Vanale eterniitkatusele plekist harja kinnitamine

fred7
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 22 Mär 2017, 10:18

Vanale eterniitkatusele plekist harja kinnitamine

Lugemata postitus Postitas fred7 »

Tere!
Sooviks maal aida katusel oleva puidust katuseharja vahetada tsingitud plekist harja vastu. Naabrimees soovitas osta 90-kraadi painutatud plekk, mis katab kummaltki poolt 300mm. Kinnitamiseks soovitas pikki naelasid, kuid hakkasin mõtlema, et vana eterniit võib naelte tagumisega puruks minna, eriti kui mõni prao-alge juba sees. Seega ohtum oleks ilmselt isepuurivate katusekruvidega.

1. Kui suure ülekattega peaks panema, kui katuseharjaplekk koosneb 3 meetristest juppidest?
2. Kui tihedalt peaks kruvidega kinnitama? Kas piisab otstest ja keskelt harjapleki kohta?
3. Kust saaks kõige mõistlikuma hinnaga neid kruve?
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: Vanale eterniitkatusele plekist harja kinnitamine

Lugemata postitus Postitas artist »

Lihtsalt infoks. Ma panin samas olukorras laiad ca 200 sed puidust lauad omavahel kokku 90 kraadise nurga alla ja lõin naeltega läbi eterniidi kinni. Puidu peale kruvidega plekist harjaplekk.
xxxxxxx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 19 Juul 2019, 21:29
On tänatud: 1 kord

Re: Vanale eterniitkatusele plekist harja kinnitamine

Lugemata postitus Postitas xxxxxxx »

Kui kinnitad need plekid pööningult, siis saad kõige viisakama tulemuse. Abihoonetel saab enamasti katuseharjale hästi alt poolt ligi. Harjaplekid painutad vähe teravamad, kui hari tegelikult. Harjaplekkide sisenurka leiad mooduse kinnitada kitsad plekiribad v traadid, mis ulatuks läbi harja pööningule. Paigaldada tuleks kahekesi. Kõige parem oleks, kui kinnitusribad jääks sarikate ristumis kohtadesse. Siis saab ülemise paigaldajaga koostöös need sobiva pingega nende külge kinnitada.

taastaja
liiva
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Apr 2014, 10:19
On tänanud: 4 korda

Re: Vanale eterniitkatusele plekist harja kinnitamine

Lugemata postitus Postitas liiva »

Naeltaga lähebki vana eterniit puruks . Just tegin sama töö eluhoonel. Ruberoidiga kaetud laudiskatus on eterniidi all ja lasin vanad laudharjad naelte välja tõmmates lahti, võtin maha ja panin plekk harja küljepikkusega 160mm. Kinnitasin pikkade tsingitud 4mm l'bimõõduga kruvidega millele panin katusepleki kruvide küljest seibid koos pehmedusseibiga. Augu puurisin 5 mm metallipuuriga läbi pleki ja eterniidi iga 1m tagant. Mul oli mingi 0,5mm plekk aga võiks muidugi paksem olla sest selle eterniidi ülekatted kipuvad pleki laineliseks muutma.
Muidugi on väljaspoolt tegemisel jubedalt redelitega möllamist. Mul oli neid kolm, kaks lühemat, et liikuda harjal mugavamalt. Kindlasti kasuta ka rakmeid ja turvaköit, et harjalt mitte alla vastu maad prantsatada.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vanale eterniitkatusele plekist harja kinnitamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

liiva kirjutas: 09 Sept 2019, 11:19 Naeltaga lähebki vana eterniit puruks . Just tegin sama töö eluhoonel. Ruberoidiga kaetud laudiskatus on eterniidi all ja lasin vanad laudharjad naelte välja tõmmates lahti, võtin maha ja panin plekk harja küljepikkusega 160mm. Kinnitasin pikkade tsingitud 4mm l'bimõõduga kruvidega millele panin katusepleki kruvide küljest seibid koos pehmedusseibiga. Augu puurisin 5 mm metallipuuriga läbi pleki ja eterniidi iga 1m tagant. Mul oli mingi 0,5mm plekk aga võiks muidugi paksem olla sest selle eterniidi ülekatted kipuvad pleki laineliseks muutma.
Muidugi on väljaspoolt tegemisel jubedalt redelitega möllamist. Mul oli neid kolm, kaks lühemat, et liikuda harjal mugavamalt. Kindlasti kasuta ka rakmeid ja turvaköit, et harjalt mitte alla vastu maad prantsatada.
Ise tegin umbes samamoodi majal. Puuriga auk ette ja kruvi takkajärgi. Selleks hetkeks, kui harjapleki panekuks läks, olin kõrgusekartuse juba niivõrd minetanud, et lasin kaksiratsi mööda katuseharja. Veidi valusaks võttis, aga kannatas ära. Akutrell kõlkus riidest kotiga kaela küljes. Sellist tegevust loomulikult ei soovita, kuid mul oli katuseredel ca 7m pikk ja selle edasitõstmine oli omaette ooper.
Vasta