Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
kuivati
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Okt 2011, 03:12
On tänanud: 1 kord

Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas kuivati »

Tere!
Lamekatusega majas on katuse vee äravoolu süsteem lahendatud nõukogudeaegse malmtoruga. Vesi tuleb katuselt otse alla, keldris teeb ~90 kraadise pöörde, läbib "haisuluku" ning läheb läbi seina õue ja voolab maha. Lisasin pildid postituse lõppu.

1. Kas sellel "haisulukul" on mõni konkreetne ülesanne vee äravoolu juures või on see pigem seotud küljes oleva kraaniga? Või on hoopis sirget toru puudu jäänud ja seetõttu lahendus selline saanud?

2. Kuna sageli tuleb katuselt suures koguses vett, siis malmtoru põlve juurest lekib ebatiheda ühenduse tõttu vett keldrisse.
Üks mõte on malmtoru liitekohad läikima lüüa ning proovida need paksult kinni joota. Sellisel juhul oleks mõistlik jätta alles ka "haisulukk".
Teine mõte on see, et panna vertikaalse katuselt tuleva malmtoru otsa üleminekumuhv ning minna edasi maja seinast välja paar korda suurema diameetriga plastiktoruga, mis saaks riputatud korralikult lae külge.

Eesmägiks on kaotada veelekkimine keldrisse. MIda soovitaksite teha?

Pilt

Pilt
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Arvan, et tol ajal oli kellegil vaja sirget toru. ;) Ise küll ei taipa seal haisuluku mõtet. Malmtorudelt plastikule üleminekuks on vastavate mõõtmetega muhve vabamüügis täiesti saadaval.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas rokikas »

See "haisulukk" võtab katuselt langevalt veelt hoo maha.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rokikas kirjutas: 30 Aug 2019, 07:07 See "haisulukk" võtab katuselt langevalt veelt hoo maha.
Khm, väga loogiline põhjus.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas aero »

Tōepoolest. Mida suurema hooga vihmavesi liigub, seda kaugemale soklist see ju lendab, e. seda parem. Sinna on kraan pandud. Keegi soovis mugavalt vihmavett koguda, lilli kasta vms? Analoogses majas olen mina näinud ainult sirgeid torusid.

Kōige targem oleks katus soojustada, uued kalded teha ja vihmavesi väljast viia. Mitu kärbest yhe hoobiga.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Piisav oleks lekkivad muhvid lahti võtta ja korralikult silikooniga taas kinni panna.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas aero »

Huvitav miks ma enam fotot ei näe, 1. posti juures. Mina seda vana malmi korralikult vettpidavaks ei saanud. Plasttoruga sain küll. Plasti diameetriga paar korda suuremaks minna pole mõtet. Toruisolatsioon aitaks higistamise vastu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 30 Aug 2019, 16:56 Huvitav miks ma enam fotot ei näe, 1. posti juures.
Pead oma arvuti tänapäevasema vastu välja vahetama. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 30 Aug 2019, 21:57
aero kirjutas: 30 Aug 2019, 16:56 Huvitav miks ma enam fotot ei näe, 1. posti juures.
Pead oma arvuti tänapäevasema vastu välja vahetama. ;)
Ei. Kasutan erinevaid seadmeid, erinevad OS-d, brauserid ja reklaamiblokkijad. Selles ka pōhjus - mōni brauseri-bloki kombinatsioon on kohati liiga agressiivne, peaks ohjad lōdvemale laskma.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas sa, kunn24, teema kommentaare ka lugesid või ainult teemaalgataja postitust? Minu arvates Rokikas kirjutas luku olemasolu kohta täiesti mõistliku põhjuse.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 30 Aug 2019, 09:19 Sinna on kraan pandud. Keegi soovis mugavalt vihmavett koguda, lilli kasta vms?
Kas on minu silm töntsiks jäänud(ei ole välistatud), aga mina 1. pildil ei näinud ühtegi kraani? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 31 Aug 2019, 23:40 Tänu lukule jahutavat tõmmet ja jäätumist ei teki.
Olgu, aga milleks on luku põhja tehtud tänapäevastest materjalist õhutus? Uued teaduslikud arusaamad süsteemi toimimisest? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6093
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

kunn24 kirjutas: 01 Sept 2019, 22:14võimaliku sette eemaldamise tarbeks
Ei kujuta ette, kuidas võimalik sete, st mingi paksem ollus, ventiili kaudu eemaldub, oleks veel jäme kuulkraan.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nõukogudeaegne katuse vee äravoolu lahendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 02 Sept 2019, 16:22 Vb olla keegi kasvatas keldris kanepit, sibult, seeni vms-t ja kraan oli kastmisvee jaoks, kuna lähedalt pold mujalt võtta. :). Vahel võib kõige jaburam mõte osutuda õigeks, ;) .
Ja mitu ämbrit kastmisvett sinna lukku mahtus? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta