vana värvi eemaldamine.

Jüri122
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 14 Veebr 2011, 15:10

vana värvi eemaldamine.

Lugemata postitus Postitas Jüri122 »

Millega võiks eemaldada vana värvi seinast,proovisin relaka otsas kaussharja,aga see jätab puidule jäljed sisse.Mõtlesin proovida lamellketast,aga ehituspoes ütles,et võtab ruttu värvi täis ja pead kettaid palju ostma.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: vana värvi eemaldamine.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Keemia või kuumaõhupuhur või infrapuna värvieemaldaja ja kaabits. Pärast liivapaberiga puhtamaks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: vana värvi eemaldamine.

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Fiiberketas relaka otsa, musta värvi sasipusa meenutav ketas. Poes ~10€, vahel ostas sama raha eest 3tk.
Pehmem kui lamell, saab ka tasapinda hoida.
On ka keemiat, mis väga head tulemused annab, aga see hais... ja hind on kole, kui terve sein plaanis puhastada
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: vana värvi eemaldamine.

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Jüri122 kirjutas: 19 Juun 2019, 17:48 Millega võiks eemaldada vana värvi seinast,proovisin relaka otsas kaussharja,aga see jätab puidule jäljed sisse.Mõtlesin proovida lamellketast,aga ehituspoes ütles,et võtab ruttu värvi täis ja pead kettaid palju ostma.
Alustaks ehk juttu sellest kus see sein asub(toas või õues), mitu ruutu teda on ja millega eelnevalt värvitud.
Marion
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 21 Mai 2012, 11:16
On tänanud: 2 korda

Re: vana värvi eemaldamine.

Lugemata postitus Postitas Marion »

Mure vana põrandavärvi eemaldamisega. Peale kuumapuhuriga pealmiste kihtide eemaldamist jäi mingi kiht maha - põrand punakaspruun, aga puidusüü paistab läbi. Lihvida seda ei saa (ei lintlihvija ega ekstsentrikuga), kitib kohe liivapaberi klompe täis. Laiguti olid vanad pealmised värvikihid ise ära koorunud, neid kohti saab lihvida nii, et alumine pruun värk liivapaberit kinni ei kiti ja tuleb ilusti maha. Mis kraam see olla võib ja kuidas sellest nüüd lahti saada?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: vana värvi eemaldamine.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Marion kirjutas: 27 Sept 2019, 13:50 Lihvida seda ei saa (ei lintlihvija ega ekstsentrikuga), kitib kohe liivapaberi klompe täis.
Sul on lihtsalt valed lihvijad. Väikeste nökatsitega jäädki tegema. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Marion
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 21 Mai 2012, 11:16
On tänanud: 2 korda

Re: vana värvi eemaldamine.

Lugemata postitus Postitas Marion »

Urmas kirjutas: 27 Sept 2019, 17:28
Marion kirjutas: 27 Sept 2019, 13:50 Lihvida seda ei saa (ei lintlihvija ega ekstsentrikuga), kitib kohe liivapaberi klompe täis.
Sul on lihtsalt valed lihvijad. Väikeste nökatsitega jäädki tegema. ;)
3,5 soppidega ruutmeetri jaoks ei hakka vast võimsamat lihvijat rentima :D
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: vana värvi eemaldamine.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kalla lambiõli/petrooleumi põrandale ja lihvi siis.
Proovitud, aitab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: vana värvi eemaldamine.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Marion kirjutas: 27 Sept 2019, 17:30 3,5 soppidega ruutmeetri jaoks ei hakka vast võimsamat lihvijat rentima.
Nii kurb kui see ka pole, ei kuulu parema lihvija rentimise või vastava teenuse ostmise rahaline pool sõltuvalt ruumi m2 arvust siinse foorumi kommentaatorite pädevussse. Pead vist ise hakkama saama. Samas, ma ei saa aru 3,5m2 korralikuks lihvimise probleemist? Just mõõtsin ja selgus, et meie köögilaud on ainult 2x väiksem kui sinu probleemne põrand. Et kui kohe tulemust ei ole, siis jama majas? Kas teenuse ostmine vs enda tulemusteta ostetud kulumaterjalidele kulutatud raha on tasakaalus või oled hetkeseisukaga plussis? Sinu poolt tulemust kirjeldades, mulle tundub, et miinuses. Täpselt ei tea. :scratch:
Minupoolne soovitus- otsi kõikse soodsam koht, kus kohast saad osta lihvpabereid(20 või 40) hulgihinnaga oma lint- ja ekstsentriklihvija jaoks ja näe natuke vaeva. Või osta üks odav relakas, pista sinna otsa ketas 20 või 40 jämedusega lihvpaber ja lähene asjale korraks julmalt. Peenhäälestuse saad teha oma lintlihvijaga.
Äkki nüüd saad aru, mille eest töömehed, kes tulevad ja kahe tunniga "põranda haljaks" teevad, raha küsivad? ;)
Samas, ma olen ka isetegemise väga suur pooldaja, seega jõudu sulle, Marion! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Marion
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 21 Mai 2012, 11:16
On tänanud: 2 korda

Re: vana värvi eemaldamine.

Lugemata postitus Postitas Marion »

Urmas kirjutas: 27 Sept 2019, 23:03 Nii kurb kui see ka pole, ei kuulu parema lihvija rentimise või vastava teenuse ostmise rahaline pool sõltuvalt ruumi m2 arvust siinse foorumi kommentaatorite pädevussse. Pead vist ise hakkama saama. Samas, ma ei saa aru 3,5m2 korralikuks lihvimise probleemist? Just mõõtsin ja selgus, et meie köögilaud on ainult 2x väiksem kui sinu probleemne põrand. Et kui kohe tulemust ei ole, siis jama majas? Kas teenuse ostmine vs enda tulemusteta ostetud kulumaterjalidele kulutatud raha on tasakaalus või oled hetkeseisukaga plussis? Sinu poolt tulemust kirjeldades, mulle tundub, et miinuses. Täpselt ei tea. :scratch:
Minupoolne soovitus- otsi kõikse soodsam koht, kus kohast saad osta lihvpabereid(20 või 40) hulgihinnaga oma lint- ja ekstsentriklihvija jaoks ja näe natuke vaeva. Või osta üks odav relakas, pista sinna otsa ketas 20 või 40 jämedusega lihvpaber ja lähene asjale korraks julmalt. Peenhäälestuse saad teha oma lintlihvijaga.
Äkki nüüd saad aru, mille eest töömehed, kes tulevad ja kahe tunniga "põranda haljaks" teevad, raha küsivad? ;)
Samas, ma olen ka isetegemise väga suur pooldaja, seega jõudu sulle, Marion! ;)
Et äkki on su kulujutul tõetera sees? Ma tegin siis kiirkalkulatsiooni, kui kulukaks see väike käkerdamine on mulle läinud.
Kuumapuhuri tõesti ostsin (ca 14 eurot), pealmised kihid võttis kenasti maha, edaspidi kasutan lõõri eelsoojendamiseks, et pliit sisse ei ajaks; mõlemad lihvijad olid enne olemas (muidu nagu ennast tõestanud ja juba ära tasunud), ütleme, et kulus 3 linti (6 eurot) ja üks ümmargune (50senti). Siis leidsin ka ühe kaval riista vuukide tühjaks kaevamiseks (6 eurot), tegi ka oma töö korralikult ära ja jäi pisut ressurssi veel alleski. Siiani siis kulud 26,50. Aega on kulunud 2 õhtut, üks puhumise peale ja teine paaritunnine sutsaksas vuukide tühjaks kraapimisele.
Kui oled nõus ülejäänu odavamalt tegema, siis oled teretulnud, võid kohe täna õhtul või homme hommikul pihta hakata. Aga pean ka ette hoiatama, et osa sellest põrandast on nii kitsas, et ma ei mahu hästi ümbergi pöörama ja ma pole mitte kõige priskem tüdruk.
Aga kui Sa ei taha tulla, siis võtan juba olemas oleva lambiõli ja proovin sellega. Või siis võtan oma juba olemas oleva odava relaka ja proovin seda, lihvimistald on ka olemas, liivapaberi jaoks ehk ikka ressurssi leiab. Omaenese aeg on ka täitsa priilt käes, telekat mul siin pole ja mida tarka ma pikkadel pimedatel sügisõhtutel ikka teen; lihtsalt lootsin, et seda tööd saab kuidagi kavalamalt ja kiiremini teha. Jõudu tarvis!
Marion
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 21 Mai 2012, 11:16
On tänanud: 2 korda

Re: vana värvi eemaldamine.

Lugemata postitus Postitas Marion »

Lambiõli töötab, võin kinnitada. Tilgutasin põrandale ja lükkasin nuustikuga laiali. Algul oli pisuke tõrge puupliidi küdemise ajal sellega köögis toimetada, aga läks üle.
Vasta