid õpetlikke ja kasulikke postitusi palun!
careface
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 08 Mai 2011, 16:55

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas careface »

Külaline kirjutas: 10 Mär 2018, 21:19
Kõige suurem vajadus on saada lahti mobiilse intenretiga kaasnevates nalja mahupiirangutest kus ka "piiramatud" paketid lõppevad seal 60GB juures ikkagi ära ja pärast müüakse sulle nagu eluvett 1GB kaupa juurde.
Kaablit pole ja täna ei tunne ka vajadust.
Kasutan MiNT Filmi, andmemaht piiramatu, 21 eurot kuus, kiirus alla kuni 50 Mbit/s, kuus kulub 150-200GB.
Oleneb inimesest jälle.. Sulle sobib aga mulle näiteks see ei sobiks..
Endal näiteks läpakas modem sees ja kaart istub ilusasti sees... ei ole vaja mingeid pulke kuigi see läpaka nett on lihtsalt lisanett kõigest..
Külaline
külaline

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

careface kirjutas: 11 Mär 2018, 10:50
Külaline kirjutas: 10 Mär 2018, 21:19
Kõige suurem vajadus on saada lahti mobiilse intenretiga kaasnevates nalja mahupiirangutest kus ka "piiramatud" paketid lõppevad seal 60GB juures ikkagi ära ja pärast müüakse sulle nagu eluvett 1GB kaupa juurde.
Kaablit pole ja täna ei tunne ka vajadust.
Kasutan MiNT Filmi, andmemaht piiramatu, 21 eurot kuus, kiirus alla kuni 50 Mbit/s, kuus kulub 150-200GB.
Oleneb inimesest jälle.. Sulle sobib aga mulle näiteks see ei sobiks..
Endal näiteks läpakas modem sees ja kaart istub ilusasti sees... ei ole vaja mingeid pulke kuigi see läpaka nett on lihtsalt lisanett kõigest..
Kaabli puudusel tulebki täna pulga ja wifi ruuteriga majandada.
careface
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 08 Mai 2011, 16:55

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas careface »

Siis juba pigem ruuteriga, kui mingi vanakooli teema usb pulk läptopi külge pookida :p
RuudG
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Sept 2018, 11:06

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas RuudG »

Tere! Mul oleks vaja sidekanaliprojekti. See projekt peaks kirjeldama sideühenduse Telia kaevust tulevase majani. Telia kaev on kohe aia ääres, majani ca 10m.

Olemas Telia tehnilised tingimused ja asendiplaan koos teiste võrkudega (VK, elekter).õ
Kas keegi, kes omab vastavat litsentsi, saaks aidata projektiga?
careface
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 08 Mai 2011, 16:55

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas careface »

Telia ise?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Selle projekti võid tellida kellelt tahes (litsents pole kohustuslik). Kõige raskem asi on saada alusplaan teiste trassidega ja saada vajalikud kooskõlastused.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Asendiplaan on ju isand RuudGl olemas ja selle tellimine geodeesiafirmalt ei oleks ka mingi raskus. Kuid "keda tahes" ei võta Telia projekteerijana ilmselt jutule.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

see pole Telia otsustada. Klient ehitab endale ise ühendust. Küll aga on vaja lõpuks otsustada kus ja kuidas trassid ehitada väljapool krundi piire ja selline asi käib üle KOV, mitte üle Telia. Teliat puutub see asi vaid niipalju, et tema näidatud punkti ja parameetritega tuleb optiline kaabel vedada.
KOV on esmatasandi lubaja, järelevalve jne, et see projekt peab olema eelkõige KOV kõlbulik, kes lõpuks annab ehitusloa.
Mario002
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 24 Okt 2019, 19:45
On tänanud: 3 korda

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas Mario002 »

Saada sinna Telia lehele korduvalt soove kiirema neti jaoks. Ma saatsin nii umbes pool aastat ja siis tuldi ning pandi ka tasuta kaabel ning seadmed.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Reeglina on väljaspool krundi piire kelle maa??? (KOV) Ja siis mängitakse KOV reeglite järgi
Kui on kolmanda isiku maa /eramaa) siis tõesti piisab selle maaomaniku kokkuleppest.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Valdavas enamuses on paraku väljaspool piire KOV maa. Vaevalt et ükski naaber on lahkesti nõus sulle läbi tema aia ligipääsu lubama, ühega võibolla saad kaubale (jah on juhtumeid kus just seda ühte on vaja ja on ka saadud!).
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mario002 kirjutas: 25 Okt 2019, 23:50 Saada sinna Telia lehele korduvalt soove kiirema neti jaoks. Ma saatsin nii umbes pool aastat ja siis tuldi ning pandi ka tasuta kaabel ning seadmed.
:shock: Mu direktor oli just eile arvutanud Telia lehel ja meil läheks see maksma ca 3000€. Kaabel jookseb kortermajast ca 50-70m kauguselt mööda Märjamaa poole. Vedeleb teine seal teispool teed juba mingi 3 aastakest kindlasti. Sellise summa eest tõesti ei ole huvitatud. Direktori töökohas küsis Telia 8000€ kaabli paigalduse eest. Eks tuleb veel natuke kannatada kuni tekib konkurents.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kaablikanalisatsioonis ümbervedamiseks tõesti pole ehitusluba ega KOV kooskõlastust vaja aga on vaja kaablikanalisatsiooni omaniku luba! Ja teada on et Telia seda aitäh eest ei müü.
Aga ka see variant on enamusele haruldane. Siiski kui on olemas saab selle käiku lüüa.
Mario002
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 24 Okt 2019, 19:45
On tänanud: 3 korda

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas Mario002 »

Urmas kirjutas: 27 Okt 2019, 11:43
Mario002 kirjutas: 25 Okt 2019, 23:50 Saada sinna Telia lehele korduvalt soove kiirema neti jaoks. Ma saatsin nii umbes pool aastat ja siis tuldi ning pandi ka tasuta kaabel ning seadmed.
:shock: Mu direktor oli just eile arvutanud Telia lehel ja meil läheks see maksma ca 3000€. Kaabel jookseb kortermajast ca 50-70m kauguselt mööda Märjamaa poole. Vedeleb teine seal teispool teed juba mingi 3 aastakest kindlasti. Sellise summa eest tõesti ei ole huvitatud. Direktori töökohas küsis Telia 8000€ kaabli paigalduse eest. Eks tuleb veel natuke kannatada kuni tekib konkurents.
No, mul joppas, kast on krundi piiril. Sai ka esindusest kysitud ja koguaeg oli jutt, et "tulevikus". Mingi aeg siis öeldi ka, et noh saatke seal kodulehel kirju siis, mida rohkem saadad, seda tõenäolisem, et saad. Umbes aasta tagasi siis tuldigi kohale ja terve tänav sai valguskaabli tuppa. Minu majja tuleb lausa 2 kiudu (mingi aeg keegi tegi kiirema neti jaoks mingi firma paketi vms meile) ja poistel sai lasta natukene varu ka sisse lükata. Umbes paar nädalat hiljem kutsusime Telia tehniku, pani klotsi ka seina ja nett töötas. Kõik oli tasuta.
RuudG
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Sept 2018, 11:06

Re: Optikapaigaldus Teliaga

Lugemata postitus Postitas RuudG »

RuudG kirjutas: 07 Okt 2019, 14:33 Tere! Mul oleks vaja sidekanaliprojekti. See projekt peaks kirjeldama sideühenduse Telia kaevust tulevase majani. Telia kaev on kohe aia ääres, majani ca 10m.

Olemas Telia tehnilised tingimused ja asendiplaan koos teiste võrkudega (VK, elekter).
Kas keegi, kes omab vastavat litsentsi, saaks aidata projektiga?
Infoks. Selgus, et sidekanali projekti jaoks pole esialgu vaja eraldi sideehituse vms litsentsi. Mul elektri projekteerija tegi tugev- ja nõrkvoolu (sh side) eelprojekti, kooskõlastas selle Elektrilevi ja Teliaga ja dokument läks ehitusprojekti juurde.

Kui läheb ehituseks, siis ehitaja võib sidetoru kuni Telia kaevuni välja ehitada. Sideehituse litsents peab olema üksnes juhul kui toimub sidetoru ühendamine Telia siderajatistega ja seda saab teostada üksnes Telia järelevalve poolt väljastatud loa alusel. Muus osas ei pea projekteerimise- ja ehitamisega tegeleval ettevõttel olema sidealast litsentsi.
Vasta