Dimmer ja laelambid

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Dimmer on taoline, peal ühtegi firma nime pole:

https://www.photopoint.ee/valgustid/100 ... uxe-dimmer
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Tegin ka ise uurimustööd ja sain muuhulgas teada, et kergelt värelev ja surisev dimmer ei ole majale ohtlik.
Tegu pidi olema pigem mugavusprobleemiga, sest kes see ikka väreleva tule saatel raamatut lugeda või õhtust einestada soovib.

Kuna peale pirni vahetust esineb kerget värelemist ainult siis, kui hakkan dimmerit välja keerama ja seda ka alles enne lõppu jõudmist, siis võib ju probleem olla selles, et dimmeri miinimumtaset on vaja tõsta?
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

kunn24 kirjutas: 24 Juul 2019, 10:03
Ints kirjutas: 24 Juul 2019, 08:50
Vat aga siis tahaksi teada kas see on probleem või ei ole probleem?
Kui tegemist on mitte dimmerdatava Led pirniga ja/või halogeen lampidele mõeldud dimmeriga,siis see ON PROBLEEM.
Ensto nn tavalise seeriaga küll teemat pole. Seega oponeerin.
Ma arvan, et sama isend on ka minul olemas. See on LEDiga OK?
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

"saab olema"? Kui on sama dimmer, siis mis seal enam olla saab... :D

Mul on Osrami, mitte pagana 8,5W pirn, mis peaks kirja järgi 75 W välja andma.
Viimati muutis Pralle36, 25 Juul 2019, 13:13, muudetud 1 kord kokku.
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

Pralle36 kirjutas: 23 Juul 2019, 13:10
kalmaarikalmer kirjutas: 23 Juul 2019, 12:59JAH
Sul ilusal suvepäeval igav või peaks sinu arvuti juures alkolukk olema? ;)
Vastasin kõigest küsimusele, mida sa oled terve lk küsinud!
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

kalmaarikalmer kirjutas: 25 Juul 2019, 09:40
Pralle36 kirjutas: 23 Juul 2019, 13:10
kalmaarikalmer kirjutas: 23 Juul 2019, 12:59JAH
Sul ilusal suvepäeval igav või peaks sinu arvuti juures alkolukk olema? ;)
Vastasin kõigest küsimusele, mida sa oled terve lk küsinud!
Terve lk (või lausa 2) olen päris mitu küsimust küsinud. Kuidas see üksik "jah" mind siis aitama peaks, et see teema lõpetatud saaks?

Tundub, et ka MODE arvas, et ei vastanud sa midagi vaid risustasid foorumit. :lol:
Viimati muutis Pralle36, 25 Juul 2019, 12:16, muudetud 1 kord kokku.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ülilihtsalt saab selle ära lõpetada, ära küsi rohkem. Ükskõik mis vastus see ka on, miskit tarka sa sellega peale hakata ei mõista.
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

dumbuser kirjutas: 25 Juul 2019, 10:51 Ülilihtsalt saab selle ära lõpetada, ära küsi rohkem. Ükskõik mis vastus see ka on, miskit tarka sa sellega peale hakata ei mõista.
Polegi ju midagi tarka peale hakata, kui midagi tarka vastuseks ei tule. :D

Sain juba ise õppetunni. Eile 15 minutiga internetis surfates oli info käes. Oleksin pidanud kohe nii arukas olema ja internetiavarustesse pöörduma.

Keda huvitab, siis dimmeri kerge valguse värelemine ja surisemine ei kujuta endast mingit ohtu. Kes soovib, võib sekundeerida. Ja selle kahe rea kirjutamiseks ei olnudki vaja 40+ postitust. :)

PS. ei saa aru, miks dumbuser sõna võttis kui tegelikult mitte midagi öelda polnud? Huvitav kas led24-st küsides saab ka samu vastuseid?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas ping »

Pralle36 kirjutas: 25 Juul 2019, 11:12
dumbuser kirjutas: 25 Juul 2019, 10:51 Ülilihtsalt saab selle ära lõpetada, ära küsi rohkem. Ükskõik mis vastus see ka on, miskit tarka sa sellega peale hakata ei mõista.
Polegi ju midagi tarka peale hakata, kui midagi tarka vastuseks ei tule. :D

Sain juba ise õppetunni. Eile 15 minutiga internetis surfates oli info käes. Oleksin pidanud kohe nii arukas olema ja internetiavarustesse pöörduma.

Keda huvitab, siis dimmeri kerge valguse värelemine ja surisemine ei kujuta endast mingit ohtu. Kes soovib, võib sekundeerida. Ja selle kahe rea kirjutamiseks ei olnudki vaja 40+ postitust.

PS. ei saa aru, miks dumbuser sõna võttis kui tegelikult mitte midagi öelda polnud? Huvitav kas led24-st küsides saab ka samu vastuseid?
Prahihunnik toas ka erilist ohtu ei kujuta aga enamus inimesi ikkagi koristab "haisva" prahi ära.
(Korrastab halvasti toimiva elektriseadise, mis võib tekitada häireid elektrivõrgus.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

ping kirjutas: 25 Juul 2019, 12:00
Pralle36 kirjutas: 25 Juul 2019, 11:12
dumbuser kirjutas: 25 Juul 2019, 10:51 Ülilihtsalt saab selle ära lõpetada, ära küsi rohkem. Ükskõik mis vastus see ka on, miskit tarka sa sellega peale hakata ei mõista.
Polegi ju midagi tarka peale hakata, kui midagi tarka vastuseks ei tule. :D

Sain juba ise õppetunni. Eile 15 minutiga internetis surfates oli info käes. Oleksin pidanud kohe nii arukas olema ja internetiavarustesse pöörduma.

Keda huvitab, siis dimmeri kerge valguse värelemine ja surisemine ei kujuta endast mingit ohtu. Kes soovib, võib sekundeerida. Ja selle kahe rea kirjutamiseks ei olnudki vaja 40+ postitust.

PS. ei saa aru, miks dumbuser sõna võttis kui tegelikult mitte midagi öelda polnud? Huvitav kas led24-st küsides saab ka samu vastuseid?
Prahihunnik toas ka erilist ohtu ei kujuta aga enamus inimesi ikkagi koristab "haisva" prahi ära.
(Korrastab halvasti toimiva elektriseadise, mis võib tekitada häireid elektrivõrgus.)
:hello:
Seletan siis korra uuesti: elektriseade ei toimi halvasti. Kui see toimiks halvasti, siis hakkaks see häirima nagu haisev prahihunnikki.

Kui ma dimmeri lahti keeran, siis "esimese keeratava ~sentimeetri" jooksul lamp põlema ei löögi, peale seda saan seda dimmida algusest lõpuni ilma tõrkeid saamata. Kui aga hakkan dimmerit kinni keerama ja jõuan sinna samasse esimese sentimeetri kohta, siis üritab see valgus iga hinna eest veel põleda ja hakkab värelema. Pirniks Osrami 8,5 dimmable LED valgusti.
Minu kui talupoja loogika ütleb seda, et see lamp ilmselt nii madalat valgust ei talugi ja sestap ta alguses üldsegi ei põle ja lõpus väreleb. Kas see on nüüd tõesti niivõrd marginaalne asi, mida tuleks käsitleda kui haisvat prügihunnikut ja omale koju elektrik kutsuda, poodi uue lüliti järgi minna või hoopis lamp ära vahetada? Või tuleks seda pigem käsitleda kui valgusti eripära, endale teadvustada, et see ei kujuta ohtu (mis oligi minu algupärane küsimus) ja eluga edasi minna...
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

kunn24 kirjutas: 25 Juul 2019, 13:27 Äkki sul on ahelas halb kontakt ja selle tõttu väreleb? Kuigi tegu on nõrkvooluga, võib halba kontakti halbade asjaolude kokkulangemisel ikkagi pidada ohtlikuks ;)
BTW, see kiri jõuab sinuni ka interneti kaudu.
Kui ahelas oleks halb kontakt, siis kas see valgus ei väreleks aeg-ajalt(ise otsustades) ja erinevates dimmeri "volüümitugevustes"? Praegu väreleb ju valgus ainult enne seda, kui dimmeri olen kinni (klõps) keeranud ehk siis värelemine on otseselt seotud teatud dimmeri asendist.

Kas minu eelmine väide "Minu kui talupoja loogika ütleb seda, et see lamp ilmselt nii madalat valgust ei talugi ja sestap ta alguses üldsegi ei põle ja lõpus väreleb." on vale?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

kunn24 kirjutas: 25 Juul 2019, 23:09LED ise ja mängi temaga veidi
Kuidas sa kujutad ette elektrialal võhiku "mängimist" LEDiga?
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

kunn24 kirjutas: 25 Juul 2019, 23:09 Mis moodi lamp peaks valgust taluma hakkama? Võta 1 LED (mitte lamp, vaid LED ise) ja mängi temaga veidi. Saad targemaks peale kõlavate teooriate.

Loe nüüd korra uuesti minu eelmist postitust ja võrdle seda enda omaga. Üldse ei tundund huvi valgusega mängimise vastu. Tundub, et sa ei saanud minu põhimõttest aru- LED lamp ei anna nii madalat valgust kui minu dimmer talle vuukida proovib "esimese sentimeetri" peal.
Viimati muutis Pralle36, 26 Juul 2019, 01:15, muudetud 1 kord kokku.
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

kunn24 kirjutas: 26 Juul 2019, 00:09 Taskulambi patarei, mõne takisti, odava Hiina testri ja Ohmi seadusega. Aga.. kui ta sellega hakkama ei saa, siis tõesti ei kujuta. Unustame siis pigem teema ja soovituse.
"Enne ütle, siis mõtle" :)
Viimati muutis Pralle36, 26 Juul 2019, 01:16, muudetud 1 kord kokku.
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Teeme asja siis natukene lihtsamaks ja jätame küsimuse teise poole ära, et see segadust ei tekitaks:

Kui ahelas oleks halb kontakt, siis kas see valgus ei väreleks aeg-ajalt(ise otsustades) ja erinevates dimmeri "volüümitugevustes"? Praegu väreleb ju valgus ainult enne seda, kui dimmeri olen kinni (klõps) keeranud ehk siis värelemine on otseselt seotud teatud dimmeri asendist.

Ehk siis kunn24 väite järgi väreleb see valgus ainult seepärast, et seal on väga ebatõenäoliselt halb kontakt? Muud vähekene enam tõenäolist asja ei ole ja neid ei tohi mingi hinna eest siin nimetada?

Tänan vahepeal kõiki, kes on võtnud vaevaks mulle vastata. Ärge mõelgegi, et ma seda ei hinda. :hello:
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

Pralle36 kirjutas: 25 Juul 2019, 09:55
kalmaarikalmer kirjutas: 25 Juul 2019, 09:40
Pralle36 kirjutas: 23 Juul 2019, 13:10
kalmaarikalmer kirjutas: 23 Juul 2019, 12:59JAH
Sul ilusal suvepäeval igav või peaks sinu arvuti juures alkolukk olema? ;)
Vastasin kõigest küsimusele, mida sa oled terve lk küsinud!
Terve lk (või lausa 2) olen päris mitu küsimust küsinud. Kuidas see üksik "jah" mind siis aitama peaks, et see teema lõpetatud saaks?

Tundub, et ka MODE arvas, et ei vastanud sa midagi vaid risustasid foorumit. :lol:
JAH! See eraldabki sinusugused ja arusaajad :D
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »


JAH! See eraldabki sinusugused ja arusaajad :D
Mina ei olnud see, kelle rämpsu mode kustutama pidi. ;)

Ma ei tea, millises joodikute bandes sina oled aga minusugused ei saa tõesti mingist "JAH" vastusest aru kui teemas oli mitu punkti ja küsimust. Ja üleüldse mida sa siin teed kui asjast mitte midagi ei jaga ja vastata ei oska? Lööd viimased minutid sirgeks enne kui kell 10 saab ja märjukesele järgi minna võib? :D
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Ints »

LED lamp ei anna nii madalat valgust kui minu dimmer talle vuukida proovib "esimese sentimeetri" peal.
LED pirni dimmerdamine ei ole nii lihtne,kui hõõglambi puhul.Kui võtta suvaline dimmerdatav LED pirn ja suvaline LED dimmer,siis asi ei pruugi korralikult töötada.Teatud LED pirnid koos teatud kindlate dimmeritega töötavad normaalselt.Sellised dimmerid on aga kallid (60.- + eur).Ühesõnaga,kui see dimmerdamine ei ole oluline,siis unusta see ära.Pane dimmeri asemele lüliti ja teema on sellega ammendatud.
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Ints kirjutas: 26 Juul 2019, 10:04
LED lamp ei anna nii madalat valgust kui minu dimmer talle vuukida proovib "esimese sentimeetri" peal.
LED pirni dimmerdamine ei ole nii lihtne,kui hõõglambi puhul.Kui võtta suvaline dimmerdatav LED pirn ja suvaline LED dimmer,siis asi ei pruugi korralikult töötada.Teatud LED pirnid koos teatud kindlate dimmeritega töötavad normaalselt.Sellised dimmerid on aga kallid (60.- + eur).Ühesõnaga,kui see dimmerdamine ei ole oluline,siis unusta see ära.Pane dimmeri asemele lüliti ja teema on sellega ammendatud.
Aga miks siis tehakse LED lampidele üldse dimmereid? Ringi vaadates tundub see LEDide vilkumine üsna sage probleem.

Kas see "viimase sentimeetri" vilkumine on siis ka alajaamale niivõrd halb, et see tuleks lüliti vastu vahetada?
PraIIe36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Juul 2019, 11:19
On tänanud: 1 kord

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas PraIIe36 »

Nüüd, kus lamp juba mõned tunnid põlenud on, kadus igasugune värelemine ära.

On selle kohta selgitusi?
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

Pralle36 kirjutas: 26 Juul 2019, 09:53

JAH! See eraldabki sinusugused ja arusaajad :D
Mina ei olnud see, kelle rämpsu mode kustutama pidi. ;)

Ma ei tea, millises joodikute bandes sina oled aga minusugused ei saa tõesti mingist "JAH" vastusest aru kui teemas oli mitu punkti ja küsimust. Ja üleüldse mida sa siin teed kui asjast mitte midagi ei jaga ja vastata ei oska? Lööd viimased minutid sirgeks enne kui kell 10 saab ja märjukesele järgi minna võib? :D
Puhkus oli mõnus! Vastuseks sinu tsitaadile võib öelda, et neelud käivad vist ainult sinul, vaadates kui palju sa mainid alkohol, alkohoolik ja märjuke.
PraIIe36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Juul 2019, 11:19
On tänanud: 1 kord

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas PraIIe36 »


Puhkus oli mõnus! Vastuseks sinu tsitaadile võib öelda, et neelud käivad vist ainult sinul, vaadates kui palju sa mainid alkohol, alkohoolik ja märjuke.
Ja endiselt veel lahmid siin kui midagi öelda pole? Täitsa uskumatu tegelane.

Paistab, et ajud jätsid küll puhkamata. Vaevalt sa üldse puhkusel olidki, äkki viinaravil, miks muidu nii hinge võtsid... :rotfl:

Ole nüüd natukenegi normaalne ja säilita inimlikkus - kui tõesti midagi asjalikku öelda pole, siis ole lihtsalt vait.
PraIIe36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Juul 2019, 11:19
On tänanud: 1 kord

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas PraIIe36 »


Puhkus oli mõnus! Vastuseks sinu tsitaadile võib öelda, et neelud käivad vist ainult sinul, vaadates kui palju sa mainid alkohol, alkohoolik ja märjuke.
Hmm, huvitav... Puhkus? Kas siis hetkel teed tööd, kui selliseid postitusi lisad? Peaks uurima, milline tööandja tooli soojendamise eest palka maksab ka.
Kasutaja avatar
Lauri_s
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 12 Jaan 2013, 23:38
On tänatud: 2 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Lauri_s »

LED-idega kasutatakse väga palju seda dimmerit https://www.indome.ee/et/a/fibaro-dimmer-v-2 käib tavalise vedrulülitiga kokku ja paigaldatakse sinna lüliti taha. Kui kaitsme sisse lükkad tagasi, peale dimmeri paigaldust, siis kalibreerib dimmer end ise valgusti järgi tööle. Oskab olla leading edge ja trailing edge dimmer ning paneb ka miinimumi ja maksimumi paika. Kõiki maailma LED-e ei saa sellega dimmima, kuid enamus võtab ilusti järgi.

Keegi siin mainis, hiinakas vs osram ja philips - kas tõesti on arvamus, et need kaks viimast tulevad kuskilt mujalt kui mitte hiinast? :)

Lauri
Uber is just a software tool, they don’t own any cars, and are now the biggest taxi company in the world
Airbnb is now the biggest hotel company in the world, although they don’t own any properties.

World is changing!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lauri_s kirjutas: 23 Aug 2019, 07:51 Keegi siin mainis, hiinakas vs osram ja philips - kas tõesti on arvamus, et need kaks viimast tulevad kuskilt mujalt kui mitte hiinast?
Tuleb välja, et optimism inimestes pole veel väljasurnud nähtus? ;) Või on brändid reklaamiga teinud totaalse ajupesu mõnede jaoks? :scratch:
Omad kogemused kohalikust ühest ja teisest poest ostetud LED pirn vs raamatupidaja Hiinast tellitud. Peale 2-3x hinnaerinevust ei olnud mitte mingisugust vahet, isegi pakend oli 1:1-le ja vaat, et Hiinast tellitud on isegi kauem vastu pidanud. Ja garantiist pole ka mingit kasu, sest müüja ei tule mulle koju praaki välja vahetama, vaid ise pean poodi sõitma, aga see transpordikulutus tuleb lisada hinnale. Oleme raamatupidajaga jõudnud järeldusele, et selliseid pisiasju tasub tellida pigem Hiinast ja garantii unustada, sest hinnavahe(odavus) ei tasu seda ära ja lisaks tuuakse koju kätte, mitte ei pea poodi sõitma ostma ja pirni ülesütlemise puhul garantii korras väljavahetamiseks kulutusi tegema. Ei ela Tallinnas ega ole Tallinnasse sisse kirjutatud, et oleks tasuta sõit marsuudil kodu-pood-kodu + aeg ühistranspordis loksumiseks. Enda aja raiskamine ja kulutuste tegemine kellegi praagi välja väljavahetamiseks ei kuulu minu prioriteetide hulka ehk koonerdamine võib vahest olla ka kasumlik.

PS. Dumbuser, palun ära selle minu kommentaari peale solvu! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta