Millised fresh klapid või ventilatsioonilahendus kortermajale

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Õie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 09 Juul 2019, 22:00

Millised fresh klapid või ventilatsioonilahendus kortermajale

Lugemata postitus Postitas Õie »

Palun soovitage head lahendust kortermaja fresh klappideks või ventilatsiooniks. Nimelt pidev mure, et paar naabrit otsustab aknal suitsetada ja kogu see nende suitsuhais tuleb avatud aknast mulle tuppa. Ja aru nad ka sellest saada ei taha, nagu nende inimõigused oleks tähtsamad kui minu pere omad. Kuna majal puudub ventilatsioon ja sooviks loomulikuks ventiks paigaldada fresh klapid et ei peaks koguaeg aknaid lahti hoidma, siis kas on ka selliseid, mis õhu enne tuppa laskmist selle suitsuhaisu ellimineerivad ehk õhu puhastavad ja tuppa tuleb ainult värske õhk? Korteriühistu asjaga tegeleda ei viitsi, ütleb et ostku ma korter kuhugi mujale, kus suitsetajaid ei ole. Aga uut korterit ostes ei tea ju kunagi, kes naabriks võib sattuda eriti, et enne korteri ostu ei ela ju nimetatud korteris sees, et kõik veidrused ära näha ja samas pole ka garantiid et keegi just siis kui ma sinna uude kohta kolinud olen oma korterit suitsetajale maha müüma ei asu. Seega uuringi, kas on miski selline hea lahendus fresh klappide vm näol, et saaks oma elu võimalikult elamisväärseks ning see naabrite poolt tekitatu häiriks minimaalselt?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Millised fresh klapid või ventilatsioonilahendus kortermajale

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mingil määral võivad aidata aktiivsöe filtrid, aga ei usu, et suudavad 100% lõhnavabaks saada.

Ma ise läheks ka vorst vorsti vastu, mõtleks midagi kättemaksuks välja. Siis saaks juba mingi aja pärast uuesti läbi rääkida, et kus suitsetamine toimub.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millised fresh klapid või ventilatsioonilahendus kortermajale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Õie kirjutas: 26 Juul 2019, 09:57 Nimelt pidev mure, et paar naabrit otsustab aknal suitsetada ja kogu see nende suitsuhais tuleb avatud aknast mulle tuppa. Ja aru nad ka sellest saada ei taha, nagu nende inimõigused oleks tähtsamad kui minu pere omad.
Kus kohast pärineb teadmine, et mittesuitsetajate inimõigused on tähtsamad suitsetajate omadest? Kuhu jääb tolerantsus suitsetajate suhtes? Aga kui mulle maitseb isepraetud meretint? Oled sama meretindi praadimise haisu kunagi tundnud? Või meeldib igal hommikul lahtise akna all või rõdul süüa roostlaste rahvuskalasrooga(hapendatud räim)? Oled selle haisu tundnud? Või kui naabrile maitseb eriti pikantne juust, mille lõhn teeb kaks nädalat jalas olnud ja pesemata sokkidele silmad 1:0, aga selle juustu maitse on jumalik elamus? Hakkad jälle kirjutama oma inimõigustest? Kui soovid kolhoosis(kortermajas) elada, siis pead olema valmis ka olema kannatama teiste kolhoosnike individuaalseid erisusi. Ja siis räägitakse veel, et olge sallivad üksteise suhtes ja arvestage ka teiste erinevusi!? Oma toas kehtestad reeglid sina, kortermajas on see kokkuleppeline.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Millised fresh klapid või ventilatsioonilahendus kortermajale

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Vist isegi oli mingi juhtum küll selle suitsetamisega. Mingi trahv vist või keelati ära see suitetamine. Aga kui see tüüp ikka mingit ehtsat sitta tõmbab siis on tõesti rõve hais. Aga uuri seda koera- ja kassifännide väljatõstmise teemat. Vbl leiad mingi ühise nimetaja. Igasugu klappide jne asjadega on see teema, et nad ei filtreeri kuigi hästi ja siis on filter umbes. Kõige parem on see tuulutus kinni panna kui mingi hais on. Osadel autodel isegi on selline lahendus, et kui eesmise masina ving sisse tuleb siis kruvitakse õhuringlus sisemise õhu peale ja pärast jälle tagasi. Teoreetiliselt saab igasugu suitsuanduritega ka sellise olukorra tekitada. Aga praktikas ei oska küll öelda kui mõistlik see asi on või mis selle hinnaks kujuneb. Kõige lihtam oleks vbl see lõhnataja tuppa panna. See oskab ise iga natukese aja tagant mingi surtsu tuppa lasta.
normik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Apr 2018, 19:46
On tänanud: 1 kord

Re: Millised fresh klapid või ventilatsioonilahendus kortermajale

Lugemata postitus Postitas normik »

korteriühistu võib oma kodukorras kehtestada reegli, et territooriumil suitsetada ei või
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Millised fresh klapid või ventilatsioonilahendus kortermajale

Lugemata postitus Postitas ping »

normik kirjutas: 27 Juul 2019, 20:00 korteriühistu võib oma kodukorras kehtestada reegli, et territooriumil suitsetada ei või
... ja et talvel ei või lund teedele sadada.
;)
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millised fresh klapid või ventilatsioonilahendus kortermajale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

normik kirjutas: 27 Juul 2019, 20:00 korteriühistu võib oma kodukorras kehtestada reegli, et territooriumil suitsetada ei või
Sinu väide kehtib üld- ja ühiskasutuses olevate pindade kohta. Oma korteris võid teha mida tahad, aga sa ei tohi minna vastuollu kehtivate seadusandlike normidega. Suitsetamine aknal ei lähe vastuollu ühegi seadusega. Vähemalt minu teada. Kas sa kujutad ette, et ühistu kodukord kohustab sul peale kella 21.00 käia ainult kiki arvul või mürasummutavates susside, sest sammuklõbin häirib kõiki va viimase korruse elanikke.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Millised fresh klapid või ventilatsioonilahendus kortermajale

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Urmas kirjutas: 28 Juul 2019, 11:58Kas sa kujutad ette, et ühistu kodukord kohustab sul peale kella 21.00 käia ainult kiki arvul või mürasummutavates sussides
Muide, mujal Euroopas kortermajades juba ongi selliseid reegleid, WC-s veetõmbamine öösel jms.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millised fresh klapid või ventilatsioonilahendus kortermajale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küülaline kirjutas: 28 Juul 2019, 13:15 Muide, mujal Euroopas kortermajades juba ongi selliseid reegleid, WC-s veetõmbamine öösel jms.
Huvitav lähenemine asjale seal mujal Euroopas? Selmet nõuda projekteerijatelt ja ehitajatelt, et topiks vendišahti täis nagunii tekkivaid villajääke, et ei oleks kuulda veetõmbamist, hoopis keelatakse öösiti vee tõmbamine. :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Õie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 09 Juul 2019, 22:00

Re: Millised fresh klapid või ventilatsioonilahendus kortermajale

Lugemata postitus Postitas Õie »

Tänud, leidsin miskid aktiivsöega filtrid, aga mille järgi neid värskeõhuklappe siis valida? Neid nii erinevaid ja seinast-seina. Osa neist automaatsed, siis mingid, mida saab reguleerida ja sissetulev õhk segatakse enne kui tuppa tuleb ja siis need kõige odavamad, millel sissetulev õhk puhub sisse (on vaid auk ja klapp). Automaatsetest saan aru, et sinna ma seda söefiltrit sisse ei topi (neil juba klapis endas see sees). Ei tahaks ka lihtsalt mingit suvalist auku, et tuuletõmbus toas tekiks ja tuul muudkui undaks.
Auk seina saab ilmselt läbimõõduga 100-105.

Sai vaadatud selliseid: http://www.cliox.ee/ventilatsioon/varskeohuklapid/ ja https://hessen.ee/tootekategooria/varskeohuklapid/ ja https://www.kodukliima.ee/freshklapid/
Ning filtrina sellist (sest tundub, et see ongi ainus): https://epood.termex.ee/tarvikud/36-fre ... ilter.html (see aga vist igaühele ei sobi) ja nimetatud kohast ei saa üleüldsegi avasuuruse järgi seda valida.
Vasta