Betoonplaadi valamine

T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

Näiteks sa oled nii loll, vabandust, kus väidad, et purjesse puhumisega paat ei liigu ja piirdudki selle väitega. Samas unustad ära (või äkki ei teagi?), et tööd tehakse jõu ja teepikkuse korrutisega, see tähendab, kui paneksid purje asemele mingi tuuliku ratta, selle vahele sobiliku reduktori ja sõukruvi ja sinna puhuksid, siis alus liiguks. Liiguks ka siis, kui sinna puhuks vastutuul. Küsimus taandub siin sellele, kas saame tuulest kätte sama või suurema hulga energist, kui on vaja paadi liigutamiseks. Ainult jõust lähtudes sa saad vale tulemuse. Ehks su teadmised on primitiivsel tasemel ja alusteadmised on 0-lähedased.
Täiesti ebaoluline häma. Kui parun Münchauenil oleks cyborg käsi, mis suudaks keskklassi masina maast lahti tõsta, siis ikkagi ei suuda ta ennast laukast välja tõsta juukseidpidi. Seda suudab võibolla ainult Jack Norris , aga tema on erand, mis kinnitab reeglit.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

kunn24 kirjutas: 28 Aug 2019, 01:32 Kui Münchausen suutunuks piisavalt kõvasti peeretada, lennanuks ta laukast välja. Nõus?
Jah, juhul kui tal skafandrit seljas pole, mis peeru kinni hoiab.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

kunn24 kirjutas: 28 Aug 2019, 01:39 Kui peer olnuks tunduvalt soojem, kui temperatuur skafandris, siis oleks olukord teine, sest siis oleks sellele peerumootorile jahutaja. Aga sa ei saa sellest aru, mis teha. Aitab mölast, ma ka rohkem ei viitsi. Oled mulle võlgu oma RVK väite.
Ma püüan mõista, selgita, mida sa mõtled selle jahutaja all. Oletame, et peer on ülikuum võrreldes skafandriga. Mis suunas kogu see kaadervärk liikuma hakkab, mis selle määrab? Ma lihtsalt ei näe praegu seda mehhanismi, mis liigutaks kogu seda värki.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

kunn24 kirjutas: 28 Aug 2019, 01:53 No pagan, ma panin sulle varem viite soojusmasina ja termodünaamika kohta. Otsi see üles ja loe lõpuks läbi.
Selgita lihtsalt asi ära nagu lasteaia lapsele, ei ole vaja mingit teooriat soojusmasina ja termodünaamika kohta. Soojusmasinast tean niipalju, et kolvi peal käib jõmakas, mis paneb väntvõlli pöörlema, sealt edasi siis käigukast, kardaan ja ratas. Asi lihtne ja loogiline. Selgita aga, mis juhtub, kui skafandris on kuum gaas, väljas vaakum -273 kelvinit. Kuhupoole see siis liigub.
Ja veel, kunn24, kuna sa oled elektrimees, siis küsiks , mis probleemid selle termotuuma jaamaga veel ikkagi on , et pole käima saadud. Kui selle käima saaksime, siis põhimõtteliselt saaks ju sitast saia teha ja ülemaailmset kollapsit ressursside ammendumise tõttu ei tuleks.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Küülaline kirjutas: 27 Aug 2019, 23:27
T25 kirjutas: 27 Aug 2019, 22:52Vaadates ... postituste arvu ja liitumiskuupäeva ...
siis on selge, et T25 puhul tegemist on kunn24 neljanda alteregoga.
:lol: :lol: :lol:
Torutööd Tartus 56 932 898
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas aero »

T25 kirjutas: 28 Aug 2019, 01:59
kunn24 kirjutas: 28 Aug 2019, 01:53 No pagan, ma panin sulle varem viite soojusmasina ja termodünaamika kohta. Otsi see üles ja loe lõpuks läbi.
Selgita lihtsalt asi ära nagu lasteaia lapsele, ei ole vaja mingit teooriat soojusmasina ja termodünaamika kohta. Soojusmasinast tean niipalju, et kolvi peal käib jõmakas, mis paneb väntvõlli pöörlema, sealt edasi siis käigukast, kardaan ja ratas.
Soojusmasin ei pruugi üldse mingit kolbi sisaldada. Selle info leidsin praegu minutiga, muide. Jõu ülekanne (käigukast jne) ei ole hetkel üldse oluline. Isegi mina oma majandusharidusega saan aru, et su tehniliste teadmiste tase on nõrk. Sa ei mõtle süsteemselt. Soojusmasina juurest libised kohe täiesti ebaolulise juurde. Kunn viitas juba varem infomaterjalile, koos joonisega primitiivsest soojusmasinast. Näha on, et sa pole viitsinud isegi pilte vaadata. Samas ootad, et keegi oma vabast ajast sulle lusikaga putru suhu paneks. Vot see on õige suhtumine :thumbsup:
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

Isegi mina oma majandusharidusega ...
Ütleb kõik sinu tehniliste teadmiste kohta. Majandusteadus on pseudojura, mil pole füüsikaga mingit pistmist. Põhimõtteliselt on tegemist lambakarja käitumist iseloomustava pseudoteadusega, mis kuulub ühte patta psühholoogia jms pseudoteadustega. Majandusmehe loogika kohaselt tõstaks Münchausen ennast laukast välja, kui talle piisavalt palju pappi anda selle triki eest.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas aero »

T25 kirjutas: 28 Aug 2019, 09:39
Isegi mina oma majandusharidusega ...
Ütleb kõik sinu tehniliste teadmiste kohta. Majandusteadus on pseudojura, mil pole füüsikaga mingit pistmist.
Nüüd mul läks küll järg käest :(. Mina ja kunn oleme ju sama isik?! (tegelikult siiski mitte. Mina olen selles teemas peamiselt kvaliteetmeelelahutuse pärast. Aegajalt panen puid alla ka.)

Ahjaa, kas ma väitsin midagi majandusteaduse ja füüsika seoste kohta? Mmm... ei, ei väitnud! Lahtisest uksest ei ole vaja sisse murda. "Pseudojura", kas sobrasid jälle Reddit-is või täitsa ise arvad seda?
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

Ok , võibolla tõesti ei ole te üks isik. Lihtsalt mulle hakkas tunduma , et siin teemas hakkas toimuma lapikmaalaste invasioon, kes kõik hakkasid mind tampima ja üritasid mulle selgeks teha, et 2+2 on 5. Ühesõnaga kui niimoodi korralikult mass peale lendab ja tambib pikalt, siis mõni mees võib murduda. Sellepärast ma ka kahtlustasin, et äkki üks ja seesama isik sellist nalja siin minuga teeb.
"Pseudojura", kas sobrasid jälle Reddit-is või täitsa ise arvad seda?
See on tõesti aastatepikkuse netis sobramise tulemus. Ja ka loogiliselt võttes, mis kasu sellest teaduses olla saakski peale selle, kuidas lambakarja pügada. Sorry, aga teinekord tuleb välja öelda karmilt mõne asja kohta. Usun, et sul on taskud niipalju klotsi täis, et see väike torge akadeemilise paberi kohta ei lähe sulle südamesse.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Ole maru rahulik. Maailmalõpu kemmergu ehitaja arvamus majandusteaduse olemusest omab vaid meelelahutuslikku väärtust.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

kunn24 kirjutas: 28 Aug 2019, 11:19 T25-le https://opik.fyysika.ee/index.php .
Kunn24, palun räägi, mis udujutte sulle koolis aeti termotuuma jaamade kohta. Miks me neid ikka veel ei näe kuskil? Ja ära hakka rääkima, et sellest teil seal juttu polnud. 50 aastat juba kohe-kohe pidi tulema , aga ikka veel ei tule kuskilt. Seepärast ma kollapsisse usungi- ma ei usu, et seda jaama üldse käima kunagi saadakse. Aga ilmselt olid teil seal mingid olulisemad teemad, kui maailma päästmine. Sama asi ka tooriumi reaktorite kohta, kohe -kohe pidid valmis saama ja tuhandeteks aastateks rahu majas. Kas tõesti pean ise hakkama foorumlasi oma kasinate tuumafüüsikaalaste teadmistega valgustama?
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

kunn24 kirjutas: 28 Aug 2019, 12:02
Kunn24, palun räägi, mis udujutte sulle koolis aeti termotuuma jaamade kohta. Miks me neid ikka veel ei näe kuskil? Ja ära hakka rääkima, et sellest teil seal juttu polnud.
Viimast siiski väidan (polnud suurt juttu). See asi on nii palju edasi arenenud, et loe netist, :) ja /või tööta viidatud õpikud läbi. Kuid põhiprobeem vist on, et ei saada protsessi juhitavaks ja kestvaks. Samas soojuslik heide tuleb ka sellel viisil vabastatud energiaga. Proovi endale ka entalpia mõiste selgeks teha.
Olgu, ma tunnistan, et panin sulle väikse lõksu, et sa natuke ämbrit kolistaks ja hakkaksid ajama peavoolu meedias presenteeritud jama ülikõrge ,miljonite ja biljonite kelviniteni ulatuva temperatuuri all olevast magmast, mis kuskil magnetväljade vahel pulbitseb. Tegelikkus on aga see, et termotuumareaktori võib omale ehitada igaüks , ainus probleem on täna ja ilmselt ka homme ja ka kaugemas tulevikus selles, et kasutegur on sellel kaadervärgil negatiivne. Just sellise kujutluspildi , mida ma siin kirjeldasin, on peavool ette maalinud termotuuma jaamast ja mida ma ise samamoodi mõnele isegi edasi jutustasin, kuid õnneks sattusin lugema vastavat foorumit, kus meestel kodus garaazis termotuuma reaktorid tuksuvad ja sealt siis harisin ennast selle koha pealt. Ma saan ka peavoolu meediast aru, nad tahavad, et mingi asi kõlaks hästi impressiivselt ja seetõttu võimendatakse mõni asi viimaseni üle, kuid tavainimesele jääb sellest füüsikalises mõttes täiesti vale arusaam.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas val »

T25 kirjutas: 20 Juun 2019, 01:05 ..... kas segu mark C35/37 on piisav või peaks veel kangema peale minema.
Mis keskkonnaklass ning kas kasutasid ikka tardkivikillustikku ja sulfaadikindlat tsementi ? Loodan, et sa ei pea seepärast lammutama ja uuesti valama ..... tõsine huumori teema ja jõudu võitluses nende lollidega kes siin asja ei jaga ;)
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas ifffff »

T25 kirjutas: 28 Aug 2019, 12:30 õnneks sattusin lugema vastavat foorumit, kus meestel kodus garaazis termotuuma reaktorid tuksuvad
Viska linki foorumile
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

ifffff kirjutas: 28 Aug 2019, 17:59
T25 kirjutas: 28 Aug 2019, 12:30 õnneks sattusin lugema vastavat foorumit, kus meestel kodus garaazis termotuuma reaktorid tuksuvad
Viska linki foorumile
http://board.fusor.net/index.php?sid=99 ... 902c5a2808
Andis otsida, ma pole seal aastaid enam käinud. Tundub, et mingi hooldus seal foorumis parasjagu käsil ja teemadele hetkel ligi ei pääse.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 28 Aug 2019, 22:02 Andis otsida, ma pole seal aastaid enam käinud. Tundub, et mingi hooldus seal foorumis parasjagu käsil ja teemadele hetkel ligi ei pääse.
Oeh, vähemalt hea seegi, et keegi oskas "hoolduseks" sellise foorumi kinni panna.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

Mis keskkonnaklass ning kas kasutasid ikka tardkivikillustikku ja sulfaadikindlat tsementi ? Loodan, et sa ei pea seepärast lammutama ja uuesti valama ..... tõsine huumori teema ja jõudu võitluses nende lollidega kes siin asja ei jaga ;)
Lolliks peetakse ikka mind ja miskipärast veel ka lapikmaalaseks. Kuigi mina olen see, kes tõestusmaterjali igalt poolt alati peale viskab , erinevalt kunn24-st, kes hr salapärase kombel viskab vihjeid "jahutaja", "entalpia ", "entroopia" jms kõlavate sõnade kohta, kuid lihtsalt ja loogiliselt kunagi ära ei seleta, mis valemiga see kogu kaadervärgi liikuma saaks panna. Ma tunnistan, et ma võin ka mitmes asjas eksida ja kindlasti eksingi, kuid antud juhul on tegemist ju ühe kõige fundamentaalsema füüsikalise alustalaga, millest kunn24 üritab kuidagi mööda nihverdada kasutades salapärast "jahutajat". Ma ei pea ennast eriliseks spetsialistiks üheski füüsikalises küsimuses, mind lihtsalt huvitavad mitmed füüsikalised nähtused ja seetõttu sobran netis ja otsin vastuseid ja kui leian midagi , siis panen selle kõrva taha. Antud küsimuses ma olen 100% endas kindel, et kunn24 eksib ja sellepärast ma täie enesekindlusega kaitsengi oma seisukohta.
Mis puudutab betooni keskkonnaklassi, siis ei jõudnudki mehega mingist konkreetsest margist rääkida, palusin, et tooks midagi kangemat. Jumal teab, mis sealt toodi ja mis selle keskkonnaklass on. Suurem probleem oli hoopis ligipääsetavus ja betoonimikser jäi peaaegu sisse. Oleks mul ülemise osa rakis praegu valmis, siis saaks kerge vaevaga ära valada, sest nüüd on juba korralikult kuivatanud, aga nagunii kui valamiseks läheb, siis ilm jälle pöörab ja hakkab sadama. Varuvariandina saab siiski õnneks kasutada pumi, kuna vähe tugevam tee jääb 40 m kaugusele ja sealt saab masin minema isegi vähe kehvemates oludes.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas ping »

T25 kirjutas: 28 Aug 2019, 09:39 ...Majandusteadus on pseudojura, mil pole füüsikaga mingit pistmist. Põhimõtteliselt on tegemist lambakarja käitumist iseloomustava ...teadusega.
Majandusmehe loogika kohaselt tõstaks Münchausen ennast laukast välja, kui talle piisavalt palju pappi anda selle triki eest.
See on väga hea lause, ma kohe mitu korda lugesin seda.
Ühes teises riigis väideti tõsimeeli, et igast köögitüdrukust võib saada riigijuht.
Ja meil arvatakse, et igaühest võib saada ooperisolist või kraanajuht, kui talle piisavalt palka maksta.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Õuh. 10 lk peldikut ? Ilmselgelt trükitakse see asi välja ja pannakse sinna pellerisse paberiks.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Lugesin lausa tükk aega ja jõudsin teaduslikule lahendusele. See jura tuleb ära lammutada või siis modifitseerida. Põhjuseid on mitmeid.
Esmalt akustika.
Oleks armatuur r/v terasest tüübiga 316L, võiks ju rahule jääda, aga hetkel tuleks kahe armatuuri vahele siiski fooliumi kiht paigaldada. Kaja ja sellest tuleneva resonantsi vältimiseks. Arvutuste kohaselt ... vastlapäeval tagumise düüsi tühjendusprotseduuri äkkpurse (no nagu päike teeb meil vahest nalja) võib kajada Jaanipäevani ning segada nii enda kui ka naabrite normaalset elutegevust. Õnneks segab ka mullamutte.
Teiseks.
Loodussäästlikkuse põhimõttel tuleks antud konstrui külge installeerida bioloogiliselt sobiv dünamo elektri tootmiseks. Bioloogilisele anaeroobsele menetlusele ma ei panustaks, DNA on junnidel vast nii puudulik, et metaani ei pruugi tekkida.
Kolmandaks.
Kuidas kosmonaudid kaaluta olekus sellises pelleris sihtmärgile pihta saavad?

Nii ohutuse mõttes soovitan enne igasuguste torude paigaldust need ka desinfitseerida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

suvaline kirjutas: 29 Aug 2019, 21:03 Lugesin lausa tükk aega ja jõudsin teaduslikule lahendusele.
Tubli, kui jõusid 10 lehekülge jura läbi lugeda. Ise jätsin teema põhjalikuma jälgimise kusagil poole peal ja järgnevaid postitusi loen diagonaalis.
suvaline kirjutas: 29 Aug 2019, 21:03 Arvutuste kohaselt ... vastlapäeval tagumise düüsi tühjendusprotseduuri äkkpurse (no nagu päike teeb meil vahest nalja) võib kajada Jaanipäevani ning segada nii enda kui ka naabrite normaalset elutegevust. Õnneks segab ka mullamutte.
Suvalisel on jäänud midagi kahe silma vahele. Minu mälu järgi kavatseb T25 seda kempsu kasutada ainult soojal ajal. Mis muttide peletusse puutub, siis arvan, et mutid kardavad vibratsiooni ka soojal ajal, aga kas see vibratsioon jõuab läbi 30cm betooni ka muttideni, jääks kahtlevale seisukohale.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 744
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Kas Te Urmas, olete arvestanud külmakerke ulatusega tikriteni, sellise ... tagasihoidliku raudbetoonplaadi osas? Kipun arvama, et see on jäänud Teil kahe ... vahele.
Teie märkus on õige, et just suvel tuleks antud rajatist kasutada, talvisel ajal on hooldus ja tagavaraosad komplitseeritud ja kallimapoolsed. Eriti punased sipelgad.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas ping »

dumbuser kirjutas: 29 Aug 2019, 12:10 Õuh. 10 lk peldikut ? Ilmselgelt trükitakse see asi välja ja pannakse sinna pellerisse paberiks.
See on alles vundamendi plaat, aga tulevad veel vahelaed ja katus ning muud vajalikud vidinad!
Katusekattega on lihtne - selleks peaks sobima lihvitud graniit ja 500 aastat on hooletu.
Aga uks ja prillaud? Need peaks ka ammoniaagi ja UV kindlad olema?
Ei tea, et kas sauna klaasuks roostevabade hingedega oleks sobiv?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ai kurja jah. Ma lihtsalt ei tunneta ühe peldiku mastaape.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Betoonplaadi valamine

Lugemata postitus Postitas T25 »

ping kirjutas: 29 Aug 2019, 23:19
dumbuser kirjutas: 29 Aug 2019, 12:10 Õuh. 10 lk peldikut ? Ilmselgelt trükitakse see asi välja ja pannakse sinna pellerisse paberiks.
See on alles vundamendi plaat, aga tulevad veel vahelaed ja katus ning muud vajalikud vidinad!
Katusekattega on lihtne - selleks peaks sobima lihvitud graniit ja 500 aastat on hooletu.
Aga uks ja prillaud? Need peaks ka ammoniaagi ja UV kindlad olema?
Ei tea, et kas sauna klaasuks roostevabade hingedega oleks sobiv?
:hello:
Maja 200 ruuduse katuse vahetasin välja uuema eterniidi vastu ja ütleme nii, et ei olnud lõbus töö. Terve puhkus läks p... Rohkem enam ei tahaks seda teha. Rahameestel on muidugi savi, tellitakse teenus, aga väljaspool Tallinnat on elu veidike teistmoodi. Oleks katuse konstrui kannatanud, siis oleks pannud sinna kivikatuse ja oleks minu eluajaks olnud rahu majas selle katusega.
Puidust putka püstitamine on võrreldes raketise ehitamisega , armeerimise ja valamisega köki-möki. Rõhk on betoonosa säilimisel, puidust putka uuesti üleslöömine ei ole teema.
Vasta