Vale tasandussegu puitparketi all?

põrandad, põrandatööd
Porandamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 31 Juul 2019, 13:07

Vale tasandussegu puitparketi all?

Lugemata postitus Postitas Porandamees »

Tervist, sai betoonist põrand (põrandaküttega!) tasandatud isevalguva cn69’ga, küll aga jäi pind liialt pehme puitparketi(!) liimimiseks ja lihvisime enamuse uuesti maha. Betoonivahed jäid vähesel määrel endiselt pehmemat isevalguvat segu täis seega põrand meenutab veidi sebrat (pool betoon pool isevalguv)
D492BDB3-E6C0-402F-819E-167C2F72B2BA.jpeg
Kas nakkega üle tehes kannatab puitparketti (vineerist põhjal) liimida antud põrandale? Tõmbab lahti või ei tohiks probleemi olla?

Mis võimalusi veel oleks et põrand lõpuks valmis saada puitparketi liimimiseks?

Ettetänades
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: Vale tasandussegu puitparketi all?

Lugemata postitus Postitas artist »

Kui vana betoonpõrand on?
Porandamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 31 Juul 2019, 13:07

Re: Vale tasandussegu puitparketi all?

Lugemata postitus Postitas Porandamees »

artist kirjutas: 31 Juul 2019, 13:37 Kui vana betoonpõrand on?
Tegu on 9 aastat vana betoonpõrandaga
Porandamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 31 Juul 2019, 13:07

Re: Vale tasandussegu puitparketi all?

Lugemata postitus Postitas Porandamees »

Olen ka põrandaküttega betooni peale laotatavast alusmatist kuulnud ja peale jäetakse puitparket lihtsalt ujuvana. Kellelgi kogemust?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Vale tasandussegu puitparketi all?

Lugemata postitus Postitas aero »

Porandamees kirjutas: 31 Juul 2019, 13:20 Kas nakkega üle tehes kannatab puitparketti (vineerist põhjal) liimida antud põrandale? Tõmbab lahti või ei tohiks probleemi olla?
Vähemalt need parketiliimid, mille kasutusjuhendeid ma olen uurinud, tuleb justnimelt betoonile kanda, nakkedisp. peale ei nakku.
Porandamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 31 Juul 2019, 13:07

Re: Vale tasandussegu puitparketi all?

Lugemata postitus Postitas Porandamees »

aero kirjutas: 31 Juul 2019, 22:17
Porandamees kirjutas: 31 Juul 2019, 13:20 Kas nakkega üle tehes kannatab puitparketti (vineerist põhjal) liimida antud põrandale? Tõmbab lahti või ei tohiks probleemi olla?
Vähemalt need parketiliimid, mille kasutusjuhendeid ma olen uurinud, tuleb justnimelt betoonile kanda, nakkedisp. peale ei nakku.
Betoonile peabki kandma antud liimi, et tugev nake tekiks. Küll aga on mul põrandapind hetkel 70% betoon ja 30% isevalguv tasandussegu millele liimi kandes võib parketi maast lahti tõmmata. Tegu lihtsalt liiga pehme materjaliga parketi liimimiseks.

Ilmselt jätan siiski ujuvana. Tuplex’i kate alla ja tehtud. Lihtsam ja odavam
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vale tasandussegu puitparketi all?

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Mis tähendab pehme materjal, olen ise kasutanud isetasanduvat segu ja polnud peale kuivamist mingi pehme?
Tubades sai 18 aastat tagasi tehtud nii, et alla tuli fibo kergkruus soojustuseks, siis vist kile, selle peale 2 kihti tugevamat põrandakipsplaati kokku liimitud ja sellele liimisin puitparketi lipid kalasaba kujuliselt, senimaani peab vastu, pole lahti tulnud.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Vale tasandussegu puitparketi all?

Lugemata postitus Postitas jan »

Kas antud kontekstis tähendab pehme seda, et isetasanduv segu ei ole alusbetooniga korralikult nakkunud - ei kannata tõmmet ning tuleb latakatena betooni küljest lahti või seda, et segu kiht jäigi otseses mõttes pehme (saab küüne või mõne natuke kõvema asjaga pinda kriimustada - viitab, et sai liiga vesine segu tehtud)?
Vasta